Müjdeler Olsun

Çin ve Rusya'daki klinik çalışmaları, diğer yöntemler.
Hola
Hastalık Başlangıç Yılı: 2014

Re: Müjdeler Olsun

Mesaj gönderen Hola »

Covid-19 aşısı bulunuyorsa Prostatit aşısıda bulunabilir
huseyin252
Hastalık Başlangıç Yılı: 2019

Mesaj gönderen huseyin252 »

Hola yazdı:Covid-19 aşısı bulunuyorsa Prostatit aşısıda bulunabilir
Ülkede 16 yaşın üzerinde ne kadar erkek varsa aşılayacaksın aşılayacaksınki prostatit olmasın gençler Türk gençliği daha sağlıklı olsun yoksa gençlik çöp olacak
Herkes bir hayat şeçer seçtiği hayatın bedelini öder
efsane2036

Mesaj gönderen efsane2036 »

Bentonit 1 kürünü bitirdim bende libidoyu yükseltti spermde sarı parçalar vardı düzeldi tabi ben yanında yoğurtla sarımsakta yiyordum yanma agrı bende yoktu aslında fazla bir septomum yoktu benım ıcın en önemli şey spermi. Düzelmesıydı oda duzeldi gibi tam olarak anlayabılmek ıcin 1 hafta boşalmayıp denemek gerek ama öncesinde her gun boşalsamda düzelmıyordu saglıkı hayatımdaki sperm gıbıydı tabi yanına karanfıl çayıda ekledım
Chamber04

Mesaj gönderen Chamber04 »

sianure yazdı:
Hola yazdı:Covid-19 aşısı bulunuyorsa Prostatit aşısıda bulunabilir
arkadaslar viral hastaliklar asilanir, prostatit genelde bakterilerin sebep oldugu bir hastalik o yuzden asisi bulunamaz, en azindan yakin gelecekte
Yaparsa Çin yapar yada İngiltere
darkblues
Hastalık Başlangıç Yılı: 2020

Mesaj gönderen darkblues »

Normalde bakteriyel hastalıkların tedavisi virüse göre daha kolay.Viralde önleyicidir aşı.Bildiğim kadarıyla virüs vücuda girmişse onu etkilemez. Ama bakteride önleyci bir durum varmı bilmiyorum.Bizdeki sıkıntı organın yapısından kaynaklanıyor.Prostatın her odacığına girecek antibiyotik veya sistem üretirlerse bu iş olur.Yada ne bileyim yapay prostat gibi bir organ.Yıl olmuş 2020 insanoğlu Marsa bile ulaştı hala prostata ulaşamadı :)
kolcak
Hastalık Başlangıç Yılı: 2018

Mesaj gönderen kolcak »

StroVac adi altında satılan bir aşi var..
Doktor reçetesi gerekiyor.
Türkiye de satılmıyor.
Bilgi için.
.
https://www.docmorris.de/strovac-injekt ... n/04116202
Knybr

Mesaj gönderen Knybr »

darkblues yazdı:Normalde bakteriyel hastalıkların tedavisi virüse göre daha kolay.Viralde önleyicidir aşı.Bildiğim kadarıyla virüs vücuda girmişse onu etkilemez. Ama bakteride önleyci bir durum varmı bilmiyorum.Bizdeki sıkıntı organın yapısından kaynaklanıyor.Prostatın her odacığına girecek antibiyotik veya sistem üretirlerse bu iş olur.Yada ne bileyim yapay prostat gibi bir organ.Yıl olmuş 2020 insanoğlu Marsa bile ulaştı hala prostata ulaşamadı :)
Güzel kardeşim zaten benim aklımda bu işe ermiyor şimdi benim dayı kalp hastasiydi akdeniz üniversitesinde adamın kalbini çıkardılar yerine makina taktılar adam kalpsiz yaşıyor şimdi ona kalp nakli yapacaklar ulan kalp nakli oluyorda şu ceviz kadar organdaki olay nasıl cozulmuyorda millet yok keçi boğa boynuzu yok ot yok çöp yok sarımsak yok soğan yok zencefil zerdacal dolanıyor ortada hala kafam almıyor yav
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2004

Mesaj gönderen kadir »

kolcak yazdı:StroVac adi altında satılan bir aşi var..
Türkiye de satılmıyor.
Bilgi için.
.
Bu bir aşı.. prostat icinde varolan bakterileri öldürmez. Saglikli insanlarin hasta olmamasi icin yapılır. Hastalik lokalizasyonu idrar yollarını kapsiyor. Genellikle sistit için gelistirilmis bir aşi. Artı, prostatitli bir hastanin problemi zaten prostat içine ilacin nüfuz edememesi. Nüfuz etse zaten problem kalmayacak. Aşı da olsa antibiyotikte olsa nüfuz etmeme sorunu var.
kolcak

