Geçmeyen boğaz ağrısı;bunun nedeni hpv mi???

Uygun kategori bulamadığınız konularınızı buraya açabilirsiniz.
sekolas
Hastalık Başlangıç Yılı: 2021

Re: Geçmeyen boğaz ağrısı;bunun nedeni hpv mi???

Mesaj gönderen sekolas »

Olmuyoriste yazdı:Arkadaşlar normal grip veya benzeri şeyler sonucu oluşan boğaz ağrısından bahsetmiyorum;bu oral seks sonrası oluşan ve antibiyotiklerle geçmeyen bazen dehşet ağrıyan bazende var yok arası seviyede olan saçma salak bir ağrı...
Geçmiyor bir sürü iğne, serum ve oral antibiyotige rağmen geçmiyor.Hayır iyi kötü hepimiz zaman zaman boğaz enfeksiyonu gecirmisizdir çocukluktan beri bir kaç iğne ile çakı gibi olurdu boğazlar öyle kombine falanda gerek kalmazdı fakat bu öyle lanet bir enfeksiyon ki ilaçlara bana mısın demiyor viral bir durum olması korkutuyor insanı fakat corona da viral bir hastalık iyileştiği zaman boğazda ne öksürük ne balgam ne ağrı sızı kalmıyor bu nasıl bir mikroptur ki bir yıla yakın süredir hiç azalmaksızın devam ediyor???
kronik faranjit olabilir babamda da var bu
ibzor
Hastalık Başlangıç Yılı: 2020

Mesaj gönderen ibzor »

hpvnin oral florada etki yapan 3 türü vardır.Ve bunlar boğaz ağrısı şeklinde gözlenmez.Beyaz lezyonlar,yaralar,su toplamış dil,yaralı dudak belirtileridir.Sanırım hastalığınız ya kronik farenjit ya da vücudunuzda kronik bir enfeksiyon söz konusu,geçmiş olsun
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2004

Mesaj gönderen kadir »

Olmuyoriste yazdı:Arkadaşlar normal grip veya benzeri şeyler sonucu oluşan boğaz ağrısından bahsetmiyorum;bu oral seks sonrası oluşan ve antibiyotiklerle geçmeyen bazen dehşet ağrıyan bazende var yok arası seviyede olan saçma salak bir ağrı...
Geçmiyor bir sürü iğne, serum ve oral antibiyotige rağmen geçmiyor.Hayır iyi kötü hepimiz zaman zaman boğaz enfeksiyonu gecirmisizdir çocukluktan beri bir kaç iğne ile çakı gibi olurdu boğazlar öyle kombine falanda gerek kalmazdı fakat bu öyle lanet bir enfeksiyon ki ilaçlara bana mısın demiyor viral bir durum olması korkutuyor insanı fakat corona da viral bir hastalık iyileştiği zaman boğazda ne öksürük ne balgam ne ağrı sızı kalmıyor bu nasıl bir mikroptur ki bir yıla yakın süredir hiç azalmaksızın devam ediyor???
Bogazinizdan sürüntü aldırıp kültür+antibiogram ve pcr yaptirmanizi öneririm.
Scorpion

Mesaj gönderen Scorpion »

Hocam reflu olabilirsin. Mide asidi boğaza gelip orayi tahriş eder. Gastro veya genel cerrahiye git endoskopi net tanıyı koyar.
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2004

Mesaj gönderen kadir »

Olmuyoriste yazdı:
kadir yazdı:
Bogazinizdan sürüntü aldırıp kültür+antibiogram ve pcr yaptirmanizi öneririm.
Kültürde üreme olmamıştı;daha doğrusu normal flora elemanları üretmişti Kadir bey...
Üreme olmadiysa PCR yöntemiyle baktirin bu yöntemde patojenin Dnasına bakiliyor. Hpv dahil cybh testleri yapiliyor.
ABittersweetLi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2014

Mesaj gönderen ABittersweetLi »

geçmeyen boğaz ağrısının iki nedeni olabilir.

