Eskişehir protokolü

Çin ve Rusya'daki klinik çalışmaları, diğer yöntemler.
canadianguy1
Hastalık Başlangıç Yılı: 2014

Re: Eskişehir protokolü

Mesaj gönderen canadianguy1 »

işte görmek istediğimiz umut verici mesajlar, hocaya moralimizi bozuyosunuz dedik bugün acısını çıkartan mesajlar geldi:D, hadi inşallah Allah yardımcınız,yardımcımız olsun
wolfpack

Mesaj gönderen wolfpack »

Dr.Wise Anderson'un da boyle bir protokolu var ABD'de. Hatta ben kitabini da okudum asiri iddiali bu konuda. Umarim bunu gerceklestirirsiniz ve bize de faydasi dokunur hocam. Bu isi cozecek olan adam yemin ederim cennetlik.
memo42
Hastalık Başlangıç Yılı: 2019

Mesaj gönderen memo42 »

dern yazdı:Zaten anderson protokolünün başardığı işler ve tedavi oranları ortada, ümit satmakla uzaktan yakından alakası olmaz çok hoş bir haber
İçeriği neymiş bu protokolün
wolfpack

Iste tetik nokta tedavisi ve pelvik kas egzersizleri ile ayrica yaninda saglam bir psikoloji ile cogu insani tedavi ettiklerini nuks yasandiginda ise ogretilen bir kac teknigin uygulanmasi ile nuksleri de atlattiklarini anlatiyordu. A headache in pelvis kitabin adi. Ingilizcesi olan alip okusun. Bu is bence omur boyu devam edecek ve biz bu sureci iyi yonetebilmeyi ogrenmemiz gerekiyor. Bu iste bir hap ic butun hepsi bitsin gitsin degil. Birden fazla degiskeni olan cok komplike bir rahatsizligimiz var. O yuzden biz cok donanimli iyi bir rehber istiyoruz. Dr.lar bu iste bir yere kadar. Pelvik bolge konusunda uzmanlasmis tip bilgisi yuksek bir fizyoterapist + urolog + enfeksiyoncu tarzi bir ekip olmasi gerekiyor. Cunku enfeksiyon oluyor sonra inflamasyon oluyor sonra pelvik kas spazmi oluyor sonra psikoloji gidiyor. Benim makat kaslarim inanilmaz siki oldugu zamanlari hatirliyorum. Diski resmen cikmak icin can cekisiyordu. Ara ara da oyle. Demek ki orda kaslarla ilgili kesin bir problem var. O problemi de yaratanin enfeksiyon ya da inflamasyon olduguna inaniyorum. Durduk yere pelvik kaslarimizda sikinti neden olsun. Biseyler tetikliyor spazm oluyor. O biseyler de enfeksiyon bence. Bel soguklugu rahatsizliginin 1 ay uzerimde kalmasiyla oldum ben bu hastaligi. Penisimden beyaz iltihap akarken bana dr. testin temiz diyordu ben o gunleri unutmam.
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2004

Mesaj gönderen kadir »

Bende bir ekleme yapayim, onun icin once enfeksiyonu yok etmeniz lazim.
purology
Hastalık Başlangıç Yılı: 2018

Mesaj gönderen purology »

