%99.9 etkili olmuş

Çin ve Rusya'daki klinik çalışmaları, diğer yöntemler.
ABittersweetLi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2014

%99.9 etkili olmuş

Mesaj gönderen ABittersweetLi »

https://www.livescience.com/14124-sugar ... tions.html

farelerde idrar yolu enfeksiyonlarında denenen şeker ile antibiyotiği birlikte alma yönteminde %99.9 bakteriler temizlenmiş.yani şeker ile birlikte antibiyotik alındığı zaman bakteri yada mikrop her neyse kendini savunamaz hale gelir gibisinden bir yazı var.ben tam olarak çeviremedim.yabancı dili iyi olan bir arkadaş çevirirse seviniriz.
Kc34
Hastalık Başlangıç Yılı: 2016

Re: %99.9 etkili olmuş

Mesaj gönderen Kc34 »

Hani seker yasakti :)
mustafa3435
Hastalık Başlangıç Yılı: 2017

Mesaj gönderen mustafa3435 »

Burada doğru görünen bir yanlışı düzeltmekte fayda var. Özellikle diyabetli hastalarda antibiyotiğin şeker ile alımı aksine enfeksiyonu dahada arttırır. Zaten yapısında bulunan gliserin kanın normal pıhtılaşmasını bozarak hali hazırda bir prostatit hastasında prostat kan bariyer engelinin dahada zor geçilmesine neden olur. Bilimsel çevrelerdede yapılan birçok araştırmalarda birçok bakteri türevinin şekerli ortamlarda dahada çok ürediği kanıtlanmıştır. Belki şeker değilde bunu bal ile yapsalardı belki daha mantıklı olabilirdi.
murat222
Hastalık Başlangıç Yılı: 2010

Mesaj gönderen murat222 »

ABittersweetLi yazdı:https://www.livescience.com/14124-sugar ... tions.html

farelerde idrar yolu enfeksiyonlarında denenen şeker ile antibiyotiği birlikte alma yönteminde %99.9 bakteriler temizlenmiş.yani şeker ile birlikte antibiyotik alındığı zaman bakteri yada mikrop her neyse kendini savunamaz hale gelir gibisinden bir yazı var.ben tam olarak çeviremedim.yabancı dili iyi olan bir arkadaş çevirirse seviniriz.
Şekerle uyuyan bakterilerde uyanır ve buda antibiyotikğin zehrini daha iyi almasını sağlar diyor
Antibiyotik alımı sonucu ölmeyen mikroplar kalıyor dıyor onlar şeker sayesinde canlanıyor antibiyotik onlarıda öldürüyor dıyor
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2004

Mesaj gönderen kadir »

Hatirlatmadir.
Bu makaleyi cok onceleri yayinlamistim.

D-Mannoz Nedir ve Faydaları Nelerdir
D-Mannozda bir tür sekerdir.
İdrar Yolu İltihabına Ne İyi Gelir? D-Mannoz Nedir? D-Mannoz, doğal bir şekerdir; E. Koli tipi bakteriyel bağırsak enfeksiyonlarını azaltarak idrar yolları sağlığını geliştiren içeriklere sahiptir. Avrupa’daki bir çok huş ve kayın ağaçlarından özütlenerek elde edilen bir glukoz izomeridir. Aynı zamanda insan bedeninde de üretilir. Mannoz’un küçük miktarları, vücudumuz tarafından metabolize edilir, daha az miktarları ise, süratle idrarla atılır. Bazı ön çalışmalar, oral yolla alınan mannoz’un %90’ı, 30-60 dakika içerisinde, değişime uğramadan dışarı atıldığını göstermiştir.

Ne İşe Yarar?

Mannoz, bakteriyel lektinlerin, mesane duvarına ve idrar yollarının zarına yapışmasını önler; bu yüzden idrar yolları enfeksiyonlarının önlem ve tedavisinde oldukça yararlıdır. Mannoz idrar yolu tarafından dışarı  atıldığında, zararlı bakteriler de dışarı atılır. E-coli’nin, mesane ve idrar yollarının duvarlarına yapışan fimbrium adlı ince kılları vardır. Antibiyotikler E-coli’yi öldürürken, mannoz da basitçe bu bakteriyi bir kapsül içine alarak mesane duvarına yapışmasına engel olur. Mannoz ile kaplanmış E-coli, idrarla birlikte dışarı atılır.

