KURDEŞEN

Uygun kategori bulamadığınız konularınızı buraya açabilirsiniz.
Omerefe34
Hastalık Başlangıç Yılı: 2021

KURDEŞEN

Mesaj gönderen Omerefe34 »

Merhaba arkadaşlar hayırlı geceler herkese
Şimdi acilden geldim 2 gündür geçmeyen vücudun heryerinde olan kızarıklar ve sinek ısırığı tarzında şişlikler başladı bende şişip kızarıp çok kasındırmaya başladı duramadım acile gittim doktor kurdeşen dedi alerji ama antibiyotikte yapabilir dedi
Bazen geçmeyip kronik oluyormuş internetten okuduğuma göre bunun prostatitle bir ilgisi varmı ya da antibiyotik yüzünden mi oldu bunun için tedaviye ara vermek gerekir mi bilen bu durumu yaşayan varsa bilgilendirirse sevinirim prostatit varken bi de bunla uğraşmak zorunda kalmam inşallah teşekkürler hayırlı geceler
Omerefe34

Re: KURDEŞEN

Arkadaşlar bende kronik prostatit başladığından beri dilim hep sarı ve kas ağrısı var şimdi bu durumda olunca benim aklıma candida getiriyor prostat sıvısından baktırılıyor mu candida ?
Zagros

Mesaj gönderen Zagros »

Bende bactrim kullanırken çok hafif derecede kurdeşen olup geçmişti sıkıntı yaratmaz antibiyotiğin yan etkisidir
Omerefe34

Bende ki yüksek derece yerimde duramadım vücudumda heryerden çıktı ama iğne yiyince kaşıntı geçti
Şimdilik
Omerefe34

Bide arkadaşlar son olarak pcr yaptırmıştım geçen ay resmini koyuyorum çıkan bir
Bakteri anlam ifade ediyor mu doktor temiz dedi buna birde siz bakın ve candida bu testte de yazıyor negatif diye bu yok mu demektir ?
resimag.com/p1/6158b7131891.jpeg
Omerefe34

Linki kopyalayın size zahmet yapamadım bu test candida
Negatif olduğuna kesinmidir ?
Omerefe34

Hergele
Hastalık Başlangıç Yılı: 2020

Mesaj gönderen Hergele »

Omerefe34 yazdı:Arkadaşlar bende kronik prostatit başladığından beri dilim hep sarı ve kas ağrısı var şimdi bu durumda olunca benim aklıma candida getiriyor prostat sıvısından baktırılıyor mu candida ?
Hocam birebir aynı durum bende de var dilde sarı tabaka hafif tüylü yapıda kas ağrıları ve sabah uyandığımda dizlerimde aşırı yorgunluk var. Sürekli bi gerdirme isteği oluyor daha çözemedim bunun yanında boğaz ağrısı da var ama hâla bağını çözemedim. Candida ben semenden baktırdım çünkü siyah küçük parçalar vardı temiz çıktı prostat sıvısından yaptırmadım. Daha sonra bi üni hastanesinde prostat sıvısından tahlil yapıldı maya hücresi görüldü diyordu doktora sordum o bulaştır prostat sıvında ağırlıklı enterokok ve staph haemolitycus var dedi. Üzerine düşmedim. Düzen labdan prostat sıvısından maya baktırabilirsin.
Doktor değilim yazdıklarım kişisel tecrübeler ve araştırmalarım sonucu öğrendiklerimdir şifa dilerim.
Omerefe34

Hergele, aynen dediğin gibi hocam gerdirme isteği gerdirincede tatlı sızlama oluyor en çok da baldırda bacakta bide üst sağ sol yanakta oluyor bu kas ağrısı bazen bele hafif vuruyor bende boğazım şiş be yutkunma zorluğu var ama bu hastalıktan önce yoktu ama bununlada ne ilgisi var diye düşünüyor insan ama demekki var senle belirtiler aynı bunlara yine razıyızda ereksiyonda yok bende hacı istek ereksiyon sıfır bi bakayım gidicem karşıya dediğin testi de yaparım bi de benim resime baktınız mı bi bakteri 10 yazıyor doktor temiz dedi flora cilt bakteri dedi üstüne düşmedim önemsiz birşey mi ?
Hergele

Mesaj gönderen Hergele »

Omerefe34 yazdı:Hergele, aynen dediğin gibi hocam gerdirme isteği gerdirincede tatlı sızlama oluyor en çok da baldırda bacakta bide üst sağ sol yanakta oluyor bu kas ağrısı bazen bele hafif vuruyor bende boğazım şiş be yutkunma zorluğu var ama bu hastalıktan önce yoktu ama bununlada ne ilgisi var diye düşünüyor insan ama demekki var senle belirtiler aynı bunlara yine razıyızda ereksiyonda yok bende hacı istek ereksiyon sıfır bi bakayım gidicem karşıya dediğin testi de yaparım bi de benim resime baktınız mı bi bakteri 10 yazıyor doktor temiz dedi flora cilt bakteri dedi üstüne düşmedim önemsiz birşey mi ?
Hocam zaten istek ereksiyon düzelse idrarı problem etmeyeceğim. 10 üzeri kaç o önemli hocam. Eğer 10 üzeri 4 ve üstü ise enfeksiyon sebebi. Gerçekten üretradan veya ciltten bulaş olabilir ama bu forumda cilt bakterisinden prostatit olan birçok kişi var.
Doktor değilim yazdıklarım kişisel tecrübeler ve araştırmalarım sonucu öğrendiklerimdir şifa dilerim.
Omerefe34

Hocam stapylcoccus spp. 10 yazıyor sadece başka bişi yazmıyor
Hergele

Mesaj gönderen Hergele »

Omerefe34 yazdı:Hocam stapylcoccus spp. 10 yazıyor sadece başka bişi yazmıyor
Hocam genelde 10 üzeri bir sayı olur forumda pcr sonuçlarına bak görürsün cilt bakterisi de olsa belli sayıda olması lazım çünkü staflar patojen olabiliyor .
Omerefe34

Tam okunmuyor ama ikili sayı 32 diye okudum ben sizde bakarsanız size zahmet link attım yukarıya hizliresimden ama büyük ihtimal 32
Hergele

Mesaj gönderen Hergele »

Omerefe34 yazdı:Tam okunmuyor ama ikili sayı 32 diye okudum ben sizde bakarsanız size zahmet link attım yukarıya hizliresimden ama büyük ihtimal 32
Hocam normal şartlarda 3.2 genelde enfeksiyon yapmaz ama bağışıklığınız düştüğü bir durum olabilir farklı patojen de olabilir lablara kültür verin cinsel öykü var muhtemelen bakteriyel bir durum
Omerefe34

Anladım 32 sandım bende :) öyle yapacağız artık teşekkürler hayırlı geceler
gnc38

Mesaj gönderen gnc38 »

merhabalar. kurdeşenin sebebi soğan yemek olabilir. ben soğan limon suyu kabak cekirdeği kürü yapıyordum 1 ay sonra tam semptonlar hafiflemisken soğana alerji üretti vücut kurdeşen cıktı. bırakınca gitti ve bana en yararlı gelen seyi bırakmak zorunda kaldım
Omerefe34

Merhabalar, dediğiniz gibi neyin sebep olduğunu bulmak lazım bende yeni olarak bi tek çilek yedim iftardan sonra belki ondandır diye düşünüyorum bıraktık bakalım düzelmedi daha
Omerefe34

Samett, Prostatitten önce varmıydı sonra mı oldu antibiyotiklerde yapabiliyormuş