- Ç Ö Z Ü M -

Prostat iltihabının belirtileri, tanısı, yapılan çalışmalar, yazılan tezler vs.
UmutluAdam

Re: - Ç Ö Z Ü M -

Mesaj gönderen UmutluAdam »

Bugün başladım diyete. Unlu gıdalar ve şekerli yiyecek içecekler tüketmeyeceğim. Fakat meyve yemeyen bir insanın çok sağlıklı olacağını düşüünmüyorum. O yüzden abartmadan meyve de tüketeceğim. Durumları paylaşırım.
UmutluAdam

Arkadaşlar diyetimi sonlandırıyorum. Çünkü ekmek (yani tahıl) tüketmemenin zararlarını okuyunca vazgeçtim. :)
UmutluAdam

Galip

Mesaj gönderen Galip »

UmutluAdam yazdı:Arkadaşlar diyetimi sonlandırıyorum. Çünkü ekmek (yani tahıl) tüketmemenin zararlarını okuyunca vazgeçtim. :)

Bu diyeti sonlandırmak için bir sebep değil,kendini tartarak günde 2-3 dilim tam buğuday ekmeği tüketip sebze ağırlıklı beslenerek acı,baharatlı,tatlı vb gibi gıdalardan uzak durup değerlendir. geçmiş olsun
UmutluAdam

Galip yazdı:
UmutluAdam yazdı:Arkadaşlar diyetimi sonlandırıyorum. Çünkü ekmek (yani tahıl) tüketmemenin zararlarını okuyunca vazgeçtim. :)

Bu diyeti sonlandırmak için bir sebep değil,kendini tartarak günde 2-3 dilim tam buğuday ekmeği tüketip sebze ağırlıklı beslenerek acı,baharatlı,tatlı vb gibi gıdalardan uzak durup değerlendir. geçmiş olsun

Zaten öyle yapacağım. Bakalım ne olacak? Ekmeği sabah 1 dilim, akşam 1 dilim. Başka unlu yiyecekler yok, şeker yok. Çay ve kahve yok. İlaç olarak da Xatral kullanıyorum. İyiye gidersem yazarım. :)
ahmet
Hastalık Başlangıç Yılı: 2013

Mesaj gönderen ahmet »

Xatrai ne zamandir kullaniyorsun ne kadar sure kullanacsksin ben toplamda 1 sene kulladim gecici iyi isettiriyor kalici cozum degil
freeman

Mesaj gönderen freeman »

ahmet yazdı:Xatrai ne zamandir kullaniyorsun ne kadar sure kullanacsksin ben toplamda 1 sene kulladim gecici iyi isettiriyor kalici cozum degil
Bende flomax daha iyi idrar yaptırıyor ,,xatral fazla etki etmedi
berkay

Mesaj gönderen berkay »

Ekmek tüketmemenin hiçbir zararı yok. Yaklaşık 11 aydır ağzıma ekmek sürmüyorum. Tahıl ihtiyacımın yüzde 90'ını karabuğdaydan karşılıyorum. Yeni yeni kinoa da tüketmeye başladım. Bunları da yemessen çok kilo kaybediyorsun.
UmutluAdam

berkay yazdı:
Ekmek tüketmemenin hiçbir zararı yok. Yaklaşık 11 aydır ağzıma ekmek sürmüyorum. Tahıl ihtiyacımın yüzde 90'ını karabuğdaydan karşılıyorum. Yeni yeni kinoa da tüketmeye başladım. Bunları da yemessen çok kilo kaybediyorsun.
Ben uzmanların görüşlerini okudum ona dayanıp söylüyorum, kendi düşüncem değil. Beyne zarar veriyormuş. Beyaz ekmeği kastetmiyorum. Durumlar nasıl peki?
UmutluAdam

ahmet yazdı:Xatrai ne zamandir kullaniyorsun ne kadar sure kullanacsksin ben toplamda 1 sene kulladim gecici iyi isettiriyor kalici cozum degil

Çok düzenli kullanmıyorum. Kpss yaklaşınca kullanmaya başladım. Güzel idrar yaptırıyor ama sıklığı azaltmıyor.
UmutluAdam

Zaten hepimizin sıkıntısı idrar kalitesinden ziyade, idrar sıklığı ve idrar kalma hissi. Benim mesanem tamamen boşalıyor ama o his kalıyor. Şu an boşladım, öğretmen olursam sağlık güvencem olacak iyi bir hastahaneye gideceğim. Olamazsam devlete :D
berkay

Mesaj gönderen berkay »

UmutluAdam yazdı:
berkay yazdı:
Ben uzmanların görüşlerini okudum ona dayanıp söylüyorum, kendi düşüncem değil. Beyne zarar veriyormuş. Beyaz ekmeği kastetmiyorum. Durumlar nasıl peki?
Yok be dostum eskiden ekmek mi vardı dünyada. Tam tahıllı ya da beyaz ekmek hiç farketmez, ekmeğin hiçbir çeşidini yemeyen o kadar çok insan var ki. Ama tahılsız hayat geçmiyor tabi, doymuyor insan, o yüzden bulgur-kepekli pirinç-kinoa-karabuğday-yulaf kepeği güzel alternatifler. Mayasız tahıl almak iyi olan, her türlü ekmekte maya var.
Son durumlar olağan, her zamanki gibi, ereksiyon ve idrar sorunu.
UmutluAdam

