Lanet bir sendrom: Hard Flaccid sendromu!!

Uygun kategori bulamadığınız konularınızı buraya açabilirsiniz.
yaga

Re: Lanet bir sendrom: Hard Flaccid sendromu!!

Mesaj gönderen yaga »

Merhaba tekrardan beyler.. bir kac seyden bahsedeyim belimde benim de fitik var, Hafif derecede yıllardır.. ama agrisi yok su siralar. Sindirim sistemi sorunlari, en azindsn kabizlik yok. Diskilarken, penis kasilmasi oluyor, klasik semptom.. idrarda da ayni sekilde.. gec idrar yapma, bazen sürekli idrar hissi vs. de mevcut. Dogru beslenmeye dikkat edin, eger halen devam ediyorsa demek ki aralarinda bir ilişki kurabiliriz ki zaten, bir makale de bu sindirim sorunu durumu yazmışlar. Şuan kaynak veremiyorum, sonra eklerim.

Ama Su siralar degisik bir seyler olmaya basladi.
Yaklasik 1 aydir uyuma sorunlari çekiyorum, gunde 3 4 saat anca ve aniden uyaniyorum.. ve uyandigimda penis sertleşmiş halde, normal sertlesme yani ve biraz ağrılı oluyor acaba buna mi uyanıyorum diye sorgulamaya basladim..

ilk baslarda ereksiyon soruni yaşıyordum, ne sabah ne isteyerek erekte olamıyordum, sanki bir sey penise kan dolmasını engelliyormus gibi bir his vardi. Psikolojimi mahvetmisti bu. Ama suan ozellille sabahlari uyumaya çalışırken sertlesme oluyor, haliyle rahatsizlik veriyor bu durum.. ne oldugunu çözemedim hala.. ereksiyon sirasi veya sonrası agri deyince, peyronie akla gelmeli yani penis egriligi olustaran plaklar. Eger eğrilme vs. Yoksa, tekrar hardflaccid e dönüyoruz... :(

Spor ile ilgili de onerim var.. kesinlikle agirlik kaldirma vs. Yapmayın.. pudantial sinir sıkışmasına kadar yolu var bunun, ki sizlerin gevsemeye ihtiyaci var kasilmaya veya zorlanmaya degil.. ben degil agirlik, yururken bile penis kasıliyor ve icine kaciyordu ilk siralar. Surekli yatiyordum.

Ayrica, ereksiyon ve bosalma sonrasi uzun süre agrilar, bosalma sirasinda asiri penis kasılması devam ediyor. Ama çözeceğiz bunu, ben bi kafami toparlayabilsem uğraşacağım ama uyku sorunu hayatimi mahvediyor suan.

Prostat masajı ile ilgili de kafama takilan bir sey var, nasıl rahatlattigini çözemedim hala.. aksine anuse parmak girisi halinde, direkt peniste kasilma, ice kacma ya da ereksiyon hali gibi durumlar ortaya çıkıyor. Yabanci hastalarda prostatiniza masaj yapin diyorlar... ya da biz kendimizi kasıyoruz bilemedim henüz.

Gittiginiz hekimlere bundan bahsedin mutevazi bir dille, yoksa hekim egosu çekersiniz benden demesi.. turkiyedeki hekimlerin ego sorunu var bir hayli... cogu da alaninda yetkin değil...

ben gunlerce doktorsitesi gibi sitelerde ya da yabanci forumlarda hastalik araştırdım, hekim yanitlarini okudum. Üroloji literatürunde boyle bir hastalık yok daha, haliyle hekimler bilmiyorlar, psikolojik ya da bir sey yok deyip geçiyorlar. Sonuçta onlar da ezber ve deneyime dayalı bir eğitim sürecinden geçiyor ve cogu sadeve bunlara dayali teshis koyuyor, demem o ki dr.house'u anca dizilerde buluruz... :D

cogu kisinin es gectigi, anlatamadigi veya cozum bulamadigi bir sorun bu, sanirim toplumda daha yuksek bir orana sahip..
HFRuinedITt

Mesaj gönderen HFRuinedITt »

bende minimal bel fıtığı vardı kaç senedir fakat HF'den beri bel ağrılarım aşırı arttı, fıtık mı ilerledi yoksa bundan dolayı mı bilmiyorum.

