Spor ve Diyetle yüzde 85 geçti

Çin ve Rusya'daki klinik çalışmaları, diğer yöntemler.
kuzey47
Hastalık Başlangıç Yılı: 2016

Spor ve Diyetle yüzde 85 geçti

Mesaj gönderen kuzey47 »

yıllardır bu illeti çekiyorum idrarda yanmasından tutun ereksiyon olamamaya kadar ama koronadan sonra göbek iyice şişince yeter dedim özel hoca tuttum spor salonunda sonra başladık özel derslere, bi yandan kahvaltı ve yemek düzenimi değiştirdim (yağ,un,şeker vs yasak) bir yandan da 2 güne bir spora gittim hem vcudumun şekli degisti hem de dhaa zinde ve daha da guclendim.
tuvalete gidince yüzde 90 yanma olurdu ama şimdi yanma varmı diye dusunuyorum hatırlayamadım varsada yuzde 10-15 felandır heralde yani muhtemelen hissetmeyecegim kadar o yuzden hatırlayamadım tam emin degilim yandıgından ama tek sıkıntım debi !
yani işerken sanki daha gencken daha hızlı işiyordum diye hatırlıyorum birde bazen işemenin basında bir catallasma olabiliyor o da her 10-15 işemede bir.
sanırım yapmamız gereken şeyler şunlar
1- spor spor spor
2- beslenme
3- takviye vitamin
4-sigarayı bırakmak
5-çay kahve yerine bitki cayı icmek
6-alkolü hayatımızdan çıkarmak
7-düzenli uyumak
8- hicbir sekilde ilac kullanmamak ! evet buna prostat icin kullandıgınız antibiyotikler dahil
ve ve ve olmazsa olmaz kuralımız STRES

debi ve çatallaşma konusunda fikri olan varsa paylasabilir
Knybr
Hastalık Başlangıç Yılı: 2020

Re: Spor ve Diyetle yüzde 85 geçti

Mesaj gönderen Knybr »

kuzey47 yazdı:yıllardır bu illeti çekiyorum idrarda yanmasından tutun ereksiyon olamamaya kadar ama koronadan sonra göbek iyice şişince yeter dedim özel hoca tuttum spor salonunda sonra başladık özel derslere, bi yandan kahvaltı ve yemek düzenimi değiştirdim (yağ,un,şeker vs yasak) bir yandan da 2 güne bir spora gittim hem vcudumun şekli degisti hem de dhaa zinde ve daha da guclendim.
tuvalete gidince yüzde 90 yanma olurdu ama şimdi yanma varmı diye dusunuyorum hatırlayamadım varsada yuzde 10-15 felandır heralde yani muhtemelen hissetmeyecegim kadar o yuzden hatırlayamadım tam emin degilim yandıgından ama tek sıkıntım debi !
yani işerken sanki daha gencken daha hızlı işiyordum diye hatırlıyorum birde bazen işemenin basında bir catallasma olabiliyor o da her 10-15 işemede bir.
1- spor spor spor
2- beslenme
3- takviye vitamin
4-sigarayı bırakmak
7-düzenli uyumak
8- hicbir sekilde ilac kullanmamak ! evet buna prostat icin kullandıgınız antibiyotikler dahil

Benim en büyük sorunum o çatal işeme onu bi yensem yenemedim bir türlü.hiç bi şekilde ilaç kullanmmak nasıl olacak hocam durduk yere sporla kendi kendinemi geçecek anlamadım yani diyetide yapıyorum değişen bişey yok
Chamber04

Mesaj gönderen Chamber04 »

Helal olsun kardeş sporla bunu yenmek kolay birşey değil
darkblues

Mesaj gönderen darkblues »

Çatal işeme bence bahçe hortumuna bir yerden baskı olduğunda nasıl su çatal akar öyle düşünmek lazım. Öyle düşününce de iş yine prostatın iltihap yapıp şiş olmasına geliyor.Onu engellemek içinde yine ilaç gerekiyor.Yoksa diğer dediklerine katılıyorum.Elbet olumlu katkısı olur.+Tek eşlilik en önemli madde bence bu...
kolcak
Hastalık Başlangıç Yılı: 2018