Ekmek tüketmemenin hiçbir zararı yok. Yaklaşık 11 aydır ağzıma ekmek sürmüyorum. Tahıl ihtiyacımın yüzde 90'ını karabuğdaydan karşılıyorum. Yeni yeni kinoa da tüketmeye başladım. Bunları da yemessen çok kilo kaybediyorsun.[/quote]

Ben uzmanların görüşlerini okudum ona dayanıp söylüyorum, kendi düşüncem değil. Beyne zarar veriyormuş. Beyaz ekmeği kastetmiyorum. Durumlar nasıl peki?[/quote]
Yok be dostum eskiden ekmek mi vardı dünyada. Tam tahıllı ya da beyaz ekmek hiç farketmez, ekmeğin hiçbir çeşidini yemeyen o kadar çok insan var ki. Ama tahılsız hayat geçmiyor tabi, doymuyor insan, o yüzden bulgur-kepekli pirinç-kinoa-karabuğday-yulaf kepeği güzel alternatifler. Mayasız tahıl almak iyi olan, her türlü ekmekte maya var.
Son durumlar olağan, her zamanki gibi, ereksiyon ve idrar sorunu.[/quote]

Bu hastalığın ereksiyona nasıl bir etkisi var. Ağrı olduğu için mi acaba? Hayatımdaki herkes sabaha kadar mışıl mışıl uyuyor, ben mutlaka gece uyanıp tuvalete gidiyorum. Bir kez idrara gitmeden, yatağa uyuduğumu bilmem. :(
berkay

Mesaj gönderen berkay »

Prostatın iltihaptan ötürü ödemli ve şiş olması muhtemelen ereksiyonu sağlayan sinire bası yapmasına sebep oluyor. Ayrıca prostat da cinsel organlardan(yardımcı organ deniyor daha ziyade). Onun arızalanması da bir şekilde cinsel isteği baltalıyor.

İdrar konusu çok can sıkıcı hakikaten. Geçen gece deliksiz 6-6,5 saat uyumuşum, mutluluktan bayram yapacaktım vallahi. Ben de geceleri bir defa uyanıyorum normalde, arada bir Allah yüzümüze gülüyo işte.
UmutluAdam

berkay yazdı:Prostatın iltihaptan ötürü ödemli ve şiş olması muhtemelen ereksiyonu sağlayan sinire bası yapmasına sebep oluyor. Ayrıca prostat da cinsel organlardan(yardımcı organ deniyor daha ziyade). Onun arızalanması da bir şekilde cinsel isteği baltalıyor.

İdrar konusu çok can sıkıcı hakikaten. Geçen gece deliksiz 6-6,5 saat uyumuşum, mutluluktan bayram yapacaktım vallahi. Ben de geceleri bir defa uyanıyorum normalde, arada bir Allah yüzümüze gülüyo işte.

6 saat mi? Çok iyi ya :D
Bende nerde, 12'de uyusam 4'te sıkışıyorum deli gibi, 2 saat kıvranarak uyuyorum. 6'da geberip gidiyorum artık. :)
ap0calypse
Hastalık Başlangıç Yılı: 2017

Mesaj gönderen ap0calypse »

NeverGiveUp yazdı:Cümleten Selamun Aleykum.

Nereden baslasam, ne söylesem bilemiyorum.. Çözüm aslında o kadar basit ve açıklanabilir ki.. Dostlarım, agbilerim; öncelikle bilmenizi isterim ki ben iyileşiyorum. Günden güne belirtiler oldukça hafifliyor. Bu yaklaşık sekiz ay süren bir süreç ve sonunda bu hastalıklar silsilesinden kurtuluyorum şükürler olsun. Hepinizin kafasındaki “sıfır” değilim belki, gün içinde çok hafif ve çok az sürelerde yokluyor ağrı fakat bunun da geçeceğini adım gibi biliyorum. Ve iddia ediyorum; söylediklerimi uygulamanız takdirinde forumun %60-70’i bu hastalıklardan kurtulacak. Bunu bu kadar net söylüyorum çünkü bu hastalik da bir neden dahilinde bizim basimiza geldi ve bu nedeni ortadan kaldirabilmek için Allah’a şükürler olsun bir çözüm var. Beni zaten az-çok biliyorsunuz, hiç bir çıkarım yok; gayem Allah rızası. Kimseden para-pul istemiyorum. Sadece iyileştiğinizde bir hayır duası yeter bana. Bu hastaliga dair hiç bu kadar umutlu olmadım.

