- Ç Ö Z Ü M -

Prostat iltihabının belirtileri, tanısı, yapılan çalışmalar, yazılan tezler vs.
osmankul
Hastalık Başlangıç Yılı: 2015

Re: - Ç Ö Z Ü M -

Mesaj gönderen osmankul »

İyide antibiyotigin alternatifi diyet olamaz diyet yapinca bakteriler acliktan oluyorlar mi ? Kronik prostatit cunku mikroplar prostatin sungersi yapisi icinde rahat rahat saklanabiliyor biyofilm olusturup antibiyotikleri karsi direnc olusturup vucutta kendileri icin kurtarilmis bolge olusturabiliyorlar. Antibiyotigi veren dr lar mikrobu tespit edip antibiogram yapip bunun uzerine gitmiyorlar. Lokositin 0-1 dusmesi bile bazen bir sey ifade etmiyor mikrop prostatta antibiyotigin ulasamadigi bir dehlizde saklanmaya devam ediyor. Firsatini buldugunda da nuksu gerceklestirip canimizi okuyor. Okudugum bazi makalelerde 6 ay antibiyotik tedavisi diyor nicin cunku antibiyotik prostatta yeterli yogunluga ulassa bile prostatatin her noktasina ulasamiyor bunun yoluda uzun antibiyotik tedavileri ve prostata masaj yapilmasi en son noktada en radikali heralde igne ile antibiyotik verme. Forumda iyilesenler neyle duzelmisler ?
svmq
Hastalık Başlangıç Yılı: 2017

Mesaj gönderen svmq »

Beslenme doğru değilse ilacın yararı yok.Yanlış düşünüyorsunuz..
ege44

Mesaj gönderen ege44 »

Uzun süre düşük doZlu antibiyotik tedavisi gerek ilk bir ay güçlü antibiyotik ondan sonra düşük doZlu olması lazım yoksa vücudum anasını bellersiniz ha birde eger darlık varsa ve xtral flomax ile düzelmediyse ameliyat olmasınız çünkü darlıktan dolayı prostata idrar kaçtığından gördüğünüz tedaviler boşa olur
osmankul

Mesaj gönderen osmankul »

Bu hastalikta su ana kadar antibiyotik tedavisine alternatif bir tedavi gorebilmis degilim. Kandida mandida hikaye. Genis spektrumlu antibiyotikler yararli bakterileri oldurerek kandidalara cogalmalari icin firsat veriyor. Buda beraberinde domino tasi etkisiyle vucutta bir cok olayi tetiklemekle beraber zaten kandida her saglikli insanin vucudunda mevcut mesele kontrol altinda tutulmalari. Dolayisi ile antibiyotik kullanimi beraberinde probiyotik ve prebiyotik kullanimini gerektiriyor. Ancak bazilari probiyotiklerin bagirsaklara canli olarak ulasamacagini idda ediyor. Antibiyotik kullanirken fayda zarar hesabini yapiyoruz sonucta patojenleri prostattan supurmek antibiyotik harici neyle olabiliyor ??? Aramizda 6-12 ay pentosan polisülfat sodyum kullanan var mi ? Varsa aldigi sonuc ne acaba ?
berkay

Mesaj gönderen berkay »

Hem kandida mandida hikaye deyip hem de yapacagi domino etkisinden soz etmek, ilginc...

Onceden de yazdim, gene yazayim:

1) Bu hastaliga yeni yakalananlar, ya da onceden yakalanip duzgun bir tedavi almayanlar ilgili doktorlara gidip gerekli antibiyotik tedavisini uygun sure ve dozda almali. (Cunku antibiyotikle iyilesenler var)
berkay

Mesaj gönderen berkay »

2) Forumdaki yanlis inanisi tekrar yazalim: "uygun doz ve surede antibiyotik alanlar bu hastaligi muhakkak atlatacaktir ya da baskilayacaktir". Yukaridaki 1. Maddeyi uyguladigin halde iyilesmediysen bu inat niye? Vucutlarimiza yazik degil mi??
berkay

