İbrahim Gökçek candida

Uygun kategori bulamadığınız konularınızı buraya açabilirsiniz.
mrt2323
Hastalık Başlangıç Yılı: 2012

İbrahim Gökçek candida

Mesaj gönderen mrt2323 »

Merhabalar. İyi aksamlar arkadaşlarım youtupta gezerken bu adam candidan bahsedip csd diye bişey tanıtıyor kandidayi benden başka tedavi eden yok diyor. Salliyor gibide yinede sorayım dedim deneyen veya duyan oldumu acaba
ABittersweetLi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2014

Re: İbrahim Gökçek candida

Mesaj gönderen ABittersweetLi »

Hiç bulaşma.
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2004

Mesaj gönderen kadir »

Kardesim adamin konusma stiline bakin not verin. 15 sene once bir karisim vermisti. Sarimsak kokuyordu. Mantar dahil prostatite iyi geldigini soylemisti. Kullandigimda ve semptomlarim tavan yaptiginda verdigi 1litrelik sıvı artik gökyuzünü boylamistı.
ist86

Mesaj gönderen ist86 »

mrt2323 yazdı:Merhabalar. İyi aksamlar arkadaşlarım youtupta gezerken bu adam candidan bahsedip csd diye bişey tanıtıyor kandidayi benden başka tedavi eden yok diyor. Salliyor gibide yinede sorayım dedim deneyen veya duyan oldumu acaba
Zaman ve para kaybı
mrt2323
Hastalık Başlangıç Yılı: 2012

Mesaj gönderen mrt2323 »

Anladım abi eyvallah
Se38
Hastalık Başlangıç Yılı: 2019

Mesaj gönderen Se38 »

Ancak 1-1.5 sene hic ama hic bozmadan diyet yaparak ve antifungal ilaclar icerek bitirebilirsin. Mumkunmu bence mumkun ama cok zor.. kandidadan dolyi prostatit olup iyilesen yasli bir amcanin hikayesi var pubmedde hatta olay turkiyede yasanmis . 6 hafta flukanazol ve dusuk karbonhidrat diyet ile iyilesmis adam..
Hergele
Hastalık Başlangıç Yılı: 2020

Mesaj gönderen Hergele »

Hocam candida kültürde kolay yakalanıyor mu acaba ?
Doktor değilim yazdıklarım kişisel tecrübeler ve araştırmalarım sonucu öğrendiklerimdir şifa dilerim.
hepten

Mesaj gönderen hepten »

Se38 yazdı:Ancak 1-1.5 sene hic ama hic bozmadan diyet yaparak ve antifungal ilaclar icerek bitirebilirsin. Mumkunmu bence mumkun ama cok zor.. kandidadan dolyi prostatit olup iyilesen yasli bir amcanin hikayesi var pubmedde hatta olay turkiyede yasanmis . 6 hafta flukanazol ve dusuk karbonhidrat diyet ile iyilesmis adam..
şuraya bişeyler yazarken bence şöyle bence böyle gibi şeyler yazmayın...
hele tecrübeniz olmayan konularda bence mence olaylarına hiç girmeyin...

kandida olayı ilaçla kolay kolay halledilmez eğer öyle olsaydı diyete gerek kalmazdı
kandida için diyetin çok uzun sürelerle yapılmasına gerek yok...
ben bu diyeti yaparak prostatit semptomlarını kalıcı olarak azalttım...
çok zor bi diyet ama bi çok yönden faydalı...
hem gereksiz bakterileri öldürüyor hem inflamasyonu azaltıyor

diyetin amacı kandida ve asalak bakterileri besinsiz bırakmak.....bu türde bakteriler şeker ve karb ile besleniyor çünkü

burada insanların birçogunun bu diyetten fayda göreğine eminim ama herkesin harcı değil bu diyetlere girmek
Se38

Mesaj gönderen Se38 »

hepten yazdı:
Se38 yazdı:Ancak 1-1.5 sene hic ama hic bozmadan diyet yaparak ve antifungal ilaclar icerek bitirebilirsin. Mumkunmu bence mumkun ama cok zor.. kandidadan dolyi prostatit olup iyilesen yasli bir amcanin hikayesi var pubmedde hatta olay turkiyede yasanmis . 6 hafta flukanazol ve dusuk karbonhidrat diyet ile iyilesmis adam..

kandida olayı ilaçla kolay kolay halledilmez eğer öyle olsaydı diyete gerek kalmazdı

diyetin amacı kandida ve asalak bakterileri besinsiz bırakmak.....bu türde bakteriler şeker ve karb ile besleniyor çünkü

burada insanların birçogunun bu diyetten fayda göreğine eminim ama herkesin harcı değil bu diyetlere girmek
1- buraya ne yazacagimi sana soracak degilim.

