Fitil ne ile yapılabilir?

Çin ve Rusya'daki klinik çalışmaları, diğer yöntemler.
ozcartman
Hastalık Başlangıç Yılı: 2015

Fitil ne ile yapılabilir?

Mesaj gönderen ozcartman »

Bu soru biraz saçma gelebilir ancak ben evde fitil yapmak istiyorum. Forumda pek çok şey konuşuldu, denendi. Örneğin Boraks. Ben Boraks'ı fitil şekline getirip kullanmak istiyorum. Bunun için ne kullanabilirim? Şeffaf ilaç kapsüllerinden alsam içine doldursam, O kapsüller zaten bünyede eriyor. Makattan alınınca da erir mi normal fitiller gibi? Ya da başka bir öneriniz var mı?
Followme
Hastalık Başlangıç Yılı: 2018

Re: Fitil ne ile yapılabilir?

Mesaj gönderen Followme »

Fitil için sana yardımcı olacağım kardeşim öncelikle fitil yapmak için bal mumu hindistan cevizi yağına ihtiyacın var bal mumunu eritip içine hindistan cevizi yağı kullanacağın malzemeyi ekleyeceksin buzluğa atacaksın kullanacağın zaman iğde çekirdeği büyüklüğünde kesip kullanacaksın.
ozcartman
Hastalık Başlangıç Yılı: 2015

Re: Fitil ne ile yapılabilir?

Mesaj gönderen ozcartman »

Followme yazdı:Fitil için sana yardımcı olacağım kardeşim öncelikle fitil yapmak için bal mumu hindistan cevizi yağına ihtiyacın var bal mumunu eritip içine hindistan cevizi yağı kullanacağın malzemeyi ekleyeceksin buzluğa atacaksın kullanacağın zaman iğde çekirdeği büyüklüğünde kesip kullanacaksın.
Teşekkürler bilgi için. Denenebilir ancak tüm malzemelerin doğalını bulmak gerekir sonuçta direkt bünyeye karışacak. peki diyelim ki boraks için yaptık bu fitili. ne kadar boraks koymak gerekir. suya atıp içtiğimiz gibi günlük bir fitil için yarım ya da bir çay kaşığı mı?