Sizlere kendi sürecimi anlatmak istiyorum. Bir gün yanlisa düstüm ve harama uçkur çözdüm (bir çoğumuz gibi) hayatım hiç yolunda gitmiyordu, alkol kullanıyordum. Zaten bu boku da alkollüyken yedim. İlişkiden yaklasik bir ay gibi bir süre sonra ilk semptom patlak verdi. İlk semptomun bir mastürbasyon sonrasi olmasindan dolayi kafam çok kurcalandı ve “acaba zorladım mı?” diye düşündüm. Sonra doktor muayeneleri esnasinda “varikosel” teşhisi konuldu ve bundan mı kaynaklanıyor acaba diye ameliyat oldum. Ağrılar ameliyattan yaklasik 5 gün sonra iyiden iyiye Kr. prostatit semptomlarina döndü, sonra bu kez de acaba ameliyattan mı oldu diye kafamda tilkiler dönmeye basladi. Bir çoğumuz gibi çok fazla doktor gezdim. Çok ilaç içtim, çok para harcadım ve gerek buradan gerekse telefonla bu rahatsızlıkla yüzleşen insanlarla saatlerce fikir teatisinde bulundum. Çok araştırdım. Forumlara girdim, moralim bozuldu. Çünkü herkes bu rahatsizliktan kurtulmanin imkansız oldugunu söylüyordu. Hayatımın en zor günleriydi. Fakat asla pes etmedim, bu kullanıcı adını almamın nedeni de budur. Umut kıranlara kızdım, insanlara umut vermeye calistim hep. O kadar doluyum ki; ağrıdan sızıdan ağladığım günleri mi sayayım, ailem başta olmak üzere etrafımdaki insanları kendi sorunlarımla üzmemi mi, sosyal hayatımın yok olmasını mı.. Gelinen noktada alkolü ve zinayı bıraktım. Tövbe ettim. Namaza başladım. Yalvardim, dua ettim. Zaten bu rahatsızlığı en başından bu yana yüce yaradanın “bana gel” deme şekli olarak algıladım. Hani insanın içindeki umut var ya, “nasıl olsa bir gün namaz kılmaya baslarim, dogru yola girerim..” Hayatım boyunca bu umudu tasiyan ve ne yazık ki ibadeti erteleyen bir adamdım. Şifa ne doktorda ne ilaçta, önce Allah’a yönelin ve ondan isteyin. Yedi cihan bir araya gelse Allah “ol” demedikten sonra hiç bir şey olmaz. “Ne dilersen Hak’tan dile, kılavuz ol doğru yola..” Kısacası bu dert bana aslında derman oldu, maneviyatım yükseldi.

Yola ilk başta prostat diye çıktım, sonra dedim ki bu bir kas rahatsızlığı aslında, sonrasında yok dedim bu bir sinir sıkışması, sinir harabiyeti.. Baktım damarlarımda anormal koyulaşmalar var, dolaşım sorunlarına yöneldim. Ürologlar, norolojistler, enfeksiyoncular, fizyoterapistler, damar cerrahları..Bunlarla zaman kaybettim. Ve son noktada sorunun aslında tamamen bağırsaklardan kaynaklandığını farkettim. Bağırsaklarımı iyileştirmek için bir takım çalışmalara yöneldim. Özellikle non-bakteriyel teşhisi konulan arkadaşlar (Bakteriyellerin de dahil olabileceğini düşünüyorum) düşmanınızı iyi tanıyın, ismi: CANDİDA MANTARI. Bu zaten forumda daha önce CENGO kardeşim tarafından bahsi geçen bir husustu. Ben detaylandıracağım. Bunu farketmem iyi geçirdiğim bir kaç günün ardından aşırı şeker yüklemesi yapmam neticesinde ağrılarımın çoğalmasıyla oldu. Her şey iyi gidiyordu, ufak-tefek ağrılarla idare ederken bir akşam üzeri abartı tatlı, çikolata, hamur işi, dondurma yedim ve sabahı zor gördüm.

Candida mantarı da tıpkı prostatit süreci gibi doktorlar tarafından hem çok irdelenmeyen, hem de tespit edilemeyen bir enfeksiyon. Sadece bağırsaklarınızda değil; mesanenizde, ağız ve cilt floranızda ve vücunuzun diğer iç organlarında da olabilir. Zaten bağırsak florasının doğal bir parçası. Açıp incelediğinizde hem prostatite neden olabildiğini hem de geçmeyen prostat iltihaplarına neden olabildiğini görebilirsiniz. Sorun candida değilse dahi, yüksek ihtimalle bağırsak probleminiz vardır. Huzursuz bağırsak sendromu (İrretabl bowl sendrom) Hemoroidler gibi.. Bu sebepten ben candida testi yaptırmadım dahi, direk diyete başladım. Bence kimsenin yaptirmasina gerek yok. Nedenlerini aşağıda sıralayacağım.

Bağırsakların vücuttaki rolü çok büyük, beyinden sonra vücutta emin verme ve diğer organları yönetme yetisine sahip ikinci organ. Hatta araştırmalara göre beyin bile bağırsaklardan emir alabiliyor. Fakat bizler bağırsaklarımızın düzenini zaman içerisinde bozup kısır bir döngünün içerisine giriyoruz. İlk tetikleyici kimimizde prostat, kimimizde değil. Bu düzenin bozulmasında antibiyotiklerin ve yaşam tarzımızın, beslenme ritüelimizin, içerisinde bulunduğumuz psikolojik durumların çok büyük önemi var. Olay şöyle ilerliyor: İlk yakalanma > Stress > Doktor > Antibiyotikler ve diğer ilaç grupları > Bağırsak düzeni bozulur > Tekrar ağrı > Tekrar Stress > Tekrar antibiyotiler.

