Su orucu (water fasting) ve inflamasyonlu hücrelerin yok edilmesi

Çin ve Rusya'daki klinik çalışmaları, diğer yöntemler.
jeanvaljean
Hastalık Başlangıç Yılı: 2014

Su orucu (water fasting) ve inflamasyonlu hücrelerin yok edilmesi

Mesaj gönderen jeanvaljean »

Arkadaşlar geçen gün ilginç, zorlu ama bir o kadar da övgü alan bir yöntemle karşılaştım. bu yöntemi bir bilimsel çalışmanın bir parçası olarak kullanan doktor bu çalışmayla Nobel almış. Adamın adı yoshinoru ohsumi. Isteyen arastirabilir. zaten yabancı forumlarda falan çok popüler bu yöntem. Ekşi sözlükten de bilgi alabilirsiniz su orucu başlığından.

Bu yöntemin mantığı kabaca şu: vücuda bir süreliğine sadece su dışında yiyecek içecek bir şey vermezseniz (ilaç dahil) vücut kendisini toparlamaya başlıyor ve otofaj yaparak sorunlu hücreleri yiyor. Detaylı arastiranlar daha çok bilgiye ulaşabilir ama içilebilir şeyler sadece su, ek olarak da içine kaya tuzu karıştırılabilir mineral falan alınması için. Ayrıca maden suyu da etkili oluyormuş. Onun dışında süt bile içmeye izin yok. Şekerli hiçbir şey yok zaten. Bitki çaylarından emin değilim onu araştırmak lazım. Sanırım mantık kalori almamanin yanında bir de böbrekleri ve karaciğeri yormamak. O halde bitki çayları da zararlı olur gibi ama dediğim gibi bunu tam araştırmadım. Ayrıca kilo vermeye özellikle yağ yakmaya da deli gibi katkısı oluyor çünkü vücut ketosis denen evreye giriyor yani enerjiyi yağlardan sağlıyor. Bu yüzden diyet yapan benim gibiler için çok güzel bir yontem.

Bunu en az 3 gün yapıyorlar ama genelde 5 gün yapılıyor. Yapanların deneyimlerini okursanız göreceksiniz herkes fiziksel ve ruhsal olarak çok rahatladım diyor. Ben 21 yapan gördüm ve vücudundaki bir çok sorundan kurtulmus.

https://m.youtube.com/watch?v=aCXlw1VhrO0

Ben açıkçası denemeyi düşünüyorum ama şu an düzenli kullandığım bir takım ilaçlar var, onları bir iki haftaya bitirdikten sonra başlayacağım. 48 saat denedim sorun olmadı pek ama ben arada kahve falan içtim, bir de bir bardak süt içtim yani tam oruç sayılmaz o :) ama en azından gün de olsa yapabilecegimi gördüm. Beni tek zorlayan şey midem oldu çünkü ben aç kalınca midem guruldamaya başlıyor, eziliyor. Tek cekincem bu şu an için. Başka arkadaşlar da araştırırsa burada güzel bir bilgi paylaşımı olur kanaatindeyim.
jeanvaljean

Re: Su orucu (water fasting) ve inflamasyonlu hücrelerin yok edilmesi

Bu arada unutmuşum söylemeyi aman diyeyim arkadaşlar şeker hastası falan olan varsa hiç düşünmesin böyle bir şeyi ya da düzenli olarak almak zorunda olduğu ilacı olanlar mutlaka ama mutlaka bir doktora danissinlar. Aramızda 40 yaş üstü abimiz çok onlar da mutlaka danissinlar doktora yapmadan önce. Bunu yazayım da istenmeyen bir duruma mahal vermeyelim.
huseyin252
Hastalık Başlangıç Yılı: 2019

Mesaj gönderen huseyin252 »

jeanvaljean yazdı:Bu arada unutmuşum söylemeyi aman diyeyim arkadaşlar şeker hastası falan olan varsa hiç düşünmesin böyle bir şeyi ya da düzenli olarak almak zorunda olduğu ilacı olanlar mutlaka ama mutlaka bir doktora danissinlar. Aramızda 40 yaş üstü abimiz çok onlar da mutlaka danissinlar doktora yapmadan önce. Bunu yazayım da istenmeyen bir duruma mahal vermeyelim.
Aslında mantıklı bir 3 gün denemek lazım ama işin garip tarafı sigara kullanıyorum bırakmakta çok zor
Herkes bir hayat şeçer seçtiği hayatın bedelini öder
Imzekken
Hastalık Başlangıç Yılı: 2018

