Üst üste

Uygun kategori bulamadığınız konularınızı buraya açabilirsiniz.
umitcan
Hastalık Başlangıç Yılı: 2021

Üst üste

Mesaj gönderen umitcan »

Yaş 19

1. Kronik idrar yolu enfeksiyonu ( 2019-2020 )
2. Varikosel sol ( 2020 - 2021 )
3. Kronik prostatit (2021 --- )
4. Varikosel sağ (2022 --- )
5. Peyronie ( 2021 -- )
6. Varikosel sol nüks ( 2022 -- )

Kendimi lanetlenmiş hissediyorum. Artık gideceğim doktor kalmadı. Teşhislerin konmasında doktorların geçiitirmesimi desem, benim her defasında haklı çıkmam mı desem, her defasında yeni bir şeyin eklenmesi mi desem bilmiyorum.

Bilimsel açıklama bulamadım artık ilahi olarak bir lanetlenme mi başka bir şey mi bilmiyorum. Astrolojik olarak bile yorumluyorum artık. Akrep burçlarının alt takım ya çok güçlü ya dayanıksız olurmuş
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2004

Re: Üst üste

Mesaj gönderen kadir »

Bunların hepsinin tedavisi var kardeşim, hepsi geçer moralini yüksek tut...biraz sabır.
kmlpr2
Hastalık Başlangıç Yılı: 2019

Mesaj gönderen kmlpr2 »

umitcan yazdı:Yaş 19

5. Peyronie ( 2021 -- )

Kendimi lanetlenmiş hissediyorum. Artık gideceğim doktor kalmadı. Teşhislerin konmasında doktorların geçiitirmesimi desem, benim her defasında haklı çıkmam mı desem, her defasında yeni bir şeyin eklenmesi mi desem bilmiyorum.

Bilimsel açıklama bulamadım artık ilahi olarak bir lanetlenme mi başka bir şey mi bilmiyorum. Astrolojik olarak bile yorumluyorum artık. Akrep burçlarının alt takım ya çok güçlü ya dayanıksız olurmuş
O kadar samimi yazmışsın ki , gülmemek elde değil. Allahta seni güldürsün şifa versin. Bak kardeşim bende Akrep burcuyum. Akrep burcunun kitaplarda yazar , ilerde karşılaşacağı sorunlarda hep alt taraftan darbe yiyeceği böbrek idrar yolları , prostat. Nedeni ise , uckurundan dolayı. Bir anket yapsalar çoğu prostatit hastası , akrep çıkar :) belki.

Yaşın çok genç. Ayda bir kere boşal , mümkün olduğu kadar organı rahat bırak. Çinko magnezyum her gün al. Mesanede idrar bırakma bol bol su iç. Her gün sıcak su torbası üzerine otur . Stres yapma , hafizandan gene sorun var , acı çekecek diyerek beyninde acıyı hatırlama. Yüzde 90 iyi olursun
canadianguy1
Hastalık Başlangıç Yılı: 2014

Mesaj gönderen canadianguy1 »

5. Peyronie ( 2021 -- )

Varikosel sol ve sagi neden ayri ayri oldunuz tek seferde olmadiniz o kisa suredemi sagda ilerledi?ayrica mikrocerrahiyle olmadinizmi da nuksetti?
herseyiyiolucak
Hastalık Başlangıç Yılı: 2020

Mesaj gönderen herseyiyiolucak »

kmlpr2 yazdı:

5. Peyronie ( 2021 -- )

O kadar samimi yazmışsın ki , gülmemek elde değil. Allahta seni güldürsün şifa versin. Bak kardeşim bende Akrep burcuyum. Akrep burcunun kitaplarda yazar , ilerde karşılaşacağı sorunlarda hep alt taraftan darbe yiyeceği böbrek idrar yolları , prostat. Nedeni ise , uckurundan dolayı. Bir anket yapsalar çoğu prostatit hastası , akrep çıkar :) belki.

Yaşın çok genç. Ayda bir kere boşal , mümkün olduğu kadar organı rahat bırak. Çinko magnezyum her gün al. Mesanede idrar bırakma bol bol su iç. Her gün sıcak su torbası üzerine otur . Stres yapma , hafizandan gene sorun var , acı çekecek diyerek beyninde acıyı hatırlama. Yüzde 90 iyi olursun
Valla ben de akrebim, bir senem fissurle ugrasmakla geçti, iki senedir de prostatit, hakkimizda hayirlisi :)
ozankizil

Mesaj gönderen ozankizil »

Merhaba, geçmiş olsun "herseyiyiolucak" arkadaşım. ben de geçen sene fissür ile üğraştım bu sene de 2 aydır prostatit ile boğuşuyorum. Acaba Fissür gibi rahatsızlıklar ardından prostatit mi getiriyor yada birbiriyle bağlantılı mıdır?
herseyiyiolucak

Mesaj gönderen herseyiyiolucak »

Pek bir araştırma yapmadım fakat bende fissurden sonra
başladı, forumda bu bağlantıyı başka yaşayan var mı bilmiyorum
umitcan

