faj tedavisi

Çin ve Rusya'daki klinik çalışmaları, diğer yöntemler.
kompakt
Hastalık Başlangıç Yılı: 2020

faj tedavisi

Mesaj gönderen kompakt »

Arkadaşlar yarın bursa osmangazi aritmi hastanesindeki faj tedavisi için görüşmeye gideceğim, bu tedavide karar kılmış olma nedenim şu; dün kafayı kasıp kronik enfeksiyonlar ve bakterilerin oluşturduğu bu çok konuştuğumuz 'biofilm' olayına tam dalış yaptım ve aslında olayın ne kadar korkunç ve üzücü olduğunu öğrendim, genel forum olarak aslında hiçbirşey bilmediğimizi ve ilaç sanayinin zavallı kobay fareleri olduğumuzu öğrendim. Lafı fazla uzatmadan öğrendiklerimi özetlemek istiyorum, eğer flora bakterileriyle uğraştığınızdan eminseniz ve kalsifikasyonlarınız var ise, kahinat üzerindeki hiç ama hiçbir antibiyotik sizi bu hastalıktan kurtarmayacak maalesef, bakterilerin hayatta kalma methodları korkunç gelişmiş, bu çok konuştuğumuz ama sadece üstünkörü bildiğimiz biofilmler ve bu biofilmlerin kalbindeki bakterilerin yaşama prensipleri gerçekten korkunç. Bu biofilmler yüzeylere hatta vücuttaki vücuda bağlı olmayan (birikmiş ağır metal artıkları, kalsifik bölgeler gibi) yerlerde kuruluyor genellikle. Biofilmi oluşturan olgun bakteriler kendi yaşam fonksiyonlarını donduruyorlar ve hareketsiz kalıyorlar (enterekok ve staphların bukadar zor bakteriler olmasının en büyük sebebide bu) zaten biofilmlerin bakterileri bağışıklık sistemi hücrelerinden ve antibiyotiklerden koruyor olması başlı başına bir sorunken biofilmin ilk kurucuları olan bakterilerin herhangi bir biçimde hareket etmeyerek antibiyotiklerle karşılaşmasıda olağan dışı kalıyor, üstüne üstlük bu biofilmler vücut hücrelerinden bağımsız yüzeylerde (kalsifikasyonlar genellikle) kurulduysa zaten cansız kimyasal bileşenler olan antibiyotiklerin oraya kan yoluyla ulaşması mümkün olmuyor, yani ; antibiyotiğin biofilmin kurulduğu kalsifik alanlara ulaşımı imkansız, biofilmerden geçmeside neredeyse imkansız (kinolon değilse) geçse bile donuk bakteriyi öldürme şansı da neredeyse imkansız dolayısıyla eğer kalsifikasyonunuz varsa ve aylarca ölümü göze alarak avelox kullanmayacaksanız ve flora bakterileriyle uğraşıyorsanız asla ama asla bu hastalıktan 0 lanacağınızı düşünmeyin çünkü o biofilmdeki son bakteriler en ufak hatanızda tekrardan bir orduya dönüşecekler. Ayrıca aylarca avelox kullansanız bile muhtemelen son kalan bakteriler kalsifikasyonlar yüzünden ilaçla hiç tanışmayacak ve muhtemelen bağışıklık kazanacaklar ( bağışıklık kazanma hızları sandığınızdan ortalama 100 kat daha kolay ve hızlı ve başka cins bakterilerle direnç değiş tokuşu yapabiliyorlar ) Güçlü ve agresif antibiyotik tedavisi sadece bu bakterileri saklanmaya itecek anladığınız. Vankomisin daptomisin aklınıza ne geliyorsa başarısız kalacak, eğer kalsifikasyonlarınız yoksa ve aylarca ben avelox kullanırım diyorsanız teoride kurtulma şansınız var ama yine tıkalı olan prostat gözenekleri ve antibiyotik direnci yada inaktif donuk bakterilerin antibiyotiklerden kendilerini gizleme ihtimalleride pratikte iyileşme şansınızı inanılmaz düşürüyor. Faj tedavisine gelecek olursak; bu tedavinin hiçbirzaman popüler olmamasının tek sebebi ilaç sanayinin insanları zehirleyerek dünya nüfusunu kontrol altında tutarken bir yandanda elindeki zehiri satarak zengin olmasıdır. Tıpta nerede gereksiz ve çok ağır yan etkili ilaç tedavileri varsa o literatürdeki her zaman ilk adımdır ironik bir biçimde. Fajlar dünyadaki tek ama tek amacı spesifik düşman olduğu bakterileri enfekte ederek soykırım yapmak olan ve hergün ortalama dünyadaki bakteri popülasyonunun 3/1 ini yok eden doğal virüslerdir ve kahinattaki tek varoluş amaçları bakteri soykırımıdır, antibiyotikler gibi insanların zorla keşfettiği bakteriler kadar akıllı varlıkları zehirleyen cansız ve aptal çamaşır suları değiller anlayacağınız. Bu fajlar ortlama bakterilerin sadece 1000/1 boyutunda olan ve HAREKET EDEBİLEN ( bakterilerin girebildiği heryere girebilecek anlamına geliyor) ve bir bakteriye yapışmayı başarırsa kendisinden 1000 lerce daha fazla üretip bakteriyi içerden patlatabilen ve BİOFİLMLERDEN GEÇEBİLEN soykırım makineleri adeta. Dünyadaki tek amaçları düşman oldukları bakteriyi yoketmek ! Ayrıca insan hücreleri üzerinde 0 yan etkileri var ve yararlı bakterileri öldürüp vücut fonksiyonlarınıza zarar vermiyorlar, hiçbir yan etkileri yok anlayacağınız ( en fazla bağışıklık sistemine garip reaksiyonlar verdirtebilir geçici olarak). Kronik ve dirençli biofilm enfeksiyonlarının çamaşır suyuyla öldürülemeyeceğini( hele hele kalsifikasyonunuz var ise) kabul etmek gerekiyor. Ve bu iş için doğmuş suikastçi arkadaşlarımızın bu iş için biçilmiş kaftan olduğunu savunan mikrobiyologların fajlar için oldukça olumlu konuşmaları mevcut. İlaç sanayinin hiçbir şekilde desteklemediği ve desteklemeyeceği bir tedavi çünkü onların amacı insanların iyileşmesi değil maalesef. Aksini düşünüyorsanız unicornlara ve gökkuşağı şelalelerine inanmaya devam edebilirsiniz. Kalsifikasyon ve flora bakterileriniz var ise bu hastalığı 0 lama şansınız hiçbir zaman yok her an geri gelebilme ihtimali hatta muhtemelen semptomlarda en fazla %90 ileri gidebileceksiniz ama bu soykırımcı arkadaşlarla şansımız çok büyük gibi duruyor, 2 li kombin faj + antibiyotik ile bakterilerin direnç geliştirme parametlerini kaydırıp tedavinin başarıya ulaşma ihtimali çok yükseğe çıkarmak mümkün ve yabancı forumlarda fajla iyileşen hastalar ve blogları var. Hiçbir zaman günyüzüne çıkartılmayacak bir tedavi ama bu hastalığın sebebi bakteriler ve onların en büyük doğal düşmanları mantarlardan çıkma çamaşır suyu değil, fajlar arkadaşlar eğer enfeksiyon sebebi bakteri doğru teşhis edilirse kurtulma şansı çok yüksek gibi duruyor teorik olarak, ama prostattaki tıkanmış gözenekler ve hiçbirzaman farkedilmemiş ortak patojenler ( biofilm icinde birden fazla bakteri türü yaşayabiliyor ) tedaviyi sekteye uğratabilir elbet, mesela enterekokla uğraştığınızı sanarken içeride enterekok ve staph koalisyonu olabilir, hiç kimsenin ampirik faj deneyebilecek kadar parası olduğunu sanmıyorum ama ampirik faj fikride fena değil sonuçta fajlar her konuda antibiyotiklerden kat ve kat daha iyiler ( fiyat hariç) ama hepsinin kombisyonu eğer inanılmaz şanssız değilseniz kesinlikle alabileceğiniz en efektif tedavi olacaktır yarın görüşme yapıp sizi bilgilendireceğim. LÜTFEN BAKTERİYOFAJLARI ETRAFLICA ARAŞTIRIN VE NE ANLATMAK İSTEDİĞİMİ KENDİNİZ GÖRÜN, ANLATMADIĞIM BİR OKADAR DAHA İLGİNÇ ÖZELLİKLERİDE MEVCUT ! (abluka nickli üye hakkında yapılacak yorumlar için şimdiden cevap vereyim ; kesinlikle ve kesinlikle gurbet elde dolandırılmış gibi duruyor türkiyede tedavi daha mantıklı gibi)
kmlpr2
Hastalık Başlangıç Yılı: 2019

