Beden ve zihin sagligiyla iyilesiyorum

Çin ve Rusya'daki klinik çalışmaları, diğer yöntemler.
Acabo
Hastalık Başlangıç Yılı: 2018

Beden ve zihin sagligiyla iyilesiyorum

Mesaj gönderen Acabo »

Merhabalar,

Hastaligin ilk donemlerinde bu foruma girip cozum ararken, bir sure sonra endiselerimin arttigini farkettigim icin burayi takip etmeyi birakmistim. Hatta su an yazarken bile anksiyetemin arttigini hissediyorum, fakat bu sefer kendime verdigim soz icin buraya girip nasil iyilestigimi anlatmak istedim.

Oncelikle David Wise’in “A Headache in the Pelvis” kesinlikle ama kesinlikle okunmasi gereken bir kaynak. Turkce cevirisi oldugunu zannetmiyorum. En azindan ozetleri bulunabilir yabanci kaynaklardan diye dusunuyorum.

Oncelikle bunun psikolojik ve fiziksel bir rahatsizlik oldugunu kabullenmek gerekiyor. Rahatsiz hissettikce kaygiyi ve depresyonu tetikledigi icin kisir donguye yol aciyor. Benim semptomlarim depresyonda oldugum bir donemde basladi. Pelvis bolgesinde surekli bir cisimi tutuyormus gibi kasilmak, hastaligi bulana kadar idrara sik cikma problemlerim yoktu, genel bir tatminsizlik cinsel iliskide ejekulasyon sirasinda, testislerde ve penis kokunde agri, ve hatta cinselligi zorladigim bir gunden sonra penisin biraz daha bir yana dogru egilmesi seklinde basladi.

Doktorlar genel olarak iyi oldugumu soyleyip, ciddiye almadilar.

Sonrasinda mutlu oldugum anlarda bu rahatsizliklari hissetmedigimi fakat anksiyetemin arttigi anlarda agrilarin arttigini fark ettim. eminim bircogunuzda da benzer seyler oluyordur.

Bu sirada uzun sure oturdugum icin bel agrilari da baslamisti, fakat bu bel agrilarinin nedeninin prostatit oldugunu farkettigimde sasirmistim.

Spora basladim, oncelikle bel agrilarini gecirmek icin. sonrasinda internetten bir takim germe hareketleri gordum pelvisi rahatlatmak icin. Sonra kitabi bulunca da bu egzersizleri daha da yogunlastirdim.

Her bir hareketi gunde 1 kez 2ser kez 30 saniyeden yaptim. En baslarda gelisim cok hizli oldu. Bir yandan da meditasyona basladim. Dusuncelerin akip gitmesine izin vermek, o sarmal donguye girmemek uzerine kurulu.

Burada sadece iki tanesi. Bunun gibi aratirsaniz bulabilirsiniz:
https://youtu.be/NnqAkM9r2a8
https://youtu.be/2yx0_PK0Q-4

Su sitede anlatilan herseyi 90% uyguladim denebilir:
http://liveinyourbodyaligned.blogspot.c ... e.html?m=1

Su an ise sorunlarimin bircogu gecti. Sadece bazen stresli ve uzuntulu anlarimda kontrol edemedigim kucuk nuksetmeler olsa da durumu kontol etmeyi ogrendim. Bu kucuk nuksetmeleri hizlica iyi hale donusturmeyi ogreniyor insan ilerleyen sureclerde.

Benimkisi bakteriyel degildi, bircogunuzda olmadigina da eminim.

Kitabi mutlaka okuyun, sizi anlamayan doktorlardan daha iyi anlayan bir kitap. Zaten yazari da doktor ve kendisi de bu yontemleri gelistirerek hastaligi yenmis. Omrunu buna adamis kisacasi ve su an bir klinigi var sanirim abd’de. Sizi sizden iyi anliyor yani.

Sorulariniza cevap vermek isterim, ozellikle semptomlari benim gibi olan kisilere daha iyi yardim edebilecegimi dusunuyorum. Biraz daginik anlattim, fakat anlasildigimi umuyorum.