Prostatite yazdı:
wolfpack yazdı:Iste tetik nokta tedavisi ve pelvik kas egzersizleri ile ayrica yaninda saglam bir psikoloji ile cogu insani tedavi ettiklerini nuks yasandiginda ise ogretilen bir kac teknigin uygulanmasi ile nuksleri de atlattiklarini anlatiyordu. A headache in pelvis kitabin adi. Ingilizcesi olan alip okusun. Bu is bence omur boyu devam edecek ve biz bu sureci iyi yonetebilmeyi ogrenmemiz gerekiyor. Bu iste bir hap ic butun hepsi bitsin gitsin degil. Birden fazla degiskeni olan cok komplike bir rahatsizligimiz var. O yuzden biz cok donanimli iyi bir rehber istiyoruz. Dr.lar bu iste bir yere kadar. Pelvik bolge konusunda uzmanlasmis tip bilgisi yuksek bir fizyoterapist + urolog + enfeksiyoncu tarzi bir ekip olmasi gerekiyor. Cunku enfeksiyon oluyor sonra inflamasyon oluyor sonra pelvik kas spazmi oluyor sonra psikoloji gidiyor. Benim makat kaslarim inanilmaz siki oldugu zamanlari hatirliyorum. Diski resmen cikmak icin can cekisiyordu. Ara ara da oyle. Demek ki orda kaslarla ilgili kesin bir problem var. O problemi de yaratanin enfeksiyon ya da inflamasyon olduguna inaniyorum. Durduk yere pelvik kaslarimizda sikinti neden olsun. Biseyler tetikliyor spazm oluyor. O biseyler de enfeksiyon bence. Bel soguklugu rahatsizliginin 1 ay uzerimde kalmasiyla oldum ben bu hastaligi. Penisimden beyaz iltihap akarken bana dr. testin temiz diyordu ben o gunleri unutmam.
Ağzına sağlık. Bikac ekleme yapayım. Pelvis krizine enfeksiyon, psikolojik travmalar, oturuş şekli, oturuş süresi.... gibi birçok faktör etki ediyor. Hastayı alıp geniş açıdan ona yaklaşıp çocukluktaki tuvalet eğitimine kadar sorgulamak gerekiyor. İşte artık böyle yapan tek organizasyon biz olacsgiz
Hocam bu senin dedigin zaten wise-Anderson protocol
igozukara

Mesaj gönderen igozukara »

wolfpack yazdı:Iste tetik nokta tedavisi ve pelvik kas egzersizleri ile ayrica yaninda saglam bir psikoloji ile cogu insani tedavi ettiklerini nuks yasandiginda ise ogretilen bir kac teknigin uygulanmasi ile nuksleri de atlattiklarini anlatiyordu. A headache in pelvis kitabin adi. Ingilizcesi olan alip okusun. Bu is bence omur boyu devam edecek ve biz bu sureci iyi yonetebilmeyi ogrenmemiz gerekiyor. Bu iste bir hap ic butun hepsi bitsin gitsin degil. Birden fazla degiskeni olan cok komplike bir rahatsizligimiz var. O yuzden biz cok donanimli iyi bir rehber istiyoruz. Dr.lar bu iste bir yere kadar. Pelvik bolge konusunda uzmanlasmis tip bilgisi yuksek bir fizyoterapist + urolog + enfeksiyoncu tarzi bir ekip olmasi gerekiyor. Cunku enfeksiyon oluyor sonra inflamasyon oluyor sonra pelvik kas spazmi oluyor sonra psikoloji gidiyor. Benim makat kaslarim inanilmaz siki oldugu zamanlari hatirliyorum. Diski resmen cikmak icin can cekisiyordu. Ara ara da oyle. Demek ki orda kaslarla ilgili kesin bir problem var. O problemi de yaratanin enfeksiyon ya da inflamasyon olduguna inaniyorum. Durduk yere pelvik kaslarimizda sikinti neden olsun. Biseyler tetikliyor spazm oluyor. O biseyler de enfeksiyon bence. Bel soguklugu rahatsizliginin 1 ay uzerimde kalmasiyla oldum ben bu hastaligi. Penisimden beyaz iltihap akarken bana dr. testin temiz diyordu ben o gunleri unutmam.
Benimde geçmişim seninkiyle aynı kardesim, enfeksiyon bitmis dedi ilaç yazmadi, ama akıntı devam ediyordu. Akıntı için soguktandir dedi yok psikolojik dedi, bekle gecer dedi. Oncesindede sacma sapan antibiyotik yazmisti. İğne yazsa bunlarin hicbiri olmicakti, ki sonradan 1 novosef iğneyle akıntı durdu fakat artık çok geçti..
kmlpr2

Mesaj gönderen kmlpr2 »

kadir yazdı:Bende bir ekleme yapayim, onun icin once enfeksiyonu yok etmeniz lazim.
Kadir abi , enfeksiyonu zaten bağışıklık sistemimiz bir şekilde yeniyor . Akut anda bile o ilk zamanlardaki yoğun Ağrı sızı yanma olayı bitmeside bağışıklık sayesinde.

Bagisiklik sistemimiz bakteriyel yükü azalttiktan sonra . İste sonrası sinir hasarı .

İdrar hissi ayrı , yanma hissi ayrı , Ağrı ayrı . Aslında hepsi sinirlerin kasların travmasi.

