KÜLTÜRDE ÜREYEN BAKYERİLER

Çin ve Rusya'daki klinik çalışmaları, diğer yöntemler.
efsane2036
Hastalık Başlangıç Yılı: 2019

KÜLTÜRDE ÜREYEN BAKYERİLER

Mesaj gönderen efsane2036 »

Merhaba arkadaslar bundan öncekı kültürde sadece epidermıs üremişti az sayıda bu bakterının üzerine antıbiyoğrama göre 3 hafta tavanic kulladım arkadasın 1 kutu cipro ve tedradoks kulladım antılar bittikten 10 gun sonra tekrar kultur vereyım dedım doktor prostat masajı yaptı sıvı getıremedım cubugu penısın ıcıne sokup o sekılde numune aldı kultur ıcın o numuneye kultur yaptırdım bu seferde hem epidermis hemde hominis üredi derecsıde orta derece az sayıda iken tedavi aldım bakterı bıtecek yere aksıne çoğalmış birde üstüne baska bakterı eklenmıs beynım durmuş durumda artık düzeb labaratuvarlarına yaptırdım kültürleri bulaş olabılırmı bunlar orta derece üremesı biraz kafa karıatırıcı
murat222
Hastalık Başlangıç Yılı: 2010

Re: KÜLTÜRDE ÜREYEN BAKYERİLER

Mesaj gönderen murat222 »

efsane2036 yazdı:Merhaba arkadaslar bundan öncekı kültürde sadece epidermıs üremişti az sayıda bu bakterının üzerine antıbiyoğrama göre 3 hafta tavanic kulladım arkadasın 1 kutu cipro ve tedradoks kulladım antılar bittikten 10 gun sonra tekrar kultur vereyım dedım doktor prostat masajı yaptı sıvı getıremedım cubugu penısın ıcıne sokup o sekılde numune aldı kultur ıcın o numuneye kultur yaptırdım bu seferde hem epidermis hemde hominis üredi derecsıde orta derece az sayıda iken tedavi aldım bakterı bıtecek yere aksıne çoğalmış birde üstüne baska bakterı eklenmıs beynım durmuş durumda artık düzeb labaratuvarlarına yaptırdım kültürleri bulaş olabılırmı bunlar orta derece üremesı biraz kafa karıatırıcı
Bu mikroplar penis derisinde doğal bulunabilen flora mikronu yani bulaş olabilir örnek vermeye yıkanıp gidip genital mendille silip sıvı getittirip deriyle temas etmeden örnek alıp tekrarlayın
efsane2036

murat222 yazdı:
efsane2036 yazdı:Merhaba arkadaslar bundan öncekı kültürde sadece epidermıs üremişti az sayıda bu bakterının üzerine antıbiyoğrama göre 3 hafta tavanic kulladım arkadasın 1 kutu cipro ve tedradoks kulladım antılar bittikten 10 gun sonra tekrar kultur vereyım dedım doktor prostat masajı yaptı sıvı getıremedım cubugu penısın ıcıne sokup o sekılde numune aldı kultur ıcın o numuneye kultur yaptırdım bu seferde hem epidermis hemde hominis üredi derecsıde orta derece az sayıda iken tedavi aldım bakterı bıtecek yere aksıne çoğalmış birde üstüne baska bakterı eklenmıs beynım durmuş durumda artık düzeb labaratuvarlarına yaptırdım kültürleri bulaş olabılırmı bunlar orta derece üremesı biraz kafa karıatırıcı
Bu mikroplar penis derisinde doğal bulunabilen flora mikronu yani bulaş olabilir örnek vermeye yıkanıp gidip genital mendille silip sıvı getittirip deriyle temas etmeden örnek alıp tekrarlayın
Cok şüphe duydum bende o yuzden pazartesi kültürleri tekrarlayacagım az sayıda üreyen epidermis orta derece üredi ve benım septomom yok su an gayet ıyı durumdayım
Targocid