Sadece beden degil, ruh sagliginin da oncelikleriniz arasinda oldugunu unutmamaniz dilegiyle.

Acabo
Followme

Re: Beden ve zihin sagligiyla iyilesiyorum

Mesaj gönderen Followme »

Farklı bir yaklaşımın olmuş bende bu paylaştığın pelvik germe egzersizlerine yeni başladım.

Gün içinde sanki pelvik kaslarımı sıkıyorum evet hafif te olsa sıkıyorum gevşeme sorunu var egzersizler fayda sağladımı size?

Aynı durum bendede oluyor çünki birde idrarı yaparken durdurma oluyor bende kaslar gergin.
Acabo

Mesaj gönderen Acabo »

Evet, kesinlikle fayda sagladi hem de kisa bir sure icinde. Egzersiz de yaptim cok merkez bolgesi ve kalca kaslarini guclendiren. Hastalik sayesinde hirsimla baya bir fitlestim de.

Paylastigim linkteki yazi hayatimi kurtardi adeta.
Olayin psikolojik yonunu kesfetmek de cok cok sasirticiydi. Hep duyariz ederiz stres hastaliklarin babasidir diye, oyleymis cidden.
Acabo

Mesaj gönderen Acabo »

Basligin ilgi cekmemesi cok uzucu. Ne olur bu rahatsizliktan kurtulmayi bir ilaca vs baglamayin. Cunku hem sinirsel hem kasla alakali bir bozukluk.

Bu arada tum bu lokosit testleri, pcr kulturu vs bana da yapildi ve birsey cikmadi. Eger bu bilgi sizi rahatlatacaksa.

Her soruyu cevaplamaya hazirim.

Iyi gunler.
aaW

Mesaj gönderen aaW »

Acabo yazdı:Basligin ilgi cekmemesi cok uzucu. Ne olur bu rahatsizliktan kurtulmayi bir ilaca vs baglamayin. Cunku hem sinirsel hem kasla alakali bir bozukluk.

Bu arada tum bu lokosit testleri, pcr kulturu vs bana da yapildi ve birsey cikmadi. Eger bu bilgi sizi rahatlatacaksa.

Iyi gunler.
Merhaba bahsettiginiz kitap cok populer hakikaten. Yabancu sitelerde methini cok duydum. Gecmis olsun umarim hep iyi olursunuz.

Ereksiyon sorunu ve isteksizlik yasadiniz mi? Yasadiysaniz iyi geldi mi?

Agir kaldirmak prostatit icin kotu diyorlar, agirlik kaldirdiniz mi? Mesela ben 2 hafta once sinava basladim, nuks geldi. Tesaduf de olabilir ama korktum acikcasi.

Bahsettiginix seyler genel olarak cok dogru ve anksiyete ile arasibdaki baga %100 katiliyorum.
Acabo

Mesaj gönderen Acabo »

aaW yazdı:
Acabo yazdı:Basligin ilgi cekmemesi cok uzucu. Ne olur bu rahatsizliktan kurtulmayi bir ilaca vs baglamayin. Cunku hem sinirsel hem kasla alakali bir bozukluk.

Iyi gunler.
Merhaba bahsettiginiz kitap cok populer hakikaten. Yabancu sitelerde methini cok duydum. Gecmis olsun umarim hep iyi olursunuz.

Agir kaldirmak prostatit icin kotu diyorlar, agirlik kaldirdiniz mi? Mesela ben 2 hafta once sinava basladim, nuks geldi. Tesaduf de olabilir ama korktum acikcasi.

Bahsettiginix seyler genel olarak cok dogru ve anksiyete ile arasibdaki baga %100 katiliyorum.
Evet, cok uzun yillar arastirma yapmis ve farkli disiplinlerden gelen doktorlarin bir araya gelmesiyle olusturulmus bir tedavi yontemi. Su an aradaki fark ucurum kadar. Oncesinde bu siteye girip okumaya baslayinca karamsar insanlarin gorunce agrilarim artiyordu. Bir gun iyilesirsem donup anlatmam gerektigini dusunmustum ve bugun bu siteye gonul rahatligiyla girebiliyorum.