Mesaj gönderen berkay »

3) Bu basligin adi "ÇÖZÜM". Sanirim bu isimden dolayi prostatitin çözümü antibiyotik degildir diyettir seklinde anlayanlar oluyor. Belki de yanlis bir isimlendirme olmus. Eger prostatitin sebebi bizzat candida ise evet cozum diyet ve takviyelerdir, ama burada asil amac bagirsak sagligini geri kazanmaktir. Cunku bagirsakta candida cogalmasi prostatite sebebiyet verir, ve bu bakteriyel-nonbakteriyel prostatit de olabilir, ve bu durumdaki kisilerde antibiyotik tek basina sorunu cozmez. Kisir dongu icinde gecer hayatimiz.
berkay

Mesaj gönderen berkay »

4) Yukarida 6 ay antibiyotik tedavisinden bahsedilmiş, dusuncesi bile ürpertici. 6 ay kinolon kullanip da sagligini kazanmak ne kadar mumkun?? Kinolon cok toksik bir ilac, ve her ilac gibi kullanim suresi uzadikca yan etkilerinin ortaya çıkma ihtimali artiyor. Yan etkilerini internetten arastirmanizi tavsiye ederim.(antibiyotikle iyilesenler sure olarak 6 aydan cok daha once iyilesmis oluyor, sakin bu kitabi bilgiye dayanarak boyle bir hata yapmayin. Yapacaksaniz da en azindan ictiginiz antibiyotigin kinolon olmamasina dikkat edin)
berkay

Mesaj gönderen berkay »

5) Eger kutularca (belki de kolilerce!) antibiyotik içip hep başa donenlere tavsiyem şudur: Bu hastalikla yasamayi ogrenelim, semptomlarini hafifletmeye ugrasalim. Bagirsak floramizi eski haline getirmeye calisalim. Bagirsak sagligimizi kaybedersek ilerleyen yillarda cok ciddi hastaliklara yakalanacagimizi bilelim.
Mugla4848
Hastalık Başlangıç Yılı: 2011

Mesaj gönderen Mugla4848 »

Baştan sona okunmali bu sayfa eski hastalar hep diyetle iyi olmuşlar bende eski üyelerdenim bu sitede iyilestim diyenlerin yuzde 90 i akut hasta kronik hastalar morelini bozmasın
Raul7

Mesaj gönderen Raul7 »

Bence doğru cok fazla antibiyotik kullanmamak gerek, bagırsagı mahvediyor benı öyle yaptı florayıda eski haline getirmek cok zor suan ibs oldum bunrahatsızlıktan sonra kesinlikle cok anbt kullanılmamalı büyük bir zarar boşuna doktorlar demiyorlar antb kullanmayın diye, örneklerde üreme varsa, sıvısa cok fazla lokosit varsa kullanılabilir aksi ilerde bagırsak hastalıklarına yakalanmamızı en üst düzeye cıkarıyor ki buda prostatit mumla ararız anlamına geliyor, babamın doktoruna danıstım gene adam diyor abicim yıllardır bu meslekle uğraşıyorum hertürlü tedaviyi yapıyorum ama hala bu rahatsızlıgın içinden cıkamıyoruz dedi.
ege44

Mesaj gönderen ege44 »

Evet benim doktorum da diyor fazla antibiyotik kullanma diye yani boşa antibiyotiğe yükleniyorsunuz
Mrshadow

