Bağırsak, candida, ibs, fibromiyalji, ankilozon spondilit, Ve diğer, ALINTIDIR MUTLAKA OKUYUN.

Uygun kategori bulamadığınız konularınızı buraya açabilirsiniz.
akrepp
Hastalık Başlangıç Yılı: 2017

Bağırsak, candida, ibs, fibromiyalji, ankilozon spondilit, Ve diğer, ALINTIDIR MUTLAKA OKUYUN.

Mesaj gönderen akrepp »

DOSYA X5 -IBS -SIBO- ORTAK NOKTASI VE TEDAVİSİ-FİBROMİYALJİ NEDEN OLUŞUR ? CANDIDA YI NASIL YOKEDERİZ ? Ben doktor değilim sadece bu hastalıklarla mücadele ederken elde ettiğim iyileşme tecrübelerimi yazarak paylaşmak istedim.Kimseye şunu yap bunu kullan diyemem,isteyen tecrübelerimden faydalanır.
Bütün bu rahatsızlıkların hepsinde bağırsak florası bozulmuştur bir şekilde .Kimi antibiyotiği fazla kullanmıştır kimi antiasit ilaçları fazla kullanmıştır .Her durumda kötü bakteri fazlalığı yüzünden bağırsak geçirgen hale geliyor .dışarı sızdırmaması gereken gıda atıklarını flora bozukluğundan dışarı sızdırmaya başlıyor .Bağırsağın geçirgenliğinden dolayı sindirilmemiş besinler kana karışıyor kana karışan bu yabancı maddeleri vücut tanımadığı için düşman olarak kabul ediyor ve ortadan kaldırmak için harekete geçiyor .Bu sebeple vücudumuz inflomasyonda denilen iltahabı bu yabancı düşmanları yok etmek için üretiyor .Ama ortaya daha kötü bir tablo çıkıyor. Sürekli ama miktarı az bu iltihabı karaciğer ve böbrekler vücuttan atmaya çalışırken çok yoruluyor fazlalığı vücudun diğer yokedecek yerlerine kaslarımıza yolluyor .Böylece kaslara giden CRP de gözükmeyecek azlıkta olan iltİhap kaslarda oksijenle parçalanmaya çalışılıyor bu işlem sırasında laktik asit bolca üretiliyor .Laktik asit aslında vücuttaki kasların güç kullanması için gerekli bir madde Ama sürekli üretilince vücuda fazla geliyor ve kaslarda dayak yemiş veya ağır spordan sonra hamlanma gibi yoğun ve hiç bitmeyen ağrı yapıyor .Doktorlar cevap bulamadıkları her geçmeyen ağrıya FIBROMİYALJI diyerek bu işten sıyrılıyorlar yapılacak tek şey bağarsakta çoğalan kötü bakteriyi azaltmak iltahap oluşmasın diye iyi bakteriyi çoğaltmak bakteri dengesi iyi bakteriden yana çoğaltmak. .Lütfen dikkatle okuyun yaptıklarımı ben ilkönce midemden rahatsızlandım gastrit oldum .Doktora gittim antiasit ilaçlar verip yolladılar .10-15 yıl hep bu ilaçları kullandım gastrit ağrısını boşverin yediklerimi hazmedemiyordum .Sonra bağırsaklar bozuldu sürekli gaz ishal ağrı hiç bitmiyordu .Yine doktora gittim el mecbur busefer ülseratif kolit dedi doktor ilaçlar yazdı kullandım ama iyi olacağıma daha kötülüyordum .30 yıl çektim hem mideden bağırsaktan gitmediğim doktor kalmadı .Günün birinde bu işte bir tuhaflık var insan bunca yıl bu kadar ilaç kullanıp hiç iyileşmezmi diyerek ecza dolabındaki tüm ilaçları çöpe attım .Vallaha ilaçsızda aynıydım değişen birşey midem daha iyi olmaya başlamıştı. Yediklerimi daha hazmeder olmuştum .Uzman doktor yok sanırım bende internetten bu rahatsızlıkla ilgili her tıbbi yazıyı okumaya başladım yaklaşık bir hafta sonra konu hakkında fikir sahibi olmaya başladım .Midem için verilen antiasitler yüzünden ağızdan ve solunum yolundan alınan bütün bakteriler mide asidi azaldığı için ölmeyip bağırsağa geçtiler Kolit bu yüzden olmuştum .Daha doğrusu ibs o tarihlerde bilinmediği için tüm bağırsak hastalıklarına kolit deniliyordu yara varsa ülseratif kolit deniliyordu .Ben