Ereksiyon sorunu ve isteksizlik yasadim, fakat bu ikisi de tamamen psikolojik sorunlar. Kafanda binbir turlu kotu dusunce donguye girince zaten bu sorunlarin yasanmamasi isten bile degil. Su an hicbir sikinti yasamiyorum guvenle birlikte.

Evet agirlik kaldirdim, ozellikle squat, deadlift, barfiks, gibi sirt, kalca, abdomen guclendiren hareketler yaptim. Siniri bilmek gerekiyor, cok agir olmasina gerek yok. Ama her agirlik egzersizi sonrasi pelvik kaslari acma germe hareketerini yaptim, cok onemli o da.
jakeupp
Hastalık Başlangıç Yılı: 2020

Mesaj gönderen jakeupp »

Acabo yazdı:
aaW yazdı:

Iyi gunler.

Evet, cok uzun yillar arastirma yapmis ve farkli disiplinlerden gelen doktorlarin bir araya gelmesiyle olusturulmus bir tedavi yontemi. Su an aradaki fark ucurum kadar. Oncesinde bu siteye girip okumaya baslayinca karamsar insanlarin gorunce agrilarim artiyordu. Bir gun iyilesirsem donup anlatmam gerektigini dusunmustum ve bugun bu siteye gonul rahatligiyla girebiliyorum.

Ereksiyon sorunu ve isteksizlik yasadim, fakat bu ikisi de tamamen psikolojik sorunlar. Kafanda binbir turlu kotu dusunce donguye girince zaten bu sorunlarin yasanmamasi isten bile degil. Su an hicbir sikinti yasamiyorum guvenle birlikte.

Evet agirlik kaldirdim, ozellikle squat, deadlift, barfiks, gibi sirt, kalca, abdomen guclendiren hareketler yaptim. Siniri bilmek gerekiyor, cok agir olmasina gerek yok. Ama her agirlik egzersizi sonrasi pelvik kaslari acma germe hareketerini yaptim, cok onemli o da.
Kaç kere idrara çıkıyordunuz
darkblues

Mesaj gönderen darkblues »

Bende inşallah yılbaşından sonra tam teçhizat spora başlayacağım.
Acabo

Mesaj gönderen Acabo »

jakeupp yazdı:
Acabo yazdı:
aaW yazdı:

Kaç kere idrara çıkıyordunuz
Hic yoksa 10-15 kez gidiyordum. Su an kiyaslanamaz derecede daha az. Ozellikle hep o "cis varmis gibi" hissi yok artik.
Acabo

Mesaj gönderen Acabo »

darkblues yazdı:Bende inşallah yılbaşından sonra tam teçhizat spora başlayacağım.
ekledigim linklerdeki hareketlere agirlik verin oncelikle lutfen. Guclenmek ve esnetmek onemli ama bu hastaliga iyi gelen bolgeler belli.

Bu kararliliga sahip olursa sadece bedenine degil, moral durumuna da iyi gelecektir.
darkblues

Aynen katılıyorum.Diğer türlü hastalığı düşünmekten kısır döngüye giriyoruz. Motivasyon olur uyku düzenim yoluna girer.
darkblues

Ayrıca kegel egzersizleri kadında ve erkekte cinsel gücü arttırır.
Chamber04

Mesaj gönderen Chamber04 »

Acabo yazdı:Merhabalar,

Her bir hareketi gunde 1 kez 2ser kez 30 saniyeden yaptim. En baslarda gelisim cok hizli oldu. Bir yandan da meditasyona basladim. Dusuncelerin akip gitmesine izin vermek, o sarmal donguye girmemek uzerine kurulu.

Su an ise sorunlarimin bircogu gecti. Sadece bazen stresli ve uzuntulu anlarimda kontrol edemedigim kucuk nuksetmeler olsa da durumu kontol etmeyi ogrendim. Bu kucuk nuksetmeleri hizlica iyi hale donusturmeyi ogreniyor insan ilerleyen sureclerde.

