Prostat küçülmesi

Prostat iltihabının belirtileri, tanısı, yapılan çalışmalar, yazılan tezler vs.
Mrerdem

Prostat küçülmesi

Mesaj gönderen Mrerdem »

Arkadaşlar merhaba,

Bir konuda desteğinize ve yorumlarınıza ihtiyacım var.
Ben accutane isimli bir ilaç kullandım ve 2 ayın sonunda ereksiyon problemi ile karşılaştım ve bıraktım.
Doktorlar prostat sıvısı ve idrarda bir kaç kez test yaptılar, temiz çıktı.
1 senedir ereksiyon problemi yaşıyorum, testislerim küçüldü, ve penisim inik haldeyken cılız ve üzerinde damarlar görünecek kadar ince ve cansız. Çoğu zaman beyin ile penis arasında kopukluk var. Libidom sıfır ve herhangi bir görsel beni etkilemiyor. Zorlamasam hiç boşalmadan yaşayabiliyorum, herhalde en son 1 ay önce boşaldım. Ayrıca penisim hissiz, dediğim gibi çoğu zaman bedenime takılmış bir parça gibi.
Doktor bunun prostatitten kaynaklandığını söylüyor.
Ereksiyon problemi yaşayan arkadaşlar, sizde de durum bu kadar ciddi mi?

Accutane isimli ilacın hormonal etki yaptığı ıspatlandı. Diğer forumlarda bunun androjen reseptör bozukluğu olduğu yazılıyor, hormonlar hücre içine girmiyormuş, bu sebeple de önce prostat küçülüyor sonra diğer semptomlar oluşuyor.
Şu anda ağrım sızım yok ama prostatımın küçüldüğünü hissediyorum.(ultrasonda 11ml ve normal çıktı) ama eski boyutunu bilmiyorum tabi.
İlacı ilk bıraktığımda ciddi anlamda sık idrara çıkma, tam boşaltamama, akıl gücünde zayıflık vardı. Şimdi uzun süredir sadece idrar gücünde azalma var o kadar. Herhangi bir ağrı vs yok.
Prostatit kaynaklı cinsel problemlerde testiste küçülme, peniste incelme, libidonun sıfırlanması, hiç boşalmada yaşayabilme gibi semptomlar var mıdır?
boyturk

Re: Prostat küçülmesi

Mesaj gönderen boyturk »

dostum zaman zaman cinsellik problemi yaşıyoruz amma hiç böyle bişey duymadım
NeverGiveUp

Re: Prostat küçülmesi

Mesaj gönderen NeverGiveUp »

Edifier, arkadas sana sesleniyor kardes.
Ozan | 29 | Kayseri | 19 Kasım 2014

Ne dilersen HAK'tan dile, kılavuz ol doğru yola.