Mesaj gönderen Mrshadow »

modjo yazdı:
Raul7 yazdı:Bence doğru cok fazla antibiyotik kullanmamak gerek, bagırsagı mahvediyor benı öyle yaptı florayıda eski haline getirmek cok zor suan ibs oldum bunrahatsızlıktan sonra kesinlikle cok anbt kullanılmamalı büyük bir zarar boşuna doktorlar demiyorlar antb kullanmayın diye, örneklerde üreme varsa, sıvısa cok fazla lokosit varsa kullanılabilir aksi ilerde bagırsak hastalıklarına yakalanmamızı en üst düzeye cıkarıyor ki buda prostatit mumla ararız anlamına geliyor, babamın doktoruna danıstım gene adam diyor abicim yıllardır bu meslekle uğraşıyorum hertürlü tedaviyi yapıyorum ama hala bu rahatsızlıgın içinden cıkamıyoruz dedi.

slm herkese son tedavimden bahsedeyim 7gun 1 unicefin 2 bactirim 750 xtral urispas evicap e vitamini zolax candida için sonraki 7gun alfasid 1mlg iğne günde 2 bactirim son 5 gün sabah cipro 750 duocid 750 sabah akşam 20 günün sonun damak ve dil altı arkası üstü boğaz duvarları dahil candida oldum 2 ayrı mikrobiyoloji doktoruna 1 dermatologa gittim sonra ilaçları bıraktım hicbir düzelme olmadı ve bu ilaçları antibiyogram göre duyarlı olanlardan seçip kullandım prostattaki ödem hiç düşmedi aksine arttı son 5 gündür mikostatin kullanıyorum mantar için ayrıca kanda da enfeksiyon var artrit oldum heryerin ağrı içinde vücudun bitmiş durumda bu ilaçları alırken probiyotik takviyesi olarak ev yapımı yoğurt salgan elma sirkesi ayrıca bir kaç şey daha aldim çok uzatmak istemiyorum son gittiğim enfeksiyon doktoru sen bu ilaçları kullanıp zaten sen kendi bağışıklık sistemini bitirmişsin bağırsak floran bitmiş durumdadır entrecoc denen bakteri insanların çoğunda zaten olur bunu antibiyotikle bitiremezsin çok düzgün bir şekilde beslen ve bağışıklığını güçlenir takviye al ama 1 aydan fazla kullanma dedi ve ben hergun irisinden 6-7 sarımsak zeytinyağlı semizotu glutensiz ekmek yağsız yumurta roka pismis domates kabak vs birde 2 litre ev şalgamı içine bir yarimçay bardağı elma sirkesi 20 bas sarımsak doğranmış odasıcaklığında bir gün bekleyip buzdolabına atıyorum günde 3 bardak içiyorum zaten odasıcaklığında olunca üzeri mayalanıyor bunları kullandım candida 6.günde bitmek uzre artık vur süre ilaç almicam son 8 aydır ilaç aldim bir boka yaramadı.
Canim kardesim, herssyin azi karar cogu zarar. Sen simdi bu kadar cok probiyoyik alirsan otoimmun rahatsizlik yasaman da olasi. Bizim mutrafigimizda yogurdundan, tursusuna, peynirine probiyotik var. Dengeli beslenin
Onur513
Hastalık Başlangıç Yılı: 2018

Mesaj gönderen Onur513 »

NeverGiveUp yazdı:Dostum zaman zaman yaşadığım olmuştur fakat özellikle bu durumdan rahatsız olduğumu pek hatırlamıyorum. Bağırsak ve makat rahatsızlıklarıyla beraber bahsettiğin durumun yaşanması olası geliyor. Biliyorum, prostatı bir süreligine kenara bırakın, sorun orda değil dediğin günleri hatırlıyorum. Ve hem CENGO'ya hem de sana o zamandan kulak vermediğim için pişmanım. Diyet yap Hakan kardeşim, diyet. Zaten foruma çok sık girmiyosun, bu işin sırrı diyet ve rahat kafa.