Ürologlar o kadar yetersiz ki.. Antibiyotikle birlikte probiyotik takviye yazmıyor hiçbiri. Dahası doğru teşhisi koyamıyorlar. Doğru bölüm olan gastroenterelojiye yönlendiremiyorlar. Oraya gönderseler ne olacak? Ordaki doktorlar da yetersiz. Neyse ki bizler kendi kendimizin doktoru olmayı öğrendik.

CANDİDAYLA SAVAŞMAK İÇİN

>Sofra şekeri ve rafine şeker içeren tüm gıdaları hayatınızdan çıkarın. (Sorun acıda değil aslında, tatlıda fakat yine de aşırı acıdan uzak durun)

>Unlu gıda içeren hiç bir gıdayı tüketmeyin. Makarna, mantı, ekmek, pasta, börek, bisküvi, hamur işi vs aklınıza ne geliyorsa. Çünkü vücut şeker gereksinimi duyduğunda bu ihtiyacını bu tip karbonhidratları şekere dönüştürerek değerlendirir.

>Bu yukardaki iki madde çok önemli, küçüçük taviz vermeyin. Ekmek için kepek ekmeği ve çavdar oluyor mu bilmiyorum, araştırın ama şunu söyleyebilirim. Korkmayın, yemezseniz aç kalmazsınız.

>Hareketsiz yaşamı terk edin, spor yapın. Koşun. Koşamıyorsanız yürüyün. Günde en az 30-40 dk fakat zamanla bu süreyi yükseltin. Hareket etmek bağırsak florası için çok önemlidir. Sporu gıda tüketiminden iki saat sonra yapın.

>Sütten ve peynirden uzak durun. Yoğurt bazı insanlara iyi geliyor, bazılarına kötü geliyor. Deneyin kendinizi eğer iyi geliyorsa kısmen de olsa tüketin. Yoğurdun suyunu dökmeyin, bardak bardak için. Bu önemli çünkü en sağlam probiyotik suyunda.

>Abartı yağsız beslenmekten uzak durun. Doğal yağları hayatınızdan tamamen eksik etmeyin. Kısmen de olsa kullanın çünkü yağsız yaşam candidayi güçlü kılar.

>Elma sirkesi kullanın. Geceleri yatmadan önce 1 yemek kaşığı için. Fakat bu kaliteli bir marka olsun. Elma sirkesi candidanın baş düşmanlarından. Secret bunu yapıyor ve şu anda iyi olduğunu söylüyor. Yurtdışında da elma sirkesiyle kurtulduğunu söyleyen insanlar var.

>Hindistan cevizi yağı kullanın. Çörek otu yağı kullanın. Sabah akşam birer çay kaşığı sek sallayın.

>Çay ve kahveden, daha doğrusu kafein içeren her türlü gıdadan uzak durun. Kekik çayı içebilirsiniz hem olaya dair destekleyici hem de ben lezzetini seviyorum. Diğer bitki çayları nasıl geliyor bilgim yok.

>Asitli içeceklerden uzak durun.

>Arada 2-3 günde bir, bir diş orta boy sarımsak yiyin.

>Gereksiz antibiyotikten, reflü ve mide ilaçlarından uzak durun.

>Klorlu su içmeyin.

>Kelle- paça, kemik suyuna iyi diyorlar, ben denemedim hiç.

>Stressten uzak durun. Bu çok önemli. Gerekiyorsa foruma girmeyin, araştırmayın ve ağrı geldiği zaman “Öldük, bittik. Geri dönüşü yok, kurtulamayacağız” diye düşünmeyin çünkü kurtulacaksınız. Stres bağırsak hareketlerini çok olumsuz etkiler.

>Probiyotik bir takviye kullanmaya başlayın. Ben şu anda iftarda Ligone Beta Glucan, Sahurda maflör alıyorum. Bunun en kolay erişilebilir hali maflördür. Her eczanede 17 TL’ye Maflör Plus var. 7 Milyar probiyotik bakteri içeriği var. Bağırsaklarınızdaki iyi huylu bakterileri çoğaltırsanız candida gibi mantarları baskılarsınız. Candida zaten bağırsakların bir parçasıdır ve isteseniz de tamamen vücuttan yok edemezsiniz.

>B12 ve magnezyum takviyeleri alabilirsiniz. Yalnız magnezyum ishal bırakabilir bilginiz olsun.

>Peki ne yiyeceğiz? Sebze yiyin. Et yiyin; özellikle tavuk ve balık. Fakat et abartılırsa kabız bırakır. Kırmızı et için de değişik görüşler var.

>Karbonhidrat ihtiyacınızı kısmen pirinç, ondan daha fazla bulgur ve genel olarak haşlanmış patatesten karşılayın.

