Ameliyat Oldum (Internal Üretrotomi)

Prostat bezine yapılabilecek cerrahi operasyonlara ait bilgiler.
ahmet
Hastalık Başlangıç Yılı: 2013

Re: Ameliyat Oldum (Internal Üretrotomi)

Mesaj gönderen ahmet »

Aynen bactrim özelden bende sormuştum dönüş yapmadın bende izmirdeyim dr un bilgisini paylaşırsan bizde bir görünebiliriz belki bizdeki hastalıkta budur sende sevaba girmiş olursun saklamayın böyle şeyleri kardeşim bu konularda burda herkes birbirine yardımcı olmalı
Ekrm
Hastalık Başlangıç Yılı: 2011

Mesaj gönderen Ekrm »

Bactirim birde Sende hangi sıkıntılar vardı tam olarak idrar la ilgili detaylı bi anlatırsan kimde varsa darlık sıkıntısı anlayabilr..
Eyup
Hastalık Başlangıç Yılı: 2010

Mesaj gönderen Eyup »

Bactrim çok geçmiş olsun bendede hemen hemen aynı şilayetler var üroflowmetri testlerinde 6mls hız ort benim merak ettiğim boşalma esnasında tıkanma yaşıyormuydun
Hiç flomaks kullandın mı yani bu problemlerle bana bph teşhisi konuldu flomaksı 1 ay kullandım akabinde idrar akım hızı bir tık yükseldi doktorun teşhisi eğer flomaks ile akım hızı artarsa üretrada kamış içinde darlık değil mesane boynu yüksekliğinden şüphe ederiz oldu(prostat büyümesi) biraz uzun oldu ama kardeşim ben henüz evli değilim seni bilyorum çocuk sahibi olmadan bu amelyatın spermin geriye kaçması gibi bir riski var diyorlar Allah korusun inşallah böyle birşeyle karşılaşmazsın bu konuda senin görüşün benim için çok önemli kardeşim çok özür diliyorum böyle gamlı baykuş gibi yorum yapmak istemezdim anlayışına sığınıyorum halden anlarsın kardeşim
Bactrim800
Hastalık Başlangıç Yılı: 2000

Mesaj gönderen Bactrim800 »

Ekrm yazdı:Bactrim bende idrar çıkışında yanma olmuyor ... cinsel ilişki öncesi sonrası ağrı olmuyor.. problem yaşadığım noktalar gece çok tuvalete kalkıyorum acı ekşi veya baharatlı yersem birde idrar akım hızı sabahları az oluyor biraz hareket edince veya soğukta kalınca idrar akım hızı artıyor. cinsel ilişki sonrası bir süre idrar akım hızı yine yavaş oluyor aynı darlıktan bende de olabilr diye düşünüyorum.. sadece doktor kulak çöpü gibi bişey sokmuştu aletten girmişti ama çok zor girmişti ..o girdiği için darlık yoktur muhtemelen demişti ama gerçekten zor girmişti... baya ağrılı olmuştu..
Ekrm sana hiç üroflowmetre yapılmadı mı?
bence yaptırmalısın.
idrar kanalına kulak pamuğu gibi şey sokup çıkarması, üretral darlığın olup olmadığı konusunda kesin bir sonuç vermez diye düşünüyorum,
üretral darlık bir doku sonuçta, açılıp daralabilir bazı zamanlarda.
Bactrim800

Caresiz yazdı:Bactirim 800 gecmis olsun acil sifalar ozel mesaj yazdim donmediniz Izmirde Hangi hastane ve Doktora gittiniz Biz Izmirlileri aydinlatirmisiniz. Tesekkur ederim.
özelden cevap yazdım.
Bactrim800

ahmet yazdı:Aynen bactrim özelden bende sormuştum dönüş yapmadın bende izmirdeyim dr un bilgisini paylaşırsan bizde bir görünebiliriz belki bizdeki hastalıkta budur sende sevaba girmiş olursun saklamayın böyle şeyleri kardeşim bu konularda burda herkes birbirine yardımcı olmalı
ahmet merhaba, sakladığım birşey yok merak etmeyin, burada en özel şeylerimizi paylaşıyoruz, doktor ismi saklayacak değilim ;)
özelden konuşmalarımıza baktım, kasım ayındaki yazışmalarımıza, zaten cevaplamışım doktorumu sorduğunda, aksine ben sana gittiğin doktorları sormuşum sen cevaplamamışsın :)
işten güçten görmemiş olabiliriz birbirimize yazdıklarımızı, olur öyle şeyler.
özelden yazdım yeni doktorumu.
Bactrim800

