Ödem için buz tedavisi

Çin ve Rusya'daki klinik çalışmaları, diğer yöntemler.
ABittersweetLi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2014

Ödem için buz tedavisi

Mesaj gönderen ABittersweetLi »

Bazı arkadaşlar prostatlarında ödem tespit edildiğini söylüyor.fizik tedavi uzmanları vücudun ödemli bölgeleri için buz uygulaması öneriyor.bu alandaki olmazsa olmaz bir uygulama.madem prostattta ödem var neden o bölgeye buz uygulaması Yapmıyoruz.yani yanlış anlaşılma olmasın sakın.buzu prostata temas ettirin demiyorum :) gerçi o da bir seçenek.yani nasıl yapılır bilmiyorum artık.ama işe yarayabilir.gerçi biz hep sıcak su olayına odaklanıyoruz.ama sıcak su uygulamasını prostat için değil etrafındaki kasları gevşetmek için yapıyoruz.prostata bir etkisi yok.ama buz uygulaması direkt prostata etki edebilir.
Mrshadow

Re: Ödem için buz tedavisi

Mesaj gönderen Mrshadow »

evet ben de neden sicak uyguluyoruz diyordum. sonradan anladim ki etrafindaki kaslari gevsetip agriyi azaltmak icin uygulaniyor.

buz ise odeme cok iyi gelir direkt temas etmeden ustune bez koyarak prostat bolgesine buz uygulanabilir sikayetin gidisatina gore
Ali1453
Hastalık Başlangıç Yılı: 2017

Mesaj gönderen Ali1453 »

Bende şöyle bir durum oluyor bende sogukta kaldıgım zaman sıfır oluyorum hiç birşeyim kalmıyor 2 gün sonra agrım oluyor
Buda çok enterasan bşr durum
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2004

Mesaj gönderen kadir »

Ali1453 yazdı:Bende şöyle bir durum oluyor bende sogukta kaldıgım zaman sıfır oluyorum hiç birşeyim kalmıyor 2 gün sonra agrım oluyor
Buda çok enterasan bşr durum
Soguk hicbir sekilde iyi gelmiyor prostatit hastasina. Denize girdiginizde islak mayoyla kaldiginizda agrilariniz tavan yapar.
duman
Hastalık Başlangıç Yılı: 2008

Mesaj gönderen duman »

Kronik ödemin azalması ve kronik ağrınin azaltılmasında sıcak uygulama, akut ağrı ve ödemin azalması içinse sıcak uygulama yapılır, prostatideki ödem ve ağrı kronik bir durum olduğu için sıcak uygulama faydalıdır, soğuk uygulama ödemi ve ağrıyı daha da azdirir, sakın yapmayın.
duman

Mesaj gönderen duman »

Akut ağrı ve ödem için soğuk uygulama yapılır, yanlışlikla ona da sicak uygulama demisim, kusura bakmayın
duman

Mesaj gönderen duman »

Mesala kafaniza darbe aldınız kafanızda ödem oluştu oradaki ağrı ve ödemin azalması için buz uygulanır, ama romatizma gibi kronik olguda ise ağrı ve ödemin azalması için sıcak su torbası faydalıdır, kronik prostatit için de aynı durum sozkonusudur.
Mrshadow

Mesaj gönderen Mrshadow »

duman biseyi daha ogrenmis olduk. saolsin
duman

Mesaj gönderen duman »

Rica ederim, Allah herkese şifa versin, tecrübe, bilgi aktarımı ve psikolojik dayanışma için bu forum çok değerli katkı sunan herkesten Allah razı olsun
Gsmahmut
Hastalık Başlangıç Yılı: 2018

Mesaj gönderen Gsmahmut »