1.reflü (piyasadaki mide asiti dengeleyici ilaçlardan bir tanesini alıp 2-3 gün deneyebilirsin. önerim: pantpas)

2.kronik sinüzitten kaynaklı geniz akıntısı

yani boşuna test yaptırma. sonuç alamazsın. zaten antibiyotikte kullanmışsın. bakteri filan yoktur. viral bir şey ise hiç yoktur. sorunun kaynağı ise oral seks değil. partnerinin de kronik farenjit vardır. yakınlaştığınızda ondan sana geçmiştir. o dönem sen de faranjit geçirdiysen boğazda hasar kalmıştır. mevcutta da reflü ya da geniz akıntısı varsa normalde rahatsızlık vermeyen bu sorunlar bu kez rahatsızlık vermeye başlamıştır. yılarca kronik farenjite karşı savaş vermiş biri olarak söylüyorum.
ibzor

Mesaj gönderen ibzor »

Olmuyoriste yazdı:Aslında bu soruyu sormamdaki kaygı burada boğazının ağrıdığını ve geçmediğini söyleyen arkadaşların zaman sonra hpv olduğunun da tanısını koydurmus olmasıydı umarım onlarda ilgilenir bu başlıkla cevaplar onlarda...
bence arada farklar var.Koltukaltında,kasıklarında,boynundaki şah damarın dış tarafındaki kaslarda ve ensenin üstünde kafatasının altında kalan yumuşak dokularda lenf bezi şişmesi olup olmadığı önemli..Buraları elinle iyice kontrol etmeni öneririm.Ayrıca hpv varsa eğer bazen ateşlenme,kronik yorgunluk,ani kilo kayıpları,eklem ağrıları,kolay hasta olma gibi lenf sisteminin çok baskılandığı durumlarda ortaya çıkan şeyleri gözleyebilirsin.Ama bunlar oral seksten sonra ağrıyı arttıracak şeyler değil.Az sıvı tüketimi,tükürük azlığı(dişlerde çürük ve renklenmelerle gözleyebilirsin).antidepresan kullanımı,sigara kullanımı var mıdır?
orhan
Hastalık Başlangıç Yılı: 2016

Mesaj gönderen orhan »

Selam hepimize gecmisolsun
Her nekadarkaniti aciklamaai olsada bu bogaz agrisinin prostatit ile bir iliskisi var hafif bir ruzgar yada soğuğa maruz kalmak olayi tetikliyor bir prostatit hastaai olarak bu bogaz enfeksiyonu bende de var neler yaptiysam geciremedim bazen hafifliyor ama gecmiyor tavsiyem yatmaya giderken agzinizi tuzlu sirkeli suyla gargara yapin
ibzor

Mesaj gönderen ibzor »

Olmuyoriste yazdı:
ibzor yazdı:
Olmuyoriste yazdı:Aslında bu soruyu sormamdaki kaygı burada boğazının ağrıdığını ve geçmediğini söyleyen arkadaşların zaman sonra hpv olduğunun da tanısını koydurmus olmasıydı umarım onlarda ilgilenir bu başlıkla cevaplar onlarda...
bence arada farklar var.Koltukaltında,kasıklarında,boynundaki şah damarın dış tarafındaki kaslarda ve ensenin üstünde kafatasının altında kalan yumuşak dokularda lenf bezi şişmesi olup olmadığı önemli..Buraları elinle iyice kontrol etmeni öneririm.Ayrıca hpv varsa eğer bazen ateşlenme,kronik yorgunluk,ani kilo kayıpları,eklem ağrıları,kolay hasta olma gibi lenf sisteminin çok baskılandığı durumlarda ortaya çıkan şeyleri gözleyebilirsin.Ama bunlar oral seksten sonra ağrıyı arttıracak şeyler değil.Az sıvı tüketimi,tükürük azlığı(dişlerde çürük ve renklenmelerle gözleyebilirsin).antidepresan kullanımı,sigara kullanımı var mıdır?
Vücudumun hiçbir yerinde lenf şişliği yok boğaz bölgeme ultrasonla baktirmistim oralarda da lenf şişliği yok,dislerimde çürük yok renklenme yok gayet hijyene önem veririm,çabucak yorulmam hemen hastalanmam,antidepresan içmedim,sigara hiç kullanmadım,sigara kaynaklı ilaç kaynaklı bir durum değil bu ne olduysa oral seksten sonra oldu...
anladım.Bi enfeksiyon olsa bunlar da olurdu birlikte.Anladığım kadarıyla boğaz epitelinde sıkıntı yaşıyorsun,Ya çok hassas ya oral seks sonrası boğaz florasında değişiklik olmuş olabilir.Tek yapabileceğin sanırım bağışıklığına bırakıp,klorheksidinli analjezik gargara ilaçları,çok sıvı alımı,sıcak uygulamaları gibi kullanımlar iyi olabilir inşallah
clark
Hastalık Başlangıç Yılı: 2003