Mesaj gönderen kolcak »

kadir yazdı:
Türkiye de satılmıyor.
Bilgi için.
.
Bu bir aşı.. prostat icinde varolan bakterileri öldürmez. Saglikli insanlarin hasta olmamasi icin yapılır. Hastalik lokalizasyonu idrar yollarını kapsiyor. Genellikle sistit için gelistirilmis bir aşi. Artı, prostatitli bir hastanin problemi zaten prostat içine ilacin nüfuz edememesi. Nüfuz etse zaten problem kalmayacak. Aşı da olsa antibiyotikte olsa nüfuz etmeme sorunu var.
Avrupa da doktorlar bu aşıyı sağlıklı kişilere reçete etmiyorlar.
Sadece doktorların başarısız kaldığı tekrarlayan idrar yolu iltihabına ve bazen de prostat iltihabi için reçete ediyorlar.
Tedavi edici değil belli bir süre bakteriyi bastırıyor nüks ermesini geciktiriyor.
Ben kendim için alacaktım fakat otoimmun rahatsızlığım olduğundan doktorlar tavsiye etmedi vermedi.
Bu aşıyı yaptırıp memnun olanlar da olmayanlarda.
Yan etki gördüm diyenlerde var.
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

Sevgili kardesim demek istedigim şudur; Sizin eger prostatıniz icinde bakteri yoksa enfeksiyon lokalizasyonu yoksa, prostatinizin icine bakteri yerleşmeden bu aşıyı olursaniz fayda edebilir. Prostat icine bakteri yerlesirse bu evreden sonra bu aşi fayda etmez. Nasilki antibiyotik prostatın girift yapısina nüfuz edemiyor, aşıninda ayni şekilde penetrasyonu mümkün degil.
darkblues

Abi cahilliğimden soruyorum. Nüfuz edebilmesi için bakterinin izlediği yol izlense örneğin üretradan içeri antibiyotik verilmesi gibi.İlacın yolda karşılaşacağı ilk organ prostat çünkü.Mikrobu içine çekip ilaca sen gelme demez herhalde:) Prostatta biofilm kireçlenme yoksa tabi.Bu ve buna benzer fikirler elbet daha önce de düşünülmüştür ama sorayım dedim.Yada mikrobun hangi odacıklarda olduğunu(bal peteği gibi düşünürsek) tespit edecek ve oraya nokta atışı ilacı yollayacak bir cihaz... Bunu bulan hem cennetlik hem köşelik olur :)
Birde şu sorum var. Prostat konum itibariyle malum dışkının çıktığı anüse yakın yerde.Muhtemelen dışkının temas etmemesi için bağırsakla prostatı ayıran bir doku vardır. Bu doku her rektal tuşe de mantıken zarar görmez mi? Parmakla baskı var sonuçta.
kolcak

Mesaj gönderen kolcak »

kadir yazdı:Sevgili kardesim demek istedigim şudur; Sizin eger prostatıniz icinde bakteri yoksa enfeksiyon lokalizasyonu yoksa, prostatinizin icine bakteri yerleşmeden bu aşıyı olursaniz fayda edebilir. Prostat icine bakteri yerlesirse bu evreden sonra bu aşi fayda etmez. Nasilki antibiyotik prostatın girift yapısina nüfuz edemiyor, aşıninda ayni şekilde penetrasyonu mümkün degil.
Merhaba Kadir bey,
Karişik çeşitli inaktif edilmiş bakteri gruplarından oluşan bir aşı.
Bağışıklı sisteminde B ve T hücrelerine bu bakterileri tanıtarak vücudun kendi bağışıklığı ile kronik ve tedavi edilemiyen çok sık nüks yaşayan hastalara veriyorlar.

Bu aşı nin antibiyotik gibi bakteriyi öldürücü veya çoğalmasını engelleyici etkisi yok tabii.
Bu nedenle prostata penetrasyonu çok önemli değil.

Fakat bu aşı herkeste de öyle kolaylık la yüksek derece bağışıklı kazandiramiyor.
Bu nedenle herkeste aynı derece de başarılı değil .
Sağlıklı kişilere yazmıyorlar.
Otoimmun hastalarına da yazmıyorlar.
Memnun olan da var olmayan da.
Memnum olan da yine bir yıl kadar sonra tekrar yaptırıyor.
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

kolcak yazdı:
kadir yazdı:Sevgili kardesim demek istedigim şudur; Sizin eger prostatıniz icinde bakteri yoksa enfeksiyon lokalizasyonu yoksa, prostatinizin icine bakteri yerleşmeden bu aşıyı olursaniz fayda edebilir. Prostat icine bakteri yerlesirse bu evreden sonra bu aşi fayda etmez. Nasilki antibiyotik prostatın girift yapısina nüfuz edemiyor, aşıninda ayni şekilde penetrasyonu mümkün degil.
Merhaba Kadir bey,
Karişik çeşitli inaktif edilmiş bakteri gruplarından oluşan bir aşı.
Bağışıklı sisteminde B ve T hücrelerine bu bakterileri tanıtarak vücudun kendi bağışıklığı ile kronik ve tedavi edilemiyen çok sık nüks yaşayan hastalara veriyorlar.