Re: faj tedavisi

Mesaj gönderen kmlpr2 »

Bu tedavi en iyi tedavi . Fakat prostatit icin cok masrafli olur ve şans olarak iyilesme olabilir. Birden cok bakteri ile savaş acmaniz gerekir . Buyuk maddiyat gerekir. Prostat gibi zor bir organ içinde faj tedavisi uygun olmayacağını dusunmuyorum.
marti456
Hastalık Başlangıç Yılı: 2021

Mesaj gönderen marti456 »

biofilmleri bozan asetilsitein ile ilgili makaleleri okumanızı tavsiye ederim.
kmlpr2

Mesaj gönderen kmlpr2 »

Son olarak , bu tedaviyi uygulasanız bile, bakterinin / bakterilerin tamamen prostat içinden kaldırılması temizlenmesi mümkün olmuyor , keşke olsaydı

En basit olarak aşağıda paylaşacağım linkten , akciğer nakli olan bir hastada, bakteriyofaj tedavisi gördüğü , tedavi olduğu hastahanede ve doktorlar işlerinin uzmanı , patojenin , vucut sisteminden tamamen temizlenmiş olmadığının , Zaman zaman cilt lezyonlarıyla kendini gösterdiğini söylüyor,

https://www.amerikaninsesi.com/a/antibi ... 11102.html

Yani prostatitde uygulasanız, yurt dışında yapsanız dahi nuks var , paranıza yazık olmasın .

