İyileşenler hastalığın başında tedavi olanlar mı?

Prostat iltihabının belirtileri, tanısı, yapılan çalışmalar, yazılan tezler vs.
yenicezseni
Hastalık Başlangıç Yılı: 2023

Re: İyileşenler hastalığın başında tedavi olanlar mı?

Mesaj gönderen yenicezseni »

Yamtar yazdı: 12.05.2024 - 13:09 Ayrıca prostatit semptomları başlamadan önce bağırsak problemlerim vardı. Sonrasında prostatit semptomları baş gösterdi.
Abi aynisi ben biliyonmusun bende de vardi bagirsak sorunlari sonra bu illet basladi.Abi benim tahminim.Bagirsaktaki mikrop prostata iniyo bu hastalikta
Yamtar
Hastalık Başlangıç Yılı: 2020

Mesaj gönderen Yamtar »

yenicezseni yazdı: 12.05.2024 - 13:25
Yamtar yazdı: 12.05.2024 - 13:09 Ayrıca prostatit semptomları başlamadan önce bağırsak problemlerim vardı. Sonrasında prostatit semptomları baş gösterdi.
Abi aynisi ben biliyonmusun bende de vardi bagirsak sorunlari sonra bu illet basladi.Abi benim tahminim.Bagirsaktaki mikrop prostata iniyo bu hastalikta
Evet ihtimaller arasında o da var. İki ihtimal var. Bağırsak hareketlerinden ötürü organ irite olarak olumsuz bir durum olduğunu zannedip savunmaya geçip lökosit salgılıyor non bakteriyel sonuç, ikinci ihtimal yapısı bozulan bağırsaktan organa bakteri geçişi oluyor. Bu durumda özellikle tetkiklerde üreme olması gerekir.
BruceLee
Hastalık Başlangıç Yılı: 2022

Mesaj gönderen BruceLee »

bel_soğukluğu yazdı: 10.05.2024 - 23:18
red yazdı: 10.05.2024 - 23:03 hastalığın başı kavramı ucu açık bir kavramdır.
mesela kişi uzun yıllar aslında prostatında lökosit ve enfeksiyon bulgusu vardır ancak ağır semptomlar göstermez.
hatta semptom bile göstermez. hissizlik var der, geç boşalıyorum der, boşalamıyorum der.
ağır semptomlar yaşaması stresli bir dönemde, bir süre boşalmadığında, soğuğa maruz kaldığında vücut bulur.
yani kişi lökosit yüksek de olsa uzun yıllar düzenli boşaldığı için ve prostatın kendini drene etmesinde sorun yaşamadığı için semptomsuz şekilde hayatını sürdürebilir.
ancak prostatit hastalığının yapısı gereği kişide depresif bir duygu durum oluşturduğu için kişi kendisinin iyileşemeyeceğine dair her zaman bir kanıt bulur.
hatta bunu bakterinin türüne kadar indirger. "bende şu bakteri var ölmüyor" der. "siz erken müdahale etmişsiniz" der, "kimse iyileşmiyor, yalan söylüyorlar hep" diyenler de çıkar zaman zaman. örnekleri mevcut.
eğer iyileşmek istiyorsanız; 1. şart buna inanmaktır. iyileşeceğine inanmayan kişi iyileşemez.
Dostum açıkcası buna inanmak istiyorum. Ama hep pişmanlığım var. Çünkü o lanet ilişkiden 3-4 gün sonra belirtiler başladı hem de şiddetliydi. Sonra rastgele 3-4 kutu anti kullandıktan sonra doktor zaman bırak dedi ben de umursamadım. Çok şiddetlendiği oldu ama takviye gıdalarla iyileşir dedim hastalığın adını bile bilmiyordum. 4,5 ay sonra bir doktora daha gittim ve tanı aldım. Gene 1 ay rastgele antibiyotik sonrası. 7. Ay buradaki popüler doktora gittim 2 ay boyunca onda da rastgele antiler sonrası 2 ay testler ve dinlenmeyle geçirdim. Bu arada testlerde kullandığım tüm antibiyotiklerde dirençliydi. 10. Ay duyarlı antibiyotiklere başladım. Kısacası yanlış yapılacak her şeyi yaptım. Yani hep o keşkeler… Aşamıyorum. Ciddiye almam gerekirdi. Araştırabilirdim. Hep idrar yolu enfeksiyonu dedim. Google a belirtilerimi bile yazsam öğrenecekken doktora bile gitmedim. Üstelik maddi durumum da müsait. Ama şimdi dünyaları da harcasam iyileşemiyorum tamamen. Bu süreçten sonra da tekrar keşkeler başlıyor. Acaba zamanında müdahale etsem iyileşir miydim? Bu düşünce 1 saniye rahat bırakmıyor beni ve delirtecek neredeyse..
Merhaba Dostum. Kadir abinin inflamasyon diyetinde olduğunu düşünüyorum. Yapmıyor isen acil geç. Olumsuz düşünceler doğru değil. Diyet gıda takviyesi hareketli yaşam ve etkili bitki çayları seni iyileştirir. Ama başlarsan 2 yıl sürer iyileşmen. Ama inatla devam et. Olumsuz düşünce yanlış
BruceLee