Bu aşı nin antibiyotik gibi bakteriyi öldürücü veya çoğalmasını engelleyici etkisi yok tabii.
Bu nedenle prostata penetrasyonu çok önemli değil.

Fakat bu aşı herkeste de öyle kolaylık la yüksek derece bağışıklı kazandiramiyor.
Bu nedenle herkeste aynı derece de başarılı değil .
Sağlıklı kişilere yazmıyorlar.
Otoimmun hastalarına da yazmıyorlar.
Memnun olan da var olmayan da.
Memnum olan da yine bir yıl kadar sonra tekrar yaptırıyor.
Mrb,
Genellikle tekrarlayan idrar yollari ve kadinlardaki sistit olgusu icin faydali olabilir.Zaten endikasyonlarinda bu hastaliklar var. Prostatit icin inaktif edilmiş cesitli bakterilerin b ve t hucrelerine tanıtilmasi immunsistemin bagısikligini ne kadar arttirir bilemeyiz. Fakat bu aşi farkli hastaliklar icin faydali olabilir.
Prostatit patogenezini immunmodulatör ilaçlar ile tedavi edecegini iddia eden drlar var. Kanser icinde kullaniliyor bu immunmodülatör ilaclar. Kullanilacaksa onlar kullanilabilir. Ben şahsen o ilaclari tercih ederim. Yanlis anlamayin paylasiminiz icinde tsk ederiz.
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

darkblues yazdı:Abi cahilliğimden soruyorum. Nüfuz edebilmesi için bakterinin izlediği yol izlense örneğin üretradan içeri antibiyotik verilmesi gibi.İlacın yolda karşılaşacağı ilk organ prostat çünkü.Mikrobu içine çekip ilaca sen gelme demez herhalde:) Prostatta biofilm kireçlenme yoksa tabi.Bu ve buna benzer fikirler elbet daha önce de düşünülmüştür ama sorayım dedim.Yada mikrobun hangi odacıklarda olduğunu(bal peteği gibi düşünürsek) tespit edecek ve oraya nokta atışı ilacı yollayacak bir cihaz... Bunu bulan hem cennetlik hem köşelik olur :)
Birde şu sorum var. Prostat konum itibariyle malum dışkının çıktığı anüse yakın yerde.Muhtemelen dışkının temas etmemesi için bağırsakla prostatı ayıran bir doku vardır. Bu doku her rektal tuşe de mantıken zarar görmez mi? Parmakla baskı var sonuçta.
Çinde bu tür uygulamalarin yapildigini duymustum. 3d tedavi diye adlandırılmıs. 1. Uygulama penisten antibakteriyel kalsifikasyon cözücü ilaclar gönderiliyor prostat icine. 2. Uygulama özel aspiratörlerle tortular vakum yapilip temizleniyor. 3. Uygulama, temizlenen prostat icine duyarlı antibiyotik gonderilerek bakterilerden temizlenmesi saglaniyor. Fakat ne derece dogru oldugu ve tedavinin basarı oranı nedir bilemiyoruz. Klinik calismalarda yayimlanmis kanıtlanmış bir bilgi yok.
kolcak

Mesaj gönderen kolcak »

41 yıl kadardır değişik ülkelerde yaşıyorum.
Bu aşıyı kullanmak istedim avrupada .
Doktorum prostat hastalarına da yazıldığını fakat otoimmun hastalığın olduğu için tavsiye etmediğini söyledi.
Bu tür aşınin otoimmun rahatsızlığını yüksek derecede indukleyebildigini belirtti.
Ama yine doktorun anlattığına göre herkeste çok başarılı olmayabiliyor.
Saygılarımla..
huseyin252

Mesaj gönderen huseyin252 »

Türkiye de satılmıyor.
Bilgi için.
.
Bu aşı şu an benim elimde var biliyorsun geçen yıl Almanya’dan getirtmiştim ama vurulmaya korktugum için hala buz dolabında bekletiyorum
Herkes bir hayat şeçer seçtiği hayatın bedelini öder
kolcak

Mesaj gönderen kolcak »

Bazı arkadaşlarımız in bakteriler üzerinde aşı çalışması hakkındaki yorumları üzerine yazdım.
Ilaç fabrikalarının yeni antibiyotik çalışmalarını durdurması veya yavaşlatmasından sonra.
Daha az maliyetler ile elde edilebileceğinden
Özellikle üriner sistem ve prostatit ile ilgili aşı çalışmaları yapılıyor.
Israil ve rusya da,
yüzde yüz başarılı olunur mu bilinmez ama çalışıyor lar...
kolcak