Mesaj gönderen kolcak »

kuzey47 yazdı:
sabah ve aksam bir buyuk fincan ile yaki otu ve isirgan otu cayi bunun yaninda ilk uc ay xatral bir tablet aksamlari.
daha sonra xatral i birakip yaki otu ve isirgan otuna devam bu arada yaki ve isirgan otu cayi bir ay kullanilip iki uc gun ara verilecek.

hic bir yan etkisi yok ayrica daha bircok faydasi var ayda iki uc gun ara vermek gerekiyor cok nadir olarak bazi kisilerde kabizlik yapabiliyor..

kaynamis sicak su alti kapatilip icersine bir dolu tatli kasigi isirgan otu bir dolu tatli kasigi yaki otu konulup bardagin ustu kapatilacak 15 dakika kadar kendilginden demlenecek.

ps:
yabanci klavye ile yaziyorum harfler biraz bozuk oldu..
hepten

Mesaj gönderen hepten »

burada en büyük pay diyette......ama sağlıklı besleniyim derken aç kalıyor adam

keşke kilo vermeden şöyle sağlam diyetler yapılabilse
Exodia

Mesaj gönderen Exodia »

kuzey47 yazdı:yıllardır bu illeti çekiyorum idrarda yanmasından tutun ereksiyon olamamaya kadar ama koronadan sonra göbek iyice şişince yeter dedim özel hoca tuttum spor salonunda sonra başladık özel derslere, bi yandan kahvaltı ve yemek düzenimi değiştirdim (yağ,un,şeker vs yasak) bir yandan da 2 güne bir spora gittim hem vcudumun şekli degisti hem de dhaa zinde ve daha da guclendim.
1- spor spor spor
2- beslenme
3- takviye vitamin
4-sigarayı bırakmak
7-düzenli uyumak

Spor kesinlikle faydalı. İlaç konusunda uzun süreler birçok ilaç kullanıp fayda görmemiş kişiler için yorumunuza katılıyorum. Ama çok fazla ilaç kullanmamış olan, yeni ilaç kürleri deneyen kişiler için katılmıyorum.
elbetbtck9
Hastalık Başlangıç Yılı: 2011

Mesaj gönderen elbetbtck9 »

Evet spor beslenme diyet kesinlikle faydalı 9 yıldır bu hastalığı çeken birisi olarak kendimi iyi hissettiğim dönemlerde kendime dikkat ettiğim ve vitamin kullandığım dönemler şikayetler azalmıştır.forumu 2 yıldır takip ediyorum, hastalığımıda şikayetler başladıktan 3 yıl sonra prostatit olduğunu öğrendim.İdrar yolu enfensiyonu ile başlayan ve daha sonra bağırsak problemleriyle devam eden bir süreç.Elbet bir gün bitecek hasta olan kişi sayısı malesef her gecen yıl artıyor bu durum da dr lar arasında yeni bir ekonomik getiri olarak görülmeye başlandı .You tube da yeni videolar atılıyor prostat masajında iyileşen bir kişi dr tarafından çekilmiş video.İnşallah yeni tedavi yöntemleri gelişir bizde işileşiriz Allahın izniyle .Kadir abiye saygılar keşke iyileşenler daha fazla foruma girip yazsada bize de moral olsa .boraks ve bentonit kili merakla bekliyoruz etkileri ne oldu inşallah yazarsınız arkadaşlar.
Exodia

Mesaj gönderen Exodia »

elbetbtck9 yazdı:Evet spor beslenme diyet kesinlikle faydalı 9 yıldır bu hastalığı çeken birisi olarak kendimi iyi hissettiğim dönemlerde kendime dikkat ettiğim ve vitamin kullandığım dönemler şikayetler azalmıştır.forumu 2 yıldır takip ediyorum, hastalığımıda şikayetler başladıktan 3 yıl sonra prostatit olduğunu öğrendim.İdrar yolu enfensiyonu ile başlayan ve daha sonra bağırsak problemleriyle devam eden bir süreç.Elbet bir gün bitecek hasta olan kişi sayısı malesef her gecen yıl artıyor bu durum da dr lar arasında yeni bir ekonomik getiri olarak görülmeye başlandı .You tube da yeni videolar atılıyor prostat masajında iyileşen bir kişi dr tarafından çekilmiş video.İnşallah yeni tedavi yöntemleri gelişir bizde işileşiriz Allahın izniyle .Kadir abiye saygılar keşke iyileşenler daha fazla foruma girip yazsada bize de moral olsa .boraks ve bentonit kili merakla bekliyoruz etkileri ne oldu inşallah yazarsınız arkadaşlar.
9 yıl mı vay be. Bunları duymak da umut kırıcı.. şikayetleriniz nedir 9 yıldır ve şiddeti nasıl acaba? Artık ilaç kullanmıyorsunuzdur sanırım
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2004

