Prostat ameliyatı

Prostat bezine yapılabilecek cerrahi operasyonlara ait bilgiler.
duman64
Hastalık Başlangıç Yılı: 2008

Re: Prostat ameliyatı

Mesaj gönderen duman64 »

Prostatx33 yazdı:Valla bılmıyorum ben kazıtmak yazmısım cızdırmek yazacaktım ozur dılerım benım prostat sanırım ıce dogru sis ve ıdrar akımını engelliyor bobreklere baskı yapıyor aksi takdirde boyuna vs bakıldı ve gayet normal iltihapdan kaynaklı dıye dusunuyorum gecer mi gecmez mı o muamma iste daha oncede oldum atlattım fakat boyle agır semptom yasamadım tek sorunum ıdrar suan
Benim prostatta küçüktü. Bazılarınınki büyük ama büyüme dışa doğru. Cardura sk veya xatral densin mı? Ben cardura ile 12 yıldır idare ediyorum.
Prostatx33
Hastalık Başlangıç Yılı: 2012

Mesaj gönderen Prostatx33 »

duman64 yazdı:
Prostatx33 yazdı:Valla bılmıyorum ben kazıtmak yazmısım cızdırmek yazacaktım ozur dılerım benım prostat sanırım ıce dogru sis ve ıdrar akımını engelliyor bobreklere baskı yapıyor aksi takdirde boyuna vs bakıldı ve gayet normal iltihapdan kaynaklı dıye dusunuyorum gecer mi gecmez mı o muamma iste daha oncede oldum atlattım fakat boyle agır semptom yasamadım tek sorunum ıdrar suan
Benim prostatta küçüktü. Bazılarınınki büyük ama büyüme dışa doğru. Cardura sk veya xatral densin mı? Ben cardura ile 12 yıldır idare ediyorum.
Yan etkisi çok varmı 12yıldır hergun mu alıyorsunuz
Prostatx33
Hastalık Başlangıç Yılı: 2012

Mesaj gönderen Prostatx33 »

Gokhansuskun yazdı:Ben sayfaya bir girdim tüm yorumlari okudum arkadaslar benim derdime care yok mu ya.. tahlillerim temiz.. hayat süper hicbirseyim yok.. ta ki iliskiye giriyorum bosaldiktan sonra idrar tikaniyor 2-3 gun belki bir hafta.. ama inanilmaz aci cekip zorlaniyorum.. sonra kendiliginden geciyor..
iliskiye girmesem hayatim on numara...
Doktor dedi sistoskopi( kamerayla bakalim) reddettim..
cunku bu kez girip birsey bulamayacaklar daha beter olacak..
Tek sorunum bu surda binlerce mesaj be uyeler var..
Acaba benim gibi biri var mi??
Bosalmada iliskide hicbir sorunum yok..
Sadece bosaldiktan sonra idrar problemi
Kardes aynı dertten muzdarıbız
duman64
Hastalık Başlangıç Yılı: 2008

Mesaj gönderen duman64 »

Prostatx33 yazdı:
duman64 yazdı:
Yan etkisi çok varmı 12yıldır hergun mu alıyorsunuz
12 yildir her gece yatarken alıyorum. 10 yıl 0, 4 mg kullandım CARDURA XL'yi. Son iki yıldır 0,8 mg kullanıyorum.En güzel tarafı meniyi geri kaçırmıyor. Her şey eskisi gibi oluyor.0,4 mg deneyebilirsin.
darkblues
Hastalık Başlangıç Yılı: 2020

Mesaj gönderen darkblues »

Bu hangi yöntemle ameliyat oluyor :)

https://youtu.be/9NyN2OfFrSk

Bu arada prostatın tam boyutunu nasıl birşey olduğunu gerçek olarak bu videoda gördüm.
Zagor

Mesaj gönderen Zagor »

Bugün tekrar sistoskopi oldum, doktorum antibiyotiklerden fayda görmediğim için TUİP ameliyatını önerdi. Meninin geri kaçmasınin düşük bile olsa riskin olduğunu söyledi. Yaşım henüz 27 yeterince yıprandım zaten bı yandan ibs ile de uğraşıyorum. Alkol sigara çay kahve kızartma her şeyi bıraktım spor da yapıyorum hala idare edebilecek kadar iyi hissetmiyorum kendimi. İserken de bosalirken de prostatta basıncı alamadığım için birtakim artık kalıyor geride tam rahatlayarak çıkamıyorum hâlâ. TUİP yaptırmış veya konuya hakim biri fikrini belirtebilir mi? Zira doktor retrogard riskinin düşük olduğunu söyledi, ama burada okuduklarıma göre çok sık görülüyor, farklı ameliyatlardan mi bahsediyoruz?
Furkanal
Hastalık Başlangıç Yılı: 2019

Mesaj gönderen Furkanal »