Kendimden örnek vereyim sandalyede oturuyorum ağrı sızı onkadar olmuyor kendimi biraz öne vererek oturmaya başladığımda sağ testiste ağrı tam kasıklarda böyle yanma oluyor.

Hastalık geçmişimde 2 sene önce yaşadığım anal ilişki var. Ama hiç bakteri çıkmadı zafer hocada 5 ay ampirik tedavi aldım zamanla geçti bir ara sifirdim ama nuks oldu.

İste bu nuks bakteriden değil. Kas sinir travmasi. Burda coşkun hocaninda dediği sinirlere egzersilzere ihtiyaç var
purology
Hastalık Başlangıç Yılı: 2018

Mesaj gönderen purology »

kmlpr2 yazdı:
kadir yazdı:Bende bir ekleme yapayim, onun icin once enfeksiyonu yok etmeniz lazim.
Kadir abi , enfeksiyonu zaten bağışıklık sistemimiz bir şekilde yeniyor . Akut anda bile o ilk zamanlardaki yoğun Ağrı sızı yanma olayı bitmeside bağışıklık sayesinde.

Bagisiklik sistemimiz bakteriyel yükü azalttiktan sonra . İste sonrası sinir hasarı .

İdrar hissi ayrı , yanma hissi ayrı , Ağrı ayrı . Aslında hepsi sinirlerin kasların travmasi.

Kendimden örnek vereyim sandalyede oturuyorum ağrı sızı onkadar olmuyor kendimi biraz öne vererek oturmaya başladığımda sağ testiste ağrı tam kasıklarda böyle yanma oluyor.

Hastalık geçmişimde 2 sene önce yaşadığım anal ilişki var. Ama hiç bakteri çıkmadı zafer hocada 5 ay ampirik tedavi aldım zamanla geçti bir ara sifirdim ama nuks oldu.

İste bu nuks bakteriden değil. Kas sinir travmasi. Burda coşkun hocaninda dediği sinirlere egzersilzere ihtiyaç var

Araba da trafikte kalin ( trafik stresi ve bozuk oturuslar) ve sonra gelin yataga uzanin. Ikisi arasinda muthis bir agri farki var. bu bakteriden olamaz. Tamamen travmatik durum. Bosaldiktan sonra bazen Cok agri bazen de hic agri olmamasi da ayni sekilde.
memo42

Mesaj gönderen memo42 »

Şahsen ben çok kötüyüm şuan ameliyat keşke olmasaydım artık o protokolede güvenmem ameliyattan sonra idrar tazyiğim düzelmişti ama 10 gün geçti geçmedi berbat durumda eski halimden daha kötüyüm sanki tıkalı idrar çıkmıyor psikolojim iyice bozuldu idrar hissi en az 2 kat arttı hoca muhsin balabanın protokol tedavisine bilimsel sonuçlarını merak ediyorum yazmıştı aynen ben de sizin Eskişehir protokolünün bilimsel sonuçlarını merak ediyorum şayet herhangi bir enfeksiyon varsa bunu antibiyotiksiz nasıl tedavi edicek o da ayrı ama neyse ben memnun kalmadım üstüne yorum yapınca azar işittim bence Zafer Oyman 2 doğuyor Eskişehirde ama takdir sizin forum sakinleri…..
memo42

Mesaj gönderen memo42 »

Çoşkun hocanın foruma girme sebebi belli oldu hayırlı olsun başkalarına para kaptırmayın diyordu bana kaptırın diyormuş galiba
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

kmlpr2 yazdı:

Kardesim, bağışıklık sistemi basit mikroplari yenebilir belki..fakat bir klamidyayi, bir gonokoku, bir miko ve ureoplazma gibi agresif cinsel patojenleri asla yenemez. Bunun için uygun antibiyotik tedavisi gerekir. Fakat sen egzersiz yapabilirsin buna kimsenin bir sey dedigi yok. Örnegin ben hic egzersiz yapmadan uygun anti tedavisiyle iyileştim.
memo42

Mesaj gönderen memo42 »