aslında uzun süre doktorlara güvenim kalmadığı için gitmemiştim. İbs adını rahatsızlığım tıpatıp benzediği için öğrendim kolit değil ibs idim .ilk önce colidur denen antibiyotiği keşfettim bu ilaç kötü bakteriyi öldürüp iyi bakteriye zarar vermiyor iki kutuyu tanıdık bir eczacıdan aldım ilaç reçetesiz verilmiyordu günde 8 saatte bir iki adet kullanmaya başladım yeterli olmayacağını bildiğim için BIGFLOR adlı iyi bakterileri direk vücuda veren probiyotik ilacı alıp günde bir tane içtim 10 gün içinde karın ağrılarım kesildi gazım azaldı ,ama isalim hafiflesede devam ediyordu günde beş kere tuvalete çıkıyordum tedavi 15 güne erişince günde bir kez tuvalete çıktım. .Araştırdıkça üç beyazdan unlu gıdalardan,sütlü gıdalardan ve şekerli gıdalardan uzak durmam gerektiğini anladım ve uzak durdum.Burada sonradan öğrendiğim bir şeyi eklemem lazım SIBO hastaları vücuttan kötü bakteri tam tamizlenmeden,probiyotik kullanamazlar .IBS ile SIBO tedavisinde böyle bir farklılık var .Yani colidurdan 15 -20 gün sonra probiyotiğe başlamalılar.Diyeti iyi uyguladıkça ben tamamen normale döndüm.Kısaca kötü bakteriyi COLİDURLA öldürdüm Yerine probiyotic BIGFLORLA (hem ishal hemde kabızlık ataklarında çok iyidir bu probiyotic içinde 8.5 milyar bakteri var.)iyi bakteriyi çoğalttım .Probiyotiğe 6 ay devam ettim.Ve son olarak probiyotikli gıdalara hayatımda daha çok yer verdim. Keçi yoğurdu (101maketlerde var)- ev yapımı turşu-ev yapımı elma sirkesi(bir çay bardağına bir çorba kaşığı konacak üstünü suyla tamamlayıp sabah kahvaltıdan sonra yarı açken içilecek.) . BARSAK FLORASI NASIL YENİLENECEK. Altaki bilgilerime yeni araştırmalarım sonucunda ulaştım.Bende sizler gibi yazdıklarımı uygulayacağım,isteyen benimle beraber başlar isteyen ben kullanıp fayda gördüğümü söyleyince başlar taktir ve uygulamak size kalmış.Kükürt ve borak siparişimi ve L-glutamin siparişini verdim kurban bayramı sonrası gelir sanırım.
Şimdi bağırsak florasındaki delikleri kapamak için vücudun yolladığı kalsiyum tabakasını (zamanla bağırsak bozuldukça kalsiyum yamaları çoğalır ve bir kireç tabakası gibi barsakları sarıp bağırsağın elastikiyetinin kaybolmasına sebep olur bağırsağı sertleştirir.) temizlemek için yenilebilir kükürt alıp,günde ilk hafta birer çay kaşığı 2. ve 3 . hafta sabah akşam bir tatlı kaşığı suyla yutacaksınız.Ama kükürtün temizlendiği yerlere candida mantarı yerleşmesin diye L-GLUTAMİN takviyesi günde bir tatlı kaşığı kadar bir bardak suyakarıştırıp içeceğiz .L-glutamin barsak florasındaki delikleri kapatacak hücreleri yenileyecek.Kükürt nezamana kadar kullanacağız çıkardığımız çok kötü kokulu gaz bitinceye kadar.Çünkü kalsiyum vücuttan atılırken çok kötü kokan gaz oluşturur.Glutamini nekadar kullanacağız en az 6 ay kullanacağız.Eğer candida mantarından şüpheleniyorsak ELEMANTEL BORAKS kullanıp (yarım çay kaşığı boraksı bir litre suya koyup gün içinde tüketeceğiz.Boraks candida mantarını parçalayıp vücuttan atılmasını sağlıyor.Boraksa ne zaman başlayacağız kükürt kullanımı bitince başlayacağız 3 ay kullanacağız.Kükürt boraks ve glutaminle ilgili bilgileri isteyene ayrıca gönderirim zaten gruplarda paylaşımını yaptım kaçıran olursa yine mesengerden yollarım.

Alıntıdır.
Valeri

Re: Bağırsak, candida, ibs, fibromiyalji, ankilozon spondilit, Ve diğer, ALINTIDIR MUTLAKA OKUYUN.