Yamtar yazdı: 12.05.2024 - 12:56 Yaptığım işte ağır kaldırmak yok. Şüpheli ilişkim de yok. Sadece bir gece rüyalanma sonucu boşalacakken kendimi tutmam sonucu olduğunu düşünüyorum. Başka bir sebep yok çünkü. Ve şikayetlerimin bir çoğu geçti arkadaşlar. Ereksiyon, idrar sorunları vs neredeyse yok diyebilirim. Tek şikayetim kaldı peniste ağrı, geri çekilme, batma hard flaccid belirtileri.
Level atlaman için gluteni terk etmek lazım
BruceLee

Red kardeşimizi üzmeyin. İyi insandır. Yamtar ı da üzmeyin, iyi insandır. İfade etmek, bilgiler zenginliğimizdir. Herkes verebildiği kadar, almak istediğini alır.
Yamtar

Mesaj gönderen Yamtar »

Teşekkürler BruceLee. Red ile benim herhangi bir sorunum yok. O da aynı sizin gibi yeni arkadaşlara elinden geldiği kadar yardımcı oluyor sağolsun. Sadece bir konuda ortak fikirde değiliz. Olabilir herkes aynı düşünmek zorunda değil. Burada diğer arkadaşlar ile tartışmak son istediğim şeylerden birisidir. Gluten evet azaltmaya çalışıyorum bu aralar.
BruceLee

Arkadaşlar çoğunuz biliyorsunuz bu hastalığın varyasyonu çok

1 prostat ve/veya çevresinde enfeksiyon

2 prostat ve/veya çevresinde enfeksiyon ve aynı zamanda sinirlerde hasar

3 prostat ve/veya çevresinde enfeksiyon ve aynı zamanda pelvik taban kaslarında problem

4 prostat ve/veya çevresinde enfeksiyon ve aynı zamanda sinirlerde hasar ve hem pelvik kaslarda problem

5 prostat ve/veya çevresinde enfeksiyon geçmiş ama pelvik taban kaslarında problem

6 prostat ve/veya çevresinde enfeksiyon geçmiş ama sinirlerde hasar

7 prostat ve/veya çevrsinde enfeksiyon geçmiş ama pelvik kaslarında problem hem sinirlerde hasar

Bağırsakları da katarsanız ihtimaller 8,9,10,11,12,13.... Gider arkadaşlar
red
Hastalık Başlangıç Yılı: 2018

Mesaj gönderen red »

kıymetim öldükten sonra anlaşılacak.
BruceLee

red yazdı: 12.05.2024 - 14:10 kıymetim öldükten sonra anlaşılacak.
Oluyor arada kıvılcımlar. Sen iyi insansın
Yamtar

Mesaj gönderen Yamtar »

Allah gecinden versin. Daha çok kişiye yardımcı olacaksın :D
Ortega
Hastalık Başlangıç Yılı: 2024

Mesaj gönderen Ortega »

Allah korusun red abim daha sana çok mesaj atacağım
BruceLee

Arkadaşlar bir kişiye değil genel söylüyorum. Herkesin bağışıklığı aynı değil, iyileşme belli bir seviyede durdu ise un ürünleri yani gluteni terk edin. 5 ay sonra farkı görürsünüz
yenicezseni