Bağırsaklara çalışın, bağırsakları rahatlatın her şey çorap söküğü gibi gelecek.
Ozan kardeş hala foruma giriyor musun bilmiyorum ama Kayseri’de önerebileceğin doktor var mı?
Cenesuyu

Mesaj gönderen Cenesuyu »

arkadaşın bahsettiği candida mantarı hakkında güzel bir yazı okumadan geçmeyin...
Bedenimizde candida mantarının çoğalmaya başladığını nasıl anlarız?
Candida mantarı kontrolsüz çoğalmaya başladığında, birçoğu son derece can sıkıcı belirtiler gösterir. Kemik, kas ve organ ağrıları, kokulara karşı alerjik reaksiyon ve aşırı hassasiyet, el ve ayaklarda üşüme ve vücut ısısında düşüş, darbe alma halinde cildin çabuk morarması, ilgili bölgede formal değişiklikler, sindirim problemleri, ilgili bölgede iltihaplanma (bu en sık görülen belirtiler arasında yer alır), kronik yorgunluk, ilgili bölgede doku bozulması, kaşıntı ve kızarıklık, koku, kadınlarda genital akıntı ve kas ağrısı; candida mantarının çoğalmasının belirtileri arasında sayılır.
https://www.sabah.com.tr/yazarlar/halit ... le-savasin
alfabloker10
Hastalık Başlangıç Yılı: 2014

Mesaj gönderen alfabloker10 »

Agrilarim siddetli degil fakat aylardir oldugu icin psikolojim bundan etkileniyordu. Siskinlik, sik idrar, makatta dolgunluk gibi problemlerim vardi.

Prostat sivimda lokosit bulunup bakteri bir turlu bulunamiyordu. Karin ultrasonundan bakinca prostatta kalsifikasyon goruluyordu. 2 aya yakin bactrim fort kullandim.
Sadece kullandigim zamanda fayda etti. Birakinca o bolgedeki huzurluk geri basladi.

Ayrica ac kaldigim zamanlar bu sikayetlerimin ortadan kalktigini farkettim.

Prostatit disinda 1-2 otoimmun hastaligimin olmasi uzerine forumda basliklari arastirdim. Bu basligi buldum. Sonra kendi diyetimi gozden gecirdim. Devaminda glutensiz beslenmeye ozen gosterdim. Ozanin yazdigi faydali besinlerin cogunu yemesem de bana zararli oldugunu dusundugum besinleri diyetimden cikardim. Beyaz ekmek, bulgur pilavi, kuru fasulye, her turlu abur cuburu olabildigince azaltip yerine pirinc pilavi, kuskus, meyve-sebze, findik-ceviz-badem agirlikli beslenmeye calistim.

Her yerde glutensiz yemegi zor buldugum icin ara ara yemek yemedim. 3 hafta icinde 6 kiloya yakin zayiflamisimdir.

Bu sure sonunda sikayetlerim hissedebilecegim kadar azaldi. Ara ara beyaz ekmekli eski diyetten yedikten sonra sikayetler tekrarliyor (eskisi kadar degil, ona yakin duzeyde)

------------------------------------

Sorum ise su: bu diyeti uygulayan abilerim, kardeslerim ne kadar sure uyguladilar? Semptomlari kalici olarak baskilayabildiler mi? Eski diyete kismen de olsa geri donebildiler mi?

Antibiyotik kullanmaya cekindigim icin duzenli spor ve diyet, kabak cekirdegiyle kalsifikasyonlari giderebildiler mi?
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2004

Mesaj gönderen kadir »

portakall yazdı:
alfabloker10 yazdı:Agrilarim siddetli degil fakat aylardir oldugu icin psikolojim bundan etkileniyordu. Siskinlik, sik idrar, makatta dolgunluk gibi problemlerim vardi.

Prostat sivimda lokosit bulunup bakteri bir turlu bulunamiyordu. Karin ultrasonundan bakinca prostatta kalsifikasyon goruluyordu. 2 aya yakin bactrim fort kullandim.
Sadece kullandigim zamanda fayda etti. Birakinca o bolgedeki huzurluk geri basladi.