Mesaj gönderen Targocid »

efsane2036 yazdı:
murat222 yazdı:
Cok şüphe duydum bende o yuzden pazartesi kültürleri tekrarlayacagım az sayıda üreyen epidermis orta derece üredi ve benım septomom yok su an gayet ıyı durumdayım
Ne kadar ara verdin antibiyotiklere Gökhan?
efsane2036

Targocid yazdı:
efsane2036 yazdı:
murat222 yazdı:
Ne kadar ara verdin antibiyotiklere Gökhan?
10 gun verdım bunlar cıktı aklım almıyor artık barış benı neden engelledın vatsaptan
crazy96
Hastalık Başlangıç Yılı: 2020

Mesaj gönderen crazy96 »

bazı okuduğum makalelerde üretra mukozasında satiflokok ve streptekok normal olarak bulunur yazıyor abi bulaşma olabilir mi oradan
efsane2036

crazy96 yazdı:bazı okuduğum makalelerde üretra mukozasında satiflokok ve streptekok normal olarak bulunur yazıyor abi bulaşma olabilir mi oradan
O bakterıler üretrada bulunuyorsa üremesının hıc bir anlamı yok o zaman ama doktorum her kulturde ürüyorsa tedavı etmek gerek dedı bana
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2004

Mesaj gönderen kadir »

efsane2036 yazdı:
crazy96 yazdı:bazı okuduğum makalelerde üretra mukozasında satiflokok ve streptekok normal olarak bulunur yazıyor abi bulaşma olabilir mi oradan
O bakterıler üretrada bulunuyorsa üremesının hıc bir anlamı yok o zaman ama doktorum her kulturde ürüyorsa tedavı etmek gerek dedı bana
Iki üç labtada aynisi ürerse tedavi gerektirir. Çünkü flora bakterileride vücudun derin katmanlarinda koloni olustururlarsa enfeksiyona sebep olabiliyor.
.
crazy96
Hastalık Başlangıç Yılı: 2020

Mesaj gönderen crazy96 »

efsane2036 yazdı:
abi okudum makalede üretranın kendi florasında belli sayıda flora bakterisi bulunur yazıyordu nekadar doğrudur bunu bilemem prostat bezinde olmaması gerektiği kesin tabiki de
efsane2036

Bugun lökösite baktırayım dedım en son 5-6 idi 3 kutu tavanıc 2 kutu fosfomısın 1 kutu cipro 1 kutu tetradoks kullandım 12-15 cıktı gelde işin içinden cık şimdi
efervesan
Hastalık Başlangıç Yılı: 2014

Mesaj gönderen efervesan »

efsane2036 yazdı:Bugun lökösite baktırayım dedım en son 5-6 idi 3 kutu tavanıc 2 kutu fosfomısın 1 kutu cipro 1 kutu tetradoks kullandım 12-15 cıktı gelde işin içinden cık şimdi
Hocam şikayet ne durum dA peki misal benim şikayet stabil olup lökositin yüksek çıktığı da oldu lökosit sıfırken aynı şikayetin devam ettiği de oldu bana göre bu durumda şikayetine dikkat etmelisin çğnkü lökosit farklılık gösterebilir
efsane2036

efervesan yazdı:
efsane2036 yazdı:Bugun lökösite baktırayım dedım en son 5-6 idi 3 kutu tavanıc 2 kutu fosfomısın 1 kutu cipro 1 kutu tetradoks kullandım 12-15 cıktı gelde işin içinden cık şimdi
Hocam şikayet ne durum dA peki misal benim şikayet stabil olup lökositin yüksek çıktığı da oldu lökosit sıfırken aynı şikayetin devam ettiği de oldu bana göre bu durumda şikayetine dikkat etmelisin çğnkü lökosit farklılık gösterebilir
Şikayetım cok fazla yok stabil sua n en buyuk sıkıntım spermdekı sarı parçalar
efsane2036