Kabızlıkta vardı fakat oda HF'den sonra aşırı arttı, ne zaman rahatsız edici birşey yesem midem gurul gurul ediyor, aşırı su içmezsem kesinlikle gaz çıkaramıyorum.

Senin ereksiyon problemin psikolojik. Bende 6 yıldır var HF, bi ara banada olmuştu 1 hafta ereksiyon olamamıştım ve birdaha olamicam sanmıştım. O tamamen psikolojik yani, fazla kafaya takma. Dizlerimi kırarak yan yattığım zaman sabah ereksiyonu çok rahat oluyordum mesela, düz sırt üstü yatarsam glanlar tam şişmiyordu çoğu zaman.
clark
Hastalık Başlangıç Yılı: 2003

Mesaj gönderen clark »

Ben de bir durum fark ettim prostat masajı sırasında aslında kendimi kasıyormuşum galiba, çünkü dr a masaj için gidiyordum ara sıra kültür ve PCR a numune vermek için sıvı bazen geliyor bazen gelmiyordu üstelik bu boşalma zamanı ile uyumluluk da göstermiyordu.
Yani bir iki gün önce boşalmış olsam bile sıvı geldiği oldu bir haftayı geçik boşalmamış olduğum durumlarda ise gelmediği oldu.
Ben önceleri dok. beceremiyor diye düşünüyordum hatta forumda da bazı dr. lar beceremiyor diye yazılıp çiziliyordu bende o yüzden öyle düşünmüştüm.
Ama son zamanlarda yaptırdığım masajlarda aslında kendimi masaj esnasında sıktığımı fark ettim o yüzden son yaptırdığım masajlarda kendimi relax olmaya zorladım ve sıvının daha kolay çıktığını fark ettim, en azından son 2-3 seferdir sıvı az veya çok geliyor önceden bunun farkında olmadığım zamanlarda hiç sıvı gelmediği durumlar oluyordu.
Sanırım pelvik ve ilgili yerlerdeki kasları istemsiz bir şekilde kasıyoruz bunun farkında değiliz.
Kadınlardaki vajinismus gibi bizde de ona benzer bir durum olabilir mi yani anismus diye bir şey duyduğum var ama belki de penismus diye bir şey de vardır :lol:
yaga

Mesaj gönderen yaga »

HFRuinedITt yazdı:bende minimal bel fıtığı vardı kaç senedir fakat HF'den beri bel ağrılarım aşırı arttı, fıtık mı ilerledi yoksa bundan dolayı mı bilmiyorum.

Kabızlıkta vardı fakat oda HF'den sonra aşırı arttı, ne zaman rahatsız edici birşey yesem midem gurul gurul ediyor, aşırı su içmezsem kesinlikle gaz çıkaramıyorum.

Senin ereksiyon problemin psikolojik. Bende 6 yıldır var HF, bi ara banada olmuştu 1 hafta ereksiyon olamamıştım ve birdaha olamicam sanmıştım. O tamamen psikolojik yani, fazla kafaya takma. Dizlerimi kırarak yan yattığım zaman sabah ereksiyonu çok rahat oluyordum mesela, düz sırt üstü yatarsam glanlar tam şişmiyordu çoğu zaman.
Kendiniz diyorsunuz rahatsız edici bir şeyler yersem diye :D yemeyin.. ayrıca ben eskiden sporla uğraşırdım, en azından fittim.. son 2 3 yıldır, hareketsizlik ve haliyle genel kasların zayıflığı ortaya çıktı.. bu da fıtık ve kasların işlev bozukluğuna iyi gelen bir durum değil.