Ekrm yazdı:Bactirim birde Sende hangi sıkıntılar vardı tam olarak idrar la ilgili detaylı bi anlatırsan kimde varsa darlık sıkıntısı anlayabilr..
Problemlerim ;
-İstisnasız her idrarda yanma
-çoğu idrarda ağrı
-idrar sonrası damlama
-idrar sonrası kanama
-penis borusunda kaşıntı, hassasiyet
-prostat civarında huzursuzluk, doluluk ve kaşıntı hissi
-Kasık bölgesinde yer değiştiren ağrılar
-sol testis ağrısı
-cinsel ilişki esnasında ve sonrası yanma, batma acılı boşalma
-cinsel ilişki sonrası idrarlarda, idrarda tutulma, yanma, acı, kanama
-cinsel ilişki sonrası rahatsızlıkların 1-2 günlüğüne artması
-mesane trabekülasyonu
-penis ucunda acı, batma
-sarı sperm, tazyiksiz sperm çıkışı
-boşalırken spermin engel aşıyormuş gibi gelmesi, takılarak, tıkanara
-prostat sıvısı içerisinde sperm yoğunluğunun azlığı
-sperm sayısında düşüklük ve sperm bozuklukları
-bağırsak bozuklukları, bazen ishal bazen kabızlık
-tekrarlayan enfeksiyonlar,
-idrar akım hızında yavaşlık, tazyiksiz idrar, idrarın sonunda damlama
-mesaneyi tam boşaltamama hissi

şikayetlerimin çoğunlukla hepimizin ortak sıkıntıları arkadaşlar. Tam teşhis için, üroflowmetre ve sistoskopi şart, kimse kusura bakmasın, aklınızda en ufak bir şüphe varsa size konan teşhisle ilgili, sistoskopiyi yaptıracaksınız. Kaçarı yok.

Ayrıca unutmayın, prostatit de bir çeşit idrar yolu darlığıdır.
Ekrm

Mesaj gönderen Ekrm »

sağ olasın Bactrim kardeşim güzel açıklamışın..
Bactrim800

Eyup yazdı:Bactrim çok geçmiş olsun bendede hemen hemen aynı şilayetler var üroflowmetri testlerinde 6mls hız ort benim merak ettiğim boşalma esnasında tıkanma yaşıyormuydun
Hiç flomaks kullandın mı yani bu problemlerle bana bph teşhisi konuldu flomaksı 1 ay kullandım akabinde idrar akım hızı bir tık yükseldi doktorun teşhisi eğer flomaks ile akım hızı artarsa üretrada kamış içinde darlık değil mesane boynu yüksekliğinden şüphe ederiz oldu(prostat büyümesi) biraz uzun oldu ama kardeşim ben henüz evli değilim seni bilyorum çocuk sahibi olmadan bu amelyatın spermin geriye kaçması gibi bir riski var diyorlar Allah korusun inşallah böyle birşeyle karşılaşmazsın bu konuda senin görüşün benim için çok önemli kardeşim çok özür diliyorum böyle gamlı baykuş gibi yorum yapmak istemezdim anlayışına sığınıyorum halden anlarsın kardeşim
Merhaba Eyup, benim ortalama hızım 3,5 mls idi, ortalama akım hızı 30 yaşlarında bir erkek için 20 mls olmalı.
boşalma esnasında tıkanma yaşıyordum evet, sperm sanki önünde bir engel varmış da üzerinden atlıyormuş gibi geliyordu.
flomax kullanmadım, rowatinex kullanıyordum arasıra, rowatinex taş düşüren hastalar için önerilen, idrar yollarını genişletebilen bir ilaç. Rowatinex aldığımda idrar akım hızım biraz artıyordu. Ama şu an ameliyattan sonraki muazzam haliyle alakası yoktu tabi. Kötünün iyisi oluyordu.
Ameliyat esnasında, doktorum mesane boynu yüksekliğim olduğunu da gördü, hafif dedi, henüz çocuk sahibi olmadığım için, ve dediğin gibi spermin geri kaçma riski olduğu için o an müdahale etmedi. Daha sonra konuşacağız doktorumla bunun üzerine.
İyi dileklerin için sağol kardeşim, bende zaten hali hazırda sperm bozuklukları mevcut. Verdiğim 2 spermiyogramda, sperm sayısı düşüklüğü ve spermlerimin çoğunun ölü, şekli bozuk ve hareketsiz oldukları tespit edildi. Tüp bebek önerildi. Çocuk sahibi olmak istemediğimiz için kafaya takmıyoruz şimdilik.
Bilmiyorum belki de üretral darlık nedeniyle bozuluyordu spermlerim ya da darlık nedeniyle geri dönüyorlardı. 3 ay sonra bir sperm testi daha yaptıracağım farkı görmek için. Umarım nedeni üretral darlıktır ve ameliyat ile çözülmüştür durum.