Mesaj gönderen umitcan »

canadianguy1 yazdı:
Varikosel sol ve sagi neden ayri ayri oldunuz tek seferde olmadiniz o kisa suredemi sagda ilerledi?ayrica mikrocerrahiyle olmadinizmi da nuksetti?
Hikayem biraz karışık.
Önce soldan oldum iyileştim. Testosteron yaşıtlarım gibi en üst sınıra çıktı ve meni rengine kadar düzeldi. Sağ testis ağrısı başladı. Prostatit olduğum öğrenene kadar 6 ay geçti. Bu zaman içerisinde sağ testisi sürekli kontrol ediyordum çünkü ağrıyordu. Kontrol ederken elim hafif çarptı şiddetli acı girdi. O zamandan sonra bu sefer eforla yürümeyle testis ısınma, ağrı, damarlar şişme oluşmaya başladı anladım ki varikosel oldum tekrar. Ekstradan Prostatit ağrılarıda çekiyordum.

Nedenini bilmediğim şekilde sol testis boyutu küçülmeye başladı. Ağrılarım başladı. Daha ameliyat sonrası damarlar kaybolmamışken hatta azalması gerekirken dahada arttığını gördüm. Ayrıca testosteron takvilyeler almama rağmen düşüktü. Ortalarda geziyordu. Bazı doktorlar eliyle muayane etti bazıları direk kapıdan kovdu hatta bırakın kapıdan kovmayı içeri bile almadı. Arkamda sıra bekleyen 10 kişinin içinde odaya seslendim. Mahremimde özelimde kalmadı. dopler istediler en az 3 ay randevu var, ameliyatı her doktor yapmak istemiyor ve yapsa bile 4 5 ay en az gün veriyorlar.

Şuan ortaçağda çaresi basit ama bunun çaresi yok denilip ölüm vadisine atılmış hastalar gibi hissediyorum.
Ben daha çok gencim yaşıtlarıma göre çocuk gibi kaldım zaten
asosyal
Hastalık Başlangıç Yılı: 2011

Mesaj gönderen asosyal »

Bu hastalığa yakalananların hepsinde varikosel geçmişi var gibi
canadianguy1

asosyal yazdı:Bu hastalığa yakalananların hepsinde varikosel geçmişi var gibi
Sanirim varikosel ameliyatini olanlar genelde spinal anestezi oldugu icin sonrasinda sonda takiliyor,ister istemez bir iritasyon ve bakteri gecisi oluyor ve prostattaki surec zamanla basliyor bu en yuksek ihtimal
canadianguy1

canadianguy1 yazdı:
Sanirim varikosel ameliyatini olanlar genelde spinal anestezi oldugu icin sonrasinda sonda takiliyor,ister istemez bir iritasyon ve bakteri gecisi oluyor ve prostattaki surec zamanla basliyor bu en yuksek ihtimal
Cidden bu sonda olaylari o kadar tehlikeli birsey ki hem uuretra darligi hem prostatit icin risk , sonda illa gereken bisey barsa gerekirse tek o sartla ameliyati kabul edip temizlige inanilmaz dikkat ettirip sondayida tecrubeli birilerine taktirip cikartmak gerekiyor
umitcan

Mesaj gönderen umitcan »

canadianguy1 yazdı:
Sondadan değil bende sonda yoktu. Benimle beraber ameliyat olan bir kaç kişide daha sonda yoktu. Zaten ameliyata giren çoğu kişinin mesanesi boş oluyor ameliyat 1 saat sürüyor ayaklarınızın çözülüp eve gitmenizde 1 saat sürüyor.

Varikosel testosteron düşürüyor, testosteron düşerse dht yükselir, östeojen yükselir varikosel rahatsızlığı ile birlikte prostatitin görülmesini buna bağlayanlar var. Testosteron düşüklüğü bağışıklığıda düşürüyor. Damarlardan testosteron kaçağına bağlayıp prostatta enfeksiyona sebep olabileceğini söyleyenler var.

Yada komplike bir hastalık var ve bu hastalığa sahip olan kişilerde varikosel prostatit eklem romatizması görülüyorda olabilir.
canadianguy1

umitcan yazdı:
canadianguy1 yazdı:
Sondadan değil bende sonda yoktu. Benimle beraber ameliyat olan bir kaç kişide daha sonda yoktu. Zaten ameliyata giren çoğu kişinin mesanesi boş oluyor ameliyat 1 saat sürüyor ayaklarınızın çözülüp eve gitmenizde 1 saat sürüyor.

Varikosel testosteron düşürüyor, testosteron düşerse dht yükselir, östeojen yükselir varikosel rahatsızlığı ile birlikte prostatitin görülmesini buna bağlayanlar var. Testosteron düşüklüğü bağışıklığıda düşürüyor. Damarlardan testosteron kaçağına bağlayıp prostatta enfeksiyona sebep olabileceğini söyleyenler var.