Adalet yazdı:
memo42 yazdı:
Şahsen ben çok kötüyüm şuan ameliyat keşke olmasaydım artık o protokolede güvenmem ameliyattan sonra idrar tazyiğim düzelmişti ama 10 gün geçti geçmedi berbat durumda eski halimden daha kötüyüm sanki tıkalı idrar çıkmıyor psikolojim iyice bozuldu idrar hissi en az 2 kat arttı hoca muhsin balabanın protokol tedavisine bilimsel sonuçlarını merak ediyorum yazmıştı aynen ben de sizin Eskişehir protokolünün bilimsel sonuçlarını merak ediyorum şayet herhangi bir enfeksiyon varsa bunu antibiyotiksiz nasıl tedavi edicek o da ayrı ama neyse ben memnun kalmadım üstüne yorum yapınca azar işittim bence Zafer Oyman 2 doğuyor Eskişehirde ama takdir sizin forum sakinleri…..
Kardeşim yanlış anlama ama bir şey sormak istiyorum. Ameliyatın üzerinden kısa bir süre geçmiş kalkıp 2 bira içtim geçenlerde diyorsun. Kendi sağlığına dikkat etmedikten sonra sana ne Dr Zafer ne Dr Coşkun nasıl yardım edebilir. Düşün senin ameliyat dokuların belki tam iyileşmemiş sen alkol alıyorsun. Derdim onu bunu savunmak değil ama önce kendi doktorumuz olmamız lazım.
Yanlış anlamam görüşüne saygım var hata ettim farkındayım ama bira içmeden öncede zaten his geçmemişti
wolfpack

memo42 yazdı:
Kardeşim öncelikle geçmiş olsun. Sen başına gelenlerden dolayı bu protokole da guvenmem dıyorsun haklısın ınsan yıpranır hayal kırıklıgı yasar. Ama ısmını cısmını yazdım. Gir araştır bızdekı gıbı her onlerıne gelen tedavılere protokol demıyorlar zaten. Bilimsel zeminleri cok guclu ınsanların. Bu formun aynısı yabancılarda da var. CPPS.ORG sanırım hatta. Gir bak sadece bu tedaviden rahatlayanlarla dolu. Ant.leri bile 2. plana atmıs adamlar artık.
wolfpack

kadir yazdı:
kmlpr2 yazdı:

Kardesim, bağışıklık sistemi basit mikroplari yenebilir belki..fakat bir klamidyayi, bir gonokoku, bir miko ve ureoplazma gibi agresif cinsel patojenleri asla yenemez. Bunun için uygun antibiyotik tedavisi gerekir. Fakat sen egzersiz yapabilirsin buna kimsenin bir sey dedigi yok. Örnegin ben hic egzersiz yapmadan uygun anti tedavisiyle iyileştim.
Kadir Abı ben myco ve ureop. ıcın 2 haftalık monodoks aldım sabah aksam tablet. Adama dedım bu ılaclar bıtınce heraalde tekrar lokosıt sayımı yapıp tukenıp tukenmedıklerıne bakacagız degıl mı? Adam hayır dedı ya zaten cok onemlı degıller her kadında hemen hemen bulunur ve erkeklere de gecer genelde. Ben artık kendım ampırık bır ıkı kur daha alıp ustune pelvık kas egzersızlerıne yonelmeyı dusunuyorum.
canadianguy1

Prostatite yazdı:
Abi haklısın, zaten hastayı her açıdan değerlendirip gereken tedaviyi kisiye özel belirleyecegiz.
Eger gercekten her hasta her acidan degerlendirilecekse, hikayesi ayrintili sekilde dinlenecekse , soyledigi her ayrintiya her sikayete onem verilecekse ,ve sadece antibiyotik ya da sadece kaslar ya da sadece Baska birsey demek yerine gercekten sorunun ana kaynagina ulasilmaya calisilip tedavi belirlenecekse, HER KISIYE GORE FARKLI, gercekten harika bir bakis acisi olur kanaatindeyim ,gercekten hocanin su mesajina sasirdim cunku daha once hep kulturler pcrlara lokosite vs ye onyargili ve tamamen dislama gibi mesajlari vardi, gercekten dusunuyorum bu hastaliga her acidan genis yaklasmak bu kadar mi zor yani bu hastalikta urolog - Fizyoterapist - enfeksiyoncu Hatta ve hatta (genel cerrah-gastro konsultasyonu)-gerektigi yerde psikolog, kisisine gore bunlarin beraber calismasi SART,ha adam olur urolog enfeksiyoncuya gerek duyar ,adam vardir sadece terapist,adam vardir bagirsak sorunlari vardir zor diskilama hemoroid prostati irrite ediyor gercekten bende yasiyorum ,onun konsultasyonuna ihtiyac duyar , yaw neyse uzun lafin kisasi su mesaji kim okuyosa doktor camiasindan su butunsel yaklasimi su ulkeye getirin artik illa saglik bakaninin kapisindami yatmak lazim, illa bizmi senelerce cektikten sonra getirmeye calisalim yillarimiz harab olsun yani ,niyetimiz tartismak sen ben haklisin demekte degil,bagciyi dovmek degil uzumu yemek istiyor herkes
canadianguy1