Prostatit disinda 1-2 otoimmun hastaligimin olmasi uzerine forumda basliklari arastirdim. Bu basligi buldum. Sonra kendi diyetimi gozden gecirdim. Devaminda glutensiz beslenmeye ozen gosterdim. Ozanin yazdigi faydali besinlerin cogunu yemesem de bana zararli oldugunu dusundugum besinleri diyetimden cikardim. Beyaz ekmek, bulgur pilavi, kuru fasulye, her turlu abur cuburu olabildigince azaltip yerine pirinc pilavi, kuskus, meyve-sebze, findik-ceviz-badem agirlikli beslenmeye calistim.

Her yerde glutensiz yemegi zor buldugum icin ara ara yemek yemedim. 3 hafta icinde 6 kiloya yakin zayiflamisimdir.

Bu sure sonunda sikayetlerim hissedebilecegim kadar azaldi. Ara ara beyaz ekmekli eski diyetten yedikten sonra sikayetler tekrarliyor (eskisi kadar degil, ona yakin duzeyde)

Sorum ise su: bu diyeti uygulayan abilerim, kardeslerim ne kadar sure uyguladilar? Semptomlari kalici olarak baskilayabildiler mi? Eski diyete kismen de olsa geri donebildiler mi?

Antibiyotik kullanmaya cekindigim icin duzenli spor ve diyet, kabak cekirdegiyle kalsifikasyonlari giderebildiler mi?

bende 2 ay bactrim forte kullandım,lökositi sıfırlamıştım ama şimdi ne alemde bilmiyorum

diyet konusuna gelecek olursak gluten,şeker ve rafine edilmiş gıdaları kesince bende de çok ciddi rahatlama oluyor mesela sık idrar şikayetimi diyet sayesinde baskıladım,şu an diyete hiç uymuyorum ama idrar şikayetlerim eskisine göre yüzde 70 azaldı ,antibiyotiklerden görmediğim faydayı diyetten gördüm diyebilirim
2 aylık diyetimi bıraktıktan sonra semptomlarda artış oldu fakat semptomlar diyetten önceki gibii değildi
diyet yapmaya neden devam etmiyorsun dersen......glütensiz,şekersiz olmuyor ya,neredeyse yediğimiz herşeyin içinde var gluten,eğer glutenden kaçmaya kalkarsan aç kalırsın yiyecek bişey kalmaz ,aynısı şeker içinde geçerli...

diyet konusunda çok katı olmana gerek yok,kaş yapayım derken göz çıkarırsın....vücudunu vitaminsiz bırakma fazla aç kalma...
Bu diyet, candida diyetinin bir parcasidir. Candidaniz varsa faydasi olabilir.Arti fazla asidik beslenmediginiz icin yanma ve agrilariniz azabilir. Fakat bir gonokok, enterekok, e.coli, staph aureus, pseudomanas aeruginosa patojenlerini bu sekilde yok edemezsiniz. Zayiflarsiniz, immun sisteminiz çöker. Gecmiste bazi hastalar bu diyeti yapti zayiflamaktan baska bir ise yaramadi.
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2004

Mesaj gönderen kadir »

Evet kardesim aynen öyle..tskler paylasimin icin.
mertyon44
Hastalık Başlangıç Yılı: 2013

Mesaj gönderen mertyon44 »