Bu yüzden , tedavide en uygun olarak , maddiyatı en azaindirecek , iğneli kombin antibiyotik ilaçlarla , masajlarla , veya bağısıklık sisteminizi güçlü tuttarak , ek gıda takviyelerle , doğal , bitkisel deneyerek , hastalığı minumum seviyelere indirebilmek.
kompakt

Mesaj gönderen kompakt »

kmlpr2 yazdı:Son olarak , bu tedaviyi uygulasanız bile, bakterinin / bakterilerin tamamen prostat içinden kaldırılması temizlenmesi mümkün olmuyor , keşke olsaydı

En basit olarak aşağıda paylaşacağım linkten , akciğer nakli olan bir hastada, bakteriyofaj tedavisi gördüğü , tedavi olduğu hastahanede ve doktorlar işlerinin uzmanı , patojenin , vucut sisteminden tamamen temizlenmiş olmadığının , Zaman zaman cilt lezyonlarıyla kendini gösterdiğini söylüyor,

https://www.amerikaninsesi.com/a/antibi ... 11102.html

Yani prostatitde uygulasanız, yurt dışında yapsanız dahi nuks var , paranıza yazık olmasın .

Bu yüzden , tedavide en uygun olarak , maddiyatı en azaindirecek , iğneli kombin antibiyotik ilaçlarla , masajlarla , veya bağısıklık sisteminizi güçlü tuttarak , ek gıda takviyelerle , doğal , bitkisel deneyerek , hastalığı minumum seviyelere indirebilmek.
attığınız haber oldukça ümit verici lakin akciğerinde kendine özel sırları var mikroskop altında içeride korkunç bir fiziksel ortaçağ savaşı var tedavinin süresi veya mikobakteriumun fajlara karşı nasıl kendini savunabildiğinide bilmiyoruz tabi benim özetle demek istediğim vücutla kimyasal bağlantısı olmayan kalsifik alanlardaki biofilm kalelerine zehir basmanın bir anlamı yok çünkü hiçbirzaman biofilm matrixinin kalbindeki enfeksiyonun esas sorumlusu statik bakterilerle karşılaşmayacak bu kimyasallar, ister asetil sistein ister gümüş suyu ister kezzap olsun kalsifik alanlarda etkili olmayacak, ama hareket edebilen küçük dostlarımızın bakterilerin giripte kendilerinin giremeyeceği biryer yok mantık olarak çünkü bakterilere ulaşmak için organik dokuya ihtiyaçları yok sadece yürümeleri yeterli , işin mikroskobik boyutuna inilmesi ve içerideki savaşın nasıl döndüğünü bakterilerin kendilerini nasıl koruduğunu ve kimyasalların onları nasıl öldürdüğünü bağışıklık sisteminin ne kadar aciz olduğunu ve özellikle kalsifik alanların bakteri kalesi olmaktaki rollerini anlamak lazım, prostatın tıkalı gözenekli yapısıda cabası aynısı akciğer içinde geçerli tabi tedavinin daha agresif ve uzun sürdürülmeside çok önemli duruyor
kompakt

Mesaj gönderen kompakt »

marti456 yazdı:biofilmleri bozan asetilsitein ile ilgili makaleleri okumanızı tavsiye ederim.
eğer kalsifikasyon yoksa, evet asetil sistein biofilm matrixine zarar veriyor, lakin eğer kalsifik alanlarda biofilmler yer alıyorsa bu nükleer bomba sığınağında oturan kişileri üstteki kapaktan çamaşır suyu dökerek öldürmeye benzemekten farksız, ayrıca proteinlere bağlanma yapısı olarak asetil sisteinin prostatın içine ne denli gidebileceğini ne kadar çekirdeğe inebileceğinide bilmiyoruz ama sadece anti oksidatif ve karaciğer koruyucu özellikleri yüzünden ilaç kullandığım hergün 1200x2 olarak kullandım, ilaç kullanırken şikayetim olmuyor lakin bıraktığım an semtpomlar geri geliyor prostattaki enflamasyon hemen artıyor yani sonuç 0 maalesef.
marti456
Hastalık Başlangıç Yılı: 2021

Mesaj gönderen marti456 »

kompakt yazdı:
marti456 yazdı:biofilmleri bozan asetilsitein ile ilgili makaleleri okumanızı tavsiye ederim.
eğer kalsifikasyon yoksa, evet asetil sistein biofilm matrixine zarar veriyor, lakin eğer kalsifik alanlarda biofilmler yer alıyorsa bu nükleer bomba sığınağında oturan kişileri üstteki kapaktan çamaşır suyu dökerek öldürmeye benzemekten farksız, ayrıca proteinlere bağlanma yapısı olarak asetil sisteinin prostatın içine ne denli gidebileceğini ne kadar çekirdeğe inebileceğinide bilmiyoruz ama sadece anti oksidatif ve karaciğer koruyucu özellikleri yüzünden ilaç kullandığım hergün 1200x2 olarak kullandım, ilaç kullanırken şikayetim olmuyor lakin bıraktığım an semtpomlar geri geliyor prostattaki enflamasyon hemen artıyor yani sonuç 0 maalesef.
Siz kültür yaptırdınız mı acaba kültür sonucunuz ne çıkmıştı ?Kaç aydır tedavi görüyorsunuz bu arada?
kompakt

