Gastirit hakkında bir kaç sorum olacaktı

Uygun kategori bulamadığınız konularınızı buraya açabilirsiniz.
NoLemers
Hastalık Başlangıç Yılı: 2014

Gastirit hakkında bir kaç sorum olacaktı

Mesaj gönderen NoLemers »

Merhaba bende karın şişliği vardı endoskopi ve kolonoskopi istediler endoskopiye girdim sadece gastrit çıktı ama bakteri çıkmadı şimdi de sanki bogazıma kadar mide asidi çıkmış gibi oluyor bazen gegirmeye calısıyorum olmuyor zorlanıyorum ögrenciyim dolayısıyla leş gibi besleniyorum doktorlarda acıkcası iplemiyor hiç bu sorunu yasayan ve aldığı önlemleri önerileri benimle paylaşabilecek var mı acaba
asosyal
Hastalık Başlangıç Yılı: 2011

Re: Gastirit hakkında bir kaç sorum olacaktı

Mesaj gönderen asosyal »

NoLemers yazdı:Merhaba bende karın şişliği vardı endoskopi ve kolonoskopi istediler endoskopiye girdim sadece gastrit çıktı ama bakteri çıkmadı şimdi de sanki bogazıma kadar mide asidi çıkmış gibi oluyor bazen gegirmeye calısıyorum olmuyor zorlanıyorum ögrenciyim dolayısıyla leş gibi besleniyorum doktorlarda acıkcası iplemiyor hiç bu sorunu yasayan ve aldığı önlemleri önerileri benimle paylaşabilecek var mı acaba
Kardeşim bende çok girdim özellikle prostatit mide bulantısı yapıyor bende her seferinde gastrit başlangıcı çıktı mide ilacı verdiler ama prostatit için antibiyotik kullanınca bulantılarım geçiyor benim.
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2004

Mesaj gönderen kadir »

NoLemers yazdı:Merhaba bende karın şişliği vardı endoskopi ve kolonoskopi istediler endoskopiye girdim sadece gastrit çıktı ama bakteri çıkmadı şimdi de sanki bogazıma kadar mide asidi çıkmış gibi oluyor bazen gegirmeye calısıyorum olmuyor zorlanıyorum ögrenciyim dolayısıyla leş gibi besleniyorum doktorlarda acıkcası iplemiyor hiç bu sorunu yasayan ve aldığı önlemleri önerileri benimle paylaşabilecek var mı acaba
Gastrit ve prostatit apayri seyler. Midenizde gastritle alakali semptomlar varsa bunlarin ilaclari belli. Antiasit icerikli ilaclar var. Eger midenizde helicobakter tespit edildiysede yanina antibiyotik ekleyeceklerdir. Asitli gidalar, pakete girmis urunler tuketmeyin. Mide kapaginiz acik kaliyor maalesef, mide asidi yukariya özafagusa dogru reflü yaparak mide girisinde tahris yapiyor.
asosyal
Hastalık Başlangıç Yılı: 2011

Mesaj gönderen asosyal »

Forumda benim gibi bazı arkadaşlarda vardi menemen,hamdi,cihanbeyli gibi arkadaşlarda da prostatit ile beraber bulantı yapıyordu ilaç kullandıkça geçiyor geçmiş olsun kardeşim
ifsayok
Hastalık Başlangıç Yılı: 2017

Mesaj gönderen ifsayok »

Endoskopi yapan doktor ilac recetelemis olmali. Ise yaramadi mi receteledikleri?

Genellikle gastrit tedavisi soyle yapiliyor:
* Kizartma, yagli salcali yemekler, paketli gidalar vb. uzak durman gerekiyor. Herkese gore degisiyor, bazilari domates yiyemiyor, bazilari turuncgil.
* proton pompasi ilaclari sabah kalkinca hicbirsey yemeden yarim saat once.
- Lansor
- Nexium (Lansor ise yaramaz ise)
* Aksam yatma saatinden 4 saat once yeme icme kesilmeli.
* Yemeklerden sonra ve yatmadan once gaviscon double action

Gecmis olsun.