hakan yazdı:kardeşim inşallah kurtulursun tamamen en az senin kadar sevinirim bişe sormak istiyorum biliyosunki bende bu hastalığın bağırsaklardan kaynaklandını devamlı söylüyorum sana sorum büyük tuvaletini yaptığında bitmemiş hissi oluyormuydu hiç ben kendimi kötü hissetdiğimde böyle şeyler yaşıyorum ne zaman kendimi iyi hissedersem rahatlamış hissediyorum hemoroidde var bende
merbahalar bir tavsiyem olucak, burada yazılan herseye genel saglık anlamında aşırı katılıyorum artı olarak yıllarca bagırsak sorunları cekmıs bırısı olarak bıraz rahatlamayı nıspeten aşırı rahatlamayı da dıyebılırım alaturka tuvalette buldum, comelerek yapın bır yolunu bul ve comelerek tuvaletını yap dışkılamayı yani, banyoda altına pecete koyarak yap bır sekılde oyle yap ama kendıne rahat comelebılecek bıryer bul bırkac gun alabılır bu arayış ama çömelerek yanı alaturka tuvalette yapıyormus gıbı yap, o hıs bellı zaman hatta bırkac gun sonra gecıcek cok fazla gecıcek, anal catlak varsa da hatta yoksa da sabahları ve aksam yatmadan hındıstancevızı yagı sur ıcerı de kacabılır sorun dııl açıkçası parmagını daldır ve sur, mumkunse bana ozelden de yaz gelısmelerı ya da soruların var ıse, anal catlagın varsa bırkac krem de surebılırsın hındıstancevızınden sonra, magnezyum da kullan mumkunse, dışkılaman kokulu osurugun kokuluysa kısa surelı azıtro dıye hatırlıyorum ac karnına alınan antıbıyotıkten sonra 2 gun ya da 1 gun kullandım koku tamamen gectı bellı bır bakterı vardı ama yemek sonrası alınanlar gecırmedı azıtro gecırdı benımkını ama doktora sormadan kullanma kesınlıkle tabıı kıde.
mertyon44
Hastalık Başlangıç Yılı: 2013

Mesaj gönderen mertyon44 »

erdem yazdı:Aynen bende de sorun bağırsak ta. Dışkılama parça parça ve tam bosalmama hissi. Bol sıvı bol lifli yiyecekler ve probiyotik sanirjm iyi gelecek. Bende bu hastaliktan önce yakın zamanlarda başladı bağırsak sıkıntısı ve 7 senedir de sürüyor. Bende tavsiyeleri deneyeceğim çok tesekkurler
merbahalar bir tavsiyem olucak, burada yazılan herseye genel saglık anlamında aşırı katılıyorum artı olarak yıllarca bagırsak sorunları cekmıs bırısı olarak bıraz rahatlamayı nıspeten aşırı rahatlamayı da dıyebılırım alaturka tuvalette buldum, comelerek yapın bır yolunu bul ve comelerek tuvaletını yap dışkılamayı yani, banyoda altına pecete koyarak yap bır sekılde oyle yap ama kendıne rahat comelebılecek bıryer bul bırkac gun alabılır bu arayış ama çömelerek yanı alaturka tuvalette yapıyormus gıbı yap, o hıs bellı zaman hatta bırkac gun sonra gecıcek cok fazla gecıcek, anal catlak varsa da hatta yoksa da sabahları ve aksam yatmadan hındıstancevızı yagı sur ıcerı de kacabılır sorun dııl açıkçası parmagını daldır ve sur, mumkunse bana ozelden de yaz gelısmelerı ya da soruların var ıse, anal catlagın varsa bırkac krem de surebılırsın hındıstancevızınden sonra, magnezyum da kullan mumkunse, dışkılaman kokulu osurugun kokuluysa kısa surelı azıtro dıye hatırlıyorum ac karnına alınan antıbıyotıkten sonra 2 gun ya da 1 gun kullandım koku tamamen gectı bellı bır bakterı vardı ama yemek sonrası alınanlar gecırmedı azıtro gecırdı benımkını ama doktora sormadan kullanma kesınlıkle tabıı kıde.
alfabloker10
Hastalık Başlangıç Yılı: 2014

Mesaj gönderen alfabloker10 »

Cevaplariniz icin tesekkurler
gonore
Hastalık Başlangıç Yılı: 2019

Mesaj gönderen gonore »

kadir yazdı:
portakall yazdı:
alfabloker10 yazdı:Agrilarim siddetli degil fakat aylardir oldugu icin psikolojim bundan etkileniyordu. Siskinlik, sik idrar, makatta dolgunluk gibi problemlerim vardi.