Prostatite yazdı:
Adalet yazdı:Allah şifanı versin kardeşim.

Protokol konusuna gelince adamlar yıllar süren tedavileri bilimsel yollarla hastalar üzerinde deneyip süreçleri bilimsel olarak tıp dünyası ile paylaştıktan sonra tıp camiasında kabul gören sonuçlar varsa bir protokol olarak kabul görüyor.

Şimdi bizde kafasına esen protokol uyduruyor. Yok Dr Muhsinin İstanbul protokolü. Ee kardeşim senin bu protokol dediğin ucube şey hangi bilimsel temele dayanıyor? Kaç hasta üzerinde ne kadar süre çalıştın sonuçları nelerdir?

Bunların protokolden anladığı şey Gora filmindeki gibi "karışık var mı koy gitsin "

Bebek sondası var koy
3 çeşit antibiyotik koy
Masaj hemde sert koy
Başka ne var? Ne varsa koy

Sonuç? Sonuç 10 bin ateşle devam et.

Aynı şeyleri dr Coşkun bey için de söylüyorum. Nedir bu protokol ortaya karışık koyarak hasta avı mıdır bu nedir? Ama piyasanın(!) kızışması da güzel.Evet bu hastalık birilerinin cep doldurduğu bir piyasa olmuş. Belki birileri es kaza gerçekten fayda eden şeyler bulur da bir şeyler olur.
Abi hayalimdeki merkez diyorum hayatımı kurtaracagim merkez demiyorum. Hastanede çalışmaya devam edecegim. Hep bana ftrci soruyorsunuz. Doktor hanım devlette çalıştığı için bu konuya egilememisti. Bu yüzden başka yerlerden arayış içindeydim. Doktor hanımın ayrılacağını duyunca süper oldu. Çok güzel olacagini düşünüyorum. Benim para ile hiç ilgim olmadı olmayacak da. Ben sadece sizi doğru insanlarla buluşup bilim temelli tedavi almanızı sağlayacağım. Allah razı olsun demeniz benim için yeter de artar zaten.

Süreç içinde de bir kişi Coşkun hoca su kadar para aldı diyebilecek mı acaba?

Tedavi planını da eswt ozon terapi prostat masajı asla olmayacak.

Sonuçları da mutlaka yayın haline getirecegim
Vallahi bence yerine gore kisisine gore bunlarda olsa guzel olur,bunlarin olmasi demek Eger gercekten gerekiyorsa yapilmasi demek ,ve yerine gore para odenmesi demek illa insanlarin art niyetli oldugunu gostermez, zaten belli bir ucreti olmadanda bazi ekstra seylerin kalitesi pek fazla olamaz yeterki emek harcansin iyi niyetli olunsun,paketin icinde gerektigi yerde prostat masaji eswt varsa ve sigorta karsilamayip para odenecekse bu illa doktorun kotu niyetli oldugunu gostermez ki ,veya sadece belli tedavileride tamamen ucretsiz yapmak onun tamamen dogru sey oldugunuda gostermez,ben kendi adima fikrim tamamen butuncul yaklasilsin ve kisiye gore ne gerekiyorsa olabilecegi bir merkez olsun , sonucta burdaki insanlarda herhangi bi yerde calisirken ya ben hayrina calisayim para almayimmi diyor,sadece bu hastalarin bosuna ozen gosterilmeden bosuna somurulmemesi onemli ,bu ikisi arasinda ince bir cizgi var
wolfpack