Dert etme kendine, istediğini sorabilirsin, burada hepimiz birbirimize yardımcı olmaya çalışıyoruz, hepimize acil şifalar.
Ekrm

Mesaj gönderen Ekrm »

Bactrim800 yazdı:
Caresiz yazdı:Bactirim 800 gecmis olsun acil sifalar ozel mesaj yazdim donmediniz Izmirde Hangi hastane ve Doktora gittiniz Biz Izmirlileri aydinlatirmisiniz. Tesekkur ederim.
özelden cevap yazdım.
Bactrim sen portakal yeyince ağrıların artıyormuydu ?
Bactrim800

Ekrm yazdı:
Bactrim800 yazdı:
özelden cevap yazdım.
Bactrim sen portakal yeyince ağrıların artıyormuydu ?
Öyle birşey hatırlamıyorum.
Ekrm

Mesaj gönderen Ekrm »

şimdi nasıl durumdasın sperm rengi felan normala döndümü .. .tanzikli işeme nasıl gidiyor :D
Bactrim800

Ekrm yazdı:şimdi nasıl durumdasın sperm rengi felan normala döndümü .. .tanzikli işeme nasıl gidiyor :D
Henüz cinsel ilişki kurmadım, yaranın iyileşmesini bekliyorum, Tazyikli işeme devam ediyor, bahçe hortumu gibi işiyorum.
Arı yok yanma yok, gün içerisinde yaralı bölgede içeriden biraz kaşıntı gibi rahatsızlıklar oluyor.
İdrarda kanama yok, ama idrar dışı zamanlarda kanlı iltihabi bir akıntı (çok z miktarda) gelmeye devam ediyor.
Aslında fazla hareket etmemem lazım ama ben sıkılıyorum yerimde duramıyorum, hareket ettikçe ufak yakınmalarım oluyor, ama işeme problemlerim tamamen ortadan kalktı.

Farkettim ki, bu rahatsızlık bende büyük psikolojik sıkıntılar doğurmuş, işemem düzelmesine rağmen her tuvalete gidişimde korkuyorumi ya herşey geriye dönerse diye. Hala işemeye başlarken kendimi kasıyorum acırsa diye.
Ekrm

Mesaj gönderen Ekrm »

kardeşim zamanla düzelecek artık takma bende bendeki idrar akım hızının herhangi bir darlık mı var ondan mı prostatdan mı onu anlamaya çalışıyorum.. Dün Sıcak Su banyosuna oturdum idrar akım hızı arttı biraz bi süre sonra tekrar eski haline geliyor ama
Bactrim800

Ekrm yazdı:kardeşim zamanla düzelecek artık takma bende bendeki idrar akım hızının herhangi bir darlık mı var ondan mı prostatdan mı onu anlamaya çalışıyorum.. Dün Sıcak Su banyosuna oturdum idrar akım hızı arttı biraz bi süre sonra tekrar eski haline geliyor ama
Bunu ancak üroflowmetre ve sistoskopi ile anlayabilirsin. İnan bana, ikisi de çok basit ve acısız tetkikler.
Ekrm

Mesaj gönderen Ekrm »

haftaya yaptırcam zaten randevü aldım.. önce üroflowmetre eğer sorun varsa sistoskopi yapılacak bakalım...
Bactrim800

Ekrm yazdı:haftaya yaptırcam zaten randevü aldım.. önce üroflowmetre eğer sorun varsa sistoskopi yapılacak bakalım...
Ekrm merhaba, tahlilleri yaptırabildiniz mi? ne durumdasınız?
Bactrim800

Tekrar merhaba,
ameliyattan sonra 18. gündeyim,
sonda çıkalı 12 gün oldu,
ameliyat sonrası akıntılarım, kanamalarım giderek azaldı,
son iki gündür bitme aşamasında.
En ufak bir acıma, ağrı, yanma yok.
Yeniden doğmuş gibiyim,
psikolojimi toparlıyorum.