BruceLee yazdı: 12.05.2024 - 13:35
bel_soğukluğu yazdı: 10.05.2024 - 23:18
red yazdı: 10.05.2024 - 23:03 hastalığın başı kavramı ucu açık bir kavramdır.
mesela kişi uzun yıllar aslında prostatında lökosit ve enfeksiyon bulgusu vardır ancak ağır semptomlar göstermez.
hatta semptom bile göstermez. hissizlik var der, geç boşalıyorum der, boşalamıyorum der.
ağır semptomlar yaşaması stresli bir dönemde, bir süre boşalmadığında, soğuğa maruz kaldığında vücut bulur.
yani kişi lökosit yüksek de olsa uzun yıllar düzenli boşaldığı için ve prostatın kendini drene etmesinde sorun yaşamadığı için semptomsuz şekilde hayatını sürdürebilir.
ancak prostatit hastalığının yapısı gereği kişide depresif bir duygu durum oluşturduğu için kişi kendisinin iyileşemeyeceğine dair her zaman bir kanıt bulur.
hatta bunu bakterinin türüne kadar indirger. "bende şu bakteri var ölmüyor" der. "siz erken müdahale etmişsiniz" der, "kimse iyileşmiyor, yalan söylüyorlar hep" diyenler de çıkar zaman zaman. örnekleri mevcut.
eğer iyileşmek istiyorsanız; 1. şart buna inanmaktır. iyileşeceğine inanmayan kişi iyileşemez.
Dostum açıkcası buna inanmak istiyorum. Ama hep pişmanlığım var. Çünkü o lanet ilişkiden 3-4 gün sonra belirtiler başladı hem de şiddetliydi. Sonra rastgele 3-4 kutu anti kullandıktan sonra doktor zaman bırak dedi ben de umursamadım. Çok şiddetlendiği oldu ama takviye gıdalarla iyileşir dedim hastalığın adını bile bilmiyordum. 4,5 ay sonra bir doktora daha gittim ve tanı aldım. Gene 1 ay rastgele antibiyotik sonrası. 7. Ay buradaki popüler doktora gittim 2 ay boyunca onda da rastgele antiler sonrası 2 ay testler ve dinlenmeyle geçirdim. Bu arada testlerde kullandığım tüm antibiyotiklerde dirençliydi. 10. Ay duyarlı antibiyotiklere başladım. Kısacası yanlış yapılacak her şeyi yaptım. Yani hep o keşkeler… Aşamıyorum. Ciddiye almam gerekirdi. Araştırabilirdim. Hep idrar yolu enfeksiyonu dedim. Google a belirtilerimi bile yazsam öğrenecekken doktora bile gitmedim. Üstelik maddi durumum da müsait. Ama şimdi dünyaları da harcasam iyileşemiyorum tamamen. Bu süreçten sonra da tekrar keşkeler başlıyor. Acaba zamanında müdahale etsem iyileşir miydim? Bu düşünce 1 saniye rahat bırakmıyor beni ve delirtecek neredeyse..
Merhaba Dostum. Kadir abinin inflamasyon diyetinde olduğunu düşünüyorum. Yapmıyor isen acil geç. Olumsuz düşünceler doğru değil. Diyet gıda takviyesi hareketli yaşam ve etkili bitki çayları seni iyileştirir. Ama başlarsan 2 yıl sürer iyileşmen. Ama inatla devam et. Olumsuz düşünce yanlış
Inflamasyon diyeti nedir hocam ben de arkadasla ayni durumdayim da suan
yenicezseni

BruceLee yazdı: 12.05.2024 - 14:26 Arkadaşlar bir kişiye değil genel söylüyorum. Herkesin bağışıklığı aynı değil, iyileşme belli bir seviyede durdu ise un ürünleri yani gluteni terk edin. 5 ay sonra farkı görürsünüz
Hocam bunu biraz acar misin neleri birakalim yani
BruceLee

Kadir abinin inflamatuar diyeti
han007
Hastalık Başlangıç Yılı: 2024

Mesaj gönderen han007 »

yenicezseni yazdı: 12.05.2024 - 14:31
BruceLee yazdı: 12.05.2024 - 14:26 Arkadaşlar bir kişiye değil genel söylüyorum. Herkesin bağışıklığı aynı değil, iyileşme belli bir seviyede durdu ise un ürünleri yani gluteni terk edin. 5 ay sonra farkı görürsünüz
Hocam bunu biraz acar misin neleri birakalim yani
viewtopic.php?p=129677