bir öneri daha vereyim, ereksiyonu sakın ola böyle çeşitli vucut şekillerde olmayın. ben sürekli bacaklarımı birleştirerek ereksiyon oluyordum, yani ayakları üstüste atınca kasarak bir ereksiyon hali vardı.. özellikle ayakta iken ereksiyon zayıflıyordu ve fark ettim ki bu kesinlikle yanlış bir şey. penisin kanla dolması, eğer bir damar bozukluğıu yoksa normal ve kendini kasmadan, bacakları birleştirmeden olmalı. eğer damarsal problem yoksa, biraz cinsel perhiz lazım normal ereksiyon için. ben 10 gün falan tık çıkmadı ne sabah ne akşam.. şu sıralar düzeldi ama haydi hayırlısı.. :roll:
yaga

Mesaj gönderen yaga »

clark yazdı:Ben de bir durum fark ettim prostat masajı sırasında aslında kendimi kasıyormuşum galiba, çünkü dr a masaj için gidiyordum ara sıra kültür ve PCR a numune vermek için sıvı bazen geliyor bazen gelmiyordu üstelik bu boşalma zamanı ile uyumluluk da göstermiyordu.
Yani bir iki gün önce boşalmış olsam bile sıvı geldiği oldu bir haftayı geçik boşalmamış olduğum durumlarda ise gelmediği oldu.
Ben önceleri dok. beceremiyor diye düşünüyordum hatta forumda da bazı dr. lar beceremiyor diye yazılıp çiziliyordu bende o yüzden öyle düşünmüştüm.
Ama son zamanlarda yaptırdığım masajlarda aslında kendimi masaj esnasında sıktığımı fark ettim o yüzden son yaptırdığım masajlarda kendimi relax olmaya zorladım ve sıvının daha kolay çıktığını fark ettim, en azından son 2-3 seferdir sıvı az veya çok geliyor önceden bunun farkında olmadığım zamanlarda hiç sıvı gelmediği durumlar oluyordu.
Sanırım pelvik ve ilgili yerlerdeki kasları istemsiz bir şekilde kasıyoruz bunun farkında değiliz.
Kadınlardaki vajinismus gibi bizde de ona benzer bir durum olabilir mi yani anismus diye bir şey duyduğum var ama belki de penismus diye bir şey de vardır :lol:
sadece testis ultrasonunda ya da muayenesinde kendimi nasıl kastığımı bilirim ki bu hardflacciddi de bu kasılmaya benzetirim hep. hekimlere kolay da bizlere kolay değil aq, dalı safağı ortaya sermek :lol: ki rektal tuşe dahi yaptırmadım, değil prostat masajını.. prostat sıvısı nasıl geliyor, nerden geliyor bile bilmiyorum :?: ama dediğiniz kasılmayı anlayabiliyorum :D ayrıca anismusa baktım, benzer kaslar bizim penisi kontrol ettiğimizle.

Resim res,mde gördüğümüz üzre pelvik taban geniş bir alan ve tek bir olayı kontrol etmiyor.

ilk denemede lokosit bulunmadıysa, bir kişisel düşüncem prostat masajını doktor değil, partner ya da kişisel olarak yapmamız gerektiği.. insan psikolojisi gereği doktor yanında her türlü kendimizi kasarız. şu sıralar bahsettiğim semptomlar hafifledi gibi ama ilk başlarda neler çektiğimi ben bilirim... elimden geldiğince benzer belirtilere sahip olanları bilgilendirmeye devam..
HFRuinedITt

Bende prostat olduğunu düşünmüyorum, test yaptırmadım fakat yoktur, 6 yıl önce bir madde kullanmıştım, ondan sonra hard flaccid'e yakalandım. Pelvik'le alakalı olduğunu düşünmeye başladım. Pelvikte herhangi bir ağrı yok, sadece masturbasyon sonrası aşırı hafif bir ağrı olabiliyor o kadar. Penis sağ kökünde ağrı var o kadar, pelvik taban fizyoterapisi alsam fayda eder mi emin değilim fakat denicem galiba. Hissizlik vs. tüm yazdıklarınız var. İlk defa yerli bir forumda görüyorum yazdıklarınızı
HFRuinedITt

