Orşit Tedavisi Hakkında

Uygun kategori bulamadığınız konularınızı buraya açabilirsiniz.
BEHRAM
Hastalık Başlangıç Yılı: 2018

Orşit Tedavisi Hakkında

Mesaj gönderen BEHRAM »

Merhaba.

(artık ayıp evresinden geçtik)

Mastürbasyon yaparken ani bir hareketle sol testis darbe aldı. damarların testise bağlanan noktası(orşit) zedelendi. Doktora gittiğimde orşit tespiti verip tetradox antibiyotiği verdi. 6 gündür kullanıyorum. tam iyileştim derken bugün testislerimde şişme oldu. acaba ilacın yan etkisi mi? biraz şüpheli ama neden 6 gün sonra şişme başladı?

Bilgisini olan var mı bu konuda?
BEHRAM

Re: Orşit Tedavisi Hakkında

Mesaj gönderen BEHRAM »

Eklemeyi unuttum. İlk olarak darbeden dolayı sol testis ağrılıydı. şişmeden sonra sağ testis de ağrımaya başladı:
kenan
Hastalık Başlangıç Yılı: 2015

Mesaj gönderen kenan »

Epididim orsit iylesir korkma prostat önemli tedavi ni aksatma
BEHRAM

Mesaj gönderen BEHRAM »

Maalesef üzerinden 4-5 ay geçmesine rağmen iyileşmedi. Bugün farklı bir doktora gittim. Bu sefer Tarivid ve Dolorex ilaçlarını yazdı. Bu malum yerlerdeki hastalıklar ne illet bişeymiş yahu.
nolucam

Mesaj gönderen nolucam »

Nokta atışı tespit benimde penis kökünde sert bir damar belirdi acıyor dokununca Hüseyin hocaya gidicem yakın zamanda
En büyük dertler kendi uydurduğumuz çarelerden gelir.
BEHRAM

Mesaj gönderen BEHRAM »

Üzerinden 1.5 yıl geçti, maalesef tam iyileşmedi. Bazen iyileşiyor bazen tekrar ortaya çıkıyor. Son zamanlarda ağrılar tekrar şiddetlendi. 3. farklı doktora gittim bugün. Bu doktor Orşit aksine Varikosel tanısı koydu. Gerçi ultrasona girecez daha ama beklemedeyiz.
efervesan
Hastalık Başlangıç Yılı: 2014

Mesaj gönderen efervesan »

BEHRAM yazdı:Merhaba.

Mastürbasyon yaparken ani bir hareketle sol testis darbe aldı. damarların testise bağlanan noktası(orşit) zedelendi. Doktora gittiğimde orşit tespiti verip tetradox antibiyotiği verdi. 6 gündür kullanıyorum. tam iyileştim derken bugün testislerimde şişme oldu. acaba ilacın yan etkisi mi? biraz şüpheli ama neden 6 gün sonra şişme başladı?

Olayı kafamda canlandırmaya çalışıyorum 31 çekerken nasıl darbe aldı merak ettim doğrusu klasik 31 dışında galiba
BEHRAM

Mesaj gönderen BEHRAM »

efervesan yazdı:

Olayı kafamda canlandırmaya çalışıyorum 31 çekerken nasıl darbe aldı merak ettim doğrusu klasik 31 dışında galiba
Konuyla alakası nedir bilmiyorum ama madem merak ettin böyle gereksiz bir detayı anlatayım. Sandalyedeydim, malum bir site açmıştım. Boşaldıktan sonra ayağa kalkmaya çalışırken masanın klavyelik kısmına sert bir çarpma oldu. Testisi o kadar zorladı ki damarın içimde zedelendiğini hissettim.
efervesan
Hastalık Başlangıç Yılı: 2014

Mesaj gönderen efervesan »

BEHRAM yazdı:
efervesan yazdı:

Konuyla alakası nedir bilmiyorum ama madem merak ettin böyle gereksiz bir detayı anlatayım. Sandalyedeydim, malum bir site açmıştım. Boşaldıktan sonra ayağa kalkmaya çalışırken masanın klavyelik kısmına sert bir çarpma oldu. Testisi o kadar zorladı ki damarın içimde zedelendiğini hissettim.
Abicim konuyla alakası yok sadece merak ettim , Muhsin hoca ultrason bakar penise yumurtalılara prostata fln İstanbul da isen aklında bulunsun
BEHRAM

Mesaj gönderen BEHRAM »

BEHRAM yazdı:Üzerinden 1.5 yıl geçti, maalesef tam iyileşmedi. Bazen iyileşiyor bazen tekrar ortaya çıkıyor. Son zamanlarda ağrılar tekrar şiddetlendi. 3. farklı doktora gittim bugün. Bu doktor Orşit aksine Varikosel tanısı koydu. Gerçi ultrasona girecez daha ama beklemedeyiz.
Ultrasona bugün girdim.Varikosel'e dair hiç bir belirti yokmuş. Ultrason sonucunu haftaya doktora göstereceğim bakalım bu sefer ne söyleyecek. 1.5 yıldır çektiğim çileye bak.
BEHRAM

Mesaj gönderen BEHRAM »

Başlık 2000'den fazla görüntülenme almış. Sanırsam benle benzer ağrılar çekenler çokmuş. Başlığa yazmaya devam edeyim, belki faydası olur.

Ağrılar devam ediyor. Hastalık başlangıcından beri bugün 4. farklı doktora gittim. Bir arkadaşın önerisi ile araştırma hastanesine gitmem önerildi. Oradaki doktor ve doktor adayları hastalıkları iyi inceliyormuş dediler.

Olayların gelişimini özetleyeyim;

2018'in başında darbe aldım. ilk doktor orşit deyip tetradox antibiyotiğini önerdi. İyileşmezse tekrar gel dedi.

Olaydan 2 ay sonra aynı hastanede farklı doktora gittim. o darbe nedenli orşit dedi. Tarivid antibiyotiğini yazdı. Bu ilacın faydasını gördüm ya da ilaç harcinde zaman bazlı ağrılar azaldı.

2019 haziranda ağrılar tekrar şiddetlendi. farklı hastanede farklı bir doktor orşit değil de varikosel belirtisi var dedi. Fakat ultrasonda varikosele dair hiçbir şey çıkmadı. Zamana yay belki azalır dedi.

2020 temmuzda bugün araştırma hastanesine gittim. geçmişteki tüm sonuçları gösterdim.
Fiziksel muayenede bu doktor da varikosel var dedi ama diğer doktorlardan farklı olarak orsit bölgesinde kis belirtisi de var dedi. Ultrasonda varikosel çıkmadı ama kis çıktı.

Ciprasid antibiyotiğini önerdi.

3 ay sonra tekrar ultrasona gireceğim. 3 ay sonra tekrar gelip yazarım.