Sorulariniza cevap vermek isterim, ozellikle semptomlari benim gibi olan kisilere daha iyi yardim edebilecegimi dusunuyorum. Biraz daginik anlattim, fakat anlasildigimi umuyorum.

Sadece beden degil, ruh sagliginin da oncelikleriniz arasinda oldugunu unutmamaniz dilegiyle.

Acabo
Bu videolardaki hareketleri pelvik kasını açıp kapatarak mı yapıcaz
Acabo

Mesaj gönderen Acabo »

darkblues yazdı:Ayrıca kegel egzersizleri kadında ve erkekte cinsel gücü arttırır.
SAKIN AMA SAKIN Kegel egzersizleri yapmayin.

Zaten pelvik yuzey kasiliyken bir de kasilma hareketleri yaparsaniz daha da kotuye gidebilir durum.

Esnetme hareketleri yapmak gerekiyor. Kaslarin kasilmasini azaltmak ve oraya kan akisini saglamak icin.
Acabo

Mesaj gönderen Acabo »

Chamber04 yazdı:
Acabo yazdı:Merhabalar,

Acabo
Bu videolardaki hareketleri pelvik kasını açıp kapatarak mı yapıcaz
Bu hareketleri yaparken yapilmasi gereken tek sey duzenli nefes alip vermeye odaklanmak. Hatta oraya kanin akisini hayal edin, boylece nefese odaklanabilirsiniz ve isin psikolojik boyutunun onemini kavramaya baslarsiniz. Guzel dusunmek, negatif olmamak bile bir noktada iyilesmeye fazlasiyla yardimci oluyor.
Acabo

Mesaj gönderen Acabo »

sianure yazdı:faydalı bilgiler, özellikle ilaç tedavisiyle iyileşemeyen hastalar için çok önemli, paylaşım için teşekkürler
Ne demek. Ilacla tedavinin abakteriyel prostatit durumunda en baslarda iyi gelmesinin nedeni de aslinda yeni bir tedaviye baslamanin verdigi umut bence. Placebo yonu cok kuvvetli. Herseyden ote David Wise'in kitabini ne olur okuyun. Gercekten bu hastaliga bakisimi ve hayatimi degistirdi.
aaW

Mesaj gönderen aaW »

Acabo yazdı:
darkblues yazdı:Ayrıca kegel egzersizleri kadında ve erkekte cinsel gücü arttırır.

Zaten pelvik yuzey kasiliyken bir de kasilma hareketleri yaparsaniz daha da kotuye gidebilir durum.

Esnetme hareketleri yapmak gerekiyor. Kaslarin kasilmasini azaltmak ve oraya kan akisini saglamak icin.
Beni kegel egzersizleri prostatit yaptı. Onedio, youtube gibi ortamlarda cisinizi tutun, hangi kas kasildı onu takip edin falan diyenler buyuk gunah isliyor.
hayatzor22

Mesaj gönderen hayatzor22 »

Pro2020 yazdı:
aaW yazdı:
Acabo yazdı:

Beni kegel egzersizleri prostatit yaptı. Onedio, youtube gibi ortamlarda cisinizi tutun, hangi kas kasildı onu takip edin falan diyenler buyuk gunah isliyor.
Prostatitlerde ters kegel işe yarar normal senin dedigin kegel semptom arttirir tehlikelidir reverse yani ters kegel yapılacak arkadaşlar pelvik tabanı gevşetme sık bırak yapılmayacak
Abi benim anlayamadığım bir durum var,insan normalde tuvaleti yokken nasıl duruyor hani işerken kendimizi saldığımız haliyle mi yoksa bir tık kasık mı? Ayakta dururken mesela tamamen kaslar salık işer gibi mi duruluyor normalde? Kendini kasmayı tam anlayamadım,ben sadece yatarken tamamen gevşek duruyorum ama bu hep böyleydi
hayatzor22