2 hafta içinde Pelvik taban fizyoterapisine başlicam, sizi bilgilendiririm.
antibiyotikdusmani'nin yazısına gelmiştim buraya ama kendisi uğramıyor artık galiba, kendisinin kontağı olan varsa arada bi foruma bakmasını söyliyebilir mi :)
HFRuinedITt

yaga yazdı:
HFRuinedITt yazdı:bende minimal bel fıtığı vardı kaç senedir fakat HF'den beri bel ağrılarım aşırı arttı, fıtık mı ilerledi yoksa bundan dolayı mı bilmiyorum.

Kendiniz diyorsunuz rahatsız edici bir şeyler yersem diye :D yemeyin.. ayrıca ben eskiden sporla uğraşırdım, en azından fittim.. son 2 3 yıldır, hareketsizlik ve haliyle genel kasların zayıflığı ortaya çıktı.. bu da fıtık ve kasların işlev bozukluğuna iyi gelen bir durum değil.

bir öneri daha vereyim, ereksiyonu sakın ola böyle çeşitli vucut şekillerde olmayın. ben sürekli bacaklarımı birleştirerek ereksiyon oluyordum, yani ayakları üstüste atınca kasarak bir ereksiyon hali vardı.. özellikle ayakta iken ereksiyon zayıflıyordu ve fark ettim ki bu kesinlikle yanlış bir şey. penisin kanla dolması, eğer bir damar bozukluğıu yoksa normal ve kendini kasmadan, bacakları birleştirmeden olmalı. eğer damarsal problem yoksa, biraz cinsel perhiz lazım normal ereksiyon için. ben 10 gün falan tık çıkmadı ne sabah ne akşam.. şu sıralar düzeldi ama haydi hayırlısı.. :roll:
Dostum normal bir kabızlık değil, anüsü birşey sıkıyormuş gibi oluyor. Gaz vs. bile çıkaramıyorum aşırı bol derecede su içmezsem. He şimdi diceksin o zaman bol su içte, bunlar geçici çözüm. Bu sendromu yaşatan ne, problemi bulup çözmek lazım :)
yaga

Mesaj gönderen yaga »

HFRuinedITt yazdı:
yaga yazdı:

Dostum normal bir kabızlık değil, anüsü birşey sıkıyormuş gibi oluyor. Gaz vs. bile çıkaramıyorum aşırı bol derecede su içmezsem. He şimdi diceksin o zaman bol su içte, bunlar geçici çözüm. Bu sendromu yaşatan ne, problemi bulup çözmek lazım :)
reis şom ağızlı mısın nesin bilemedim.. :roll: :D HF yetmezmiş gibi bir de 3 4 gün süren bir ishal sorunu yaşadım ardından, artık basur mu oldum anal fissür mü oldu ne halt olduysa.. 2 gündür bir makatta ağrı ve meme gibi bir şişlik oluştu. ulan nerde ne boktan iş varsa bizi bulur zaten :?
HFRuinedITt

yok pelvis kaslarıyla alakalı, başına ne zaman geldi bu olay bilmiyorum ama zaten HF'den sonra sindirim sistemi bozukluğu yaşıyan çok var

https://www.youtube.com/watch?v=19beujdXrC4
yaga

Mesaj gönderen yaga »

beyler bu konuyu açtığımdan bu yana semtomlar neredeyse bitti sayılır.. 10 günde 1 kere bire ereksiyon olamazken, günde 3 sefer boşalmaya kadar gitti durum..