>Kabuklu ve çiğ kuruyemiş tüketebilirsiniz.

>Şeker ihtiyacınızı meyvelerden karşılayın. Fakat çok abartmayın.

>Çok büyük öğünler yiyip bağırsakları zorlamayın. 3 ana öğünde yediğinizi 5 öğüne yayın ve küçültün. Sindiriminiz kolaylaşır. Bu da önemli.

Bu söylediklerimi en küçük taviz vermeden uygulayın, iyi geri dönüşleri zaten 10 gün içerisinde almaya başlayacaksınız. Sonrasında ise diyeti götürebildiğiniz yere kadar götürün. CENGO 2 ayda sıfırlamış. Siz ne kadar zamanda sıfırlarsınız bilemem. Bu süre rahatsızlığı yaşama sürenizle, şimdiye kadar olan beslenme düzeninizle doğru orantılı. Ben size yolu gösteriyorum, hayatınız boyunca bu semptomlarla yaşamak istemiyorsanız bu söylediklerimi uygulayın. Ben tedavinin bu olduğuna inanıyorum, bende işe yarıyor. Eğer işe yaramazsa da zaten yukarda söylediklerim sağlıklı bir hayatın anahtarları. Diyet ve spor yapmış olursunuz. Bu size bişey kaybettirmez. İşe yararsa da dediğim gibi bana dua edersiniz.

>Neden bir gün iyi bir gün kötü hissettiğiniz o günkü beslenme ritüelinizle doğrudan alakalıdır. Bağırsakları abartı zorladıysanız size semptom olarak geri döner.

>Beslenme düzenlerinize bakın, %60ından fazlasını şeker ve unlu gıdaların oluşturduğunu göreceksiniz. Dahası hepiniz en az 4 kutu antibiyotik kullanmış insanlarsınız.

> Nedensiz yere kendinizi antibiyotiklerle hırpalamaktan vazgeçin çünkü vücudunuza zarar veriyorsunuz. Söylediğim gibi; işi kısır döngüye sokuyorsunuz.

>Makattaki, kalçadaki gerginlikler, cinsel sorunlar, idrar sorunları vs bire bir bağırsak hareketleriyle bağlantılı. Semptomlar bildiğiniz bugune kadar prostatit olarak size sunulan semptomların aynısı. Araştırabilirsiniz nelere yol açabileceğini. Zaten makat ve penise uzanan kas grupları aynı kas gruplarıdır. İki organın doğrudan bağlantısı var. Bağırsaklar kas ve sinir sistemlerini etkiliyor. Hatta bu kasılmalar prostata bası yapıp akıntı gelmesine dahi neden olabiliyor.

>Üşüttüğünüzde aslında sorunun direkt prostatta değil, bağırsaklarda patlak verdiğini düşündüğünüz oldu mu hiç? Belki de bağırsaklarınızı üşütüyorsunuz? Düşünün.

>Mesele belki de “bakteri” değil de “mantar”dır. Testler bu yüzden boş geliyor. Non-bakteriyel denilmesinin nedeni gerçekten de bakteri olmaması. Bakteri yok, mantar var.

>Tamamen kurtuldum zannedip yıllar sonra yeniden yakalanan insanlar beslenme ve yaşam düzenlerini bozdukları için o hale geliyorlar.

>Forumda CENGO’nun söylediği her şeyin altına imzamı atarım. Çok haklı.

>Alparslan’ı iyileştiren şey “Limon sarımsak” kürüydü. En başında 4 kutu antibiyotik kullandı, sonra uzun periyotta hiç kullanmadı. Bununla beraber GNC Colostrum, çörek otu yağı ve arada kefir içti. Bunlar bağırsak florasını toparladı. Candidaya son darbeyi limon sarımsakla vurdu fakat bunu açıklayamadı, sebebinin ne olduğunu kestiremedi. Ya da tartışmaya girmek istemedi bilmiyorum.

>Kadir ağbiyi iyileştiren; iğnelerin sonrasında kullandığı takviyeler olabilir. Kendine sormak daha doğru olur elbette. Ligone gerçekten etkili bir takviye. Zaten kendisi yoğun olarak şeker ve karbonhidrat tüketmediğini de söylemişti sorduğumda.

>İğneleri vurunduğumda %1 dahi iyi gelmedi bana. 14 adet iğne vurundum. Tamamen gereksiz bir bakteri için gereksiz iğnelerdi. Bakteriyi bulan doktor dışında enfeksiyon uzmanları dahil diğer doktorlar o bakteri prostat bakterisi değil, kim bu iğneleri yazan diye güldüler. Vücudun herhangi bir yerinde olan iltihapta, antibiyotik kullandığınızda en geç 3-4 içinde küçücük de olsa iyileştirici etki alırsınız. Bunun prostat ya da başka bir organ olmasının önemi yok. Ben iyi etkileri iğneden bir süre maflör’e başlamamla aldım fakat hala candidanın farkında değildim, diyet tutmuyordum.