2- eminim senin okumadigin kadar yurtdisi makale arastirma, yurtdisi forumlar, facebook gruplari okuyorum hergun saatlerce ve kafadan sallamasyon bilgiler buraya hic bir zaman yazmadim .

3- bak kendin de diyorsun kisa sure yaparak semptomlari azalttim diyosun ama tam bir iyilesme saglayamamissin. Kandidayi oldurmenin tek yolu hic bozmadan uzun bir sure diyeti uygulamak . Bu forumda da bu yontemle iyilesen bir hasta da var ; 1.5 sene diyet yaptigini belirtmisti, istersen nickini de bulur buraya yazarim .

4- kandida olayi ilacla kolay kolay bitmez demissin; nasil bakteriyi antibiyotikle oldurebiliyorsan , kandidayida antifungal ilaclarla oldurebilirsin yada zayiflatabilirsin . O zaman flukanazol diye bir ilac yapilmazdi.

5- asagida pubmedde yayinlanmis bir makalenin linkini paylasiyorum belki okursan sana da faydasi olur .

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC6077167/
hepten

Mesaj gönderen hepten »

Se38 yazdı:
hepten yazdı:

1- buraya ne yazacagimi sana soracak degilim.

2- eminim senin okumadigin kadar yurtdisi makale arastirma, yurtdisi forumlar, facebook gruplari okuyorum hergun saatlerce ve kafadan sallamasyon bilgiler buraya hic bir zaman yazmadim .

3- bak kendin de diyorsun kisa sure yaparak semptomlari azalttim diyosun ama tam bir iyilesme saglayamamissin. Kandidayi oldurmenin tek yolu hic bozmadan uzun bir sure diyeti uygulamak . Bu forumda da bu yontemle iyilesen bir hasta da var ; 1.5 sene diyet yaptigini belirtmisti, istersen nickini de bulur buraya yazarim .

4- kandida olayi ilacla kolay kolay bitmez demissin; nasil bakteriyi antibiyotikle oldurebiliyorsan , kandidayida antifungal ilaclarla oldurebilirsin yada zayiflatabilirsin . O zaman flukanazol diye bir ilac yapilmazdi.

5- asagida pubmedde yayinlanmis bir makalenin linkini paylasiyorum belki okursan sana da faydasi olur .

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC6077167/

uzun bi cevap yazacaktım vazgeçtim...
hayat insan için herşeyi tam olarak tecrübe edecek kadar uzun değil...
herkesin vücudu bambaşka...
herkesin hayatı ve hastalığı da kendine has...
hayatta herşeyin şanstan ibaret olduğuna ve herşeyin göreceli olduğuna inanıyorum...
bilimsel şeyleri tartışarak bile biyere varamayız...

iyiyim bu arada....
Se38

Mesaj gönderen Se38 »

Sifan daim olsun insallah sevindim. Insallah bu cumleyi birgun biz de kurabiliriz.
hepten

Mesaj gönderen hepten »

Se38 yazdı:Sifan daim olsun insallah sevindim. Insallah bu cumleyi birgun biz de kurabiliriz.
free takılıyorum...korkmadan yaşıyorum

ne kontrol ne lökosit ne de başka bişey umrumda değil...
şimdi kontrole gitsem lökosit kim bilir kaç çıkar...merakta etmiyom zaten

arada kötü olduğum zamanlar da oluyor...
eger iyi günümdeysem art arda dört boşalma bile sıkıntı yapmıyor...

istediğimi yiyorum, ağırlık kaldırıyorum canım ne isterse onu yapıyorum...
bunları semptomlarım çok az olduğu için yapmıyorum.
semptomların olduğu zamanlarda da yapıyordum..en önemliside korkmamak ve stres yapmamak...
Hergele
Hastalık Başlangıç Yılı: 2020

Mesaj gönderen Hergele »

Hocam sanırım sende cinsel semptomlar yok :)
Doktor değilim yazdıklarım kişisel tecrübeler ve araştırmalarım sonucu öğrendiklerimdir şifa dilerim.