Fissür başlangıcı- öneriler

Uygun kategori bulamadığınız konularınızı buraya açabilirsiniz.
insirah13
Hastalık Başlangıç Yılı: 2019

Fissür başlangıcı- öneriler

Mesaj gönderen insirah13 »

Kabızlık ya da ishal gibi bir sorunum olmamasina ragmen son zamanlarda ibs'den dolayı sanırım cok fazla gaz cıkarmak icin ıkındığımdan fissur baslangıci oldugunu dusunhyorum. Benzer yollardan gecenler ilerlememesi icin ne onerir acaba?
kmlpr

Re: Fissür başlangıcı- öneriler

Mesaj gönderen kmlpr »

Duphalac surup
Targocid

Mesaj gönderen Targocid »

Metospazmyl, Kapsül Probiyotik, Dafloon. Ben, bunları kullandım. Bağırsakları tembelleştirdikten sonra Duphalac’ı kullanmadım.
Targocid

Mesaj gönderen Targocid »

Targocid yazdı:Metospazmyl, Kapsül Probiyotik, Dafloon. Ben, bunları kullandım. Bağırsakları tembelleştirdikten sonra Duphalac’ı kullanmadım.
tembelleştirdiğini öğrendikten sonra.
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2004

Mesaj gönderen kadir »

Kabizlikla alakalı hic ilac kullanmadim.
insirah13

Mesaj gönderen insirah13 »

çok teşekkür ediyorum..
MENDERES1983
Hastalık Başlangıç Yılı: 2020

Mesaj gönderen MENDERES1983 »

insirah13 yazdı:Kabızlık ya da ishal gibi bir sorunum olmamasina ragmen son zamanlarda ibs'den dolayı sanırım cok fazla gaz cıkarmak icin ıkındığımdan fissur baslangıci oldugunu dusunhyorum. Benzer yollardan gecenler ilerlememesi icin ne onerir acaba?
Kardeşim ilk dönemler yırtık dan dolayı tuvalette acı hissediyorsan yada kasılma tarzı ağrı yapacağın tek şey buda başlangıç aşaması içindir tuvaletten sonra sıcak su oturma birde dediğim gibi acı ağrı kadılma halinde dışarı doğru anestol krem ilerler diye korkma hiç lateral internal sfinkteromi diye bir ameliyatı var 15 dk lık iş çatlsktan dolayı makatın iç kası var soğan halkası gibi o ağrı acı halinde kendini kasıp büzüştürüyor ve sonrasında orada bir daralma kaçınılmaz oluyor kronik hale geliyor genelde çünkü hiç birimiz dikkat etmiyoruz türkiyede bunun ameliyatını en sağlıklı yapan prof dr sezai leventoğlu dur en başta korunma için 1.kural kesinlikle tuvalette ıkınmayacaksın ama kesinlikle fazla oturmayacaksın tuvalette şipşak işini bitir çık ne kadar kabız olursan ol sıcak sulu bi leğene otur gerekirse 15 dk bekle dışkı yerçekimine yenik düşecektir bol su içersen ne yersen ye hayatta kabız olmazsın su su su birde şunu söleyeyim prostatit hastasıyız tuvalette ıkınınca kas sistemini aşırı germeden dolayı prostatı bile etkiliyor çünkü heryerden makat ve idrar yolları dahil sinirlerle çevrili dokular var benim prostatit olmamın en büyük sebebi yanlış tuvalet ıkınma makat çatlağıdır biri patlak verdimi heryeri etkiliyor bana kimse demedi ne öğretmen ne anam babam ıkınma şöle yap böle yap bize anca tuvaleti temiz bırak diye öğretildi yaw bırakın bi şekilde temizlenir tuvalet esas olan bizim sağlığımız ama iş işten geçti artık Rabbimizin ona inan kullarına vaat ettiği ölüm sonra ebedi yaşamda hiç bir hastalığın varolmayışıdır buradaki sıkıntılarımızın kefaretini ebedi alemde görmek dileğiyle çocuklarınıza mutlaka bol su ve ıkınmadan tuvalet alışkanlığını öğretelim
MENDERES1983

Yani makat çatlağım vardı 3 yıldır iyiydim kronik olduğu için tam makat girişi yanında içerde iltihap oluşmuş yaranın üzerinde dışa doğruçok küçük apse yaptı prostatit denen belaya o zaman yakalandım amma o iltihap çevreye yakın organlara enfekte oldu halbuki prostatla arasında mukoza var ama bilemiyoruz işte birbirine bağlantılı bi sistem kılcal damarlardan atlamış olabilir yada o dönem çok ıkındım belki bilmediğim bi şekilde prostata baskı oldu bunlar bi anda olmaz aylar yıllar sürer örümcek ağı gibi örer farkedilmez bnm korunmazsız hayatımda ilişkim olmadı zaten evliyiz eşimle dahil ama olacağı varsa oluyor önünü kesmek zor sadece kendine dikkat etmek ben onu hastalıklara yakalanıncca öğrendim şimdi nerde bi hasta görsem direk sohbet edip derdini dinliyorum yardım etmeye çalışıyorum çaresizliği iyi bilirim çünkü ben o eşekten çok düştüm en sonda çanağı kırdık:)
MENDERES1983

insirah13 yazdı:Kabızlık ya da ishal gibi bir sorunum olmamasina ragmen son zamanlarda ibs'den dolayı sanırım cok fazla gaz cıkarmak icin ıkındığımdan fissur baslangıci oldugunu dusunhyorum. Benzer yollardan gecenler ilerlememesi icin ne onerir acaba?
Ikınma ıkınma ıkınma bu kadar net bol su iç kışın dahi bağırsakların aşırı diyete girersen bi anormallik hissedip agresif tepki verir yani ibs huzursuz bağırsak bu şuna benzer anne sütü isteyen bir bebeğe biberonun içinde sadece su verirsen tadından anlar ve anında ağlamayla tepki verir bol su yanında kuruyemiş ye iyi gelir oazarda kuru erik kuru üzüm karpuz kavun kayısı birebir kuru kayısıyı yerken psikolojik olarak ben bunu kabız olmamak için yiyorum diye sanki beyin sinyal yolluyor ağacından meyva hali hemde daha posalı hemde daha doyurucu