Mesaj gönderen Imzekken »

jeanvaljean yazdı:Bu arada unutmuşum söylemeyi aman diyeyim arkadaşlar şeker hastası falan olan varsa hiç düşünmesin böyle bir şeyi ya da düzenli olarak almak zorunda olduğu ilacı olanlar mutlaka ama mutlaka bir doktora danissinlar. Aramızda 40 yaş üstü abimiz çok onlar da mutlaka danissinlar doktora yapmadan önce. Bunu yazayım da istenmeyen bir duruma mahal vermeyelim.
Sürekli su kullanabiliyormuyuz yojsa zaman dilimi varmı
jeanvaljean

Imzekken yazdı:
Istediğiniz kadar içebilirsiniz hocam herhangi bir engel yok.
Followme
Hastalık Başlangıç Yılı: 2018

Mesaj gönderen Followme »

Sabah 1 avuç kabak çekirdeği,
1 avuç dut kurusu
Yarım avuç kuru üzüm tokluk hissi için.
Ve günün kalanı bol su ha sigarada içmeyecez artık napalım. Denemek lazım
esanjor01
Hastalık Başlangıç Yılı: 2015

Mesaj gönderen esanjor01 »

Followme yazdı:Sabah 1 avuç kabak çekirdeği,
1 avuç dut kurusu
Yarım avuç kuru üzüm tokluk hissi için.
Ve günün kalanı bol su ha sigarada içmeyecez artık napalım. Denemek lazım
oyle bisey yok ... sadece su iceceksiniz ....water fastining yaninda dry fasting de var onda ise su dahi icmiyorsunuz ....

ben water fasting i 12 gun yaptim ..cok umutluydum isin acikcasi ama bir faydasini goremedim ...Ne artritime faydasi oldu ne prostata , ne bogaz enfeksiyonuma , ne cildimdeki sivilcelere ... birini bari gecirse idi cok umutlanirdim dogrusu ...
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2004

Mesaj gönderen kadir »

Kronik prostatitte, immün sistemin patojenlerle baş edebilmesi güçlü olmasi gerekir. Gıda almadan sadece su ıcmek vucudun zayif düsmesine yol acar.Bagisikliginiz duser. Bilginiz olsun.
ifsayok
Hastalık Başlangıç Yılı: 2017

Mesaj gönderen ifsayok »

Su orucunu 3 kez 3'er gun olmak uzere gectigimiz 1 yil icerisinde uyguladim ve inflamasyon anlaminda cok faydasini gordum. Onumuzdeki ay 5 gunluk deneme yapacagim.

Deneyeceklere notlarim:
* 1 gr bile karbonhidrat ya da protein alirsaniz etki mekanizmasi gecersiz oluyor. Gercekten hicbirsey yemeyip icmeyeceksiniz (su haric).
* Su zehirlenmesi riski oldugu icin litrelerce su icmemelisiniz. Gunde 4 litreyi gecmeyin. Vucutta surekli su atimindan dolayi mineral kaybi gerceklesiyor ve bazi sistemler duzgun calismamaya basliyor.
* Mineral kaybini dengelemek icin 2. gun aksami ve 3. gunden itibaren suya bir miktar tuz karistip icmenizi, kendinizi iyi hissetmezseniz mineral takviyesi icin SADE soda icmenizi tavsiye ederim.

Detayli bilgi icin Dr. Alan Goldhamer'in calismalarina bakabilirsiniz.

https://www.youtube.com/watch?v=QNiGB7EuNvo
Serkan
Hastalık Başlangıç Yılı: 2022

Mesaj gönderen Serkan »

Tüm kronik prostatit video altında bir takım kullanıcıların su orucuyla iyilestikleri yorumlarını gördüm. Doğruluğundan şüpheliyim Ben böyle seylere mesafeli bakiyorum.Forumumuzda deneyen var mı merak ediyorum.?
qwer123
Hastalık Başlangıç Yılı: 2020

Mesaj gönderen qwer123 »

jeanvaljean yazdı:Arkadaşlar geçen gün ilginç, zorlu ama bir o kadar da övgü alan bir yöntemle karşılaştım. bu yöntemi bir bilimsel çalışmanın bir parçası olarak kullanan doktor bu çalışmayla Nobel almış. Adamın adı yoshinoru ohsumi. Isteyen arastirabilir. zaten yabancı forumlarda falan çok popüler bu yöntem. Ekşi sözlükten de bilgi alabilirsiniz su orucu başlığından.