Mesaj gönderen Valeri »

Şu an en size en iyi gelen probiyotik hangisi ? Antibiyotik verdiği tahribatı düzeltmek adına kullanmak istiyorum
erdem60
Hastalık Başlangıç Yılı: 2018

Re: Bağırsak, candida, ibs, fibromiyalji, ankilozon spondilit, Ve diğer, ALINTIDIR MUTLAKA OKUYUN.

Mesaj gönderen erdem60 »

Bağırsak problemi bende de başladı.bana da kolit olabilir kolonoskopi yapicaz dediler prostatitten daha fazla yordu beni bu sıkıntı antibiyotik iyileştirirken birde şimdi bağırsak için ugraşıcaz
Zagor
Hastalık Başlangıç Yılı: 2020

Mesaj gönderen Zagor »

Dün telefonuma "ENBİOSİS" diye Kayseri'deki bir laboratuarın reklamı düştü, bilgi almak için reklamdaki formu doldurdum. Bugün benim ile iletişime geçtiler. Kendi teknolojileri olan gaita analiziyle bağırsak florasındaki zararlı bakterileri tespit edip bunu tedavi edici beslenme programı vererek 6 ayda %90 oranında hastaları iyileştirdiklerini iddia ediyorlar.

1000 tl civarı bir ücreti var forumdan herhangi biri daha önce bu start-up şirketini duydu mu? Yarın geri dönüş yapacağımı belirttim. ENBİOSİS'e güvenmeli miyim, dolandırıcılık vakası olabilir mi, bilemediğim için sizden de fikir almak istedim. Bana tanıtım için gönderdikleri haberlerin linkini paylaşıyorum. Amacım kesinlikle reklam yapmak değil, sadece hem 6 ay yanlış diyet yapıp hem dolandırılmak istemiyorum :)

https://www.cnnturk.com/saglik/bagirsak ... kun?page=2
https://www.hurriyet.com.tr/gundem/son- ... e-41677654
https://www.google.com/amp/s/m.habertur ... beridoc-dr
https://www.instagram.com/enbiosis/
Enbiosis.com/tr
Hergele

Mesaj gönderen Hergele »

erdem60 yazdı:Bağırsak problemi bende de başladı.bana da kolit olabilir kolonoskopi yapicaz dediler prostatitten daha fazla yordu beni bu sıkıntı antibiyotik iyileştirirken birde şimdi bağırsak için ugraşıcaz
Kardeşim dışkı tahlili temizse kan gelme durumu yok ise endişelenme ben endoskopi kolonoskopi oldum temiz çıktı. Bağırsaklarım da hâla bozuk .
Doktor değilim yazdıklarım kişisel tecrübeler ve araştırmalarım sonucu öğrendiklerimdir şifa dilerim.
darkblues

Mesaj gönderen darkblues »

darkblues

darkblues yazdı:http://arg4491.blogspot.com/p/blog-page_1.html?m=1

Rusça forum sitesi

Benim de bu hastalıkta en nefret ettiğim iki tedavi şekli olan prostat masajı ve antibiyotik kullanımının yararlı değil tam aksine zararlı olduğunu ifade ediyor bu site.Sebepleri çok başka yerlere (nöropati, doğumsal süreç) v.s ye bağlıyor.Örneğin bir makalesinde kadının 30 yaşından sonra doğum yapmasının bir takım komplikasyonlara yol açtığından bahsediyor.Bende annem 31 yaşında iken doğmuşum.Bilmiyorum saçma olabilir ama varmı annesi 30 yaşından sonra Dünyaya gelen?En azından çoğunluk hangi tarafta?
Hatta omurga rahatsızlıklarındanda bahsediyor bende de bu süreçte bel fıtığıda çıktı.
akrepp

Mesaj gönderen akrepp »

darkblues yazdı:http://arg4491.blogspot.com/p/blog-page_1.html?m=1

Rusça forum sitesi
Paylaşımın için teşekkür ederim siteye bir göz gezdirdim prostat masajının zararlı olacağını söylüyor, bir tedavi şekli varsa bunu açıklamıyor ama, yazıda sen rastladınmı buna gördüğüm tek şey bağışıklığın yüksek tutulmasından bahsetmiş.
darkblues

Prostatitin nörolojik beyinden kaynaklı bir hastalık olduğunu hormonların da(Tiroit) bu işte önemli olduğunu
ve kişinin doğum sürecinde yaşanan sıkıntılı süreçlerinde bu hastalıkta etken olduğunu yazıyor.Ama tedavi sürecine ilişkin bir yere bende tam denk gelemedim.Ara sıra okuyorum.Antibiyotiğin bağışıklığı zayıflattığını rektal masajında anal fissül dahil birçok rahatsızlığa neden olduğunu yazıyor.