Dil rengi

Uygun kategori bulamadığınız konularınızı buraya açabilirsiniz.
qwerty123

Dil rengi

Mesaj gönderen qwerty123 »

Dilimin rengi beyaz ve sarımsı bir tona büründü acaba hastalığın bakteriyal bir etkisi mi benzer durumda olan var mı sigara falan da kullanmıyoeum
sekolas
Hastalık Başlangıç Yılı: 2021

Re: Dil rengi

Mesaj gönderen sekolas »

qwerty123 yazdı:Dilimin rengi beyaz ve sarımsı bir tona büründü acaba hastalığın bakteriyal bir etkisi mi benzer durumda olan var mı sigara falan da kullanmıyoeum
Bende de var doktora gittim dilinde lezyon var dedi agiz temiz olmadigindan oluyor dedi agiz temizligine önem ver dedi bir de bi gargara verdi geçti sonra yani prostatitle alakasi yok kardeşim
qwerty123

Mesaj gönderen qwerty123 »

sekolas yazdı:
qwerty123 yazdı:Dilimin rengi beyaz ve sarımsı bir tona büründü acaba hastalığın bakteriyal bir etkisi mi benzer durumda olan var mı sigara falan da kullanmıyoeum
Bende de var doktora gittim dilinde lezyon var dedi agiz temiz olmadigindan oluyor dedi agiz temizligine önem ver dedi bir de bi gargara verdi geçti sonra yani prostatitle alakasi yok kardeşim
Teşekkür ederim hocam sağ olasın
Kemal34
Hastalık Başlangıç Yılı: 2018

Mesaj gönderen Kemal34 »

Bende alkol ve sigara kullanmıyorum ama 3 yıldır dilimdeki sarılık tam anlamıyla geçmiyor.Geçenlerde gene azalmıştı yine çogaldı.Çay iyi gelmiyor ama bence bu tek başına neden değil.Ben gargarada kullandım,çayıda hiç içmedim yinede azalmıştı ama tam geçmemişti.Ben prostatit iltihabıyla ilgisi olduğunu düşünmüyorum .Antibiyotik,gargara ve vitamin için meyve yediğimde çok azalıyor ama tam olarak geçmiyor.
Hergele
Hastalık Başlangıç Yılı: 2020

Mesaj gönderen Hergele »

Aynı durum bende de var bi dönem azaldı dilimin üstü soyuldu bildiğiniz. Tekrar arttı bir senedir var prostatit ile başladı prostatla bağlantısını kurmak kolay değil ama tahminim bağışıklıkla alakalı bir sorun bağışıklık düşünce oluşuyor gibi . KBB ye görüneceğim sonuç alırsam yazarım.
Doktor değilim yazdıklarım kişisel tecrübeler ve araştırmalarım sonucu öğrendiklerimdir şifa dilerim.
erdem60
Hastalık Başlangıç Yılı: 2018

Mesaj gönderen erdem60 »

Bende kahverengi sarı tabaka var şimdi antibiyotik kullanıyorum belirgin şekilde azaldı bu durum prostatit öncesi yoktu prostatitle başlamıştı ama semptomlarım çok azaldı prostatit
Orhanbasak
Hastalık Başlangıç Yılı: 1990

Mesaj gönderen Orhanbasak »

Dildeki beyaz sarımtrak olması B vitamini değerlerinin düşük olmasindanda kaynaklanmaktadır B vitamini değerlerine bir batırın