Pro2020 yazdı:
Antibiogram çalısılmamis sanirim. çıkan bakterilere ampirik tedavi işe yaramamış dirençli tedavi uygulanmış lökositin artısı bunu gösteriyor herkesde işe yaramıyor ampirik bende 4kere büyük nüks yapmıştı son nüks sebebiyle idrar yanması semptomu baslamisti.2 yildir onunla ugrasiyorum hastalagın 2012 2013 yillarinda hastağın başlarinda bu tarz ampirik almıştım kronikleşmesine sebeb olmuştum doktorlarin bakteri aramama üşengencliğinden geçmiş olsun..
Epidermıse göre tedavı aldım duyarlı antı kullandım 3 hafta tavanıc aldım arkadasınsa cipro ve tedradoks aldım epidermısın yanına birde hominis eklendı daha once az sayıda epidermis şimdi orta derece
efsane2036

Pro2020 yazdı:
efsane2036 yazdı:
Pro2020 yazdı: Antibiogram çalısılmamis sanirim. çıkan bakterilere ampirik tedavi işe yaramamış dirençli tedavi uygulanmış lökositin artısı bunu gösteriyor herkesde işe yaramıyor ampirik bende 4kere büyük nüks yapmıştı son nüks sebebiyle idrar yanması semptomu baslamisti.2 yildir onunla ugrasiyorum hastalagın 2012 2013 yillarinda hastağın başlarinda bu tarz ampirik almıştım kronikleşmesine sebeb olmuştum doktorlarin bakteri aramama üşengencliğinden geçmiş olsun..
Epidermıse göre tedavı aldım duyarlı antı kullandım 3 hafta tavanıc aldım arkadasınsa cipro ve tedradoks aldım epidermısın yanına birde hominis eklendı daha once az sayıda epidermis şimdi orta derece
Anladım bendede mix bakteri cok cikardi birine duyarliyken digerine direncliydi biri ölurken dıger bakteri güclenoyordu derecesi artardi nüks yapardı geçmis olsun kardesim
Ikıısnındr antıbıyoğramı birbrini tutmuyor
efsane2036

Pro2020 yazdı:
efsane2036 yazdı:
Pro2020 yazdı: Anladım bendede mix bakteri cok cikardi birine duyarliyken digerine direncliydi biri ölurken dıger bakteri güclenoyordu derecesi artardi nüks yapardı geçmis olsun kardesim
Ikıısnındr antıbıyoğramı birbrini tutmuyor
Aynen bendede öyle çıkmiştı zamanında. 2sininde ortak duyarli oldugu var ise onu tercih et yok ise sırayla yok etmeye çalış bende sadece iğneye duyarliydi iğneyle halletmistim
Klindan birine orta derece diğerine tam duyarlı
Rifamısın ıkısınede duyarlı bu ıkısı var en mantıklısı epidermıs cok inatcı bir bakterı bitmıyor tedavi aldıkca fazlalaşarak gerı geliyor
efsane2036

Arkadaslar kültürde üreyen bakterı ıcın tekrar prostat sıvısından kültür verdım üreme yok yorumlarınızı alabılırmıyım ama prostat sıvısında lökösitini 12-15 cıktı
huseyin252

Mesaj gönderen huseyin252 »

efsane2036 yazdı:Arkadaslar kültürde üreyen bakterı ıcın tekrar prostat sıvısından kültür verdım üreme yok yorumlarınızı alabılırmıyım ama prostat sıvısında lökösitini 12-15 cıktı
Olay çok basit enfeksiyon var ama bakteriyi üretememişler veya bulamamışlar
Herkes bir hayat şeçer seçtiği hayatın bedelini öder
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

efsane2036 yazdı:Arkadaslar kültürde üreyen bakterı ıcın tekrar prostat sıvısından kültür verdım üreme yok yorumlarınızı alabılırmıyım ama prostat sıvısında lökösitini 12-15 cıktı
Ureme olmuyorsa ya yine baska bir labta tekrarliyacaksiniz yada genis spektrumlu antibiyotik kombinasyonuyla tedaviye baslayacaksiniz.
Pablos

