TUMT veya ESWT tedavisi olan varmı

Çin ve Rusya'daki klinik çalışmaları, diğer yöntemler.
Odyseus00
Hastalık Başlangıç Yılı: 2019

TUMT veya ESWT tedavisi olan varmı

Mesaj gönderen Odyseus00 »

Son çıkan tedavi yöntemlerinden biri TUMT ısı tedavisi prostatın iltihaplı kısımlarını ısıyla yakıp prostatı küçültüyorlar 1 saatlik birşey ama sonta takıyorlar oda 4,5 gün kalıyor acaba nasıldır olan varmı birde ESWT ses dalga tedavisini duydum 6 seans oluyormuş etkilimi bilmiyorum bunları deneyen varsa deneyimlerini yazarsa iyi olur
huseyin252

Re: TUMT veya ESWT tedavisi olan varmı

Mesaj gönderen huseyin252 »

Odyseus00 yazdı:Son çıkan tedavi yöntemlerinden biri TUMT ısı tedavisi prostatın iltihaplı kısımlarını ısıyla yakıp prostatı küçültüyorlar 1 saatlik birşey ama sonta takıyorlar oda 4,5 gün kalıyor acaba nasıldır olan varmı birde ESWT ses dalga tedavisini duydum 6 seans oluyormuş etkilimi bilmiyorum bunları deneyen varsa deneyimlerini yazarsa iyi olur
Bu tump tedavisinde prostata ısı verip yakıyorlar ya bu tedaviden sonra semen içeri mesaneyemi akıyor böyle birşey söyleniyor o bu tedavidemi oluyor
Herkes bir hayat şeçer seçtiği hayatın bedelini öder
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2004

Mesaj gönderen kadir »

huseyin252 yazdı:
Odyseus00 yazdı:Son çıkan tedavi yöntemlerinden biri TUMT ısı tedavisi prostatın iltihaplı kısımlarını ısıyla yakıp prostatı küçültüyorlar 1 saatlik birşey ama sonta takıyorlar oda 4,5 gün kalıyor acaba nasıldır olan varmı birde ESWT ses dalga tedavisini duydum 6 seans oluyormuş etkilimi bilmiyorum bunları deneyen varsa deneyimlerini yazarsa iyi olur
Bu tump tedavisinde prostata ısı verip yakıyorlar ya bu tedaviden sonra semen içeri mesaneyemi akıyor böyle birşey söyleniyor o bu tedavidemi oluyor
Kesinlikle yaptirmayin, faydasi olmaz vede yazik olur cinselliginiz olumsuz etkilenir. Prostatit bu sekilde tedavi olmaz.
Fenerlim124
Hastalık Başlangıç Yılı: 2012

Mesaj gönderen Fenerlim124 »

Aynen tumt bir ise yaramıyo lakın prostatında buyume varsa psa yuksekse ona bisey diyemem
prosta50
Hastalık Başlangıç Yılı: 2017

Mesaj gönderen prosta50 »

Arkadaşlar prostatit için sakın tumt olmayın o prostat büyümesine 50 yaşından daha büyük hastalara öneriliyor hatta iyi doktorlar ilaçla işeme iyi ise uzun süre ilaç kullan ameliyat olma diyor ısı veriliyor sonda takılıyor genç yaşta sakın olmayın kadir beyin önerilerini dinleyin geçer inşallah
efsane2036

Mesaj gönderen efsane2036 »

cucu3636 yazdı:
Eswt için 4 yada 4.5 bin vermiştim tam hatırlamıyorum. Bende hiç bir işe yaramadı, kısa bir süre ağrıyı azalttı sonra tekrar devam. 4 yılımı geride bıraktım bu hastalıkta tek söyleyebileceğim şey bakteri odaklı olun. Bende hiç bakteri üremesi olmadı sadece tifliste üredi ve geçenelrde düzende üredi aynı bakteri. Yani sürekli prostat sıvısından idrardan ve spermden kültür yaptırın mutlaka bakteriyi yakalayıp ona göre tedavi olursunuz.

