NASIL İYİLEŞTİM (BOR VE PROSTATA ETKİSİ)

Çin ve Rusya'daki klinik çalışmaları, diğer yöntemler.
kestane3439
Hastalık Başlangıç Yılı: 2019

NASIL İYİLEŞTİM (BOR VE PROSTATA ETKİSİ)

Mesaj gönderen kestane3439 »

Herkese merhaba diyorum ve hâlâ bu hastalıkla uğraşanlara geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum.
Kısaca hikâyemi anlatayım: Evli bir arkadaşınız olarak korunmasız bir kaçak et operasyonu sonucu bu illete yakalandım. Kadın eskort değildi hâlâ görüşüyorum kendisiyle. Boşanmış bir insandı. Herkesle düşüp kalkan biri değildi yani. Ama adetinin bitmesine yakın birlikte olduk. Sanırım o yolla bulaştı bana. ( kadında herhangi bir CYBH bulgusu yoktu testler sonucunda. ) Arkadaşlar özellikle adetli bayanlarla kesinlikle ve kesinlikle korunmasız ilişkiye girmeyin .Eşiniz dahi olsa.
Kısaca şikayetlerim: Makatta ağrı özellikle oturur pozisyonda, boşalma sonrası bazen 2 güne uzayan ağrılar ve zonklama en ağrılarıydı. Poponda pinpon topu varmışçasına oluşan his. İdrar şikayetlerim olmadı pek ( Yanma ,kesik işeme vs.)
Buradan hemen tedavi sürecime geçiyorum. Çoğunuzun yaptığı gibi bende doktor ve antibiyotik tedavi döngüsü içinde maalesef istediğim tedaviyi olamadım. Kafayı taktım bu tedavi işine .Tabi psikolojide bir şekilde ciddi olarak etkileniyor. Yani iyileşmeyen bir hastalık. Eşine bir şey geçtimi kaygısı, Buna bağlı olarak performans düşmesi vs. Hepsi birbirini zincirleme etkileyen faktörler. Bir süre sonra kısır döngüye giriyorsunuz zaten. Kullanılan ağır antibiyotiklerin (iğneler vs dahil , haplar saymıyorum bile) vücuda verdiği hasarlar. Bağırsak düzeninin bozulması vs. Bunlarda etkiliyor psikoloji ve bünyeyi.
Bu konuya kafayı taktım yani tedavi konusuna. Ve literatür taramaya başladım. Özellikle yabancı sitelerden araştırma yaptım. Sonra bor elementinin bir çok hastalığa iyi geldiğini öğrendim (kanser vs dahil) Aslında vücutta eser element olarak bulunması gereken bir element. Normalde besinlerle alınan ama günümüzde toprağın zehirlenmesi ve kimyasal tarımdan ötürü vücuda giremeyen bir element. Çok fazla araştırdım bir sürü makale, bilimsel yaı, denemeler, deneyimleyen insanların görüşlerini okudum vs. Sonunda denmeye karar verdim. Aktardan Boraks aldım. (borun doğada tuz formundaki hâli) Çok ucuz zaten. 0,5 lik suya yarım çay kaşığı koyup çalkalayarak karıştırdım sallayarak. Sonra içtim. Belki inanmayacaksınız ama makat-prostat bölgemde yanma hissettim çok kısa süre sonra. 15 gün kullandım. Ve her gün kendimi daha iyi hissettiğimi farkettim. Bol su içmeye başladım ama.
Yani şu şekilde yaptım:
1- 1 litre borakslı suyu ( yarım çay kaşığı boraks eritilmiş) gün boyu içtim. Ayrıca en az 1,5 litre normal su içtim. Günde enaz 2,5 litre su içtim.
2- Zaten egzersiz yapıyordum .Yapmaya devam ettim. Günde 30-40 dk yürüyüş (biraz tempolu). Stres yapmamaya çalışın arkadaşlar. Biliyorum bunu söylemek yazmak kolay .Ama kafanızı dağıtın. Hastalığa odaklanmayın.
3- Ev yoğurdu ve ev kefiri yedim hergün.(Antibiyotikten bozulan Bağırsakların desteklenmesi açısından)
Şu an gayet iyiyim. Her açıdan. Tekrar edecekmi diye bekledim yaklaşık 1 sene kadar. Allaha şükür iyiyim. Umarım yazdıklarımın faydasını görür insanlar. 1 kişi bile düzelse ne mutlu bana.
ÖNEMLİ NOT : Bakteri ve virüs kaynaklı tedavi uygulandığı için sonuç alınamıyor sanırım arkadaşlar. Sorunumuzun kaynağı mantarlar olabilir. Candida vs. mantarı. Ve bor mantar tedavisinde birebir geliyor. Antibiyotik mantarları besliyor bi nevi. Onların çoğalması için ortam oluşturuyor. O yüzden sorun çözülmüyor zannımca. Bu sadece benim düşüncem.
Umarım herkes bu sıkıntıdan bian önce kurtulur. Geçmiş olsun herkese.
insirah13