ABittersweetLi yazdı:Bazı arkadaşlar prostatlarında ödem tespit edildiğini söylüyor.fizik tedavi uzmanları vücudun ödemli bölgeleri için buz uygulaması öneriyor.bu alandaki olmazsa olmaz bir uygulama.madem prostattta ödem var neden o bölgeye buz uygulaması Yapmıyoruz.yani yanlış anlaşılma olmasın sakın.buzu prostata temas ettirin demiyorum :) gerçi o da bir seçenek.yani nasıl yapılır bilmiyorum artık.ama işe yarayabilir.gerçi biz hep sıcak su olayına odaklanıyoruz.ama sıcak su uygulamasını prostat için değil etrafındaki kasları gevşetmek için yapıyoruz.prostata bir etkisi yok.ama buz uygulaması direkt prostata etki edebilir.
Abit sıcak su bilimsel olarak ıspatlanmış bişey. Sen ise burda kafana göre tedavi yöntemleri çıkarıyorsun. Önce kendin buz koyup iyi geldikten sonra boyle bir yöntemi sunacan aga. Milletin zaten canı burnunda bi de senin asılsız yönteminle yaralarina tuz basma
ABittersweetLi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2014

Mesaj gönderen ABittersweetLi »

Gsmahmut yazdı:
ABittersweetLi yazdı:Bazı arkadaşlar prostatlarında ödem tespit edildiğini söylüyor.fizik tedavi uzmanları vücudun ödemli bölgeleri için buz uygulaması öneriyor.bu alandaki olmazsa olmaz bir uygulama.madem prostattta ödem var neden o bölgeye buz uygulaması Yapmıyoruz.yani yanlış anlaşılma olmasın sakın.buzu prostata temas ettirin demiyorum :) gerçi o da bir seçenek.yani nasıl yapılır bilmiyorum artık.ama işe yarayabilir.gerçi biz hep sıcak su olayına odaklanıyoruz.ama sıcak su uygulamasını prostat için değil etrafındaki kasları gevşetmek için yapıyoruz.prostata bir etkisi yok.ama buz uygulaması direkt prostata etki edebilir.
Abit sıcak su bilimsel olarak ıspatlanmış bişey. Sen ise burda kafana göre tedavi yöntemleri çıkarıyorsun. Önce kendin buz koyup iyi geldikten sonra boyle bir yöntemi sunacan aga. Milletin zaten canı burnunda bi de senin asılsız yönteminle yaralarina tuz basma
ben fizik tedavi uzmanından aldığım bilgiler doğrultusunda bunu söyledim.kafama göre bir şey çıkarmıyorum.şimdiye kadar da kafama göre bir tedavi yöntemi çıkarmadım.hem çıkarsam ne olacak.sana mı hesap vereceğim? sen mutlu mesut dolaşıp bu hastalıktan haberdar değilken biz forumu kuruyorduk.teşekür etmen gerekirken yaralara tuz basma diyorsun.ilginç doğrusu.
Gsmahmut
Hastalık Başlangıç Yılı: 2018

Mesaj gönderen Gsmahmut »

ABittersweetLi yazdı:
Gsmahmut yazdı:
ben fizik tedavi uzmanından aldığım bilgiler doğrultusunda bunu söyledim.kafama göre bir şey çıkarmıyorum.şimdiye kadar da kafama göre bir tedavi yöntemi çıkarmadım.hem çıkarsam ne olacak.sana mı hesap vereceğim? sen mutlu mesut dolaşıp bu hastalıktan haberdar değilken biz forumu kuruyorduk.teşekür etmen gerekirken yaralara tuz basma diyorsun.ilginç doğrusu.
ödem için buz tedavisi diye başlık açıyorsun, bu hastalik soğuğu sevmiyor, madem boyle bir yöntem var önce kendinde test edip daha sonra forumda paylasacaktin çünkü yeni üyeler var gidip denerler daha kötü olurlar buna hakkın var mı ? Az mantıklı ol aga. Ayrıca forumun kurucularina ilk gunden beri hep teşekkür etmişimdir...