Mesaj gönderen kolcak »

huseyin252 yazdı:
Türkiye de satılmıyor.
Bilgi için.
.
Bu aşı şu an benim elimde var biliyorsun geçen yıl Almanya’dan getirtmiştim ama vurulmaya korktugum için hala buz dolabında bekletiyorum
Biliyorum ;)
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

kolcak yazdı:Bazı arkadaşlarımız in bakteriler üzerinde aşı çalışması hakkındaki yorumları üzerine yazdım.
Ilaç fabrikalarının yeni antibiyotik çalışmalarını durdurması veya yavaşlatmasından sonra.
Israil ve rusya da,
Paylasim icin tekrar tsk ederim. Boyle paylasimlari herzaman bekleriz.
kolcak

Mesaj gönderen kolcak »

kadir yazdı:
kolcak yazdı:Bazı arkadaşlarımız in bakteriler üzerinde aşı çalışması hakkındaki yorumları üzerine yazdım.
Israil ve rusya da,
Teşekkür ederim ama asıl bizler size çok teşekkür ederiz...
Bu hastalığa yakalandığımız zaman ne yapacağımızı bilemezken.
Sizin forumunuz ve buradaki tecrubeli arkadaşların desteği bilgisi sayesinde en umitsiz ve moral çöküntüsü içinde olduğumuz günlerde sayenizde güç kazandık mücadele edebildik.
Iyi ki varsınız..
Saygılar
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

kolcak yazdı:
kadir yazdı:
Israil ve rusya da,
Teşekkür ederim ama asıl bizler size çok teşekkür ederiz...
Bu hastalığa yakalandığımız zaman ne yapacağımızı bilemezken.
Sizin forumunuz ve buradaki tecrubeli arkadaşların desteği bilgisi sayesinde en umitsiz ve moral çöküntüsü içinde olduğumuz günlerde sayenizde güç kazandık mücadele edebildik.
Iyi ki varsınız..
Saygılar
Rica ederim. Faydali olabildiysek ne mutlu bize. Sizlerinde katkilariyla sinerji oluşuyor. Tedavi yöntemleri ve hasta yorumlari hepimiz icin cok onemli. Sevgiler.
darkblues

kadir yazdı:
darkblues yazdı:Abi cahilliğimden soruyorum. Nüfuz edebilmesi için bakterinin izlediği yol izlense örneğin üretradan içeri antibiyotik verilmesi gibi.İlacın yolda karşılaşacağı ilk organ prostat çünkü.Mikrobu içine çekip ilaca sen gelme demez herhalde:) Prostatta biofilm kireçlenme yoksa tabi.Bu ve buna benzer fikirler elbet daha önce de düşünülmüştür ama sorayım dedim.Yada mikrobun hangi odacıklarda olduğunu(bal peteği gibi düşünürsek) tespit edecek ve oraya nokta atışı ilacı yollayacak bir cihaz... Bunu bulan hem cennetlik hem köşelik olur :)
Çinde bu tür uygulamalarin yapildigini duymustum. 3d tedavi diye adlandırılmıs. 1. Uygulama penisten antibakteriyel kalsifikasyon cözücü ilaclar gönderiliyor prostat icine. 2. Uygulama özel aspiratörlerle tortular vakum yapilip temizleniyor. 3. Uygulama, temizlenen prostat icine duyarlı antibiyotik gonderilerek bakterilerden temizlenmesi saglaniyor. Fakat ne derece dogru oldugu ve tedavinin basarı oranı nedir bilemiyoruz. Klinik calismalarda yayimlanmis kanıtlanmış bir bilgi yok.
https://www.prostatitiscure.com/

Doktorun mail ve Watsap adresi altta İngilizcesi iyi olan bir arkadaş soru sorabilir.Belki Türkiye deki hasta sayısını duyarsa bir seminer vermeye gelir bizim ürologlara.Zaten Çinin tarihten beri şifalı bitkilerle tedavi yöntemi bilinen bir gerçek. Zerk edilecek ilaçta anladığım kadarıyla bitkisel.Ama ne derece güvenilir orası muallak.Şifa Çinde de olsa bulmak gerek:)
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

Evet bu tedaviden bahsettim bende. Isteyenler bu klinikten detayli bilgi alabilirler.
darkblues

kadir yazdı:Evet bu tedaviden bahsettim bende. Isteyenler bu klinikten detayli bilgi alabilirler.
Bilgi alan olursa hayrına burayada yazarsa bizlerde faydalanırız.Belki adam takım taklavatı alır buraya gelir tedavi için bir aylığına falan.Tedavi garantisi varsa tabi:)
darkblues