Bağırsak mide sorunu

Uygun kategori bulamadığınız konularınızı buraya açabilirsiniz.
erdem60
Hastalık Başlangıç Yılı: 2018

Bağırsak mide sorunu

Mesaj gönderen erdem60 »

Arkadaşlar sizler bağırsak problemleri geçirdiniz mi doktora gidiyorum karnım ağrıyor diye bir sonuç elde edemedim ama uzun süre antibiyotik aldığımı söyledim huzursuz bağırsak sendromu filan dedi doktor
Kocaraydin
Hastalık Başlangıç Yılı: 2020

Re: Bağırsak mide sorunu

Mesaj gönderen Kocaraydin »

erdem60 yazdı:Arkadaşlar sizler bağırsak problemleri geçirdiniz mi doktora gidiyorum karnım ağrıyor diye bir sonuç elde edemedim ama uzun süre antibiyotik aldığımı söyledim huzursuz bağırsak sendromu filan dedi doktor
Dıçkın nasıl kabızlık kesik kesik dıçkın varmı gaz vs
erdem60

Mesaj gönderen erdem60 »

Aynen bazen de ishal durumu oluyor korkumdan dolayı yarın da kolon için tahlil vericem biraz araştırdım benziyor da
Kocaraydin

Mesaj gönderen Kocaraydin »

:))) bende aynı durumdaym
erdem60

Mesaj gönderen erdem60 »

Kocaraydin yazdı::))) bende aynı durumdaym
Aile hekimine gittim bir sorun yok dedi ama bir iki kez hafif kanama gördüm ondan önemsiyorum
ahmet24
Hastalık Başlangıç Yılı: 2015

Mesaj gönderen ahmet24 »

Bende de ara ara şişkinlik okuyordu. şimdi de evicap kullanınca oluyor, aşırı gaz ve şişkinlik yapıyor. kefir, activia, probiyotik vb. şeyler kullan
erdem60

Mesaj gönderen erdem60 »

ahmet24 yazdı:Bende de ara ara şişkinlik okuyordu. şimdi de evicap kullanınca oluyor, aşırı gaz ve şişkinlik yapıyor. kefir, activia, probiyotik vb. şeyler kullan
İnşallah ciddi bişey çıkmaz da
Chamber04

Mesaj gönderen Chamber04 »

Bende probiyotik kullanıyordum kefirlen tak diye geçti bağırsak sorunu yok artık
erdem60

Mesaj gönderen erdem60 »

Chamber04 yazdı:Bende probiyotik kullanıyordum kefirlen tak diye geçti bağırsak sorunu yok artık
Bende deniyicem
igozukara
Hastalık Başlangıç Yılı: 2019

Mesaj gönderen igozukara »

erdem60 yazdı:Arkadaşlar sizler bağırsak problemleri geçirdiniz mi doktora gidiyorum karnım ağrıyor diye bir sonuç elde edemedim ama uzun süre antibiyotik aldığımı söyledim huzursuz bağırsak sendromu filan dedi doktor
Bagirsak mantari cogalmistir ondan, zaten ibs varsa mantar cogalmis demektir. Senin durum baslangic seviyesi, ibs olan hastalarin durumu cok daha kotu. Diyet yap kardesim seker, ekmek, glutenli gıdalar tuketme, probiyotik al, ev yogurdu, kefir tüket, ayrica antifungall takviyeler al.
Chamber04

Size diyeceğim 7 lira vereceğiniz kefir 100 liraya aldığınız probiyotiklerden kat kat iyi
erdem60

Mesaj gönderen erdem60 »

igozukara yazdı:
Bagirsak mantari cogalmistir ondan, zaten ibs varsa mantar cogalmis demektir. Senin durum baslangic seviyesi, ibs olan hastalarin durumu cok daha kotu. Diyet yap kardesim seker, ekmek, glutenli gıdalar tuketme, probiyotik al, ev yogurdu, kefir tüket, ayrica antifungall takviyeler al.
Teşekkürler değerli yorumun için bu takviyeleri deneyeceğim
Hergele

Mesaj gönderen Hergele »

Kardeşim bende ibs var. Bazen ishal bazen kabız en çok pelte kıvamı dışkılama yapıyor şişkinlik vs de vardı. Ben 2 3 ay ev yapımı kefirle baya toplamıştım ama iyi gelmeyen şeyler yiyince azıyor. Bende prostatit ibsden birkaç ay sonra başladı. Kan hemoroid veya fissürden olabilir. Probiyotik beslen kızartma asitli baharatlı şeylerden uzak dur toparlar.
Doktor değilim yazdıklarım kişisel tecrübeler ve araştırmalarım sonucu öğrendiklerimdir şifa dilerim.
paramedik
Hastalık Başlangıç Yılı: 2011

Mesaj gönderen paramedik »

Chamber04 yazdı:Size diyeceğim 7 lira vereceğiniz kefir 100 liraya aldığınız probiyotiklerden kat kat iyi

Kefir olarak hangi markayı onerirsiniz
Hergele

Mesaj gönderen Hergele »

paramedik yazdı:
Chamber04 yazdı:Size diyeceğim 7 lira vereceğiniz kefir 100 liraya aldığınız probiyotiklerden kat kat iyi

Hocam aktarlardan mayasını bulursanız öncelik o ya da ev yapımı bulursanız onu kullanın. Eğer uğraşmak istemezseniz Migros’ta kefirzadem var en çok onda probiyotik var .
Doktor değilim yazdıklarım kişisel tecrübeler ve araştırmalarım sonucu öğrendiklerimdir şifa dilerim.
Chamber04

paramedik yazdı:

Ben Altınkılıç Sade kefir içmiştim oda çok iyi Kefirzademi hiç görmedim
Redcrescent34

Mesaj gönderen Redcrescent34 »

Arkadaslar selam.yeni kaltildim araniza.acikca soyliyeyim boyle grup olduğunu gordugumde sevindim.aranizda olmakta guzel.benim hikayem 2012 de basladi.sıkıntıli evlilik gecirdim ayrildim ve cok üzülüp stress yaptim.daha sinra dışkılama da sümüksü geldi.karin agrisi,keçi pisliği şeklinde.ozel hastaneye gittim tektik yaptilar ibs dedi doktor.fakat koloniskopi onerdi korkumdan giremedim acikcasi.aradan gecen 8 yil da hâlâ sümüksü geliyor.fakat 2020 nin basinda da bosalirken öksürerek boşalma boşalirken agri falan basladi.ideara sık çikma falan ama geçti idrar sık çikmiyorum.ben urolojiye yeni gittim rektal elle muayene yapti prostat normal dedi. prostatit olmussun dedi antibiyotik verdi.fakat bende makata vuruyor otururken agri deilde rahatsiz edici bi his var.doktor elle muayene den sonra gecmisti buyuk tuvalete ciktim azar azar cok hafif var.ibsmi prostatitmi hersey birbirine girdi.yorumlariniz benim icin cok onemli.bu arada 107 kiloyum boyum var fazla kilolu durmuyorum.
darkblues

Mesaj gönderen darkblues »

Redcrescent34 yazdı:Arkadaslar selam.yeni kaltildim araniza.acikca soyliyeyim boyle grup olduğunu gordugumde sevindim.aranizda olmakta guzel.benim hikayem 2012 de basladi.sıkıntıli evlilik gecirdim ayrildim ve cok üzülüp stress yaptim.daha sinra dışkılama da sümüksü geldi.karin agrisi,keçi pisliği şeklinde.ozel hastaneye gittim tektik yaptilar ibs dedi doktor.fakat koloniskopi onerdi korkumdan giremedim acikcasi.aradan gecen 8 yil da hâlâ sümüksü geliyor.fakat 2020 nin basinda da bosalirken öksürerek boşalma boşalirken agri falan basladi.ideara sık çikma falan ama geçti idrar sık çikmiyorum.ben urolojiye yeni gittim rektal elle muayene yapti prostat normal dedi. prostatit olmussun dedi antibiyotik verdi.fakat bende makata vuruyor otururken agri deilde rahatsiz edici bi his var.doktor elle muayene den sonra gecmisti buyuk tuvalete ciktim azar azar cok hafif var.ibsmi prostatitmi hersey birbirine girdi.yorumlariniz benim icin cok onemli.bu arada 107 kiloyum boyum var fazla kilolu durmuyorum.
2.11.2020 - 15:33

Tanı için prostat sıvısından lökosit ve kültür yaptırman lazım.
Redcrescent34

Başka bi sıkıntı mı olabilir diyosunuz.bende kaygı bozuklugu var :) herdefasinda kaygi duyuyorum.antibiyotik verdi.bitincemi yaptirayim
darkblues

Antibiyotik kullandıysanız ilaç bitiminden 20 gün sonra muayne olun. Kullanmadıysanız yarın olabilirsin. Eğer kültürde veya pcr da bakteri çıkarsa ona duyarlı antibiyotik kullanmış olursun.Diğer türlü rastgele antibiyotik kullanımı başta bağırsak olmak üzere her yere zarar veriyor. Psikolojide önemli bu hastalıkta ama önce fizyolojik nedenleri elemen varsa tedavi etmek lazım.
Redcrescent34

darkblues yazdı:Antibiyotik kullandıysanız ilaç bitiminden 20 gün sonra muayne olun. Kullanmadıysanız yarın olabilirsin. Eğer kültürde veya pcr da bakteri çıkarsa ona duyarlı antibiyotik kullanmış olursun.Diğer türlü rastgele antibiyotik kullanımı başta bağırsak olmak üzere her yere zarar veriyor. Psikolojide önemli bu hastalıkta ama önce fizyolojik nedenleri elemen varsa tedavi etmek lazım.
Yani makata bu sekilde vurmasi normalmi.Doktor gecmezse gel dedi.eksik de yazmisim.bide sag apis aramda agri vardi.10 gundurde sag dizkapagimda agri falan.iyice piskoleji bozuldu tabi.benim merakim bide allah korusun kötü bisey olurmu kaygisi.ilaclara basladim dunden beri
darkblues

Herkeste belirtiler farklı olabiliyor.Önceden açılmış konuları okumanı tavsiye ederim.
Redcrescent34

darkblues yazdı:Herkeste belirtiler farklı olabiliyor.Önceden açılmış konuları okumanı tavsiye ederim.
Tesekkur ederim.
darkblues

Rica ederim
kolcak

Mesaj gönderen kolcak »

erdem60 yazdı:
Kocaraydin yazdı::))) bende aynı durumdaym
Aile hekimine gittim bir sorun yok dedi ama bir iki kez hafif kanama gördüm ondan önemsiyorum
Doktorunuzun önereceği tahlilleri mutlaka yaptırın.
Crohn,kolit ve birçok başka bhtimalleri dışlamak için..
Büyük olasılık ile basit birseydir.
Kefir kullanmanız gerekirse sadece migros ta satılan isparta üniversitesi tarafından yerli kültür ile geliştirilmiş.
Kefirzadem marka kefiri kullanın.
Diğerlerinden çok farklı ama biraz daha pahalı.