>Bakteriyel prostatit teşhisi olanların da bu yukarda saydıklarımı uygulamalarını öneriyorum. Çünkü sağlıklı insanların (semptom yaşamayan) prostatlarında da bakteri bulunabildiğine dair yayınlar var. Uygulasınlar, bir şey kaybetmezler.

>Sperm testlerimde ileri sperm hareketliliğim %10 geliyordu, varikosel ameliyatı sonrasında ise bu oran %25’e çıktı. Hemen onun sonrasında ise bakterisiz kronik prostatit teşhisi konuldu. Bakterisizin de aslında bakteri içerdiğine dair yayımlar var, peki benim prostatımda bakteri ya da bir sorun olsa bu oran yükselebilir miydi? Prostat ikincil üreme organı ve hareketlilikle bire bir ilgili. Sorunlu bir organ işlevini yerine getiremez. Oysa benim hareketlilik oranım yükseliyor?

>Bu iyileşmenin size bir anda gelmesini beklemeyin, unutmayın; siz yıllardır bağırsaklara yükleniyorsunuz. Bu ağrı kesici atar gibi baş ağrınızı kesmez. Zamana bırakın yukardakileri yapın ve sabır gösterin.

>Prostattaki iltihap, enfeksiyon vs geçmiyorsa akut prostatit nasıl geçiyor? Bir bulaştı mı hep sürmesi gerekiyor bu mantıkla. Oysa kurtulan çok sayıda insan var.

>Kıvılcımı ilk çakan prostat olabilir de olmayabilir de, ondan emin değilim. Fakat bir süre sonra iş bağırsak hastalıklarıyla ilgili bundan eminim.

>Herkes antibiyotik kullanıyor, neden benim başıma geliyor diyorsan eğer; herkesin kullandigi antibiyotiklerle seninki bir olmayabilir. Cipro, Tavanic vs çok güçlü antibiyotikler. Ve zaten vücudunda bozuk dengeyi iyice bozuyorlar. Ve herkesin bünyesi bir değil.

>Hala inatla ve ısrarla işin çözümünün antibiyotiklerde olduğunu düşünüyorsanız dahi; 10-15 gün yukarda söylediklerimi yapın. Yalnız yazılanların hepsi çok önemli, riayet edin. Hem çok uzun bir zaman değil hem de takviyeler çok para değil. Eğer iyi hissetmeye başladıysanız diyeti sürdürmeye devam edin. Yok bir işe yaramadıysa küçücük de olsa iyileşmiyorsanız sorununuz gerçekten prostat ya da mesane kaynaklı olabilir. Fakat bunu yaparken kaybedecek bir şeyiniz yok.

>Lütfen direkt karşı çıkmadan, çürütmeye çalışmadan önce bunu hiç denemediğinizi kabul edin. Denemeden bir şeyi eleştirmek sadece boşa sallamak olur. Yukardakileri 4x4 uygulayın, hala iyileşmedim derseniz diyecek bir seyim yok fakat cogunluk iyilesebilir bu da bir gercek.

Selamlar, saygılar. Allah’a emanet olun.
Ozan.

Edit: En kapsamlı Candida diyet listesini Selçuk ağbi sonradan yayınlamisti, içerde kaybolmasindansa konunun basinda yer almasi gerektiğini düşündüm.

gönderen selchuk » 08.07.2015 - 00:34

CANDIDA YASAK YIYECEKLER LİSTESİ;

1.ŞEKERLER;
Şeker,bal,şurup,laktoz,
sakaroz,fruktoz,çikolata, alkolsüz içecekler,melas, yapay tatlandırıcılar (örneğin Asulfame, Nutra-Sweet)
Xylitol veya Stevia’yı deneyin!

2.ALKOLLÜ İÇKİLER;
Hepsi.

3.TOPRAK ALTI YETİŞEN SEBZELER;
Patates.

4.TAHILLAR;
Buğday, çavdar, yulaf veya arpa,beyaz ekmek, çavdar ekmeği, makarna
Mısır,patlamış mısır ve mısır yan ürünleri

5.MEYVALAR;
Taze Meyve,kurutulmuş meyve,konserve meyve,
meyve suyu.

6.ETLER;
Salam gibi işlenmiş etler, sucuk, pastırma ve sosisli sandviç, Vakumlu veya Füme etler

7.BALIKLAR;
Somon ve sardalya balığı hariç tüm balıklar, Tüm kabuklu deniz ürünleri

8.SÜT ÜRÜNLERİ;
Tereyağı, kefir ve yoğurt hariç tüm süt ve peynir ürünleri

9.İÇECEKLER;
Kahve,Siyah ve Yeşil Çay,
soda,Enerji içecekleri,Spor içecekleri,Malt içecekler,
Meyve Suyu (taze veya ambalajlanmış)

10.KURUYEMİŞLER;
Kaju,yer fıstığı,antep fıstığı

11.BAKLAGİLLER;
Fasulye ve diğer baklagiller, Tüm Soya ürünleri,
Mantarlar

12.SOSLAR;
Ketçap,mayonez,hardal, soya sosu

13.SİRKELER;
Organik Elma sirkesi dışındaki tüm sirkeler.