Mesaj gönderen clark »

Olmuyoriste yazdı:
orhan yazdı:
Selam hepimize gecmisolsun
Her nekadarkaniti aciklamaai olsada bu bogaz agrisinin prostatit ile bir iliskisi var hafif bir ruzgar yada soğuğa maruz kalmak olayi tetikliyor bir prostatit hastaai olarak bu bogaz enfeksiyonu bende de var neler yaptiysam geciremedim bazen hafifliyor ama gecmiyor tavsiyem yatmaya giderken agzinizi tuzlu sirkeli suyla gargara yapin
Gargara keşke çözse;bir sürü antiseptik gargaradan tutunda sirke,sirkeli su,tuzlu su,tuzlu sirkeli limonlu su,hatta ve hatta dezenfektan(kesinlikle yapmayın)ve daha da abartarak kolonya sıkmıslığım bile var hatta bi ara batikonla bile çalkaladım boğazları ve ağzın tüm yuzeylerini nafile...
Bende de eskiden beri faranjit var prostatitten önce de vardı ara ara yine nüks ediyor ama artık eskisi kadar değil.
Bu arada çok fazla antiseptik dezenfektan kolonya :lol: kullanmışsın günümüzdeki tıp bilgisine göre artık vücudun doğal mikrop florası da önemli sanırım bizdeki olay dost mikroplar yerine düşman mikroplar geliyor sen de düşman mikropları öldürmek için kullandığın maddelerle alayını dost düşman ne varsa öldürmüşsün herhalde, burada yapılması gereken dost mikroplara daha uygun bir ortam sunmak. ama şöyle bir durum var bunu nasıl yapılacağını bilmiyoruz :roll:
Tontila

Mesaj gönderen Tontila »

Hpv ile ilgili sorum varda bilgisi olan arkadaşlar cevaplarsa çok sevinirim küçük dilde küçük bir lezyon var bunun hpv olma ihtimali nedir daha doğrusu orada hpv olması için benim ağzımın hpv ile aktif olan bir yere temasım gerekiyor öyle değilmi?
Scorpion

Mesaj gönderen Scorpion »

Tontila yazdı:Hpv ile ilgili sorum varda bilgisi olan arkadaşlar cevaplarsa çok sevinirim küçük dilde küçük bir lezyon var bunun hpv olma ihtimali nedir daha doğrusu orada hpv olması için benim ağzımın hpv ile aktif olan bir yere temasım gerekiyor öyle değilmi?
Tonsilit de olabilir hocam. Google dan bak görüntüsüne. Benziyorsa odur.
Valeri
Hastalık Başlangıç Yılı: 2017

Mesaj gönderen Valeri »

ibzor yazdı:
Benim boyun kisminda lenf nodlari ele geliyor, prostatit ile başladı bunlar. Oral geçmişi de olmuştu zamanında, 4 yıl oldu hala şişler. Boğaz ağrısı artık yok ama hassas artık. Bilmiyorum neyden kaynaklı
huseyin252
Hastalık Başlangıç Yılı: 2019