Re: NASIL İYİLEŞTİM (BOR VE PROSTATA ETKİSİ)

Mesaj gönderen insirah13 »

kadir abiden sonra boraksın iyi geldiği bir durum daha. acaba çözüm bu olur mu.. yan etki yaşadınız mı? biraz tehlikeli diyen çok
raci
Hastalık Başlangıç Yılı: 2012

Mesaj gönderen raci »

15 gün yeterli oldu mu, sonrasında kullanmadınız ve 1 sene boyunca nüksetmedi doğru mu?
raci

Mesaj gönderen raci »

ben de sipariş verip denemek istiyorum, Kadir abi de onu kullanıyordu sanırım umarım faydasını görürüm
insirah13

prostat kanserini önleme etkisinin olduğu bilimsel olarak kanıtlanmış. ama prostatite dair pek bilimsel kaynak bulamadım
raci

Mesaj gönderen raci »

şimdi almaya gidiyorum
insirah13

raci yazdı:şimdi almaya gidiyorum
kullandıkça tecrübelerinizi bizimle de paylaşır mısınız?
Valeri
Hastalık Başlangıç Yılı: 2017

Mesaj gönderen Valeri »

kestane3439 yazdı:Herkese merhaba diyorum ve hâlâ bu hastalıkla uğraşanlara geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum.
Kısaca hikâyemi anlatayım: Evli bir arkadaşınız olarak korunmasız bir kaçak et operasyonu sonucu bu illete yakalandım. Kadın eskort değildi hâlâ görüşüyorum kendisiyle. Boşanmış bir insandı. Herkesle düşüp kalkan biri değildi yani. Ama adetinin bitmesine yakın birlikte olduk. Sanırım o yolla bulaştı bana. ( kadında herhangi bir CYBH bulgusu yoktu testler sonucunda. ) Arkadaşlar özellikle adetli bayanlarla kesinlikle ve kesinlikle korunmasız ilişkiye girmeyin .Eşiniz dahi olsa.
Kısaca şikayetlerim: Makatta ağrı özellikle oturur pozisyonda, boşalma sonrası bazen 2 güne uzayan ağrılar ve zonklama en ağrılarıydı. Poponda pinpon topu varmışçasına oluşan his. İdrar şikayetlerim olmadı pek ( Yanma ,kesik işeme vs.)
Buradan hemen tedavi sürecime geçiyorum. Çoğunuzun yaptığı gibi bende doktor ve antibiyotik tedavi döngüsü içinde maalesef istediğim tedaviyi olamadım. Kafayı taktım bu tedavi işine .Tabi psikolojide bir şekilde ciddi olarak etkileniyor. Yani iyileşmeyen bir hastalık. Eşine bir şey geçtimi kaygısı, Buna bağlı olarak performans düşmesi vs. Hepsi birbirini zincirleme etkileyen faktörler. Bir süre sonra kısır döngüye giriyorsunuz zaten. Kullanılan ağır antibiyotiklerin (iğneler vs dahil , haplar saymıyorum bile) vücuda verdiği hasarlar. Bağırsak düzeninin bozulması vs. Bunlarda etkiliyor psikoloji ve bünyeyi.
Bu konuya kafayı taktım yani tedavi konusuna. Ve literatür taramaya başladım. Özellikle yabancı sitelerden araştırma yaptım. Sonra bor elementinin bir çok hastalığa iyi geldiğini öğrendim (kanser vs dahil) Aslında vücutta eser element olarak bulunması gereken bir element. Normalde besinlerle alınan ama günümüzde toprağın zehirlenmesi ve kimyasal tarımdan ötürü vücuda giremeyen bir element. Çok fazla araştırdım bir sürü makale, bilimsel yaı, denemeler, deneyimleyen insanların görüşlerini okudum vs. Sonunda denmeye karar verdim. Aktardan Boraks aldım. (borun doğada tuz formundaki hâli) Çok ucuz zaten. 0,5 lik suya yarım çay kaşığı koyup çalkalayarak karıştırdım sallayarak. Sonra içtim. Belki inanmayacaksınız ama makat-prostat bölgemde yanma hissettim çok kısa süre sonra. 15 gün kullandım. Ve her gün kendimi daha iyi hissettiğimi farkettim. Bol su içmeye başladım ama.
Yani şu şekilde yaptım:
1- 1 litre borakslı suyu ( yarım çay kaşığı boraks eritilmiş) gün boyu içtim. Ayrıca en az 1,5 litre normal su içtim. Günde enaz 2,5 litre su içtim.
2- Zaten egzersiz yapıyordum .Yapmaya devam ettim. Günde 30-40 dk yürüyüş (biraz tempolu). Stres yapmamaya çalışın arkadaşlar. Biliyorum bunu söylemek yazmak kolay .Ama kafanızı dağıtın. Hastalığa odaklanmayın.
3- Ev yoğurdu ve ev kefiri yedim hergün.(Antibiyotikten bozulan Bağırsakların desteklenmesi açısından)
Şu an gayet iyiyim. Her açıdan. Tekrar edecekmi diye bekledim yaklaşık 1 sene kadar. Allaha şükür iyiyim. Umarım yazdıklarımın faydasını görür insanlar. 1 kişi bile düzelse ne mutlu bana.
ÖNEMLİ NOT : Bakteri ve virüs kaynaklı tedavi uygulandığı için sonuç alınamıyor sanırım arkadaşlar. Sorunumuzun kaynağı mantarlar olabilir. Candida vs. mantarı. Ve bor mantar tedavisinde birebir geliyor. Antibiyotik mantarları besliyor bi nevi. Onların çoğalması için ortam oluşturuyor. O yüzden sorun çözülmüyor zannımca. Bu sadece benim düşüncem.
Eskisi gibi oldunuz mu tamamen ?
fireblade