Bu yöntemin mantığı kabaca şu: vücuda bir süreliğine sadece su dışında yiyecek içecek bir şey vermezseniz (ilaç dahil) vücut kendisini toparlamaya başlıyor ve otofaj yaparak sorunlu hücreleri yiyor. Detaylı arastiranlar daha çok bilgiye ulaşabilir ama içilebilir şeyler sadece su, ek olarak da içine kaya tuzu karıştırılabilir mineral falan alınması için. Ayrıca maden suyu da etkili oluyormuş. Onun dışında süt bile içmeye izin yok. Şekerli hiçbir şey yok zaten. Bitki çaylarından emin değilim onu araştırmak lazım. Sanırım mantık kalori almamanin yanında bir de böbrekleri ve karaciğeri yormamak. O halde bitki çayları da zararlı olur gibi ama dediğim gibi bunu tam araştırmadım. Ayrıca kilo vermeye özellikle yağ yakmaya da deli gibi katkısı oluyor çünkü vücut ketosis denen evreye giriyor yani enerjiyi yağlardan sağlıyor. Bu yüzden diyet yapan benim gibiler için çok güzel bir yontem.

Bunu en az 3 gün yapıyorlar ama genelde 5 gün yapılıyor. Yapanların deneyimlerini okursanız göreceksiniz herkes fiziksel ve ruhsal olarak çok rahatladım diyor. Ben 21 yapan gördüm ve vücudundaki bir çok sorundan kurtulmus.

Ben açıkçası denemeyi düşünüyorum ama şu an düzenli kullandığım bir takım ilaçlar var, onları bir iki haftaya bitirdikten sonra başlayacağım. 48 saat denedim sorun olmadı pek ama ben arada kahve falan içtim, bir de bir bardak süt içtim yani tam oruç sayılmaz o :) ama en azından gün de olsa yapabilecegimi gördüm. Beni tek zorlayan şey midem oldu çünkü ben aç kalınca midem guruldamaya başlıyor, eziliyor. Tek cekincem bu şu an için. Başka arkadaşlar da araştırırsa burada güzel bir bilgi paylaşımı olur kanaatindeyim.
Benimde kardeşim başka bir rahatsızlık için yapmıştı bana da yap diyip tutturmuştu acaba iyi gelir mi . Birde hocam nasıl kahve içiyorsunuz ben kahve kola gazozun tadını unuttum en son içtiğimde kasıklarım alev almıştı.
Serkan

Mesaj gönderen Serkan »

qwer123 yazdı:
jeanvaljean yazdı:Arkadaşlar geçen gün ilginç, zorlu ama bir o kadar da övgü alan bir yöntemle karşılaştım. bu yöntemi bir bilimsel çalışmanın bir parçası olarak kullanan doktor bu çalışmayla Nobel almış. Adamın adı yoshinoru ohsumi. Isteyen arastirabilir. zaten yabancı forumlarda falan çok popüler bu yöntem. Ekşi sözlükten de bilgi alabilirsiniz su orucu başlığından.

Benimde kardeşim başka bir rahatsızlık için yapmıştı bana da yap diyip tutturmuştu acaba iyi gelir mi . Birde hocam nasıl kahve içiyorsunuz ben kahve kola gazozun tadını unuttum en son içtiğimde kasıklarım alev almıştı.
Bende Kahveyi ve Birayı cok özledim. Sağlik olsunda alisılıyor. Kola gazoz falan zaten icmezdim eskidende
BruceLee

Mesaj gönderen BruceLee »

Bazı kişilerin bazı hastalıklarına iyi gelebileceğine inanmaktayım. İlk idrar yolu enfeksiyonu geçirdiğimde hiçbir antibiyotik kullanmadım. Bu akut durumda ailemle bir tartışma yaşadım ve 3 gün civarı yemek yemedim. 3 gün boyunca karbonatlı su limonlu su ve aspirin içmiştim. Dalından Armut cennet meyvesi ve pekmez ile bu 3 gün boyunca idare ettim ... 3 gün küs kalıp kalıp barıştığımda iyileşmiştim. Bu aç kalma işi işe yarayabilir. Akut u iyileştirdi bende böyle bir durum. Kronikte ne olur bilemem
odysiea87