Yada komplike bir hastalık var ve bu hastalığa sahip olan kişilerde varikosel prostatit eklem romatizması görülüyorda olabilir.
Varikosel ameliyatindan sonraki surecte rahatsizligi baslayan sonda takilip sonra baslayan bircok hikaye var tabiki herkesin hikayesi farkli ayrica o zaman infertil erkeklerin hepsinde prostatit olmasi gerekirdi ,varikosel ve prostatit zaten urolojinin toplumda en sik gorulen iki hastaligi ikisininde yuzde 15_20 gibi bir orani var zaten bu orana bakinca hem varikosel hem prostatit olan insanlar olmasi ayni anda yasamalari cokta garip degil,tabiki bu hastaligin mekanizmasi vs herseeyi cok karmasik oldugu icin herkes kendi hikayesine gore yorumlamaya devam edecek.Aslinda herkesin soyledigi dogru olabilir fakat birisinin soyledigine sen kesin yanlissin diyebilmekte dogru degil sadece kendisi yasamadigi icin.
Hergele

Mesaj gönderen Hergele »

umitcan yazdı:
canadianguy1 yazdı:
Hikayem biraz karışık.
Önce soldan oldum iyileştim. Testosteron yaşıtlarım gibi en üst sınıra çıktı ve meni rengine kadar düzeldi. Sağ testis ağrısı başladı. Prostatit olduğum öğrenene kadar 6 ay geçti. Bu zaman içerisinde sağ testisi sürekli kontrol ediyordum çünkü ağrıyordu. Kontrol ederken elim hafif çarptı şiddetli acı girdi. O zamandan sonra bu sefer eforla yürümeyle testis ısınma, ağrı, damarlar şişme oluşmaya başladı anladım ki varikosel oldum tekrar. Ekstradan Prostatit ağrılarıda çekiyordum.

Nedenini bilmediğim şekilde sol testis boyutu küçülmeye başladı. Ağrılarım başladı. Daha ameliyat sonrası damarlar kaybolmamışken hatta azalması gerekirken dahada arttığını gördüm. Ayrıca testosteron takvilyeler almama rağmen düşüktü. Ortalarda geziyordu. Bazı doktorlar eliyle muayane etti bazıları direk kapıdan kovdu hatta bırakın kapıdan kovmayı içeri bile almadı. Arkamda sıra bekleyen 10 kişinin içinde odaya seslendim. Mahremimde özelimde kalmadı. dopler istediler en az 3 ay randevu var, ameliyatı her doktor yapmak istemiyor ve yapsa bile 4 5 ay en az gün veriyorlar.

Şuan ortaçağda çaresi basit ama bunun çaresi yok denilip ölüm vadisine atılmış hastalar gibi hissediyorum.
Ben daha çok gencim yaşıtlarıma göre çocuk gibi kaldım zaten
Hocam antidepresan roaccutane kullanımın oldu mu ? Çünkü forumda bu tür ilaçlar sonrasında testis küçülmesi yaşayan varikosel teşhisi alan hastalar oldu. Ancak ameliyat olmasına rağmen düzelme olmadı.
Doktor değilim yazdıklarım kişisel tecrübeler ve araştırmalarım sonucu öğrendiklerimdir şifa dilerim.
umitcan

Mesaj gönderen umitcan »

Roaccutanne kullanmadım ama antidepresan kullandım. Ama uzun süredir kullanmıyorum. Bu sorunlar ortaya çıkarkende kullanmamıştım. Ama şu oldu lustral içtim aşırı halsizlik yorgunluk uyku artışı oldu. 2 hafta devam etti sonra sağ testis ağrısı başladı ve aylar sonra prostatitten kaynaklı ağrılar olduğu anlaşıldı. Antidepresan proklatin çok yükseltiyor
Hergele

Mesaj gönderen Hergele »

umitcan yazdı:Roaccutanne kullanmadım ama antidepresan kullandım. Ama uzun süredir kullanmıyorum. Bu sorunlar ortaya çıkarkende kullanmamıştım. Ama şu oldu lustral içtim aşırı halsizlik yorgunluk uyku artışı oldu. 2 hafta devam etti sonra sağ testis ağrısı başladı ve aylar sonra prostatitten kaynaklı ağrılar olduğu anlaşıldı. Antidepresan proklatin çok yükseltiyor
Düşük bir ihtimal ama böyle bir ihtimal de var hocam. Bence prostat sıvısından tahlil yaptırmayı dene.
Doktor değilim yazdıklarım kişisel tecrübeler ve araştırmalarım sonucu öğrendiklerimdir şifa dilerim.
umitcan

Mesaj gönderen umitcan »

Doktor yok ki devlet hastanesinde tedavi olmak imkansız. Dediğim gibi bırakın tedavi olmayı adam içeri almıyor. Kapı açık tüm hastalar sıra bekliyor o insanların içinden doktorun odasına sesleniyorsunuz. Üniversite hastaneleri çok yoğun çok kalabalık. Paranız varsa çok iyi.

Öğrenciyim. Yoksa cüneyt hocada çoktan bu işi halledebilmiştim