14.YAĞLAR;
Fıstık yağı,Pamuk tohumu yağı,mısır yağı,Soya yağı,
margarin

Mesajgönderen selchuk » 08.07.2015 - 00:43

CANDIDA DİETİ SERBEST YIYECEKLER LİSTESİ;

1.SEBZELER;
Enginar,avokado,brokoli,brüksel lahanası,
lahana,karnabahar,kereviz,salatalık,
patlıcan,Sarımsak (çiğ),taze fasulye,
pırasa,Marul (her türlü),bamya,zeytin,
soğan,biberler,turp,Lahana turşusu (ham),
ıspanak,pazı,domates,şalgam,kabak

Sebzeleri ham,buharda pişirilmiş veya kızartılmış yiyin.

2.YOĞURT KÜLTÜRLERİ;
Yoğurt,probiyotikler,kefir

3.ETLER;
Sığır eti,kuzu,yumurta

4.BALIKLAR;
Hamsi,sardalya,somon

5.KURU YEMİŞLER;
Badem,Hindistan cevizi sütü (şekersiz), fındık,çam tohumu,Kabak Çekirdeği,
Ayçekirdeği,ceviz

6.TAHILLAR;
Karabuğday,kahverengi pirinç

7.BİTKİLER VE BAHARATLAR;
Fesleğen,karabiber,kırmızı biber,tarçın,
karanfil,kimyon,dereotu,sarımsak,
zencefil,küçük hindistan cevizi,biberiye,
tarhun otu,kekik,zerdeçal

8.YAĞLAR;
Zeytinyağı,Tahin,Kabak çekirdeği yağı,
badem yağı,ayçiçeği,Hindistan cevizi yağı,
Organik tereyağı

9.ORGANİKLER;
Karabiber,Deniz Tuzu,Limon Suyu, organik elma sirkesi

10.İÇECEKLER;
Tarçın Çayı,Karanfil Çayı,papatya çayı,Nane Çayı,Zencefil Çayı,Meyan Çay
Kekik yağı,Hindiba kökü, aynı zamanda büyük bir prebiyotiktir. (% 20 İnsülin içerir),
arkadaşlar bu diyeti hala uygulayan varmı ? bende uygulamayı düşünüyorum ama şekerin her türlüsü yasak bu diyette, bal-pekmez dahil, peki vücudun şekerede ihtiyacı yokmu ?
snider

Mesaj gönderen snider »

vücudun şekere ihtiyacı yok, kanserli hücrelerin var. bu diyet de yeterli değil, fazla kişinin sonuç aldığını zannetmiyorum.
Kultigin

Mesaj gönderen Kultigin »

NeverGiveUp yazdı:
Sprostatit yazdı:Duzeldigine sevindim nevergiveup, umarim tamamen sifirlarsin.
Aklima takilan birkac soru var.
Sen bir duzelme surecindeydin zaten; bu acaba zamana bagli birsey de, candida diyeti mi bu sureci hizlandirdi; yoksa ana sebebin mi candida oldugunu dusunuyorsun?

Ayrica masturbasyon sonrasi agrida artma var mi, yoksa normal mi; yani zorlasan da farketmiyor mu artik. Bende tetikleyici rolu var.
Idrar semptomlari tamamen duzeldi mi? Idrar basinci eskisi gibi mi?
Agrilar en son nerelerde kaldi?
Tesekkurler, gecmis olsun.
abi sana özelden nasıl ulaşabilirim

Sprostatit merhaba. Yukarda alt başlıklarda ilerleme sürecini yazdım. Tekrar tekrar yazmak istemiyorum. İlk etapta mesane yolları iltihabı ya da prostat iltihabı yaşadığımızı fakat sonrasında bunu antibiyotiklerinde de büyük etkisiyle sindirim sistemi sorunu haline getirdiğimizi ve beslenmemize de dikkat etmeyerek olayı kronikleştirdiğimizi düşünüyorum. Tetikleyici bir iltihap olabilir emin değilim fakat candida zaten süregelen bir süreç olduğu için bu iş büyüyor. Candidanın neden olduğu şeyler arasında prostatit de var, araştırabilirsin.

Mastürbasyondan sonra kısa bir dönem ağrı yaşadım, artık yaşamıyorum. Zorlanmıyorum. Fakat mastürbasyon perinedeki kasların kasılmasına neden olur, bağırsak sebebiyle makat bölgesi kasları da kasılır. Ve aynı kaslardan bahsediyorum. Tetikleyici olabilir.

İdrar semtomlarım düzeldi sayılır, tek sorun idrarı biraz geç başlatabiliyorum. O da hep mi vardi yoksa bu işlerden sonra mı oldu emin değilim. Sonradan olduysa onun da düzeleceğini düşünüyorum. Dert değil bana böyle kalsa da. İdrarla ilgili başka bir sorunum yok.