Beni az çok tanıyan bilir şimdiye kadar takviyeler, eswtler, ozonlar, akupunkturlar her boku denedim. Bunlar bende çözüm olmadı sadece bütün maddi birikimim gitti totalde 50 bini bulmuştur...[/quote
Sen ozon yaptırdın mı ben faj grubundan
Serkankaplan
Hastalık Başlangıç Yılı: 2018

Mesaj gönderen Serkankaplan »

Arkadaşlar TUMT tedavisi olmayın önerilen bir tedavi değil cinselliği yok ediyor. Eswt 3 ay önce oldum göze çarpan çok büyük bir fark yok. Önerim bakteri varsa ona yönelik tedavi olup sonra doku tedavisine başlamak
Furkanpk

Mesaj gönderen Furkanpk »

Merhaba arkadaşlar . Ben ocak ayında tumt tedavisi oldum ; Bel ağrısı , kasıkta ara ara şişlik , penis içinde ara sıra batma tarzında bir ağrı , karın çevresinde gerginlik ve şişlik , ereksiyon bozukluğu , idrar az geliyordu , alt kısımda sürekli bir ağrı oluyordu yatarken uzanırken falan hep yan durmak zorundaydım ve erken boşalma vardı . Mart ayında kontrole gittim değerler şu şekilde ;
---- Renk = Sarı
Görünüm = Berrak
Dansite = 1005
pH = 6
Protein = NEGATİF
Glukoz = NEGATİF
Bilirubin = NEGATİF
Ürobilinojen = Normal
Keton = Negatif
Nitrit = Negatif
Lökosit Esteraz = NEGATİF
Eritrosit = NEGATİF
Mikroskoik İnceleme = Bazı sahalarda ; Nadir lökosit görüldü .
Diğer sayfada ise şunlar yazıyor ;
Bilateral böbrek yeri , boyutu ve parankim kalınlıkları normal sınırlardadır . Parankim ekoları tabiidir . Kortikal eko artımı saptanmadı .Parankimal kitle lezyonu izlenmedi . Sinüs ekoları olağandır . Taş ya da hidronefroz gözlenmedi . Mesane yeterli dolulukta değildir . değerlendirilebildiği kadarıyla ; Prostat bezi normal boyutta olup , parankimi heterojendir.İntraparankimal kalsifikasyonlar mevcuttur ( prostatit ? ) . Volümü 19 cc ölçülmüştür .
Not : Elde olunan tetkik , anlık dinamik US görüntüleri hakkında radyoloğun yorumudur .

Daha önce prostat sıvısı kimse bakmadı bana ve şuan da hala alt kısımda yumurtalık ve makat bölgesinin ara kısmında ağrı oluyor gerginlik gibi ve dokununca sanki 50 tane kabloyu bir araya toplamışlar gibi bir sertlik geliyor elime , ereksyon oluyorum ama boşalırken az biraz yanma oluyor ve hemen iniveriyor ayrıca belde ağrı ve anlık duygu değişimleri yaşıyorum . Cinsel isteğim var ama eskisi gibi hissetmiyorum . off be diyemiyorum o rahatlığı hissedemiyorum . Nedir ne durumdayım bilmiyorum 6 ayda tedavi yerine oturur dedi doktor ve şuan 4. aya girdik . Eskisine göre iyiyim ama bir türlü tam geçmedi şu ağrılar devam ediyor psikolojimi bozdu iyice kızlara yaklaşmaktan korkar oldum yetersiz kalacağım diye .Yaş 27 - İzmir gözde hastanesi Dr.Ersin KONYALIOĞLU'na tedavi oldum ...
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

Furkanpk yazdı:Merhaba arkadaşlar . Ben ocak ayında tumt tedavisi oldum ; Bel ağrısı , kasıkta ara ara şişlik , penis içinde ara sıra batma tarzında bir ağrı , karın çevresinde gerginlik ve şişlik , ereksiyon bozukluğu , idrar az geliyordu , alt kısımda sürekli bir ağrı oluyordu yatarken uzanırken falan hep yan durmak zorundaydım ve erken boşalma vardı . Mart ayında kontrole gittim değerler şu şekilde ;
---- Renk = Sarı
Görünüm = Berrak
Dansite = 1005
pH = 6
Protein = NEGATİF
Glukoz = NEGATİF
Bilirubin = NEGATİF
Ürobilinojen = Normal
Keton = Negatif
Nitrit = Negatif
Lökosit Esteraz = NEGATİF
Eritrosit = NEGATİF
Mikroskoik İnceleme = Bazı sahalarda ; Nadir lökosit görüldü .
Diğer sayfada ise şunlar yazıyor ;
Bilateral böbrek yeri , boyutu ve parankim kalınlıkları normal sınırlardadır . Parankim ekoları tabiidir . Kortikal eko artımı saptanmadı .Parankimal kitle lezyonu izlenmedi . Sinüs ekoları olağandır . Taş ya da hidronefroz gözlenmedi . Mesane yeterli dolulukta değildir . değerlendirilebildiği kadarıyla ; Prostat bezi normal boyutta olup , parankimi heterojendir.İntraparankimal kalsifikasyonlar mevcuttur ( prostatit ? ) . Volümü 19 cc ölçülmüştür .
Not : Elde olunan tetkik , anlık dinamik US görüntüleri hakkında radyoloğun yorumudur .