Mesaj gönderen kompakt »

marti456 yazdı:
kompakt yazdı:
Siz kültür yaptırdınız mı acaba kültür sonucunuz ne çıkmıştı ?Kaç aydır tedavi görüyorsunuz bu arada?
2 kere staph aureus yakalandı ardından partnerimden pcr ile klamidya ve uroplasma bulundu enfeksiyoncu sorunun aureus değilde bu patojenler olduğunu söyledi zaten kime gitsek aureusu iplemiyor çok ilginç, uroplasma için semen kültürü verdim ve antibiyograma göre 6 hafta klacid ve tetradox kullandım son haftalarda iyileşme yerine garip bir şekilde semptom yükselmesi yaşadım ve sinirlenip rektal yoldan kendime genta ve doğal yağ bastım ve iyileştim ( prostatımdaki şişlik tamamen kayboldu hergün masaj yapıyordum oradan biliyorum ) ardından kendim bile inandım sorunun aureus değilde klamidya uroplasma olduğuna hayatıma devam ederken 15 gün içinde semptomlar ve prostattaki şişlik geri geldi ve macera tekrardan başladı pcrda klamidya ve uroplasma negatif geldi, kültürde ise patojen üremedi lakin nadir gram pozitif kok görüldü ve flora kontaminantı kns üredi diye not düşmüşler altına, benim teorim o gram pozitif diplokok aureus ve bu bir flora bakterisi olduğu için iplememişler ve antibiyograma koymamışlar bile, koagülaz negatif stafilokok üretradan dedikleri gibi kontaminasyon olabilir ( epidermidis ) lakin gram pozitif diplokok diye not düştükleri ve daha önce birebir aynı bulduğum aureus aynı patojen bence testleri farklı lablar yaptıgı icin birinde doğrudan antibiyogram yapılmış diğerinde iplememişler zaten oradaki laborantlar prostat steril organdır orada bakteri gezmez demişlerdi bana : ) anlayacağın baskılanıp baskılanıp geri gelen bir aureus baba ile uğraşıyorum yarın tekrardan kültür pcr vereceğim ve sonucunda çıkan her bakteriye göre mix faj alacağım ve orada bir soykırım başlatacağım tek korkum enterekok ile uğraşmıyorumdur umarım , tedavi ortalama 15 - 20 kağıt arası ve 2 ay sürüyor yanında duyarlı anti kullanımı içinde antibiyogram yapıyorlar gelişmeleri haber veririm, şuanda orada tedavi gören bir prostatit hastası varmış ve semptom olarak iyiye gidiyormuş kültür takibi ilede kontrol ediyorlar durumu ve fajları değiştiriyorlar sanırım ayrıca yanlış duymadıysam tedaviyi yürüten doktorda prostatit olmuş ve faj ile iyileşmiş şuan bir sıkıntısı yokmuş.
Hergele

Mesaj gönderen Hergele »

Hocam merhaba. Umarım iyileşirsin ve bize de bir umut olur. Ne yazık ki ben enterokokla uğraşıyorum enterokokla da ilgili bilgi alırsan yaz lütfen hatta mümkünse sor. Allah şifa versin.
Doktor değilim yazdıklarım kişisel tecrübeler ve araştırmalarım sonucu öğrendiklerimdir şifa dilerim.
huseyin252

Mesaj gönderen huseyin252 »