Demem o ki kafanızı rahat tutun.. damar ve sinirsel bir probleme sahip değilseniz eninde sonunda geçecek.. reddit'te HF ile ilgili artık intihar etmek istiyorum gibi yorumları görünce kafayı yemiştim, dediğim gibi rahat olun. Sorun HF ise zamanla düzeleceksiniz. niye yazıyorum? semptomları gösterdiğim zamanlar kafayı yemiştim.. düşenin halinden düşen anlar.. rahat olun, düşünmeyin.
Angara
Hastalık Başlangıç Yılı: 2020

Mesaj gönderen Angara »

yaga yazdı:beyler bu konuyu açtığımdan bu yana semtomlar neredeyse bitti sayılır.. 10 günde 1 kere bire ereksiyon olamazken, günde 3 sefer boşalmaya kadar gitti durum..

Demem o ki kafanızı rahat tutun.. damar ve sinirsel bir probleme sahip değilseniz eninde sonunda geçecek.. reddit'te HF ile ilgili artık intihar etmek istiyorum gibi yorumları görünce kafayı yemiştim, dediğim gibi rahat olun. Sorun HF ise zamanla düzeleceksiniz. niye yazıyorum? semptomları gösterdiğim zamanlar kafayı yemiştim.. düşenin halinden düşen anlar.. rahat olun, düşünmeyin.
Beklemek dışında ne yaptiniz
Azad

Mesaj gönderen Azad »

Bu hastalıkta kendi kendine tanı koymak uygun mu ? Yoksa bu hard flaccid dıilama tanısımı ( yani herşey araştırılır bişey çıkmaz sonra elimizdw bu tanı var bu olabilir denilir )
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2004

Mesaj gönderen kadir »

Azad yazdı:Bu hastalıkta kendi kendine tanı koymak uygun mu ? Yoksa bu hard flaccid dıilama tanısımı ( yani herşey araştırılır bişey çıkmaz sonra elimizdw bu tanı var bu olabilir denilir )
Bu tanı aslinda klasik prostatit semptomlarindan biridir. Siz eger kronik prostatitseniz bu semptomun olmasi olagandır. Bu semptomu ayri bir hastalik gibi lanse etmelerini ticari amacli olarak gorüyorum.
yaga

Mesaj gönderen yaga »

Azad yazdı:Bu hastalıkta kendi kendine tanı koymak uygun mu ? Yoksa bu hard flaccid dıilama tanısımı ( yani herşey araştırılır bişey çıkmaz sonra elimizdw bu tanı var bu olabilir denilir )
HF'yi bilen bir ürolog bulmak zor olduğu için resmi bir tanı alamazsınız.. Selçuk üniversitesi tıp fakültesinde 2 tane onaylı vaka sunumu var sadece, bu da tamamen hekimin alakasıyla alakalı .
yaga

Mesaj gönderen yaga »

kadir yazdı:
Bu tanı aslinda klasik prostatit semptomlarindan biridir. Siz eger kronik prostatitseniz bu semptomun olmasi olagandır. Bu semptomu ayri bir hastalik gibi lanse etmelerini ticari amacli olarak gorüyorum.
kadir abicim burda yanlışın var.. bir çok hekimde bu yanlışa düşüp gelen geçene kronik prostatit deyip geçiyor, ki onlar tıp okurken böyle bir şeyi onlara anlatan yazan çizen olmadığı için. Sonuçta tıp böyle ilerliyor, keşif ve araştırma ve resmi litaratüre alınma..

Benzer semptomlar hastalığı aynı yapmaz. örneğin, kronik prostatikte penis başı soğukluğu idrar vs. akıntısına bağlıdır ama HF'de kasılı kaslardan dolayı penis başı doğru şekilde kanlanamaz. Herhangi bir bakteri, virüs gibi mikroorganizlamalar değil kas ve sinir sisteminin yanlış çalışmasından dolayı bu hastalık ortaya çıkıyor. En basit örneğini vereyim, yanlış kegel egzersizleri sonrası HF semptomları gösteren onlarca kişi var. Bu bile prostatitten tamamen ayrı bir mevzu..
zmyo