Daha önce prostat sıvısı kimse bakmadı bana ve şuan da hala alt kısımda yumurtalık ve makat bölgesinin ara kısmında ağrı oluyor gerginlik gibi ve dokununca sanki 50 tane kabloyu bir araya toplamışlar gibi bir sertlik geliyor elime , ereksyon oluyorum ama boşalırken az biraz yanma oluyor ve hemen iniveriyor ayrıca belde ağrı ve anlık duygu değişimleri yaşıyorum . Cinsel isteğim var ama eskisi gibi hissetmiyorum . off be diyemiyorum o rahatlığı hissedemiyorum . Nedir ne durumdayım bilmiyorum 6 ayda tedavi yerine oturur dedi doktor ve şuan 4. aya girdik . Eskisine göre iyiyim ama bir türlü tam geçmedi şu ağrılar devam ediyor psikolojimi bozdu iyice kızlara yaklaşmaktan korkar oldum yetersiz kalacağım diye .Yaş 27 - İzmir gözde hastanesi Dr.Ersin KONYALIOĞLU'na tedavi oldum ...
Gecmis olsun kardesim, tumt gibi prostata mudahale seklindeki operasyonlar prostatit icin care degildir. Prostat buyümesi icin kullanilir. Prostat hacmini ufaltmaktir oradaki mantiķ. Osertlik dediginiz prostatin isi verilerek yok edildigi dokularin agrisi ve sertligidir. Umarim zamanla doku iyilesir. Ins sifa bulursunuz. Prostatit bir enfeksiyon olgusudur. Bakteriyel bir durumdur. Isi verilerek tedavisi imkansizdir. Uygun antibiyotik tedavisidir esas olan.
Prostatinizin volumetrik degeri 19 cc iyi bir deger. Fakat tumt tedavisi icin düsuncelerimi birkac kere paylasmistim. Herhalde okuma şansiniz olmamis. Sifaniz daim olsun kardesim.
Furkanpk

Bir kaç gündür bu forumu takip ediyorum yeni üye olabildim. Yani değerler normal duruyor diyorsunuz, İstanbul da tavsiye ettiğiniz zafer hocadan randevu aldım 15 mayıs için. O sürece kadar hiç bir müdahalede bulunmuyorum. Değerlere göre iyileşme süreci sizce uzun sürer mi?
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

Furkanpk yazdı:Bir kaç gündür bu forumu takip ediyorum yeni üye olabildim. Yani değerler normal duruyor diyorsunuz, İstanbul da tavsiye ettiğiniz zafer hocadan randevu aldım 15 mayıs için. O sürece kadar hiç bir müdahalede bulunmuyorum. Değerlere göre iyileşme süreci sizce uzun sürer mi?
Tumt yönteminde prostata isi verilerek doku traslama yapildigi icin. Dokunun iyilesmesi zaman alabilir. Bu yuzden herhangi bir dra gittiginizde tumt oldugunuzu ifade edin. Rektal muayene yapilmasi gerekecektir. Doku tamamen iyilesmeden rektal tuse yapilmasi sakincali olabilir.
Furkanpk

Çok teşekkür ederim bilgilendirdiginiz için.. Doktora gittikten sonra yapılan işlemleri tekrar yazacagim. Herkese acil şifalar versin rabbim inşallah ..
prosta50

Eswt prostatite iyi geliyormu
fireblade

Mesaj gönderen fireblade »

prosta50 yazdı:Eswt prostatite iyi geliyormu
Ben yaptırdım pozitif bir etkisi olmadı tabi kişiden kişiye göre değişebilir.Gittiğim dr da mucize beklememek gerek demişti.Bu gibi şeylerin ticari amacının ön planda olduğu bir gerçek şahsi düşüncem bu yönde.
dragonx
Hastalık Başlangıç Yılı: 2013

Mesaj gönderen dragonx »

Yani bir etki yok derken akıntı da öı kesilmiyor
fireblade

Mesaj gönderen fireblade »

dragonx yazdı:Yani bir etki yok derken akıntı da öı kesilmiyor
Bende akıntı yok dostum
dragonx

Mesaj gönderen dragonx »

Akıntınız hiç mi olmadı
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

dragonx yazdı:Akıntınız hiç mi olmadı
Eswt nin akintiya bir faydasi yok kardesim.
dragonx

Mesaj gönderen dragonx »

Tek durduran akıntıyı Kadir abi ilaç ve perhiz mi
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

dragonx yazdı:Tek durduran akıntıyı Kadir abi ilaç ve perhiz mi
Aynen güzel kardesimmm..bravo!
Angara
Hastalık Başlangıç Yılı: 2020

