Her gün zerdeçal takviyesi aldı, hepatite yakalandı

Sağlıkla ilgili haberleri bu bölümde paylaşabilirsiniz.
Cenesuyu
Hastalık Başlangıç Yılı: 2017

Her gün zerdeçal takviyesi aldı, hepatite yakalandı

Mesaj gönderen Cenesuyu »

71 yaşındaki bir kadın felci önlemek için zerdeçal takviyeleri aldı, her gün kullanan ismi açıklanmayan kadında hepatit meydana geldi.Karaciğer enzimleri aşırı derecede yükselmişti. Doktorlar başlangıçta karaciğer hasarına neden olan şey konusunda şaşkına döndü

İngiliz gazete Daily Mail'de yer alan habere göre; karaciğer enzimleri aşırı derecede yükselmişti. Doktorlar başlangıçta karaciğer hasarına neden olan şey konusunda şaşkına döndü.

Doktorlar, zerdeçal takviyelerini almayı bırakan kadının enzimlerinin giderek azaldığını gördü. Bir yıldan sonra da enzim seviyeleri tedavi olmaksızın normale döndü.

Yaşlı kadın sekiz ay boyunca zerdeçal takviyesi aldı. Hiçbir belirtiye rastlanmadı ancak rutin muayene sırasında kadının karaciğer enzimlerinin aşırı yüksek olduğu tespit edildi.

Doktorlar, zerdeçalın kadının karaciğerinin zarar görmesine neden olması konusunda şaşkına döndüklerini açıkladılar.

Uzmanlar, parlak sarı olan bu baharatın karaciğer hasarına neden olabileceği konusunda bilgilendirdi.

https://www.haberturk.com/her-gun-tuket ... ki-2146930
aliseal48

Re: Her gün zerdeçal takviyesi aldı, hepatite yakalandı

Mesaj gönderen aliseal48 »

zerdaçal ve cörekotu yağı tehlikeli....
Cenesuyu

Mesaj gönderen Cenesuyu »

aliseal48 yazdı:zerdaçal ve cörekotu yağı tehlikeli....
Bir kere felan icilmesinden zarar olmaz. Ama ben ictikten sonra asiri agri hissettim
mertianss

Mesaj gönderen mertianss »

Ben zade vitalin çörekotu yağı bı de zerdeçal ini kullanıyorum günde bir tane 1i sabah 1i akşam şeklinde. Ama prostat için değil bahar alerjim olduğu için ve de baya faydasını gördüm hersene alerji ilaçlarıyla atlatiyodum şimdi takviyelerle gecistirebiliyorum. Kullanacağım süre mart ayı ile haziranın basina kadar. Ne gibi zararları var bunların biraz açar mısınız
osmankul
Hastalık Başlangıç Yılı: 2015

Mesaj gönderen osmankul »

Ben gecen yil mayis hazirandan beri surekli gunde bir tatli kasigi corekotu yagi kullaniyorum hala hayattayim yan etkisini gordum diyemem. 250 ml lik yag sisesine bir ampul d3 kirip oyle kullaniyorum. Zerdecal konusu ise ayri hapini hic kullanmadim tozunu ise baya kullanmisligim var sonunda zerdecali yan etki gosterdigini dusunup birakmistim.
Bahtsizbedevii
Hastalık Başlangıç Yılı: 2018

Mesaj gönderen Bahtsizbedevii »

Kanser için de en faydalı şey zerdecal diyorlar.