Pro2020 yazdı:
hayatzor22 yazdı:
Pro2020 yazdı: Prostatitlerde ters kegel işe yarar normal senin dedigin kegel semptom arttirir tehlikelidir reverse yani ters kegel yapılacak arkadaşlar pelvik tabanı gevşetme sık bırak yapılmayacak
Abi benim anlayamadığım bir durum var,insan normalde tuvaleti yokken nasıl duruyor hani işerken kendimizi saldığımız haliyle mi yoksa bir tık kasık mı? Ayakta dururken mesela tamamen kaslar salık işer gibi mi duruluyor normalde? Kendini kasmayı tam anlayamadım,ben sadece yatarken tamamen gevşek duruyorum ama bu hep böyleydi
İdrar yaparken salar gibi buyuk tuvalet yaparken ıkınırken ıkınır gibi diyim sana youtube da var pelvik floor pain veya pelvik agri hareketleri falan idrarını yaparken tuttun diyelim o harelet olmayacak sık bır seklinde nükse sebeb veriyor sagliklik insanlar yapabilir prostatitlerde tehlikeli
Günlük hayatta mesela yürütken idrarı yaparken yada ıkınırkenki gibi durmuyo ki o bölge teflex olarak kasılıyor biraz anormal bir şey mi bu?
hayatzor22

Pro2020 yazdı:
hayatzor22 yazdı:
Pro2020 yazdı: İdrar yaparken salar gibi buyuk tuvalet yaparken ıkınırken ıkınır gibi diyim sana youtube da var pelvik floor pain veya pelvik agri hareketleri falan idrarını yaparken tuttun diyelim o harelet olmayacak sık bır seklinde nükse sebeb veriyor sagliklik insanlar yapabilir prostatitlerde tehlikeli
Günlük hayatta mesela yürütken idrarı yaparken yada ıkınırkenki gibi durmuyo ki o bölge teflex olarak kasılıyor biraz anormal bir şey mi bu?
Prostatitlerde çok fazla kasılma oluyor sanki çok idrarin gelmisde kasıpmış pelvik cogu hasta da der çok kasıyorim orayı farkinda olmadan amac gevsetip min. Seviyeye indirmek gunluk yasantida
Anladım aşırı kasılmadan bahsediyorsunuz,ben de sordum sorunu olmayan arkadaşlarıma belli bir kasıklıkta olması normalmiş yani çiş yaparkenki kadar da gevşek olmaması
Followme

Mesaj gönderen Followme »

Arkadaşımızında dediği gibi pelvik tabanda gerginlik çoğumuzda var bunun nedeni geçmişte yapılan zorlayıcı masturbasyonla, ve anksiyete gibi durumlarda kısalan gerginleşen pelvik kaslar üstüne birde prostatit eklenince haliyle kaslar gerginleşiyor.

Dün başladım egzersizlere özellikle squat egzersizi ve yerde çömelme egzersizi ağırlıklı.
hepten

Mesaj gönderen hepten »

konuyla alakalı olarak ;

şifa.....diye 106 dakkalık bi belgesel var...
Acabo

Mesaj gönderen Acabo »

hayatzor22 yazdı:
Pro2020 yazdı:
hayatzor22 yazdı: Günlük hayatta mesela yürütken idrarı yaparken yada ıkınırkenki gibi durmuyo ki o bölge teflex olarak kasılıyor biraz anormal bir şey mi bu?
Prostatitlerde çok fazla kasılma oluyor sanki çok idrarin gelmisde kasıpmış pelvik cogu hasta da der çok kasıyorim orayı farkinda olmadan amac gevsetip min. Seviyeye indirmek gunluk yasantida
Anladım aşırı kasılmadan bahsediyorsunuz,ben de sordum sorunu olmayan arkadaşlarıma belli bir kasıklıkta olması normalmiş yani çiş yaparkenki kadar da gevşek olmaması
Çiş yaparken ya da dışkılarken kesinlikle rahat bırakmak gerekiyor kasları. Özellikle ıkınmak ya da o bölgedeki kasları kasarak yapmamak gerekiyor KESİNLİKLE. İnsan bedeni zaten rahat bıraktığı takdirde bunu en doğru şekilde yaptığı için idrar ya da dışkı salımı sırasında ıkınmak ters etki yaratıyor ve çişin prostata gitmesine yol açabiliyor. Bu yüzden kesinlikle rahatlamak gerek.