Ağrılar ara ara sol kasığımda oluyor ama çok hafif ve çok az zamanla. Genel olarak çok rahatım. Daha da rahatlıyorum bu diyetle.
ap0calypse

dün sadece ballı yeşilçay dışında ne şeker nede ekmek tarzı birşey tükettim ve şu an yanma çok az, diyete devam edeyim bakalım. çünkü yanmalar bir gidip bir geliyor ondan kaynaklıda olabilir. başka bir fikri olup bilgilendirirse hayır duamızı eksik etmeyiz.
Kc34
Hastalık Başlangıç Yılı: 2016

Mesaj gönderen Kc34 »

Bu hastalikta sikayetler gidip gelir dietin etkisi tartisilir. Bazi kaynaklarda bakteriyel prostatitte dietin etkisinin olmadigi soyleniyor. Dietle iyilesen gormedim sonuc olarak karşımızda bakteri var. Semptomlari azaltsada diet kesin tedavi degil.
Kc34
Hastalık Başlangıç Yılı: 2016

Mesaj gönderen Kc34 »

Ismini vermek istemiyorum burda bir arkadas candida dieti sonucunda nuks yasamisti lokositi cok yukseldi normal beslenme sekline gectiginde lokosit ilacsiz normale geriledi en son sifir semptomdu suan ne durumda bilmiyorum. Bizzat gorustugum bir arkadasti. Ben cok kitaplarda arastirmalarda yazilan seyleri ciddiye almiyorum. Uyguladigim fayda gordugum tecrube yasadigim seyleri paylasiyorum. Hatta bir arkadasta enterekok tespit edilmisti bir arastirmada 2 aylik avelox tedavisinin sonucunda eradike edildigi yaziyordu. Ayni tedaviyi uyguladi bu sefer super enfeksiyon gelisti. O yuzden birseyin gercekten fayda sagladigini gormek icin en az 100 kisi uzerinde denenmeli fayda gordukleri kanitlanmali.
ap0calypse

Kc34 yazdı:Bu hastalikta sikayetler gidip gelir dietin etkisi tartisilir. Bazi kaynaklarda bakteriyel prostatitte dietin etkisinin olmadigi soyleniyor. Dietle iyilesen gormedim sonuc olarak karşımızda bakteri var. Semptomlari azaltsada diet kesin tedavi degil.
bende lökosit 0 çıktı, bence abartmadan yapılan bir diyet iyi gelir diye düşünüyorum. mesela asit, acı, şeker ve ekmek kesilse yeterli. üstünede takviye alınsa heralde çok iyi olur.
berkay

Mesaj gönderen berkay »

Bu 3. Diyet girisimim ve 2 ay dolmak uzere. Su kadarini soyleyim size, diyet tek care.

Sitede yogun bir antibiyotik tavsiyesi bombardimani var. Bu hastalikta yeniyseniz ve adi gecen antibiyotik tedavilerini uygulamadiysaniz derhal uygulayin. Ama herseye ragmen iyilesemediyseniz zorlamayin artik. Bagirsak denen organ kutu kutu icilen antibiyotiklere dayanamaz. Diyetin hicbir zarari ve nuksu olmaz. Yillardir bu rahatsizligi cekenlerde prostat artik diyetle bile iyilesmeyebilir, bunu kabullendim. Ama eger bagirsaklari iyilestirmessek prostatitli gunlerimizi mum gibi arariz bu kesin.

2 ay onceki halimi bilseniz bana hak verirdiniz, son antibiyotik kürü mahfetti beni. Diyet ve takviyelerle hayata dondum resmen. Yasamsal zorunluluk olmadikca bir daha asla antibiyotik icmemeye yemin ettirdi olaylar bana.
efervesan
Hastalık Başlangıç Yılı: 2014

Mesaj gönderen efervesan »

berkay yazdı:Bu 3. Diyet girisimim ve 2 ay dolmak uzere. Su kadarini soyleyim size, diyet tek care.

Sitede yogun bir antibiyotik tavsiyesi bombardimani var. Bu hastalikta yeniyseniz ve adi gecen antibiyotik tedavilerini uygulamadiysaniz derhal uygulayin. Ama herseye ragmen iyilesemediyseniz zorlamayin artik. Bagirsak denen organ kutu kutu icilen antibiyotiklere dayanamaz. Diyetin hicbir zarari ve nuksu olmaz. Yillardir bu rahatsizligi cekenlerde prostat artik diyetle bile iyilesmeyebilir, bunu kabullendim. Ama eger bagirsaklari iyilestirmessek prostatitli gunlerimizi mum gibi arariz bu kesin.

2 ay onceki halimi bilseniz bana hak verirdiniz, son antibiyotik kürü mahfetti beni. Diyet ve takviyelerle hayata dondum resmen. Yasamsal zorunluluk olmadikca bir daha asla antibiyotik icmemeye yemin ettirdi olaylar bana.
Hocam anlatsana
ZooM505
Hastalık Başlangıç Yılı: 2000

Mesaj gönderen ZooM505 »

berkay yazdı:Bu 3. Diyet girisimim ve 2 ay dolmak uzere. Su kadarini soyleyim size, diyet tek care.

Biz ne anlatıyoruz kaç aydan beri.. diyet çok önemli.. fakat organların detox u da yapılması gerekiyor.. tek kalıcı çözüm bu..