Mesaj gönderen zmyo »

Benimde benzer semptomlarim var. ( daha once peniste geri cekilme, su an ereksiyon olmadan penis ici sertlik, bel agrisi, penis kok cevresinde cukurluk(afilta aldigim zaman geciyor))
Daha once Zafer hocaya gittigimde 5-6 lokosit cikti, lokoyu dusurmustum 1-2 ye ama senptomlar gecmemisti
Sonra kultur verdim, Streptococcus uredi duyarli anti kullandim henuz yeni bitti antiler semptomlar azaldi ama uykusuz ve yorgun dustugum zaman bel agrisi ve penis ereksiyon degilken sertlik mevcut
Sormak istedigim pelvik taban kaslari prostatitten dolayi kasilmis veya hasar gormus olabilir mi ? Bir de ozellikle uykusuz kaldigim donemde semptom olmasi HF den dolayi olabilirmi ?
Eger HF degil de ve prostatitte doku hasari olayi bu semptomlara sebep olabilir mi ?
Yorumlariniza acigim arkadaslar.
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2004

Mesaj gönderen kadir »

yaga yazdı:
kadir yazdı:
kadir abicim burda yanlışın var.. bir çok hekimde bu yanlışa düşüp gelen geçene kronik prostatit deyip geçiyor, ki onlar tıp okurken böyle bir şeyi onlara anlatan yazan çizen olmadığı için. Sonuçta tıp böyle ilerliyor, keşif ve araştırma ve resmi litaratüre alınma..

Benzer semptomlar hastalığı aynı yapmaz. örneğin, kronik prostatikte penis başı soğukluğu idrar vs. akıntısına bağlıdır ama HF'de kasılı kaslardan dolayı penis başı doğru şekilde kanlanamaz. Herhangi bir bakteri, virüs gibi mikroorganizlamalar değil kas ve sinir sisteminin yanlış çalışmasından dolayı bu hastalık ortaya çıkıyor. En basit örneğini vereyim, yanlış kegel egzersizleri sonrası HF semptomları gösteren onlarca kişi var. Bu bile prostatitten tamamen ayrı bir mevzu..
Sevgili kardeşim, Siz eger prostatitseniz hf nin olmasi normaldir demek istedim. Fakat sinirsel ve dokusal travmaya bagli hf olmasi ayri bir sey. Eger siz prostatitseniz bu semptomun sebebi belli zaten. Onu izah etmeye calistim. Hf bir semptomdur. Ya pelvik bölge doku ve sinirsel travma sebebidir bu semptom, yada enfeksiyonel bir sebebe baglidir prostatit gibi.Hastanin kendisi kolayca anlayabilir bunun sebebini.
yaga

Mesaj gönderen yaga »

kadir yazdı:
yaga yazdı:
kadir yazdı: Bu tanı aslinda klasik prostatit semptomlarindan biridir. Siz eger kronik prostatitseniz bu semptomun olmasi olagandır. Bu semptomu ayri bir hastalik gibi lanse etmelerini ticari amacli olarak gorüyorum.

Sevgili kardeşim, Siz eger prostatitseniz hf nin olmasi normaldir demek istedim. Fakat sinirsel ve dokusal travmaya bagli hf olmasi ayri bir sey. Eger siz prostatitseniz bu semptomun sebebi belli zaten. Onu izah etmeye calistim. Hf bir semptomdur. Ya pelvik bölge doku ve sinirsel travma sebebidir bu semptom, yada enfeksiyonel bir sebebe baglidir prostatit gibi.Hastanin kendisi kolayca anlayabilir bunun sebebini.
Yani abi, hf'de ayrı bir hastalık bunu demek istedim. tabii ki Benzer bir çok semptomu var prostatit ile, evet ama bunu hasta olan kişi, dediğin gibi kendisi anlayabilir. Sadece belirtmek istedim, aynı noktadayız.
yaga

