Borik asit: insan kanında aflatoksin b (1) toksisitesine karşı potansiyel bir kemoprotektif ajan

Çin ve Rusya'daki klinik çalışmaları, diğer yöntemler.
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2004

Borik asit: insan kanında aflatoksin b (1) toksisitesine karşı potansiyel bir kemoprotektif ajan

Mesaj gönderen kadir »

Aflatoksin B (1), en güçlü pulmoner ve hepatik kanserojendir. Tarımsal ürünlerdeki Aflatoksin B (1) kontaminasyonunun ortadan kaldırılması zor olduğundan, doğal veya sentetik serbest radikal temizleyicilerin kullanımı potansiyel bir kemopreventif strateji olabilir. 

Borik asit, endüstrinin ana bileşenidir ve antioksidan rolü son zamanlarda bildirilmiştir. Bu çalışma, ilk kez, insan tam kan kültürlerinde Aflatoksin B'ye (1) maruz kaldıktan sonra borik asidin etkinliğini değerlendirdi. 
Glutatyonun ve bazı enzimlerin biyokimyasal karakterizasyonu eritrositlerde gerçekleştirilmiştir. Malondialdehit seviyesindeki değişiklikler oksidatif stres indeksi olarak belirlendi.
 Lenfositlerdeki DNA hasarlarını değerlendirmek için kardeş kromatid değişimi ve mikronükleus testleri yapıldı. Aflatoksin B (1) tedavisi, kandaki malondialdehit düzeyini (% 30.53 ve% 51.43) artırarak antioksidanların aktivitelerini önemli ölçüde azaltırken, borik asit, Aflatoksin B (1) ile karşılaştırıldığında DNA'nın oksidatif hasara karşı direncinin artmasına neden oldu. kontrol değerleri (P <0.05). Sonuç olarak, borik asit desteği özellikle Aflatoksin ile zehirlenmiş kanda yararlıydı. 
Böylece, Aflatoksin B'nin (1) doku hedeflemesi üzerindeki risk, toksisitesinden erken iyileşme sağlayarak azaltılabilir.
Gokhansuskun
Hastalık Başlangıç Yılı: 2017

Re: Borik asit: insan kanında aflatoksin b (1) toksisitesine karşı potansiyel bir kemoprotektif ajan

Mesaj gönderen Gokhansuskun »

Kadir Bey bugun psa deger ve usg ölcturdum usgde hersey normal
Psa normal 0,27
Psa(serbest) 0,11 cikti
Hani geçende yazmistim size ben bunu 2 dir yaşıyorum bosaldiktan sonra idrar sıkıntım oluyor 3-4 gun sonra kendiliginden geciyor ama her bosalmada bu sorun var neden acaba
Doktora soyledim doktor sunu dedi İLK DEFA SENDEN DUYUYORUM BUNU.. BOSAL RAHAT RAHAT HATTA SUREKLİ BOSAL..
Ben derdimi anlatamadim galiba doktora..
Zaten ben bosalmasam hayatim gayet güzel ne zamanki bosalsam idrarda tikanma oluyor ve en az 3-4 gun beni mahvediyor
Gokhansuskun

Re: Borik asit: insan kanında aflatoksin b (1) toksisitesine karşı potansiyel bir kemoprotektif ajan

Valla bosalmaya korkar oldum o derece
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2004

Mesaj gönderen kadir »

Gokhansuskun yazdı:Valla bosalmaya korkar oldum o derece
Bazi drlar mlsef surekli ejekulasyon olun diyor. Bu islem prostatit hastalarina yaramiyor maalesef.
Gokhansuskun

Yani doktor bosalinca rahatlayacagimi zannediyor galiba hani cinsel aktivitemden suphem yok gayet herseyim normal fakat bugun yapmadigim icin vucut kendiliginden sabah ruyalanma diye birsey ile kendini mecbur birakti. Ve yine sorunla karsi karsiyayim. Yani antibiyotigin hicbir faydasi yok bu kesin biraz sicak su ve biraz yürüyüş iyi geliyor ama yine zorlanma mevcut
Gokhansuskun

Sigarayi birakmistim yemin ederim sinirden geri basladim o derece