Mesaj gönderen kadir »

Sagol kardeşim, sevgiler...spor elbette faydalı...prostattada kan dolasimi hareketlenmesi için cok önem arz ediyor.
Hergele

Mesaj gönderen Hergele »

Hocam şifan daim olsun. Şu isteksizliği çözsem hastalıkla uğraşmam hastalık başından beri hiç geçmeyen tek sorun bu isteksizlik.
Doktor değilim yazdıklarım kişisel tecrübeler ve araştırmalarım sonucu öğrendiklerimdir şifa dilerim.
cokzorlaniyorum
Hastalık Başlangıç Yılı: 2019

Mesaj gönderen cokzorlaniyorum »

Bu hastalık konusunda ben Türkiye'deki doktorların ne gibi çalışmalar yaptığını merak ediyorum yada kaçı güncel tedavileri ve gelişmeleri takip ediyor? Prostatit hastası olduğunu öğrenince ben uzman değilim o konuda, bakamam diyenle bile karşılaştım. Hatta bari birine yönlendirin dedim onu bile başaramadı.

Gerçekten idealist bir doktor olsa, insanlara fayda sağlamaya düşünen biri olsa en basiti gelir şu foruma bi bakar. Bu hastalıkla ilgili veri toplar. Hastaların kaçı neyden şikayetçi? Benzer semptomlar mı var? Hastalığın çıkış sebebi ne?

Ben zamanım olduğunda şu halimle bir anket yapmak istiyorum forumda. Önce forumdaki üyelerle bir soru seti hazırlayıp, daha sonra da forumda bunlara verilen cevapları toplamayı düşünüyorum. Hiçbir şey olmasa, foruma yeni üye olanlara yada bu hastalığa yeni yakalananlara bir yol haritası çıkarmış oluruz.
Kartal424
Hastalık Başlangıç Yılı: 2009

Mesaj gönderen Kartal424 »

Doktorlari sikayet de etsen bi sonuc elde edemessiniz cunku onlarda utanma duygusu yoktur allah onlari oyle yaratmis ozellikle uroglar ben 4 yil hastaligimi bilmeden yasadim acidan kivranirken adam biseyin yok tahliler temiz diyordu doncent ti digerleri de ayniydi 11 yil oldu sukur iyiz arasira yokluyor agrim yok sukur pro2020 dedigi gibi bizim zamanimizda bu form yoktu o doktor dan o doktora burda kadir abinin hakki yenmez herkese yardimci oluyor stres yapmayin trdavinizi olun niye gecmiyor diye takmayin ben 3 ay yataktan cikamadim oyuzden sizler cok sanslisiniz doktorlara takilmayin ama biliyorum onlar bize hic samimi yaklasmadi ama iyileri de var isim vermeyelim artik herkese iyi aksamlar
Acabo

Mesaj gönderen Acabo »

Knybr yazdı:
1- spor spor spor
2- beslenme
3- takviye vitamin
4-sigarayı bırakmak
7-düzenli uyumak

Benim en büyük sorunum o çatal işeme onu bi yensem yenemedim bir türlü.hiç bi şekilde ilaç kullanmmak nasıl olacak hocam durduk yere sporla kendi kendinemi geçecek anlamadım yani diyetide yapıyorum değişen bişey yok
Oncelikle stresi azaltmak gerekiyor. Herkeste yolu farklidir, spor da bir acidan o ise yariyor. O yuzden "nedense" spor yaparken agri hissedilmiyor pek.