canadianguy1 yazdı:
Prostatite yazdı:
Abi haklısın, zaten hastayı her açıdan değerlendirip gereken tedaviyi kisiye özel belirleyecegiz.
Eger gercekten her hasta her acidan degerlendirilecekse, hikayesi ayrintili sekilde dinlenecekse , soyledigi her ayrintiya her sikayete onem verilecekse ,ve sadece antibiyotik ya da sadece kaslar ya da sadece Baska birsey demek yerine gercekten sorunun ana kaynagina ulasilmaya calisilip tedavi belirlenecekse, HER KISIYE GORE FARKLI, gercekten harika bir bakis acisi olur kanaatindeyim ,gercekten hocanin su mesajina sasirdim cunku daha once hep kulturler pcrlara lokosite vs ye onyargili ve tamamen dislama gibi mesajlari vardi, gercekten dusunuyorum bu hastaliga her acidan genis yaklasmak bu kadar mi zor yani bu hastalikta urolog - Fizyoterapist - enfeksiyoncu Hatta ve hatta (genel cerrah-gastro konsultasyonu)-gerektigi yerde psikolog, kisisine gore bunlarin beraber calismasi SART,ha adam olur urolog enfeksiyoncuya gerek duyar ,adam vardir sadece terapist,adam vardir bagirsak sorunlari vardir zor diskilama hemoroid prostati irrite ediyor gercekten bende yasiyorum ,onun konsultasyonuna ihtiyac duyar , yaw neyse uzun lafin kisasi su mesaji kim okuyosa doktor camiasindan su butunsel yaklasimi su ulkeye getirin artik illa saglik bakaninin kapisindami yatmak lazim, illa bizmi senelerce cektikten sonra getirmeye calisalim yillarimiz harab olsun yani ,niyetimiz tartismak sen ben haklisin demekte degil,bagciyi dovmek degil uzumu yemek istiyor herkes
Bu mesajin icerisinde benim cok merak ettigim bir konu var aslinda. Benim ic hemoroidim var. Prostatitin baslangic sebebi olarak gordugum belsogukluguna yakalandigim zaman ant.lara direncli bir gonoreydi. 1 aylik degisik ant.larla atlatabildim. Ardina hemen kabiz olup kucuk olan bir kac hemoroid memesi 5 6 oldu ve buyumus bir sekilde oldu. Simdi aklima sebebin hemoroid oldugunu soktun. Da uretra da yanma yapar mi ya pelvik kaslarin spazmi hemoroid kaynakli. Bence bende hepsi var ya. Enfeksiyon hemoroid pelvik kas spazmi psikolojik bozukluk. Hepsi de birbirini tetikliyor. Ama en onemli nokta modum ne zaman dusuk olsa agrilar artiyor. Bende buna akil sir erdiremiyorum. Esas mesele enfeksiyon olsa neden inisli cikisli oluyor. Enfeksiyon varsa surekli agrimasi ya da semptomlarin sabit kalmasi gerekmiyor mu? Spor yapiyorsun hafifliyor. Uzun sure oturuyorsun agirlasiyor. Moralin bozuk oluyor tekrar agirlasiyor. Kendine dikkat ediyorsun hafifliyor. Proctolog krem suruyosun makata hafifliyor. Gidip lokosit olcumu yapiyorsun bakteri ureyip lokosit cikiyor. Ant. aliyorsun ilk hafifler gibi oluyor birakinca tekrar bu sisteme giriyorsun. Bosaliyorsun bazen cok agirlasiyor bazen de bosalmak rahatlatiyor. Ilginc gercekten ilginc.
wolfpack

Her seyi gectim. Formda cinsel iliskinin bu hastaliga iyi geldigini deneyimlemeyen yoktur. Hatta evlen gecer klisesini de duydunuz. E mast. yapmakla cinsel iliskiye girmek arasinda enfeksiyonla ilgili bir bag yokken. Pelvik kas spazmi ile ilgili cok baglanti var. Yani mast. yapmak sikayetleri cok arttiriyorken sex neden azaltiyor hatta geciriyor? :)
Ylcngnl
Hastalık Başlangıç Yılı: 2017

Mesaj gönderen Ylcngnl »