Mesaj gönderen odysiea87 »

kadir yazdı:Kronik prostatitte, immün sistemin patojenlerle baş edebilmesi güçlü olmasi gerekir. Gıda almadan sadece su ıcmek vucudun zayif düsmesine yol acar.Bagisikliginiz duser. Bilginiz olsun.
Kadir abi gibi düşünüyorum. İyice halden düsersiniz
Apo
Hastalık Başlangıç Yılı: 2015

Mesaj gönderen Apo »

Arkadaşlar prostat kapalı bir kapsül antiler bile zor nüfus ediyor ama mikropu çabuk kapıp çok iyi gizleyen bir organ ki malesef gidip ondaki inflamasyonu açıkta tok kalmak için yiyecek bir keriz yoktur
alexandro1104
Hastalık Başlangıç Yılı: 2020

Mesaj gönderen alexandro1104 »

Saçmalık. İmmün sistemi zayıf düşürüp hem prostatiti alevlendirir hem hava değişimlerinin olduğu bu dönemde hastalıklara kapıyı kendi elinizle açarsınız
BruceLee

Mesaj gönderen BruceLee »

alexandro1104 yazdı:Saçmalık. İmmün sistemi zayıf düşürüp hem prostatiti alevlendirir hem hava değişimlerinin olduğu bu dönemde hastalıklara kapıyı kendi elinizle açarsınız
Haklı olabilirsin İskendero
akoray
Hastalık Başlangıç Yılı: 2016

Mesaj gönderen akoray »

Arkadaşlar ben buna benzer bir şeyi bir keresinde denedim uzun süreli aç kalma durumu , su falanda içmedim. libido'da da artış olmuştu. Ancak bıraktım yarıda belki o bölgedeki inflamasyona vücut ağırlığını verebiliyor ve mücadele ediyor doğruluk payı var herkes de aynı etkiyi göstermeyebilir
akoray
Hastalık Başlangıç Yılı: 2016

Mesaj gönderen akoray »

Bu arada yeni başlık nasıl açarım , bilgi verebilirseniz sevinirim
fito1907

Mesaj gönderen fito1907 »

İnflamasyonlu hücrelerin tamemen yok oldumu onu merak ettim bende başlamak istiyorum
fito1907

Mesaj gönderen fito1907 »

jeanvaljean yazdı:
Imzekken yazdı:
Istediğiniz kadar içebilirsiniz hocam herhangi bir engel yok.
Inflamasyonlu hücreler tamamen yok oldumu
ye22
Hastalık Başlangıç Yılı: 2017

Mesaj gönderen ye22 »

Bence bunun yerine intermittent fasting yani aralıklı oruç denilen 16 saat aç kalıp 8 saatlik yeme penceresini hayata geçirmek daha sağlıklı ve sürdürebilir bir sistem olacaktır. Şahsen bu sistemi uzun bir süredir uygulamaktayım, sabah kahvaltı yapmıyorum bu şekilde devam ettiriyorum.14 Saat açlıktan sonra vücut otofaj denilen ölü hücreleri ve problem taşıyan hücreleri sindirmeye başlamaktadır. Sonuçta su orucunda, vücut glikojen depolarını tükettikten sonra yağ hücrelerini sindirmeye başlayacaktır.Beynin yapısı özellikle yağ ağırlıklı olduğu için bu oruç belli bir süre sonra beyin hücrelerine zarar verebilir diye düşünüyorum, ayrıca ilk dönemlerde bağışıklığı güçlendirse de uzun süreçlerin çok hayırlı olacağı konusunda da şüphelerim var.
Ccc05

Mesaj gönderen Ccc05 »

İbn i Sina,Aidin Salih ve bu qmaçl alternatif tıbbın ortaya çıktığı bir yöntem fakat ağır hastalıklar için uygulanmaması gereken bir yöntem kadir abinin dediği gibi kronik prostatit de bağışıklığı güçlendirmek lazım bol su içip mermeri ısıtıp altına koymak, spor ve bol bol işeyerek bu mikrobu atmak gerekir ibni sinaya göre prostat yeterki eşit seviyede olsun 40 Gr veya 100 Gr olması farketmez eşit olup arası açık olmasi görevini yerine getirmek için yeter diye bahsediyor
Ccc05

Mesaj gönderen Ccc05 »

İnflamasyon için ise ılık kemik maydonoz gibi besinleri yemklerde eksik etmemek masaninin üzerinde zerdacal her zaman dursun her yemeğe katın
Soğukayak

Mesaj gönderen Soğukayak »

Benim.3. günüm ağrılarım çok arttı. Bıraktım.biraz önce