kompakt yazdı:Arkadaşlar yarın bursa osmangazi aritmi hastanesindeki faj tedavisi için görüşmeye gideceğim, bu tedavide karar kılmış olma nedenim şu; dün kafayı kasıp kronik enfeksiyonlar ve bakterilerin oluşturduğu bu çok konuştuğumuz 'biofilm' olayına tam dalış yaptım ve aslında olayın ne kadar korkunç ve üzücü olduğunu öğrendim, genel forum olarak aslında hiçbirşey bilmediğimizi ve ilaç sanayinin zavallı kobay fareleri olduğumuzu öğrendim. Lafı fazla uzatmadan öğrendiklerimi özetlemek istiyorum, eğer flora bakterileriyle uğraştığınızdan eminseniz ve kalsifikasyonlarınız var ise, kahinat üzerindeki hiç ama hiçbir antibiyotik sizi bu hastalıktan kurtarmayacak maalesef, bakterilerin hayatta kalma methodları korkunç gelişmiş, bu çok konuştuğumuz ama sadece üstünkörü bildiğimiz biofilmler ve bu biofilmlerin kalbindeki bakterilerin yaşama prensipleri gerçekten korkunç. Bu biofilmler yüzeylere hatta vücuttaki vücuda bağlı olmayan (birikmiş ağır metal artıkları, kalsifik bölgeler gibi) yerlerde kuruluyor genellikle. Biofilmi oluşturan olgun bakteriler kendi yaşam fonksiyonlarını donduruyorlar ve hareketsiz kalıyorlar (enterekok ve staphların bukadar zor bakteriler olmasının en büyük sebebide bu) zaten biofilmlerin bakterileri bağışıklık sistemi hücrelerinden ve antibiyotiklerden koruyor olması başlı başına bir sorunken biofilmin ilk kurucuları olan bakterilerin herhangi bir biçimde hareket etmeyerek antibiyotiklerle karşılaşmasıda olağan dışı kalıyor, üstüne üstlük bu biofilmler vücut hücrelerinden bağımsız yüzeylerde (kalsifikasyonlar genellikle) kurulduysa zaten cansız kimyasal bileşenler olan antibiyotiklerin oraya kan yoluyla ulaşması mümkün olmuyor, yani ; antibiyotiğin biofilmin kurulduğu kalsifik alanlara ulaşımı imkansız, biofilmerden geçmeside neredeyse imkansız (kinolon değilse) geçse bile donuk bakteriyi öldürme şansı da neredeyse imkansız dolayısıyla eğer kalsifikasyonunuz varsa ve aylarca ölümü göze alarak avelox kullanmayacaksanız ve flora bakterileriyle uğraşıyorsanız asla ama asla bu hastalıktan 0 lanacağınızı düşünmeyin çünkü o biofilmdeki son bakteriler en ufak hatanızda tekrardan bir orduya dönüşecekler. Ayrıca aylarca avelox kullansanız bile muhtemelen son kalan bakteriler kalsifikasyonlar yüzünden ilaçla hiç tanışmayacak ve muhtemelen bağışıklık kazanacaklar ( bağışıklık kazanma hızları sandığınızdan ortalama 100 kat daha kolay ve hızlı ve başka cins bakterilerle direnç değiş tokuşu yapabiliyorlar ) Güçlü ve agresif antibiyotik tedavisi sadece bu bakterileri saklanmaya itecek anladığınız. Vankomisin daptomisin aklınıza ne geliyorsa başarısız kalacak, eğer kalsifikasyonlarınız yoksa ve aylarca ben avelox kullanırım diyorsanız teoride kurtulma şansınız var ama yine tıkalı olan prostat gözenekleri ve antibiyotik direnci yada inaktif donuk bakterilerin antibiyotiklerden kendilerini gizleme ihtimalleride pratikte iyileşme şansınızı inanılmaz düşürüyor. Faj tedavisine gelecek olursak; bu tedavinin hiçbirzaman popüler olmamasının tek sebebi ilaç sanayinin insanları zehirleyerek dünya nüfusunu kontrol altında tutarken bir yandanda elindeki zehiri satarak zengin olmasıdır. Tıpta nerede gereksiz ve çok ağır yan etkili ilaç tedavileri varsa o literatürdeki her zaman ilk adımdır ironik bir biçimde. Fajlar dünyadaki tek ama tek amacı spesifik düşman olduğu bakterileri enfekte ederek soykırım yapmak olan ve hergün ortalama dünyadaki bakteri popülasyonunun 3/1 ini yok eden doğal virüslerdir ve kahinattaki tek varoluş amaçları bakteri soykırımıdır, antibiyotikler gibi insanların zorla keşfettiği bakteriler kadar akıllı varlıkları zehirleyen cansız ve aptal çamaşır suları değiller anlayacağınız. Bu fajlar ortlama bakterilerin sadece 1000/1 boyutunda olan ve HAREKET EDEBİLEN ( bakterilerin girebildiği heryere girebilecek anlamına geliyor) ve bir bakteriye yapışmayı başarırsa kendisinden 1000 lerce daha fazla üretip bakteriyi içerden patlatabilen ve BİOFİLMLERDEN GEÇEBİLEN soykırım makineleri adeta. Dünyadaki tek amaçları düşman oldukları bakteriyi yoketmek ! Ayrıca insan hücreleri üzerinde 0 yan etkileri var ve yararlı bakterileri öldürüp vücut fonksiyonlarınıza zarar vermiyorlar, hiçbir yan etkileri yok anlayacağınız ( en fazla bağışıklık sistemine garip reaksiyonlar verdirtebilir geçici olarak). Kronik ve dirençli biofilm enfeksiyonlarının çamaşır suyuyla öldürülemeyeceğini( hele hele kalsifikasyonunuz var ise) kabul etmek gerekiyor. Ve bu iş için doğmuş suikastçi arkadaşlarımızın bu iş için biçilmiş kaftan olduğunu savunan mikrobiyologların fajlar için oldukça olumlu konuşmaları mevcut. İlaç sanayinin hiçbir şekilde desteklemediği ve desteklemeyeceği bir tedavi çünkü onların amacı insanların iyileşmesi değil maalesef. Aksini düşünüyorsanız unicornlara ve gökkuşağı şelalelerine inanmaya devam edebilirsiniz. Kalsifikasyon ve flora bakterileriniz var ise bu hastalığı 0 lama şansınız hiçbir zaman yok her an geri gelebilme ihtimali hatta muhtemelen semptomlarda en fazla %90 ileri gidebileceksiniz ama bu soykırımcı arkadaşlarla şansımız çok büyük gibi duruyor, 2 li kombin faj + antibiyotik ile bakterilerin direnç geliştirme parametlerini kaydırıp tedavinin başarıya ulaşma ihtimali çok yükseğe çıkarmak mümkün ve yabancı forumlarda fajla iyileşen hastalar ve blogları var. Hiçbir zaman günyüzüne çıkartılmayacak bir tedavi ama bu hastalığın sebebi bakteriler ve onların en büyük doğal düşmanları mantarlardan çıkma çamaşır suyu değil, fajlar arkadaşlar eğer enfeksiyon sebebi bakteri doğru teşhis edilirse kurtulma şansı çok yüksek gibi duruyor teorik olarak, ama prostattaki tıkanmış gözenekler ve hiçbirzaman farkedilmemiş ortak patojenler ( biofilm icinde birden fazla bakteri türü yaşayabiliyor ) tedaviyi sekteye uğratabilir elbet, mesela enterekokla uğraştığınızı sanarken içeride enterekok ve staph koalisyonu olabilir, hiç kimsenin ampirik faj deneyebilecek kadar parası olduğunu sanmıyorum ama ampirik faj fikride fena değil sonuçta fajlar her konuda antibiyotiklerden kat ve kat daha iyiler ( fiyat hariç) ama hepsinin kombisyonu eğer inanılmaz şanssız değilseniz kesinlikle alabileceğiniz en efektif tedavi olacaktır yarın görüşme yapıp sizi bilgilendireceğim. LÜTFEN BAKTERİYOFAJLARI ETRAFLICA ARAŞTIRIN VE NE ANLATMAK İSTEDİĞİMİ KENDİNİZ GÖRÜN, ANLATMADIĞIM BİR OKADAR DAHA İLGİNÇ ÖZELLİKLERİDE MEVCUT ! (abluka nickli üye hakkında yapılacak yorumlar için şimdiden cevap vereyim ; kesinlikle ve kesinlikle gurbet elde dolandırılmış gibi duruyor türkiyede tedavi daha mantıklı gibi)
Ben Tiflis’te staph epidermis için özel faj yaptırdım ve 3 ay kullandım 1 sene sonra syonovada kültür yaptırdım epidermis üremedi ama bu seferde heamoulticus üredi şuda gerçek ben ilk başdan hem epidermis ve hem heamoulticus vardı ama son kültürümde epidermis gözükmüyor belkide yaptırdığım faj temizlemiş olabilir şu ara yüzde 80 90 iyiyim fajdan sonra 3 ayda ivanz aldım hangisi işe yaradı bilmiyorum
Herkes bir hayat şeçer seçtiği hayatın bedelini öder
kompakt