Zagor yazdı:Bugün tekrar sistoskopi oldum, doktorum antibiyotiklerden fayda görmediğim için TUİP ameliyatını önerdi. Meninin geri kaçmasınin düşük bile olsa riskin olduğunu söyledi. Yaşım henüz 27 yeterince yıprandım zaten bı yandan ibs ile de uğraşıyorum. Alkol sigara çay kahve kızartma her şeyi bıraktım spor da yapıyorum hala idare edebilecek kadar iyi hissetmiyorum kendimi. İserken de bosalirken de prostatta basıncı alamadığım için birtakim artık kalıyor geride tam rahatlayarak çıkamıyorum hâlâ. TUİP yaptırmış veya konuya hakim biri fikrini belirtebilir mi? Zira doktor retrogard riskinin düşük olduğunu söyledi, ama burada okuduklarıma göre çok sık görülüyor, farklı ameliyatlardan mi bahsediyoruz?
Hocam ameliyatı bende düşünüyorum fakat başarı şansı arttıkça retrograd ejakülasyon ihtimali artıyor. Prostatı çok kazımadan yani 5 ve 7 yönünde kesi atılırsa %100 bir rahatlık sağlayacaktır. Ancak zaten bizim o bölge prostatit sonucu bu hale geldi. E iltihaplı prostat kaldığı sürece zamanla o hali yine almayacak mı sizce? Birde sistoskopi sonucunda ne görüldü sizde tam olarak hocam?
Zagor

Mesaj gönderen Zagor »

Dediğiniz gibi prostatı çok kazımadan yapacağını söyledi doktor da, rahatlarsın her şeyin bir yan etkisi artı eksisi var ve senin için artılar daha baskın olmaya başladı dedi. Keşke doktorun yanındayken nüksetmesini sormak aklıma gelseydi ama büyük ihtimalle adı üstünde kronik dediğimiz şey bu antibiyotik ile baskılamaya calışacağız derdi diye tahmin ediyorum. Bu iltihap bir bölgede olsa kolaylıkla alınabilirdi, malesef ben de sizinle hemfikirim zamanla yayılıp tekrarlayacağı konusunda ama bunlar tabii ki sadece varsayım. Mesane olması gereken yerden daha yukarıda bu da idrara çıkmayı ekstra zorlaştırıyor benim durumda. Şimdilik ameliyat düşünmüyorum, bağırsağımı düzelttikten tekrar bakacam. İbs için mikrobiyom analizi yaptıracam 2 hafta sonra, 6 hafta verdikleri beslenme programını uygulayacam bakalım bağırsak florasını düzeltince, prostatta da bir iyileşme olacak mı... Birbirlerini etkilediklerine ve en azından daha iyi olacağıma inanıyorum.
akrepp
Hastalık Başlangıç Yılı: 2017

Mesaj gönderen akrepp »

Zagor yazdı:Dediğiniz gibi prostatı çok kazımadan yapacağını söyledi doktor da, rahatlarsın her şeyin bir yan etkisi artı eksisi var ve senin için artılar daha baskın olmaya başladı dedi. Keşke doktorun yanındayken nüksetmesini sormak aklıma gelseydi ama büyük ihtimalle adı üstünde kronik dediğimiz şey bu antibiyotik ile baskılamaya calışacağız derdi diye tahmin ediyorum. Bu iltihap bir bölgede olsa kolaylıkla alınabilirdi, malesef ben de sizinle hemfikirim zamanla yayılıp tekrarlayacağı konusunda ama bunlar tabii ki sadece varsayım. Mesane olması gereken yerden daha yukarıda bu da idrara çıkmayı ekstra zorlaştırıyor benim durumda. Şimdilik ameliyat düşünmüyorum, bağırsağımı düzelttikten tekrar bakacam. İbs için mikrobiyom analizi yaptıracam 2 hafta sonra, 6 hafta verdikleri beslenme programını uygulayacam bakalım bağırsak florasını düzeltince, prostatta da bir iyileşme olacak mı... Birbirlerini etkilediklerine ve en azından daha iyi olacağıma inanıyorum.
Otoimmün hastalıkları araştırırsan altta yatan sebep bağırsaklar çıkar. Doğru yoldasın mikrobiyom analizi pahalı bir testmi tam bilmiyorum ama sıkı bir diyet ve probiyotik alırsan faydası olur.
Zagor

Mesaj gönderen Zagor »