Mesaj gönderen fireblade »

Bende Kadir abinin aldığı yerden temin etmiştim.Kullanmaya başlayacağım bakalım ne gösterecek.
efsane2036

Mesaj gönderen efsane2036 »

fireblade yazdı:Bende Kadir abinin aldığı yerden temin etmiştim.Kullanmaya başlayacağım bakalım ne gösterecek.
Eline ulaştımı bende düğünden sonra başlayacagım onu kullanmaya
Kartal42
Hastalık Başlangıç Yılı: 2009

Mesaj gönderen Kartal42 »

Pudra seklinde var bu olurmu arkadaslar
raci

Mesaj gönderen raci »

elbette dostum paylaşacağım ben bu forumu uzun zamandır takip etmekteyim ve Zafer hocanın hastasıyım ve hastalığın nüksetmesinden bıktım ve prostat masajı 250 lira olmuş gerçi bugün çevre hastanesinden halil hocadan daha uygun bir fiyat aldım ama 6 lirala aktardan şimdi boraks aldım en ucuz tedavi belki de bu olacak :) ben de okudum araştırdım zehirli falan diyorlar ama valla geçecekse zehir içmeye razıyım
1.5 litrelik plastik su şişesine yarım çay kaşığı kadar bor döküp karıştırdım salladım şişeyi
korkuyorum ve ben alerjik biriyim inşallah kötü bir şeye sebep olmaz
gün gün paylaşacağım verileri
naftalin gibi aktar gibi kokuyor
kmlpr

Mesaj gönderen kmlpr »

raci yazdı:elbette dostum paylaşacağım ben bu forumu uzun zamandır takip etmekteyim ve Zafer hocanın hastasıyım ve hastalığın nüksetmesinden bıktım ve prostat masajı 250 lira olmuş gerçi bugün çevre hastanesinden halil hocadan daha uygun bir fiyat aldım ama 6 lirala aktardan şimdi boraks aldım en ucuz tedavi belki de bu olacak :) ben de okudum araştırdım zehirli falan diyorlar ama valla geçecekse zehir içmeye razıyım
1.5 litrelik plastik su şişesine yarım çay kaşığı kadar bor döküp karıştırdım salladım şişeyi
korkuyorum ve ben alerjik biriyim inşallah kötü bir şeye sebep olmaz
gün gün paylaşacağım verileri
naftalin gibi aktar gibi kokuyor
Klorsuz saf su , cam sise olarak bence denenmeli
raci

Mesaj gönderen raci »

Alaçam su kullandım artık ne kadar safsa, metal şişe hariç plastik ve cam olabilir yazmışlar, içtim ama korkarak içiyorum, alerjik reaksiyon falan olur mu resmen deney yapıyorum kendi üzerimde, inşallah şifa bulurum sizler de denersiniz
kmlpr

