Değerli abilerim sizin bilgilerinize çok ihtiyacım var

Uygun kategori bulamadığınız konularınızı buraya açabilirsiniz.
Kry651
Hastalık Başlangıç Yılı: 2016

Değerli abilerim sizin bilgilerinize çok ihtiyacım var

Mesaj gönderen Kry651 »

2018 temmuz gibi askerden geldim.Cok yoğun bir saç dokulmesi yaşadım. Ne yaptıysam başa çıkamıyorum.Erkek tipi dökülmem var doktorlar gerçekten çok bilgisiz ve vurdum duymaz. Saç dökülmesinin prostat ve kalp sağlığıyla alakalı olduğunu biliyorum.prostat ilaçları kullanırken saçlarınızda gurlesme oldu mu ? Propecia 1mg kullanmamın benim için çok büyük bir zararı olur mu ?
Bilgin
Hastalık Başlangıç Yılı: 2020

Re: Değerli abilerim sizin bilgilerinize çok ihtiyacım var

Mesaj gönderen Bilgin »

Erkek tipi saç dökülmesi genelde kötü tip testosteron kaynaklıdır.Hormon saç köklerine etki ederek zayıflatır .Propecia kullandım,bende alerji yaptı.
Bunun yerine minoksil veya Alopexy T kullanabilirsiniz doktor tavsiyesi ile .
Kullandığınız sürece saçlardaki telomer ömrünü uzatirsiniz ,ilacı bıraktığınızda dökülme çok hızlanır.
İlaç kullanımı 11 ay sonunda 1 ay ara verme şeklindedir.
Bunların hiçbiri işe yaramaz ise çözüm sadece saç naklidir.
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2004

Mesaj gönderen kadir »

Kry651 yazdı:2018 temmuz gibi askerden geldim.Cok yoğun bir saç dokulmesi yaşadım. Ne yaptıysam başa çıkamıyorum.Erkek tipi dökülmem var doktorlar gerçekten çok bilgisiz ve vurdum duymaz. Saç dökülmesinin prostat ve kalp sağlığıyla alakalı olduğunu biliyorum.prostat ilaçları kullanırken saçlarınızda gurlesme oldu mu ? Propecia 1mg kullanmamın benim için çok büyük bir zararı olur mu ?
Propecianin etken maddesi finasteridtir, alfa reduktaz 5 enzimini inhibe ederek Dhtyi bloke eder, memeleriniz buyur, libidonuz yerlerde sürünür, sesiniz incelir, testisler ve prostat ufalir. Kullanmanizi önermem bilginiz olsun.
Cagatay
Hastalık Başlangıç Yılı: 2021

Mesaj gönderen Cagatay »

Üniversite 1 den beri saçım dökülüyor. Uzun bir süre çok taktım. Çoğu spreyi bazı hapları kullandım. Spreyleri seborik dermatiti tetiklediği için kesmiştim. Arkadaş propecia kullanmıştı bir süre, yarı kel şu an :D genetikte varsa ne kullanırsan hikaye, elbet bir gün gidecek o saçlar. Süreci uzatırsın orası ayrı. Kendimden biliyorum. Yukarıdaki arkadaşın da dediği gibi bu işin tek çözümü saç ekimi. Uzun süredir hiç takmıyorum bu dökülme işini. Özellikle bu hastalık çıktığından beri. İki haftada bir vuruyorum bir numaraya. Yağlanma, kepeklenme derdi yok. Berber masrafı yok. Büyük konfor kellik, kısa saç. Allah daha büyük dert vermesin inşallah