Mesaj gönderen yaga »

zmyo yazdı:Benimde benzer semptomlarim var. ( daha once peniste geri cekilme, su an ereksiyon olmadan penis ici sertlik, bel agrisi, penis kok cevresinde cukurluk(afilta aldigim zaman geciyor))
Daha once Zafer hocaya gittigimde 5-6 lokosit cikti, lokoyu dusurmustum 1-2 ye ama senptomlar gecmemisti
Sonra kultur verdim, Streptococcus uredi duyarli anti kullandim henuz yeni bitti antiler semptomlar azaldi ama uykusuz ve yorgun dustugum zaman bel agrisi ve penis ereksiyon degilken sertlik mevcut
Sormak istedigim pelvik taban kaslari prostatitten dolayi kasilmis veya hasar gormus olabilir mi ? Bir de ozellikle uykusuz kaldigim donemde semptom olmasi HF den dolayi olabilirmi ?
Eger HF degil de ve prostatitte doku hasari olayi bu semptomlara sebep olabilir mi ?
P
Muhtemelen HF ile alakalı dediğiniz durumlar. Gevşemeye, rahat olmaya ve psikolojiyi normal tutmaya çalışın. prostatit için de tedavininze devam edin.
NoLemers
Hastalık Başlangıç Yılı: 2014

Mesaj gönderen NoLemers »

yaga yazdı:
zmyo yazdı:Benimde benzer semptomlarim var. ( daha once peniste geri cekilme, su an ereksiyon olmadan penis ici sertlik, bel agrisi, penis kok cevresinde cukurluk(afilta aldigim zaman geciyor))
P
Muhtemelen HF ile alakalı dediğiniz durumlar. Gevşemeye, rahat olmaya ve psikolojiyi normal tutmaya çalışın. prostatit için de tedavininze devam edin.
Benim ereksiyon oldugumda pelvik bölgemin sol tarafında bir şişlik ve damarlaşma var muhtemelen o kasta bi tahribat var bunun sebebi yaptıgım uzun süren ve cok sık tekrarlanan masturbasyonlar galiba acaba pelvik bölge kaslarımdaki tahribatı ölcebilecek bi test var mı hangi doktora hangi bölüme gitmem gerekir bir bilgin var mı acaba
HFRuinedITt

tüm tuşlara basıp bölüm geçme mantığıyla hareket edicem birinden biri yada ikisi birlikte bu sorunu çözebilir diye düşünüyorum[/quote]

:D :D :D :D :D :D

Bende tüm tuşlara basıp bölümü geçme mantığıyla hareket edicem

Düzenli yürüyüş, kasları esnetme/güçlendirme, iyi beslenme+uyku, pelvik taban terapisi ile bu hastalığın çözümü var

Düzenli yürüyüş ve egzersiz hareketleriyle ilgili 3-4 ay sonra buraya bi topic açarım video linkleriyle beraber, pelvik terapiyede 2-3 ay sonra başlamayı düşünüyorum

HF'den düzelen(En azından %80-90) epey insan var
clark

Mesaj gönderen clark »

gokay343 yazdı:Bende dede var nasılmı oturunca ayakta durunca penisin kafa kısmı şişior morum tıtsk oluyo. Huysuzluk naşlıyo elim hep şeyımde acaba şiştimi felan yataga sır ustu yatımı normall dönuyo neyapıcamı şaşırdım sıtresten kafayı yıcem
Dediğim gibi aslında farkında olmadan o bölgedeki kasları istemsiz olarak kasıyor olabiliriz, bu kasma meselesi üzerinde durmak lazım bir şekilde o kasları gevşetmek lazım sanırım.
clark

Mesaj gönderen clark »

Bu konuyu baştan itibaren oku.
Erkan987
Hastalık Başlangıç Yılı: 2021

Mesaj gönderen Erkan987 »

Reis bende de bu problemler var prostatit miyim degil miyim diye düşünürken şmdi birde bunu düşücem iyileştin mi?