Mesane ve idrar yolları enfeksiyonları son derece yaygındır. İdrar yolları enfeksiyonlarına karşı, erkek ve çocuklar son derece hassastır, ancak kadınlar bu konuda daha fazla sorun yaşarlar. Eğer idrar yolu enfeksiyonları ciddiye alınmaz ise, böbreklere sıçrayabilir. Böbrek enfeksiyonu oldukça ciddi bir konudur ve kalıcı hasarlara yol açabilir.
Armegeddon
Hastalık Başlangıç Yılı: 2015

Mesaj gönderen Armegeddon »

Ben bu tarz bir makale okumustum kanser ile alakalıkydı kemotoropi ile şeker verilip hucrelerın kendını acması saglanıyormus beslenmek ıcın acılan kanserlı hucreler zehir karsısında korumasız kalıyor ve ılac ıcıne nufuz ediiyor prensip aynı ama çalışıyormu bilemem
ABittersweetLi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2014

Mesaj gönderen ABittersweetLi »

ben bunu ekşi sözlükte okumuştum.mide ile ilgili antibiyotik alan biri bu şekilde kullandığını yazmış.tabi prostatit dışında tonla hastalık olunca hastalıkları birbirine bağlayabiliyorum.yani bir hastalıkta kullanılan bir ilacın diğer hastalıkta kullanılabileceğine yorum getirebiliyorum :)
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

kadir yazdı:

Hatirlatmadir.
Bu makaleyi cok onceleri yayinlamistim.

D-Mannoz Nedir ve Faydaları Nelerdir
D-Mannozda bir tür sekerdir.
İdrar Yolu İltihabına Ne İyi Gelir? D-Mannoz Nedir? D-Mannoz, doğal bir şekerdir; E. Koli tipi bakteriyel bağırsak enfeksiyonlarını azaltarak idrar yolları sağlığını geliştiren içeriklere sahiptir. Avrupa’daki bir çok huş ve kayın ağaçlarından özütlenerek elde edilen bir glukoz izomeridir. Aynı zamanda insan bedeninde de üretilir. Mannoz’un küçük miktarları, vücudumuz tarafından metabolize edilir, daha az miktarları ise, süratle idrarla atılır. Bazı ön çalışmalar, oral yolla alınan mannoz’un %90’ı, 30-60 dakika içerisinde, değişime uğramadan dışarı atıldığını göstermiştir.

Ne İşe Yarar?

Mannoz, bakteriyel lektinlerin, mesane duvarına ve idrar yollarının zarına yapışmasını önler; bu yüzden idrar yolları enfeksiyonlarının önlem ve tedavisinde oldukça yararlıdır. Mannoz idrar yolu tarafından dışarı  atıldığında, zararlı bakteriler de dışarı atılır. E-coli’nin, mesane ve idrar yollarının duvarlarına yapışan fimbrium adlı ince kılları vardır. Antibiyotikler E-coli’yi öldürürken, mannoz da basitçe bu bakteriyi bir kapsül içine alarak mesane duvarına yapışmasına engel olur. Mannoz ile kaplanmış E-coli, idrarla birlikte dışarı atılır.

Mesane ve idrar yolları enfeksiyonları son derece yaygındır. İdrar yolları enfeksiyonlarına karşı, erkek ve çocuklar son derece hassastır, ancak kadınlar bu konuda daha fazla sorun yaşarlar. Eğer idrar yolu enfeksiyonları ciddiye alınmaz ise, böbreklere sıçrayabilir. Böbrek enfeksiyonu oldukça ciddi bir konudur ve kalıcı hasarlara yol açabilir.
Buradaymis buldum...
cemd
Hastalık Başlangıç Yılı: 2012

Mesaj gönderen cemd »

İdrar yolu iltihabı denince prostatit teşhisi konan hastalarda bu kapsama giriyormu yoksa biz o safhayı çoktan geçtikmi.
Imzekken
Hastalık Başlangıç Yılı: 2018

Mesaj gönderen Imzekken »

Mantıklı aslında
murat222

Mesaj gönderen murat222 »

Aliveli yazdı:
murat222 yazdı:

Şekerle uyuyan bakterilerde uyanır ve buda antibiyotikğin zehrini daha iyi almasını sağlar diyor
Antibiyotik alımı sonucu ölmeyen mikroplar kalıyor dıyor onlar şeker sayesinde canlanıyor antibiyotik onlarıda öldürüyor dıyor
Murat abim ben bu hastalık yüzünden şekeri bıraktım yanlış mı yaptım 6 aydan beri çayı bile şekersiz içiyorum
Şeker iyi bşy değil kardeşim kullanma
darkblues
Hastalık Başlangıç Yılı: 2020

Mesaj gönderen darkblues »

bayramoglu

Mesaj gönderen bayramoglu »

cemd yazdı:İdrar yolu iltihabı denince prostatit teşhisi konan hastalarda bu kapsama giriyormu yoksa biz o safhayı çoktan geçtikmi.
mantıklı bi soru.. diyelim prostatite de iyi geldi özellikle e coli bakterisine sahip arkadaşlarımız için bu ürüne nasıl ulaşabilirler
darkblues
Hastalık Başlangıç Yılı: 2020

Mesaj gönderen darkblues »

Gencoglan

Mesaj gönderen Gencoglan »

Çeviri:
Şeker antibiyotigin bakteriyi sasirtmasina ve ölümcül bakteriyi öldürmesine yardım eder.yeni bir çalışmaya göre,bir kaşık dolusu şeker sadece ilacın yutulmasini kolaylaştırmaz aynı zamanda etkisini yükseltir.
Sonuçlar gösteriyor ki: şeker ciddi antibiyotiklerin bakteriyel enfeksiyonlari yok etmesinde daha etkili. Şeker ölü taklidi yapan bakteriyi kandırarak ortaya çıkartır ve bu sefer antibiyotigin bakteriyi gerçekten öldürkesiyle sonuçlanır.
Bazı araştırmacılar, ilaç tedavisine şeker eklenerek, tüberküloz ve staphand'i içine alan bazı kronik bakteriyel enfeksiyonların tedavisinin geliştirilebilir eğimi söylemektedirler.
Şimdiye kadar çalışmalar sadece hayvanlarda yürütüldü ve aynı sonuçların insanlarda etkili olup olmadığını doğrulamak için daha fazla araştırmaya ihtiyaç var.eger ise yararsa, mevcut olan antibiyotikler, pahalı olan yeni ilaçlar yapmaya ihtiyaç duyulmadan gelistirilebilir.
Ek olarak;
Boston üniversitesi biyomedikal mühendisliği profesörü, araştırmacı James Collins: "hastalar tekrarlayan enfeksiyonları yok etmek için yüksek dozlarda antibiyotikler kullanmaya ihtiyaç duymayabilirler, bu da sağlık tedavi giderlerini düşürür"
Collins, araştırmacıların, bu tekniğin tekrarlayan enfeksiyonları azaltmaya yardımcı olacağını düşündüklerini söylüyor.
kolcak

Mesaj gönderen kolcak »

aminoglikozit antibiyotik grubunda etkili olduğu düşünülüyor.
Amikasin gentamisin gibi.
kolcak

Mesaj gönderen kolcak »

Özellikle D-manosse ile kullanmak daha mantıklı o zaman.
Manosse şekerdir zaten.
Tüyleri ayakları olan bakteri yapışır ve ayrılamaz.
Daha sonra bol su ile dışarı atılır..
Şeker aynı zamanda bakteriyi besler .
Güçlenen bakteri devamlı biyofilm yapar br direnç geliştirir.
Biyofilm den çıkan veya ölmemiş bakteri ölen arkadaşından dna alır ve onu öldüren madde ye karşı direnç geliştirir.
Şayet bu yöntem insanlar üzerinde tutmaz ise bakteriyi güçlendirmiş olur.
D-manosse ile deneme yapılabilir.
Bakteriyi beslese de, madde den ayrılamadığı için dışarı atılır en azından.
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

D-mannoz, idrar yolları yollari enfeksiyonunda bakterilerin üretraya ve mesane duvarina yapısmasini önleme açısindan faydalı. Kronik prostatite kayda deger bir etkisi yok. Bende bir zamanlar denemistim. Forumdada deneyenler oldu.