Güç içinde o pelvik bölgenin kasılı olduğunu farkettiğiniz zamanlarda, ki muhtemelen farketmeden yapıyorsunuz bunu, hemen gevşetmeye bırakın. Bunu her fark ettiğinizde yapın ve bir süre sonra farkı göreceksiniz.

Dediğim gibi David Wise'ın Headache in the Pelvis kitabını okumadan yarım bir şekilde bunu düzeltmekle zaman kaybetmeyin. Okuyun ve orada gördüklerinizin 80%ini bile yapsanız muhtemelen çok büyük bir aşama kaydedeceksiniz.

Kitabı okumaya üşendiniz diyelim, ki böyle lanet birşeyle uğraşırken kitap okumaya üşenmek de ne kadar mantıklıdır tartışılır, ilk postta yolladığım linki okuyun ya da google translatete çevire çevire anlamaya çalışın. Dediğim gibi, ben 90% oranında iyileştim.
- Bel ağrıları geçti.
- Penis ucu, penis kökü ağrıları geçti.
- Sık idrara çıkma problemi geçti.
- Bunun oluşturduğu psikolojik sorunlar geçince cinsel istek yerine geldi ve dolayısıyla ereksiyon problemi geçti.
- Artık daha dik duruyorum sırt ve abdominal kaslarımı güçlendirdiğim için. Ayrıca adeleli bir vücuda sahip olmak özgüvenimi de arttırdı.
vsvs vs...

Okumak ve uygulamak için daha neyi bekliyorsunuz?
hepten

Mesaj gönderen hepten »

Acabo yazdı:
hayatzor22 yazdı:
Pro2020 yazdı: Prostatitlerde çok fazla kasılma oluyor sanki çok idrarin gelmisde kasıpmış pelvik cogu hasta da der çok kasıyorim orayı farkinda olmadan amac gevsetip min. Seviyeye indirmek gunluk yasantida
Çiş yaparken ya da dışkılarken kesinlikle rahat bırakmak gerekiyor kasları. Özellikle ıkınmak ya da o bölgedeki kasları kasarak yapmamak gerekiyor KESİNLİKLE. İnsan bedeni zaten rahat bıraktığı takdirde bunu en doğru şekilde yaptığı için idrar ya da dışkı salımı sırasında ıkınmak ters etki yaratıyor ve çişin prostata gitmesine yol açabiliyor. Bu yüzden kesinlikle rahatlamak gerek.

Güç içinde o pelvik bölgenin kasılı olduğunu farkettiğiniz zamanlarda, ki muhtemelen farketmeden yapıyorsunuz bunu, hemen gevşetmeye bırakın. Bunu her fark ettiğinizde yapın ve bir süre sonra farkı göreceksiniz.

Dediğim gibi David Wise'ın Headache in the Pelvis kitabını okumadan yarım bir şekilde bunu düzeltmekle zaman kaybetmeyin. Okuyun ve orada gördüklerinizin 80%ini bile yapsanız muhtemelen çok büyük bir aşama kaydedeceksiniz.

Kitabı okumaya üşendiniz diyelim, ki böyle lanet birşeyle uğraşırken kitap okumaya üşenmek de ne kadar mantıklıdır tartışılır, ilk postta yolladığım linki okuyun ya da google translatete çevire çevire anlamaya çalışın. Dediğim gibi, ben 90% oranında iyileştim.
- Bel ağrıları geçti.
- Penis ucu, penis kökü ağrıları geçti.
- Sık idrara çıkma problemi geçti.
- Bunun oluşturduğu psikolojik sorunlar geçince cinsel istek yerine geldi ve dolayısıyla ereksiyon problemi geçti.
- Artık daha dik duruyorum sırt ve abdominal kaslarımı güçlendirdiğim için. Ayrıca adeleli bir vücuda sahip olmak özgüvenimi de arttırdı.
vsvs vs...

Okumak ve uygulamak için daha neyi bekliyorsunuz?

pdf var mı