Mesaj gönderen kompakt »

Hergele yazdı:Hocam merhaba. Umarım iyileşirsin ve bize de bir umut olur. Ne yazık ki ben enterokokla uğraşıyorum enterokokla da ilgili bilgi alırsan yaz lütfen hatta mümkünse sor. Allah şifa versin.
enterekokuda sordum aslında yine bir cilt bakterisi ve tedavisi mümkün dendi aslında bakterilerin kendini antibiyotik ve bağışıklıktan korumak için çokça yöntemleri var lakin faj için sadece direnç kozları var nokta atışı uzun süreli agresif bir spesifik fajın enterekokta çalışmaması için bir sebep göremiyorum, birtek olağandışı üreme hızları olabilir lakin ne kadar çok bakteri okadar çok doğacak faj demek denemekte kesin fayda var
kompakt

Mesaj gönderen kompakt »

huseyin252 yazdı:
kompakt yazdı:Arkadaşlar yarın bursa osmangazi aritmi hastanesindeki faj tedavisi için görüşmeye gideceğim, bu tedavide karar kılmış olma nedenim şu; dün kafayı kasıp kronik enfeksiyonlar ve bakterilerin oluşturduğu bu çok konuştuğumuz 'biofilm' olayına tam dalış yaptım ve aslında olayın ne kadar korkunç ve üzücü olduğunu öğrendim, genel forum olarak aslında hiçbirşey bilmediğimizi ve ilaç sanayinin zavallı kobay fareleri olduğumuzu öğrendim. Lafı fazla uzatmadan öğrendiklerimi özetlemek istiyorum, eğer flora bakterileriyle uğraştığınızdan eminseniz ve kalsifikasyonlarınız var ise, kahinat üzerindeki hiç ama hiçbir antibiyotik sizi bu hastalıktan kurtarmayacak maalesef, bakterilerin hayatta kalma methodları korkunç gelişmiş, bu çok konuştuğumuz ama sadece üstünkörü bildiğimiz biofilmler ve bu biofilmlerin kalbindeki bakterilerin yaşama prensipleri gerçekten korkunç. Bu biofilmler yüzeylere hatta vücuttaki vücuda bağlı olmayan (birikmiş ağır metal artıkları, kalsifik bölgeler gibi) yerlerde kuruluyor genellikle. Biofilmi oluşturan olgun bakteriler kendi yaşam fonksiyonlarını donduruyorlar ve hareketsiz kalıyorlar (enterekok ve staphların bukadar zor bakteriler olmasının en büyük sebebide bu) zaten biofilmlerin bakterileri bağışıklık sistemi hücrelerinden ve antibiyotiklerden koruyor olması başlı başına bir sorunken biofilmin ilk kurucuları olan bakterilerin herhangi bir biçimde hareket etmeyerek antibiyotiklerle karşılaşmasıda olağan dışı kalıyor, üstüne üstlük bu biofilmler vücut hücrelerinden bağımsız yüzeylerde (kalsifikasyonlar genellikle) kurulduysa zaten cansız kimyasal bileşenler olan antibiyotiklerin oraya kan yoluyla ulaşması mümkün olmuyor, yani ; antibiyotiğin biofilmin kurulduğu kalsifik alanlara ulaşımı imkansız, biofilmerden geçmeside neredeyse imkansız (kinolon değilse) geçse bile donuk bakteriyi öldürme şansı da neredeyse imkansız dolayısıyla eğer kalsifikasyonunuz varsa ve aylarca ölümü göze alarak avelox kullanmayacaksanız ve flora bakterileriyle uğraşıyorsanız asla ama asla bu hastalıktan 0 lanacağınızı düşünmeyin çünkü o biofilmdeki son bakteriler en ufak hatanızda tekrardan bir orduya dönüşecekler. Ayrıca aylarca avelox kullansanız bile muhtemelen son kalan bakteriler kalsifikasyonlar yüzünden ilaçla hiç tanışmayacak ve muhtemelen bağışıklık kazanacaklar ( bağışıklık kazanma hızları sandığınızdan ortalama 100 kat daha kolay ve hızlı ve başka cins bakterilerle direnç değiş tokuşu yapabiliyorlar ) Güçlü ve agresif antibiyotik tedavisi sadece bu bakterileri saklanmaya itecek anladığınız. Vankomisin daptomisin aklınıza ne geliyorsa başarısız kalacak, eğer kalsifikasyonlarınız yoksa ve aylarca ben avelox kullanırım diyorsanız teoride kurtulma şansınız var ama yine tıkalı olan prostat gözenekleri ve antibiyotik direnci yada inaktif donuk bakterilerin antibiyotiklerden kendilerini gizleme ihtimalleride pratikte iyileşme şansınızı inanılmaz düşürüyor. Faj tedavisine gelecek olursak; bu tedavinin hiçbirzaman popüler olmamasının tek sebebi ilaç sanayinin insanları zehirleyerek dünya nüfusunu kontrol altında tutarken bir yandanda elindeki zehiri satarak zengin olmasıdır. Tıpta nerede gereksiz ve çok ağır yan etkili ilaç tedavileri varsa o literatürdeki her zaman ilk adımdır ironik bir biçimde. Fajlar dünyadaki tek ama tek amacı spesifik düşman olduğu bakterileri enfekte ederek soykırım yapmak olan ve hergün ortalama dünyadaki bakteri popülasyonunun 3/1 ini yok eden