Bu düşünce çok iyi hocam ilk hastalarınızdan biri ben olurum açıldığı zaman bende artık kas spazmına bağlıyorum hastalığı kaslar çözülmeden düzelemiycez çünkü şüpheli cinsel bulaş yok bakteri yok ama lökosit çıkıyor prostat sıvısında lökosit çıkınca şikayetler tavan yapıyor ilaç alıp düşünce geçiyor bu hastalığa yakalandığımda uzun yol tırcılık yapıyordum günün en az 15 saati oturuyordum trafikte sinir stress hep kasılmama neden oldu tuvalet ona keza gelince hemen tuvalete gidemiyordum yolda dinlenme tesisi tuvalet bulana kadar sıkıyordum kendimi bunların toplamı pelvik kas grubuna zarar verdiğini ve o yüzden bu duruma geldiğimi düşünmeye başladım
sekolas
Hastalık Başlangıç Yılı: 2021

Mesaj gönderen sekolas »

wolfpack yazdı:Her seyi gectim. Formda cinsel iliskinin bu hastaliga iyi geldigini deneyimlemeyen yoktur. Hatta evlen gecer klisesini de duydunuz. E mast. yapmakla cinsel iliskiye girmek arasinda enfeksiyonla ilgili bir bag yokken. Pelvik kas spazmi ile ilgili cok baglanti var. Yani mast. yapmak sikayetleri cok arttiriyorken sex neden azaltiyor hatta geciriyor? :)
mast kesinlikle zarar veriyor prostata ve pelvik kaslara orgazm esnasında pelvik kaslarda kaslılıyor bu da şikayetleri arttırıyor hiç cinsel deneyimim olmadığı için ona bişey diyemicem
wolfpack

sekolas yazdı:
wolfpack yazdı:Her seyi gectim. Formda cinsel iliskinin bu hastaliga iyi geldigini deneyimlemeyen yoktur. Hatta evlen gecer klisesini de duydunuz. E mast. yapmakla cinsel iliskiye girmek arasinda enfeksiyonla ilgili bir bag yokken. Pelvik kas spazmi ile ilgili cok baglanti var. Yani mast. yapmak sikayetleri cok arttiriyorken sex neden azaltiyor hatta geciriyor? :)
mast kesinlikle zarar veriyor prostata ve pelvik kaslara orgazm esnasında pelvik kaslarda kaslılıyor bu da şikayetleri arttırıyor hiç cinsel deneyimim olmadığı için ona bişey diyemicem
Duzenli ve saglikli iliskide aksine fayda sagliyor. Gecirmiyor ama cok hafifletiyor. Bu isi bir pasta olarak dusunursek. Pasta dilimlerini de enfeksiyon, inflamasyon, psikoloji, hemoroid, kas spazmi olarak dusunursek. Kas spazminin hissettirdigi semptomlar pastanin en buyuk dilimi olur bence.
sekolas
Hastalık Başlangıç Yılı: 2021

Mesaj gönderen sekolas »

wolfpack yazdı:
sekolas yazdı:
Duzenli ve saglikli iliskide aksine fayda sagliyor. Gecirmiyor ama cok hafifletiyor. Bu isi bir pasta olarak dusunursek. Pasta dilimlerini de enfeksiyon, inflamasyon, psikoloji, hemoroid, kas spazmi olarak dusunursek. Kas spazminin hissettirdigi semptomlar pastanin en buyuk dilimi olur bence.
ben de de sıkıntı şu her gün 2 günde 1 büyük abdeste çıkarım büyük abdeste çıkana kadar sıfır gibiyim büyük abdest sonrası deli gibi üretram yanıyor niye ondan önce yanmıyor tuvalet sonrası yanıyor diyorum tek sebebini kaslara bağlıyorum.
wolfpack