Mesaj gönderen Pablos »

kadir yazdı:
Ureme olmuyorsa ya yine baska bir labta tekrarliyacaksiniz yada genis spektrumlu antibiyotik kombinasyonuyla tedaviye baslayacaksiniz.
Kadir abi bi kaçgündür düşünüyorum benim genital enfeksyon sonrası tahminimce prostata sıçradı bakteri genital enfeksiyonda rotacef ve 2-3 kutu ara ara cipro kullandım şimdi diyorum ki bunlar direnç mi kazandı acaba yani lökosite göre mi tedavi öneriyorsun antibiyogeama göre mi ?
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

Pablos yazdı:
kadir yazdı:
Kadir abi bi kaçgündür düşünüyorum benim genital enfeksyon sonrası tahminimce prostata sıçradı bakteri genital enfeksiyonda rotacef ve 2-3 kutu ara ara cipro kullandım şimdi diyorum ki bunlar direnç mi kazandı acaba yani lökosite göre mi tedavi öneriyorsun antibiyogeama göre mi ?
Her ikisinide eş zamanli oneriyorum. Lokosit 15 dkda belli oluyor. Kultur neticesi 3-4.gun surer. Bu ikiside onemli. Lokositin cikmadigi zamanda oluyor. Kültürde üreme olmadigi zamanda oluyor. O yuzden iki tahlilde önemli.
efsane2036

kadir yazdı:
Önce düzende verdım üremed oldu sonra hem düzende hemde viromed dıye bır labaratuvarda verdım üreme olmadı
Prostatozurlu
Hastalık Başlangıç Yılı: 2018

Mesaj gönderen Prostatozurlu »

Pro2020 yazdı:
Antibiogram çalısılmamis sanirim. çıkan bakterilere ampirik tedavi işe yaramamış dirençli tedavi uygulanmış lökositin artısı bunu gösteriyor herkesde işe yaramıyor ampirik bende 4kere büyük nüks yapmıştı son nüks sebebiyle idrar yanması semptomu baslamisti.2 yildir onunla ugrasiyorum hastalagın 2012 2013 yillarinda hastağın başlarinda bu tarz ampirik almıştım kronikleşmesine sebeb olmuştum doktorlarin bakteri aramama üşengencliğinden geçmiş olsun..
Hastalıgın ilk başlarında bende dirençli antibiyotige denk gelmiştim iyi olayım derken daha kötü olmuştum şimdi antibiyogram harici antibiyotik almaya korkuyorum agrı sızı, olsada bir şekilde geçiştirmeye çalısıyorum
red
Hastalık Başlangıç Yılı: 2018

Mesaj gönderen red »

Prostatitte iki kutu antibiyotik ile iyileşen pek olmaz. Çoğu kez 1,5-2 ay en azından kuvvetli antibiyotik isteyen bir hastalık. boşuna ağır kinolonları tercih etmiyorlar..
Pablos

Mesaj gönderen Pablos »

kadir yazdı:
Pablos yazdı:
kadir yazdı: Ureme olmuyorsa ya yine baska bir labta tekrarliyacaksiniz yada genis spektrumlu antibiyotik kombinasyonuyla tedaviye baslayacaksiniz.
Her ikisinide eş zamanli oneriyorum. Lokosit 15 dkda belli oluyor. Kultur neticesi 3-4.gun surer. Bu ikiside onemli. Lokositin cikmadigi zamanda oluyor. Kültürde üreme olmadigi zamanda oluyor. O yuzden iki tahlilde önemli.

Abi bu ikisini aynı anda yapan var mı ? Anadolu yakasında oturuyorum İstanbul’da ,Avrupa yakasında da olabilir nereyi önerirsiniz ikisini yapan doktor
Se38

Mesaj gönderen Se38 »

İlk hasta olur olmaz 6-8 hafta 1-2 kombinli antibiyotik kullanacaksin kurtuldun kurtuldun yoksa gecmis olsun hayatin bitti.. simdi bildiklerimi gecen sene bilsem keşke..
Hayatimiz s.kildi