doğal virüslerdir ve kahinattaki tek varoluş amaçları bakteri soykırımıdır, antibiyotikler gibi insanların zorla keşfettiği bakteriler kadar akıllı varlıkları zehirleyen cansız ve aptal çamaşır suları değiller anlayacağınız. Bu fajlar ortlama bakterilerin sadece 1000/1 boyutunda olan ve HAREKET EDEBİLEN ( bakterilerin girebildiği heryere girebilecek anlamına geliyor) ve bir bakteriye yapışmayı başarırsa kendisinden 1000 lerce daha fazla üretip bakteriyi içerden patlatabilen ve BİOFİLMLERDEN GEÇEBİLEN soykırım makineleri adeta. Dünyadaki tek amaçları düşman oldukları bakteriyi yoketmek ! Ayrıca insan hücreleri üzerinde 0 yan etkileri var ve yararlı bakterileri öldürüp vücut fonksiyonlarınıza zarar vermiyorlar, hiçbir yan etkileri yok anlayacağınız ( en fazla bağışıklık sistemine garip reaksiyonlar verdirtebilir geçici olarak). Kronik ve dirençli biofilm enfeksiyonlarının çamaşır suyuyla öldürülemeyeceğini( hele hele kalsifikasyonunuz var ise) kabul etmek gerekiyor. Ve bu iş için doğmuş suikastçi arkadaşlarımızın bu iş için biçilmiş kaftan olduğunu savunan mikrobiyologların fajlar için oldukça olumlu konuşmaları mevcut. İlaç sanayinin hiçbir şekilde desteklemediği ve desteklemeyeceği bir tedavi çünkü onların amacı insanların iyileşmesi değil maalesef. Aksini düşünüyorsanız unicornlara ve gökkuşağı şelalelerine inanmaya devam edebilirsiniz. Kalsifikasyon ve flora bakterileriniz var ise bu hastalığı 0 lama şansınız hiçbir zaman yok her an geri gelebilme ihtimali hatta muhtemelen semptomlarda en fazla %90 ileri gidebileceksiniz ama bu soykırımcı arkadaşlarla şansımız çok büyük gibi duruyor, 2 li kombin faj + antibiyotik ile bakterilerin direnç geliştirme parametlerini kaydırıp tedavinin başarıya ulaşma ihtimali çok yükseğe çıkarmak mümkün ve yabancı forumlarda fajla iyileşen hastalar ve blogları var. Hiçbir zaman günyüzüne çıkartılmayacak bir tedavi ama bu hastalığın sebebi bakteriler ve onların en büyük doğal düşmanları mantarlardan çıkma çamaşır suyu değil, fajlar arkadaşlar eğer enfeksiyon sebebi bakteri doğru teşhis edilirse kurtulma şansı çok yüksek gibi duruyor teorik olarak, ama prostattaki tıkanmış gözenekler ve hiçbirzaman farkedilmemiş ortak patojenler ( biofilm icinde birden fazla bakteri türü yaşayabiliyor ) tedaviyi sekteye uğratabilir elbet, mesela enterekokla uğraştığınızı sanarken içeride enterekok ve staph koalisyonu olabilir, hiç kimsenin ampirik faj deneyebilecek kadar parası olduğunu sanmıyorum ama ampirik faj fikride fena değil sonuçta fajlar her konuda antibiyotiklerden kat ve kat daha iyiler ( fiyat hariç) ama hepsinin kombisyonu eğer inanılmaz şanssız değilseniz kesinlikle alabileceğiniz en efektif tedavi olacaktır yarın görüşme yapıp sizi bilgilendireceğim. LÜTFEN BAKTERİYOFAJLARI ETRAFLICA ARAŞTIRIN VE NE ANLATMAK İSTEDİĞİMİ KENDİNİZ GÖRÜN, ANLATMADIĞIM BİR OKADAR DAHA İLGİNÇ ÖZELLİKLERİDE MEVCUT ! (abluka nickli üye hakkında yapılacak yorumlar için şimdiden cevap vereyim ; kesinlikle ve kesinlikle gurbet elde dolandırılmış gibi duruyor türkiyede tedavi daha mantıklı gibi)
Ben Tiflis’te staph epidermis için özel faj yaptırdım ve 3 ay kullandım 1 sene sonra syonovada kültür yaptırdım epidermis üremedi ama bu seferde heamoulticus üredi şuda gerçek ben ilk başdan hem epidermis ve hem heamoulticus vardı ama son kültürümde epidermis gözükmüyor belkide yaptırdığım faj temizlemiş olabilir şu ara yüzde 80 90 iyiyim fajdan sonra 3 ayda ivanz aldım hangisi işe yaradı bilmiyorum
Bilimsel olarak invanz antibiyotokler prostatit tedavisi için aslında verimli değil, prostata ve bilhassa biofilmlere karşı düşük nüfuz oranları var ama bakteri direnci bunlara çok az olduğu için multi dirençli bakterilere karşı son çare kullanılabilirler fakat dediğim gibi her nekadar güçlü antiler olsalarda bizim sorunumuz olan biofilmlere karşı kesin cevap değiller fajın işe yaradığını düşünmek daha mantıklı bunlara dayanarak, staph haemo içinde faj almayı düşünün derim. Bu arada arkadaşlar uygulama sonda ile mesaneye ve ayriyetten rektal emilim ile gerçekleştiriliyor prostata tam nüfuz için oldukça mantıklı seçimler sadece fajı size oral verdilerse yetersiz kalmış olabilir tedavi.
huseyin252