Mesaj gönderen kmlpr »

raci yazdı:Alaçam su kullandım artık ne kadar safsa, metal şişe hariç plastik ve cam olabilir yazmışlar, içtim ama korkarak içiyorum, alerjik reaksiyon falan olur mu resmen deney yapıyorum kendi üzerimde, inşallah şifa bulurum sizler de denersiniz
Allah sifa versin kardes, ilac milac takviye vitamin felan kullanmadan etkilesime girdi girmedi suphesi en azindan olusmasin.
raci

Mesaj gönderen raci »

valla ben b vitamini ve ligone kullanıyordum Zafer hocanın tavsiyesi ile
aynen her şeyi kestim 15 gün sadece bunu içerim artık
raci

Mesaj gönderen raci »

1.5 litrelik plastik su şişesine yarım çay kaşığı kadar
Angara
Hastalık Başlangıç Yılı: 2020

Mesaj gönderen Angara »

Bismillah diyip deneyelim bari
raci

Mesaj gönderen raci »

bende sağ testise ağrı olurdu şimdi pinpon topunun üstüne oturuyor gibi sanki lastikle prostatım sarılmış gibi bir his var
uzun süre bisiklet sürmüşsün gibi
doktora gittim lökosit sıfır dedi belki başlangıç evresi dedi 6 iğne bir de fleksilevo verdi bu arada tatile gittim
ıslak mayoyla oturmamak için sürekli değiştirdim tatilde iyiydim döndüm
çok şükür ağrı yok ama tam prostatın orada bir yumru var gibi hissediyorum çok garip
raci

Mesaj gönderen raci »

valla ben ilk kez denediğim için 1.5 litre ile başlayıp seyrelttim
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2004

Mesaj gönderen kadir »

kestane3439 yazdı:Herkese merhaba diyorum ve hâlâ bu hastalıkla uğraşanlara geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum.
Yani şu şekilde yaptım:
Sifaniz daim olsun kardesim, ben yanliz sizden once paylasmistim boraks kullandigimi herhalde okumadiniz. Yinede tesekkurler paylasiminiz icin.
raci

Mesaj gönderen raci »

peki bu tedavi kaç gün sürecek?
15 gün sonra durduracak mıyız
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2004

Mesaj gönderen kadir »

raci yazdı:peki bu tedavi kaç gün sürecek?
15 gün sonra durduracak mıyız
15 gun icin, 15 gun ara verin. Tahlillerinizi kullanmadan once yaptirin. 15 gunluk kürden sonra tekrar olcturun. Semptomlarinizida izleyin.
raci

Mesaj gönderen raci »

gokay343 yazdı:Ben aktardan aldım ama aktarci zehirlenirsin defi sakın deneme kafama takılan ulan ben baska bişeymi aldim beyaz poşette toz şekere benzior içime kurt dustu

ben de korkarak hatta Kadir abiden de bilgi alarak kullandım
ilk gün pinpon topu hissi geçti
zaten bu kez testisime ağrı yapmadı
lökosit de sıfır çıktı demişti doktor gene de 6 iğne ve antibiyotik vermişti
onları kullanınca her şey geçti sonra gene başladı
boşuna 500 lira vermeden denemek istedim
bir de ben brokoli kürü yapıyorum bir haftadır
hiçbir faydası olmadı onun kaynamış suya brokoli atıp 5 dakika kısık ateşte kaynatıp sabah ve gece içtim
bu gece de içeceğim ama böbrekleri yorarım diye korkuyorum boraks da içtim bugün diye
neyse Allah kerim ama 6 saatte hissedilir derecede rahatlama oldu
ablam hemşire manyak mısın kanser olursun zehirlenirsin dedi kızdı
ben de yapılan araştırmaları gösterdim
hayret içenler varmış dedi
kimisi boraksın zehirli olmadığını kaya tuzu gibi bir element olduğunu söylemiş
ben antibiyotik tedavisinden bıktım
geçen sene tam 3 ay antibiyotik kullandım ve kemiklerim ağrımaya başlamıştı doktora da söylemiştim ama 6 ay sonra tekrar nüksetti
denize düştük boraksa sarıldık
hepimize acil şifalar
gün gün yazacağım size
sadece ilginç bir şekilde boşalırken ilk atımda sadece kafası şişiyor sperm çıkmıyor
2. atımda gelmeye başlıyor böyle bir şey var bende
Hola
Hastalık Başlangıç Yılı: 2014

Mesaj gönderen Hola »

Çok zarları yazıyor internette