VARİKOSEL ameliyati olanlar

Uygun kategori bulamadığınız konularınızı buraya açabilirsiniz.
NeverGiveUp

VARİKOSEL ameliyati olanlar

Mesaj gönderen NeverGiveUp »

Biliyorum prostatit ve varikoselin pek bi baglantisi yok fakat bu basligi acmayi uygun gördüm cünkü varikosel de üriner sisteme dair bir problem. Bu ameliyati olan arkadaslar tecrübelerini lütfen bu baslik altinda belirtsinler. Günlük geyik kısmına yazdım fakat yeterince dikkat cekmedigi icin basligi acmayi uygun gördüm, umarım forum düzenine aykırı degildir.

Ben de bu ameliyatı oldum. Dikkat çekmek istedigim bir husus var. Ameliyattan önce sadece kasık agrilarim varken ameliyat sonrasinda klasik prostatit tipi belirtiler peydah oldu bende. Öğrendim ki; varikosel ameliyatının ve genel olarak bir ameliyatın riskleri arasında kandaki trombosit enzimine dair sorunlar ve kanda pıhtılaşma sorunları meydana gelebiliyor. Doktorlar bu durumun önüne gecmek icin ameliyatlardan sonra kan cıvıltıcı ilaçlar reçete ediyorlar. Fakat bana reçete edilmedi.

Üzerinde durdugum konu şu; prostatik kanalları ve damarları ameliyat sonrası kan pıhtılaşmaları tıkamış olabilir mi? Yapılan testlerde de hiç bir belirtinin açığa çıkmama nedeni bu olabilir mi? Bu ameliyatı yaşayan arkadaslar sonrasında benzer problemler yasadilar mi, kan sulandirici ilac kullandilar mi vs bilmek istiyorum. Ya da konu üzerinden fikir yürütmek isteyen arkadaslar da degerlendirebilirler. Şu anda prostata dair bir sorun yasamiyorum. Bunu da bir süredir kullanmis oldugum cörek otunun kan sulandirici etkiyle pıhtılasan damarlari acmis olabilecegine yoruyorum. Bu elbette sadece bir fikir. Genel olarak iyiyim; fakat sol kasık ve bacagimda kısmen de olsa belirgin koyu renkte damarlar görüyorum. Bunlar derindeki toplardamarlar degiller, kılcal damarlar. İstirahat esnasinda agrilar artiyor, hareket ettigimde agrilar azaliyor. Yani yürümek benim için bir ağrı kesici gibi.

Sadece ameliyatı olan arkadaslar degil; genel olarak o bölgede bir pıhtılaşma sorunu neticesinde bu durumu yasayip yasamadigimizi da sorgulayabiliriz. Ne söylemek istedigim umarım anlasilmistir. Selamlar.
Ozan | 29 | Kayseri | 19 Kasım 2014

Ne dilersen HAK'tan dile, kılavuz ol doğru yola.
ABittersweetLi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2014

Re: VARİKOSEL ameliyati olanlar

Mesaj gönderen ABittersweetLi »

varikosel ameliyatı ile birlikte prostatit olan bir arkadaş var.iletişim bilgilerini özelden atarım sana.
NeverGiveUp

Mesaj gönderen NeverGiveUp »

ABittersweetLi yazdı:varikosel ameliyatı ile birlikte prostatit olan bir arkadaş var.iletişim bilgilerini özelden atarım sana.

Aldım Bitter, eyvallah sagolasin : )
Ozan | 29 | Kayseri | 19 Kasım 2014

Ne dilersen HAK'tan dile, kılavuz ol doğru yola.
manilafortuna

Mesaj gönderen manilafortuna »

Başka yokmu Varikosel ameliyatı olan?
Volkan55
Hastalık Başlangıç Yılı: 2005

Mesaj gönderen Volkan55 »

Ben oldum
bayram015
Hastalık Başlangıç Yılı: 2011

Mesaj gönderen bayram015 »

bende oldum .varikosel ameliyatımın gerekli olmadığını ameliyattan sonra yaşadığım acılar tescilletti. doktor ve bir arkadaş kurbanı oldum. geriye dönüş ameliyatı varsa hiç tereddüt etmeden bugün olurdum. tlf 05385755172 ara konuşalım.
manilafortuna

Arıyorum...
manilafortuna

Arkadaşlar , Türkiyede sağlık denen birşey paran varsa var , Paran yoksa öl diyor adamlar resmen... Devlet hastanesine gittim,
Varikosel ve Kronik PRostatit şüphelerimin olduğunu söyledim, Doktor suratıma bile bakmadı...
Odada bir asistan vardı, O bana idrar ve meni kültürü yaptır getir dedi, Dedim sen doktor musun ? Doktur kim kardeşim burda dedim ...

Eliyle doktor u gösterdi , Doktor bu dedi...
DOktora döndüm dedim HOCAM senin görevin teşhis için gerekli incelemeyi yapmak değil mi dedim ?

Oda asistana döndü , dediki, Sperm ve idrar testi yaptırıp getirsin dedi.. içeri gidrdimde doktor sinirli bir şekilde telefonla konuşuyordu , Ayaklarını sallıyordu, Asistana çabuk lan '' falan bişeyler diyordu...
Gittim HAsta haklarına şikayet etti, Onlarda el ile teşhis koymak zorunda olmadığını söylediler..

Devlet hastanesinde işler böyle ise, hemde istanbulun göbeğindeki bir semtte... Başka illerde nasıldır bilemiyorum...Sağlık sistemi çok kötü arkadaşlar... Ama bu işin peşini bırakırsam ben adımı değişiririm...O doktoru bulacağım,
Burnundan fitil fitil getireceğim..:Sağlık bakanlığını arıyorum...Sekreterine söyleceğim, ama bişey yaparlar mı bilemem... Çare bulmak için gittiğimiz doktor sizi hayatınızdan bezdirebilir...