Makatta kaşıntı

Uygun kategori bulamadığınız konularınızı buraya açabilirsiniz.
Atmaca925
Hastalık Başlangıç Yılı: 2008

Makatta kaşıntı

Mesaj gönderen Atmaca925 »

Selam herkese.

1 ay kadar önce yaklaşık 1 hafta kadar ishal oldum. ishalim geçmeyince aile hekimime başvurdum. ishali geçirecek gerekli ilaçları ve antibiyotikleri yazdı. antibiyotik "cipro" idi. cipro yu tam kullanmadım. ishalim geçer gibi oldu. Bu arada bu ilaçları kullanırken kahvaltıda konserve ton balığı yedim ve aynı gün tekrardan ishal oldum. Büyük tuvaletimi yaparken müthiş şekilde yanma oldu. Ertesi gün ishalim düzelince bu sefer makatta kaşıntı başladı.

tekrardan aile hekimine göründüm anlattım durumumu. bu sefer cipro yerine başka bir antibiyotik, "proctolog" krem ve "kontil" parazit ilacı yazdı. bunları kullan şikayetlerin devam ederse, el ile muayene edeceğim malum yeri dedi!

bunları kullandım. proctolog bitmek üzere ama kaşıntı halen devam ediyor!?

Bu tür sorun yaşamış tecrübeli arkadaşlardan tavsiye bekliyorum. Sorunumu ana kaynağı nedir!? Hemoroid, anal fissür, veya parazitsel bir durumudur acaba!?

Herkese sağlıklı günler...
@SELMET adlı eski üyenin yeni hesabı(eski hesabın şifresini unuttum)
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2004

Re: Makatta kaşıntı

Mesaj gönderen kadir »

Atmaca925 yazdı:Selam herkese.

1 ay kadar önce yaklaşık 1 hafta kadar ishal oldum. ishalim geçmeyince aile hekimime başvurdum. ishali geçirecek gerekli ilaçları ve antibiyotikleri yazdı. antibiyotik "cipro" idi. cipro yu tam kullanmadım. ishalim geçer gibi oldu. Bu arada bu ilaçları kullanırken kahvaltıda konserve ton balığı yedim ve aynı gün tekrardan ishal oldum. Büyük tuvaletimi yaparken müthiş şekilde yanma oldu. Ertesi gün ishalim düzelince bu sefer makatta kaşıntı başladı.

tekrardan aile hekimine göründüm anlattım durumumu. bu sefer cipro yerine başka bir antibiyotik, "proctolog" krem ve "kontil" parazit ilacı yazdı. bunları kullan şikayetlerin devam ederse, el ile muayene edeceğim malum yeri dedi!

bunları kullandım. proctolog bitmek üzere ama kaşıntı halen devam ediyor!?

Bu tür sorun yaşamış tecrübeli arkadaşlardan tavsiye bekliyorum. Sorunumu ana kaynağı nedir!? Hemoroid, anal fissür, veya parazitsel bir durumudur acaba!?

Herkese sağlıklı günler...
Makatta dışkı kalintısi kalabilir. Buda kasintiya sebep olur.Prostatitte diskilama sorunu oluyor tam cikmadigi icin kalintiyi iyice yika derinlemesine. Ondan sonrada travocort krem sür mercimek tanesi kadar. Kaşinti yok olacaktir.
Scorpion

Mesaj gönderen Scorpion »

Desitin krem mor olanını al. Duşta çok sabunlama, o bölgeyi surtme hiç. Dus başlığıyla sıcak su tut. Nemli bırakma saç kurutma makinesiyle kurut çıkınca.
Atmaca925
Hastalık Başlangıç Yılı: 2008

Mesaj gönderen Atmaca925 »

Trosyd işe yararmı acaba! Kasık mantarı var bende. Kasık mantarı için kullanmıştım bu kremi! Kasık mantarı makat bölgesine atlamış olabilirim!?
@SELMET adlı eski üyenin yeni hesabı(eski hesabın şifresini unuttum)