bende 2 ay bactrim forte kullandım,lökositi sıfırlamıştım ama şimdi ne alemde bilmiyorum

diyet konusuna gelecek olursak gluten,şeker ve rafine edilmiş gıdaları kesince bende de çok ciddi rahatlama oluyor mesela sık idrar şikayetimi diyet sayesinde baskıladım,şu an diyete hiç uymuyorum ama idrar şikayetlerim eskisine göre yüzde 70 azaldı ,antibiyotiklerden görmediğim faydayı diyetten gördüm diyebilirim
2 aylık diyetimi bıraktıktan sonra semptomlarda artış oldu fakat semptomlar diyetten önceki gibii değildi
diyet yapmaya neden devam etmiyorsun dersen......glütensiz,şekersiz olmuyor ya,neredeyse yediğimiz herşeyin içinde var gluten,eğer glutenden kaçmaya kalkarsan aç kalırsın yiyecek bişey kalmaz ,aynısı şeker içinde geçerli...

diyet konusunda çok katı olmana gerek yok,kaş yapayım derken göz çıkarırsın....vücudunu vitaminsiz bırakma fazla aç kalma...
Bu diyet, candida diyetinin bir parcasidir. Candidaniz varsa faydasi olabilir.Arti fazla asidik beslenmediginiz icin yanma ve agrilariniz azabilir. Fakat bir gonokok, enterekok, e.coli, staph aureus, pseudomanas aeruginosa patojenlerini bu sekilde yok edemezsiniz. Zayiflarsiniz, immun sisteminiz çöker. Gecmiste bazi hastalar bu diyeti yapti zayiflamaktan baska bir ise yaramadi.
kadir abi ben gonokok olduğunu düşünüyorum prostatta... 2 kere pcr yaptırdım, 4 kere kültür ve düzen kültürde buna neissera gonoreye bakılıyormus...Acaba testlerde çıkmama durumu olabilir mi??
:P
Gsmahmut

Mesaj gönderen Gsmahmut »

gonore yazdı:
kadir yazdı:
portakall yazdı:

kadir abi ben gonokok olduğunu düşünüyorum prostatta... 2 kere pcr yaptırdım, 4 kere kültür ve düzen kültürde buna neissera gonoreye bakılıyormus...Acaba testlerde çıkmama durumu olabilir mi??
Tr de misin dostum dondun mu yurt disindan bide tedavine basladin mi
gonore
Hastalık Başlangıç Yılı: 2019

Mesaj gönderen gonore »

Gsmahmut yazdı:
gonore yazdı:
kadir yazdı: Bu diyet, candida diyetinin bir parcasidir. Candidaniz varsa faydasi olabilir.Arti fazla asidik beslenmediginiz icin yanma ve agrilariniz azabilir. Fakat bir gonokok, enterekok, e.coli, staph aureus, pseudomanas aeruginosa patojenlerini bu sekilde yok edemezsiniz. Zayiflarsiniz, immun sisteminiz çöker. Gecmiste bazi hastalar bu diyeti yapti zayiflamaktan baska bir ise yaramadi.
tedavi olmuyorum şikayetlerim geçti işte.. Antibiyptiksiz 27. günümdeyim halı saha maçımı da yaptım bişeyim yok...yurt dışındayım ama dönmek istiyorum nedense bakalım..
:P
Gsmahmut

Mesaj gönderen Gsmahmut »

gonore yazdı:
Gsmahmut yazdı:
gonore yazdı: kadir abi ben gonokok olduğunu düşünüyorum prostatta... 2 kere pcr yaptırdım, 4 kere kültür ve düzen kültürde buna neissera gonoreye bakılıyormus...Acaba testlerde çıkmama durumu olabilir mi??
tedavi olmuyorum şikayetlerim geçti işte.. Antibiyptiksiz 27. günümdeyim halı saha maçımı da yaptım bişeyim yok...yurt dışındayım ama dönmek istiyorum nedense bakalım..
cok gecmis olsun ben de tunustaydım