kompakt yazdı:
huseyin252 yazdı:
Bilimsel olarak invanz antibiyotokler prostatit tedavisi için aslında verimli değil, prostata ve bilhassa biofilmlere karşı düşük nüfuz oranları var ama bakteri direnci bunlara çok az olduğu için multi dirençli bakterilere karşı son çare kullanılabilirler fakat dediğim gibi her nekadar güçlü antiler olsalarda bizim sorunumuz olan biofilmlere karşı kesin cevap değiller fajın işe yaradığını düşünmek daha mantıklı bunlara dayanarak, staph haemo içinde faj almayı düşünün derim. Bu arada arkadaşlar uygulama sonda ile mesaneye ve ayriyetten rektal emilim ile gerçekleştiriliyor prostata tam nüfuz için oldukça mantıklı seçimler sadece fajı size oral verdilerse yetersiz kalmış olabilir tedavi.
Evet fajı sonda ile 2 hafta vermem söylendi ama ben 3 ay oral kullandım o bilmiyorum kültürde epidermis üremezse çıkan bakteriler için tekrar alabilirim Türkiye’de epidermis ve heamoulticus üredi Tiflis’te ise epidermis ve enterekok üredi ukraynada ise saprotiuces üredi şimdi gelde hangi ülkenin yaptığı kültüre İnan
Hola
Hastalık Başlangıç Yılı: 2014

Mesaj gönderen Hola »

Türkiye'de Faj tedavisi yapan yer var demek yani Gürcistana gitmeye gerek yokmu Arkadaşlar doğrumu anladım? Ve Bu faj tüm bakterileri öldürüyor mu harbiden?
huseyin252

Hola yazdı:Türkiye'de Faj tedavisi yapan yer var demek yani Gürcistana gitmeye gerek yokmu Arkadaşlar doğrumu anladım? Ve Bu faj tüm bakterileri öldürüyor mu harbiden?
Eminim onlarda Tiflis’ten standart faj getirip dirençlerine bakıp ona göre veriyorlar standart fajlar dirençli çıkarsa Tiflis yolu gözükür sonuçta özel fajları ancak orada ürettirebilşrsin ben özel fajı Tiflis’te ürettirdim ama 3 ay bekledim sadece beklemesi kötü malesef
Hola
Hastalık Başlangıç Yılı: 2014

Mesaj gönderen Hola »

KAÇ paraya magal oldu hocam