Karin kaslarini ve kalca kaslarini guclendirmek bel agrilarini ve gerilmis pelvik kaslarin tekrar normal duzlemine gecmesine yardimci oluyor.

Duzgun nefes almak da kan nufuzunun artmasina boylece kaslarin gevsemesine yardimci oluyor.

Tabiki hepsi asamali olarak ilerliyor, bir anda kimse iyilesemez. Ben yaklasik 1 sene sonra tam anlamiyla faydasini gormeye basladim. Isin psikolojik kismini hala tam olarak yenemedim ve ona ragmen cok cok daha iyiyim.
Hergele

Mesaj gönderen Hergele »

:oops:
elbetbtck9 yazdı:Evet spor beslenme diyet kesinlikle faydalı 9 yıldır bu hastalığı çeken birisi olarak kendimi iyi hissettiğim dönemlerde kendime dikkat ettiğim ve vitamin kullandığım dönemler şikayetler azalmıştır.forumu 2 yıldır takip ediyorum, hastalığımıda şikayetler başladıktan 3 yıl sonra prostatit olduğunu öğrendim.İdrar yolu enfensiyonu ile başlayan ve daha sonra bağırsak problemleriyle devam eden bir süreç.Elbet bir gün bitecek hasta olan kişi sayısı malesef her gecen yıl artıyor bu durum da dr lar arasında yeni bir ekonomik getiri olarak görülmeye başlandı .You tube da yeni videolar atılıyor prostat masajında iyileşen bir kişi dr tarafından çekilmiş video.İnşallah yeni tedavi yöntemleri gelişir bizde işileşiriz Allahın izniyle .Kadir abiye saygılar keşke iyileşenler daha fazla foruma girip yazsada bize de moral olsa .boraks ve bentonit kili merakla bekliyoruz etkileri ne oldu inşallah yazarsınız arkadaşlar.
Hocam 9 senedir aralıksız mı çekiyorsunuz yoksa nüksler mi yaşadınız ? Hangi tedavileri aldınız? Bakteri aradınız mı?
Doktor değilim yazdıklarım kişisel tecrübeler ve araştırmalarım sonucu öğrendiklerimdir şifa dilerim.
Acabo

Mesaj gönderen Acabo »

Hergele yazdı:Hocam şifan daim olsun. Şu isteksizliği çözsem hastalıkla uğraşmam hastalık başından beri hiç geçmeyen tek sorun bu isteksizlik.
Dostum, isteksiz olmak cok normal. Kafanda binbir turlu soru donerken ve ozellikle bu sorunlar pelvik bolgedeki kaslardaysa tabii ki isteksizlik yasanir. Isteksizligini dusunerek bunu kisir bir donguye donusturme. Onun yerine sporuna, diyetine, acma germe egzersizlerine basla.
elbetbtck9
Hastalık Başlangıç Yılı: 2011

Mesaj gönderen elbetbtck9 »

9 yılın ilk 3 yılı ne olduğunu bilmeden idrar yolu enfeksiyonu tedavisi gördüm cipro tetradox kullandım daha sonra gittiğim doktor prostatit dedi. Daha sonra ki 4 sene çok az nüks yaşadım sadece sık idrar vardı günde 8 defa gidiyordum ama rahat yapardım sıkışma olmazdı. Daha sonra forumı gördüm ve İstanbula zafer oyman gidip prostat masajı sonrası sıvıya test yaptırdım ama lokosit yok dedi idrar yolu enfeksiyonu var dedi ilaç verdi iğne antibiyotik ama tabiki iyileşemedim. 9 yıllık sürede 4 yıl sadece ıdrar sıkıntısı yaşadım o dönemde spor yapıyordum kiloda azdı belki ondan dolayı olmuştur bilemiyorum. Şimdi ilaç kullanmıyorum antibiyotik 1 yıldır içmiyorum cranberry baya iyi geldi ara sıra ondan içiyorum nüks arada yanma oluyor ağrım yok Bayadır bu süre zarfında 1 yıl ağrı çektim zaten. Sertleşme bozukluğu oldu yıllar içinde onun içinde kagel egzersizi yapıyorum idrara da iyi geldiğini düşünüyorum.