Mesaj gönderen huseyin252 »

Olmuyoriste yazdı:
Valeri yazdı:
ibzor yazdı: bence arada farklar var.Koltukaltında,kasıklarında,boynundaki şah damarın dış tarafındaki kaslarda ve ensenin üstünde kafatasının altında kalan yumuşak dokularda lenf bezi şişmesi olup olmadığı önemli..Buraları elinle iyice kontrol etmeni öneririm.Ayrıca hpv varsa eğer bazen ateşlenme,kronik yorgunluk,ani kilo kayıpları,eklem ağrıları,kolay hasta olma gibi lenf sisteminin çok baskılandığı durumlarda ortaya çıkan şeyleri gözleyebilirsin.Ama bunlar oral seksten sonra ağrıyı arttıracak şeyler değil.Az sıvı tüketimi,tükürük azlığı(dişlerde çürük ve renklenmelerle gözleyebilirsin).antidepresan kullanımı,sigara kullanımı var mıdır?
Benim boyun kisminda lenf nodlari ele geliyor, prostatit ile başladı bunlar. Oral geçmişi de olmuştu zamanında, 4 yıl oldu hala şişler. Boğaz ağrısı artık yok ama hassas artık. Bilmiyorum neyden kaynaklı
Bu lanet mikroplar nasıl oluyorsa işte yılda bir iki yada birkaç yılda bir olduğumuz boğaz enfeksiyonu mikrobu gibi değiller onlar antibiyotigi koklamaya başlasan anında yok olmaya başlıyor herhangi bir pürüz bırakmıyorlar fakat bu cybh mikropları güç bela yok etseniz bile hasar bırakıyorlar dokuyu bozuyorlar daha hassas hale geliyor doku en küçük şeye bile hassasiyet gösteriyor...

Aynen sana katılıyorum bu cybh bakterileri bizi ne hale getirdi amk antibiyotik ne işliyor ne öldürüyor vücudun atık deposundan borusundan geçerken girmeyen bakteri zinayla nasılsa cybh bakterileri giriyor ne işse
Herkes bir hayat şeçer seçtiği hayatın bedelini öder
huseyin252
Hastalık Başlangıç Yılı: 2019

Mesaj gönderen huseyin252 »

Girdiği gibi birde çıksa çıkmıyor çıkanda hasar bırakıp çıkıyor o yüzden millet sıfır olamıyor yüzde 99 da kalıyor
Herkes bir hayat şeçer seçtiği hayatın bedelini öder
Tontila

Mesaj gönderen Tontila »

Bugün gittim hpv tanısı da kondu çok güzel oldu abicim bu ağzıma nasıl bulaştı acaba benim oral sexi bırak öpüşmem bile olmadı ki
Hergele

Mesaj gönderen Hergele »

Tontila yazdı:Bugün gittim hpv tanısı da kondu çok güzel oldu abicim bu ağzıma nasıl bulaştı acaba benim oral sexi bırak öpüşmem bile olmadı ki
Hocam ne şikayetleriniz vardı hpv tanısı için.
Doktor değilim yazdıklarım kişisel tecrübeler ve araştırmalarım sonucu öğrendiklerimdir şifa dilerim.
Tontila

Mesaj gönderen Tontila »

Hocam lezyonu aldılar biyopsiye verildi düzgün şikayetim yoktu açıkçası kendim görmüştüm bı şikayet oluşturmadı bana
Tontila

Mesaj gönderen Tontila »

Ayrıca cinsel geçmişim yok penisimde de siğil yok bu küçük dilimdeki şey bende 1 senedir var zaten o da benim gördüğüm 1 sene oldu nasıl bulaştı bilmiyorum çocukluktan beri ağzımda hep yara çıkardı benim çocukken mi kaptım diye düşünüyorum artık bundan sonra penisde de çıkarsa ağzımdan oraya bulaştığını düşüncem çünkü tükürüğümün gittiği olmuştu penise neyse derdimiz birken iki oldu Allah kimseye dert vermesin