Prostatite yazdı:
wolfpack yazdı:
canadianguy1 yazdı: Eger gercekten her hasta her acidan degerlendirilecekse, hikayesi ayrintili sekilde dinlenecekse , soyledigi her ayrintiya her sikayete onem verilecekse ,ve sadece antibiyotik ya da sadece kaslar ya da sadece Baska birsey demek yerine gercekten sorunun ana kaynagina ulasilmaya calisilip tedavi belirlenecekse, HER KISIYE GORE FARKLI, gercekten harika bir bakis acisi olur kanaatindeyim ,gercekten hocanin su mesajina sasirdim cunku daha once hep kulturler pcrlara lokosite vs ye onyargili ve tamamen dislama gibi mesajlari vardi, gercekten dusunuyorum bu hastaliga her acidan genis yaklasmak bu kadar mi zor yani bu hastalikta urolog - Fizyoterapist - enfeksiyoncu Hatta ve hatta (genel cerrah-gastro konsultasyonu)-gerektigi yerde psikolog, kisisine gore bunlarin beraber calismasi SART,ha adam olur urolog enfeksiyoncuya gerek duyar ,adam vardir sadece terapist,adam vardir bagirsak sorunlari vardir zor diskilama hemoroid prostati irrite ediyor gercekten bende yasiyorum ,onun konsultasyonuna ihtiyac duyar , yaw neyse uzun lafin kisasi su mesaji kim okuyosa doktor camiasindan su butunsel yaklasimi su ulkeye getirin artik illa saglik bakaninin kapisindami yatmak lazim, illa bizmi senelerce cektikten sonra getirmeye calisalim yillarimiz harab olsun yani ,niyetimiz tartismak sen ben haklisin demekte degil,bagciyi dovmek degil uzumu yemek istiyor herkes
Bu mesajin icerisinde benim cok merak ettigim bir konu var aslinda. Benim ic hemoroidim var. Prostatitin baslangic sebebi olarak gordugum belsogukluguna yakalandigim zaman ant.lara direncli bir gonoreydi. 1 aylik degisik ant.larla atlatabildim. Ardina hemen kabiz olup kucuk olan bir kac hemoroid memesi 5 6 oldu ve buyumus bir sekilde oldu. Simdi aklima sebebin hemoroid oldugunu soktun. Da uretra da yanma yapar mi ya pelvik kaslarin spazmi hemoroid kaynakli. Bence bende hepsi var ya. Enfeksiyon hemoroid pelvik kas spazmi psikolojik bozukluk. Hepsi de birbirini tetikliyor. Ama en onemli nokta modum ne zaman dusuk olsa agrilar artiyor. Bende buna akil sir erdiremiyorum. Esas mesele enfeksiyon olsa neden inisli cikisli oluyor. Enfeksiyon varsa surekli agrimasi ya da semptomlarin sabit kalmasi gerekmiyor mu? Spor yapiyorsun hafifliyor. Uzun sure oturuyorsun agirlasiyor. Moralin bozuk oluyor tekrar agirlasiyor. Kendine dikkat ediyorsun hafifliyor. Proctolog krem suruyosun makata hafifliyor. Gidip lokosit olcumu yapiyorsun bakteri ureyip lokosit cikiyor. Ant. aliyorsun ilk hafifler gibi oluyor birakinca tekrar bu sisteme giriyorsun. Bosaliyorsun bazen cok agirlasiyor bazen de bosalmak rahatlatiyor. Ilginc gercekten ilginc.
Kesinlikle senin olay hemoroid kaynakli
Hocam donusunuz icin tesekkur ederim de hemoroid uretra icinde yanma bosalirken yanma, agri ve sperm tazyiksizligi yapar mi ki. Yoksa hemoroid pelvik kaslari etkiliyor. Pelvik kas spazmlari da bunu mu yapiyor diyorsunuz? Bi de benim bu olaylardan sonra varikosel nuksu yasadim. Masallah o bolgede yok yok bende. Ha ayrica bi de kuyruk sokumu kil donmesi ameliyatim var. Hocanin kendi kariyeri icin flap yontemi denegiyim :) makat kaslarimi sikinca orasi da agriyor kuyrugumun sonuna dogru.
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

Prostatite yazdı:
canadianguy1 yazdı:
Prostatite yazdı: Abi haklısın, zaten hastayı her açıdan değerlendirip gereken tedaviyi kisiye özel belirleyecegiz.
PCR lökosit sayısı hala karsiyim
Enfeksiyon varsa prostat sekresyonu lokositine mutlaka bakilmali. Patojen kontrolü icin kültür antibiogram yapilmali. Üreme olmaz ise Pcr ile bakilmalı. Bende pcr de pseudomanas aeruginosa yakalanmisti ona uygun anti tedavisi aldim ve patojen tekrar cikmadi. Bunlar hep tecrubedir. Karşı olmayın...her tahlil bir altin degerindedir. Lokositse, lokosit, külturse kültur, pcr ise pcr. Bu hastalik sonu it olan her hastalik gibi enfeksiyon kaynakli ise tahlilin her türlüsüne açık olmanız lazim. Ve bu kararıda eniyi verecek olan kişide enfeksiyon uzmani olmalı .