Mesaj gönderen Angara »

Bende merak ettim 11.aydan beri de girmemiş acaba iyileşti mi ?
Tumt tedavisini bana facedeki gruplardan birisi denk geldi o önermişti,, burada birbirimizi iyi yönde etkiliyoruz ama kötü yönde de etkiliyo muyuz diye düşünmüştüm. Çünkü tumt diyince herkes sakin ha diyor.
Öneren kişi devlet Hastanesi'nde yaptırmış ve çok mutluydu ereksiyon semen çıkışı vs her şey düzelmiş. Bakterisi de varmış eskiden , baya anti kullanıp sonra işlemi yapmış hoca
efsane2036

Mesaj gönderen efsane2036 »

Pro2020 yazdı:
Angara yazdı:Bende merak ettim 11.aydan beri de girmemiş acaba iyileşti mi ?
Tumt tedavisini bana facedeki gruplardan birisi denk geldi o önermişti,, burada birbirimizi iyi yönde etkiliyoruz ama kötü yönde de etkiliyo muyuz diye düşünmüştüm. Çünkü tumt diyince herkes sakin ha diyor.
Öneren kişi devlet Hastanesi'nde yaptırmış ve çok mutluydu ereksiyon semen çıkışı vs her şey düzelmiş. Bakterisi de varmış eskiden , baya anti kullanıp sonra işlemi yapmış hoca
Haklısın forumdan 1 2 kişi fayda görmedim dedi diye tumtla tedavinin imkansız olduğu yönünde kafa karısikligi vardi ben dahil herkes önyargılı baktı o yüzden önermedik yanlış yaptık.. mesela zafer hocaya giden her hasta iyi oluyor mu malesef hayır her yüz kişiden en fazla 5 i bunlarda ilermeden gidenler biz buna rağmen iğne ve anti. İse yariyor dedik ozellikle ilk zamanlar antibiyotik tedavisi önemli direncli vakalarda tumt işleri düsünülebilir işin ehli bir doktorla ben 100 lerce igne 200 kutuya yakin anti kullandım 10 yılda yazık zamana paraya tumtun maliyeti az diye sanırım özeller pek uğrasmiyor nerdeyse pcr kultur detaylı muayene masaj ücretiyle eşit
Eskişehir sehır hastanesınde üçretsız basit bir işlem sırf spermi düzeltmek ıcın bile yaptırabılırımn
Angara
Hastalık Başlangıç Yılı: 2020

Mesaj gönderen Angara »

Pro2020 yazdı:
Angara yazdı:Bende merak ettim 11.aydan beri de girmemiş acaba iyileşti mi ?
Haklısın forumdan 1 2 kişi fayda görmedim dedi diye tumtla tedavinin imkansız olduğu yönünde kafa karısikligi vardi ben dahil herkes önyargılı baktı o yüzden önermedik yanlış yaptık.. mesela zafer hocaya giden her hasta iyi oluyor mu malesef hayır her yüz kişiden en fazla 5 i bunlarda ilermeden gidenler biz buna rağmen iğne ve anti. İse yariyor dedik ozellikle ilk zamanlar antibiyotik tedavisi önemli direncli vakalarda tumt işleri düsünülebilir işin ehli bir doktorla ben 100 lerce igne 200 kutuya yakin anti kullandım 10 yılda yazık zamana paraya tumtun maliyeti az diye sanırım özeller pek uğrasmiyor nerdeyse pcr kultur detaylı muayene masaj ücretiyle eşit
Aynı zamanda , sadece ozeldekiler yapıyor olsa derim ki ; para tuzağı. Ancak 2 devlet hastanesi de 1 lira almadan yapıyor.
Hatta Eskişehir'dekine , Ankara'dan teknisyenngidiyormus
prosta50

Tumt, holep, tur p, Green Light gibi yöntemler sadece iyi huylu prostat büyümesinde büyümüş prostatı küçültme yöntemleridir ve büyük ölçüde meni geri kaçar. Prostatite etkisi yoktur. Genç yaşta cinsellik gider. Yaptırmayın
prosta50

Bana bak iki de bir tepki veriyorsun buradan haddini bil biraz ben doktorlar tıp ne diyorsa onu söylüyorum. Bir iki kişi kullanmış iyi gelmiş diye herkese iyi gelecek değil yanetkileri çok olan ve sadece iyi huylu prostat büyümesine iyi gelen yöntemler bunlar bilmek için doktor olmaya da gerek yok ben her yazdığımdada hemen açma ağzını fikrini kendine sakla haddini bil biraz