Bugüne kadar beni gereksiz tahlillerle, yanlış teşhisler ile oyalayan, kronik prostatit olmadığım halde, boşuna ilaçlar veren, psikolojimi bozan doktorlara en içten dileklerimi sunuyorum,
dünyanın en basit idrar testi olan üreflowmetreyi yaptırmayı akıl edemeyen doktorlara da selam olsun.
freeman

Mesaj gönderen freeman »

Bactrim800 yazdı:Tekrar merhaba,
Yeniden doğmuş gibiyim,

Bugüne kadar beni gereksiz tahlillerle, yanlış teşhisler ile oyalayan, kronik prostatit olmadığım halde, boşuna ilaçlar veren, psikolojimi bozan doktorlara en içten dileklerimi sunuyorum,
dünyanın en basit idrar testi olan üreflowmetreyi yaptırmayı akıl edemeyen doktorlara da selam olsun.
geçmiş olsun ,doktora sordun mu tekrarlama olasılığı var mı diye ?
Bactrim800

freeman yazdı:
Yeniden doğmuş gibiyim,

Doktor zaten ameliyat kararını almadan önce söyledi, tekrarlayabilir diye. Araştırdım bu konuyu, defalarca bu ameliyatı olan insanlar var.
Fakat düşününce, yapacak birşey yok. Zaten geç kalındığı için mesanenin canına okumuşuz. En azından artık, tekrar daralma olacaksa bile o zamana kadar enfeksiyonlardan, ağrılardan ve yanmalardan uzak bir hayatım olacak.
Boşalırken canımın yanmaması da cabası.
mfa94

Mesaj gönderen mfa94 »

Bactrim800 yazdı:
freeman yazdı:
Yeniden doğmuş gibiyim,

Doktor zaten ameliyat kararını almadan önce söyledi, tekrarlayabilir diye. Araştırdım bu konuyu, defalarca bu ameliyatı olan insanlar var.
Fakat düşününce, yapacak birşey yok. Zaten geç kalındığı için mesanenin canına okumuşuz. En azından artık, tekrar daralma olacaksa bile o zamana kadar enfeksiyonlardan, ağrılardan ve yanmalardan uzak bir hayatım olacak.
Boşalırken canımın yanmaması da cabası.
Abi peki neden direk açık ameliyat yapılmıyor denilen göre en yüksek başarı oranı açık ameliyat. neden tekrarlama ihtimali yüksek olanı seçiyorlar?
Bactrim800

mfa94 yazdı:Tekrar merhaba,
Yeniden doğmuş gibiyim,

geçmiş olsun ,doktora sordun mu tekrarlama olasılığı var mı diye ?[/quote]

Boşalırken canımın yanmaması da cabası.[/quote]
Abi peki neden direk açık ameliyat yapılmıyor denilen göre en yüksek başarı oranı açık ameliyat. neden tekrarlama ihtimali yüksek olanı seçiyorlar?[/quote]

Açık ameliyatın yan etkileri düşünüldüğünde (penis eğriliği, enfeksiyon, sertleşme problemi ve tekrarlama riski) genç hastalarda öncelikle kapalı (intern üretrotomi) öneriliyor. Kapalı ameliyat kısa darlıklarda tercih edilirken, boyu 2 cm'i geçen uzun darlıklar için açık ameliyat yapılıyor. Penisdeteki uzun darlık mukozası çıkarılıp ,ağız içinizden ya da dilinizden bir parça oraya ekleniyor.

Sonuç olarak iki tür ameliyatın da tekrarlama olasılığı var. Açık ameliyatın yan etkileri düşünüldüğünde kapalı ameliyat daha iyi bir seçenek.
menemen
Hastalık Başlangıç Yılı: 2016

Mesaj gönderen menemen »

Bn 2 defa uroflowmetre yaptrdim. Birinde tepe akim hizi 30.1 ortalama akim hizi 14.6 637ml idrar yatm ikincisinde azami akis hizi 37 ortalalama akim hizi 21 736ml idrar yaptm bnde de idrarda zorluk,agri ve yanma var. Bide penisin cogu yerinde agri var
menemen
Hastalık Başlangıç Yılı: 2016

Mesaj gönderen menemen »

Bndede uretra darligi olabilirmi.
nedenben
Hastalık Başlangıç Yılı: 2015

Mesaj gönderen nedenben »

Bactrim800 nasılsın. Kaç yıldır bu rahatsızlıkları çekiyordun?