akrepp yazdı:
Zagor yazdı:Dediğiniz gibi prostatı çok kazımadan yapacağını söyledi doktor da, rahatlarsın her şeyin bir yan etkisi artı eksisi var ve senin için artılar daha baskın olmaya başladı dedi. Keşke doktorun yanındayken nüksetmesini sormak aklıma gelseydi ama büyük ihtimalle adı üstünde kronik dediğimiz şey bu antibiyotik ile baskılamaya calışacağız derdi diye tahmin ediyorum. Bu iltihap bir bölgede olsa kolaylıkla alınabilirdi, malesef ben de sizinle hemfikirim zamanla yayılıp tekrarlayacağı konusunda ama bunlar tabii ki sadece varsayım. Mesane olması gereken yerden daha yukarıda bu da idrara çıkmayı ekstra zorlaştırıyor benim durumda. Şimdilik ameliyat düşünmüyorum, bağırsağımı düzelttikten tekrar bakacam. İbs için mikrobiyom analizi yaptıracam 2 hafta sonra, 6 hafta verdikleri beslenme programını uygulayacam bakalım bağırsak florasını düzeltince, prostatta da bir iyileşme olacak mı... Birbirlerini etkilediklerine ve en azından daha iyi olacağıma inanıyorum.
Otoimmün hastalıkları araştırırsan altta yatan sebep bağırsaklar çıkar. Doğru yoldasın mikrobiyom analizi pahalı bir testmi tam bilmiyorum ama sıkı bir diyet ve probiyotik alırsan faydası olur.
1500 e hallettim şimdilik, bakalım umarım olur. Eleye eleye ilerliyorum mecburen, bağırsağı mikrobiyom ile çözemezsem lağmanı ciddi ciddi araştıracam. Tavsiye için sağol.
prosta50
Hastalık Başlangıç Yılı: 2017

Mesaj gönderen prosta50 »

Prostatit rahatsızlığı için prostat ameliyatı olmayın. Prostat ameliyatı büyüyen ve işemeyi güçleştiren prostat için yapılır. Ameliyata bile gerek yok ilaçla uzun yıllar işeme gerçekleşiyor zaten. Ameliyatlarda meni dışarı gelmiyor. Tamam çeken bilir ancak prostatitte ağrı sızı çok oluyor bazı insanlar çok olumsuzluk yaşıyor ama prostat in çözümü ameliyat değil. Tur. Tuip. Holep hepsi meniyi getirmiyor. Genç hastalar için kötü.
ozgun2525
Hastalık Başlangıç Yılı: 2018

Mesaj gönderen ozgun2525 »

etmen yazdı:ben bu ameliyatı oldum prostatın alınması farklı bir olay içinin kazınması farklı her dört erkekten 2 si genellikle yaş ilerlediğinde prostat ameliyatı oluyor yoksa işeme de problem yaratıyor. prostatın tamamen alınması kanser vakalarında oluyor tabiki prostat kabuğunda bulunan sinirlerde zarar gördüğü için cinsellik zarar görüyor ancak prostatın büyüyen kısmının alınması yani içinin biraz kazınması, veya prostatitden dolayı tabiki prostatın içi iltihablı bu sefer kabuk kalacak ve içi tamamen boşaltılacak şekilde kazınıyor. bu iki işlemde cinsellik ölmüyor ameliyattan önceki durumunuz ne ise aynen o durum korunuyor. yani problem yok saat gibi çalışıyor idrar kacırma kesinlikle yok ama meninin içeri kaçması var yanı meni boşalırken mesaneye akıyor o da idrarla atılıyor bu durumda cocuk sahibi olamazsınız aldığınız zevkin meninin içeri kaçması ile hiç bir ilgisi yok çünkü zevk olayı beyinsel ben ameliyat olmadan olanlar ilede görüştüm öyle karar verdim bu durumda cocuk sahibi nası olunur incelemedim yaşım 57 allah bağişlar ise 2 cocuğum var ama tüp yönteminide konuşmak lazım bir yolu olması lazım. ameliyat yöntemi son sistem kapalı plazma kinetik yöntemi her yerde yok ve işin ehli doktoruda bulmak şart prostatit den dolayı olan ağrılarım soracak olursanız cok şükür yok çünkü iltihablıdoku tamamen alındı ameliyat öncesi doktor % 90 garanti verdi niye % 100 değil hangi ameliyat olrsa olsun % 100 garanti olamaz ameliyat özelde pahalı bir yöntem 10.000 tl yi buluyor değermi derseniz ben böyle ağrı hayatımda görmedim veya benim ağrı eşiğim düşük dayanamadım başka sorunuz var ise çevaplıyabilirim ameliyat süresi 10 dakik size CD VERİYORLAR SELAMLAR
etmen bey,
nerede ameliyat oldunuz ? doktor adı veya hastane adı verebilir misiniz? şuan memnun musunuz prostat ameliyatından ? bende kronik prostatit var .
oceanozgur

Mesaj gönderen oceanozgur »

Evet etmen hocam ameliyatı nerede ve hangi doktora oldunuz ? Ben de ameliyat olmayı planlıyorum o yüzden sizden bilgi almam gerekli
oktayü
Hastalık Başlangıç Yılı: 2005

Mesaj gönderen oktayü »

Ben tümü amaliyatı oldu faidesi etmedi arkadan fayda etmenlerde lazerle amaliyat yapıyorum dedi oda fayda etmedi prostatınıza müdahale ettirmeyin geri dönüşü olmo benim başka çarem kalmadı tamamen aldırmaktan başka tamamen alan doktora ulaşmalıyım aldıran arkadaşın telefonunu verirseniz sevinirim