Ameliyat Oldum (Internal Üretrotomi)

Prostat bezine yapılabilecek cerrahi operasyonlara ait bilgiler.
etmen
Hastalık Başlangıç Yılı: 2015

Re: Ameliyat Oldum (Internal Üretrotomi)

Mesaj gönderen etmen »

Bactrim800 den haberi olan arkadaş varmı
Nedensiz

Mesaj gönderen Nedensiz »

etmen yazdı:Bactrim800 den haberi olan arkadaş varmı
Etmen abi sendede mi darlık oluştu
etmen

Mesaj gönderen etmen »

evet
denge
Hastalık Başlangıç Yılı: 2012

Mesaj gönderen denge »

Etmen bey merhaba ,

Benim işeme hızım 2ml cıktı 1 ay xatral kullandım ama fayda etmedi hız aynı . Doktor uretea darlığı ve veya mesane boynu darlığı dedi . Haftaya ameliyat olacağım . Ama spermin geri kaçma riski var dedi mesane boynu darlığı var ise . Artık cocuk düşünmüyoruz ama acaba cinsel haz ve istek olarak değişiklik olur mu diye merak ediyorum . Siz bu ameliyatı oldunuz sanıtım . Tecrübenizi aktarırsanız sevinirşm . Ayrıca idrar hızında artış oldumu ? Bu arada taş 43 . Selamlar
Nedensiz

Mesaj gönderen Nedensiz »

denge yazdı:Etmen bey merhaba ,

Benim işeme hızım 2ml cıktı 1 ay xatral kullandım ama fayda etmedi hız aynı . Doktor uretea darlığı ve veya mesane boynu darlığı dedi . Haftaya ameliyat olacağım . Ama spermin geri kaçma riski var dedi mesane boynu darlığı var ise . Artık cocuk düşünmüyoruz ama acaba cinsel haz ve istek olarak değişiklik olur mu diye merak ediyorum . Siz bu ameliyatı oldunuz sanıtım . Tecrübenizi aktarırsanız sevinirşm . Ayrıca idrar hızında artış oldumu ? Bu arada taş 43 . Selamlar
Hocam bana 3 prof üretra darlığı dedi stroskopi yaptırdım temiz çıktı
denge

Mesaj gönderen denge »

Gecmiş olsun geçmiş olsun Nedensiz . Peki sonrasında neler yapıyorsun . Debide herhangi bir düzelme var mı acaba ?
mustafa0677
Hastalık Başlangıç Yılı: 2011

Mesaj gönderen mustafa0677 »

denge yazdı:Gecmiş olsun geçmiş olsun Nedensiz . Peki sonrasında neler yapıyorsun . Debide herhangi bir düzelme var mı acaba ?

Geçmiş olsun, sistoskopi yaptırmış mıydınız? Prostat normal büyüklükte mi?
etmen

Mesaj gönderen etmen »

mrb denge cinsel haz ve istek olarak bir değişiklik olmaz ameliyat öncesi nasılsa öyle devam eder mesane boynundaki problemden dolayı coçuk meselesi doğru ama testislerden alınan bir yöntemle tüp bebek yapıyorlar diye duymuştum. evet idrar akımında artış oldu ancak bir ay sonra doktor kontrole gel dedi hızı nedir kesin bir şey söylemek mümkün değil hız yaşa göre değişiklik gösteriyor . üreta darlığı benim ki tekrarlama riski var Bactrim800 yazılarını okursan görürsün seninki hangisi sisteskopide belli olur. ameliyat olmadan önce netleştirmek amacı ile sisteskopi ol 5 dakika sürmez sonra düşün birinde coçuk diğerinde devamlı tekrar eden darlık mesane boynu darlıklarında kurtaracak şekilde hafif traşlanırsa meninin bir kısmı geri kaçmayabilir. problem mesane boynunda ise şayet hastalığın çekilebilir düzeyde ise önce coçuk sonra ameliyat ol derim.çoçuk düşünmüyoruz lafı sonradan keşkelere dönmesin önce sisteskopi selamlar
denge

Mesaj gönderen denge »

Herkese merhabalar ,

Sistoskopi yapilmadi . Ancak mesanede kalinlasma tespit edildi . Bobrege zarar vermesin diye ve cocuk sahibi oldugumuz ve baska cocuk yapmasi dusunmedigimiz icin operasyon karari aldik . Zira idrar akim hizi cok yavas bunun haricinde bir sikayetim yok zaten . Sistoskopi icin zaten firip bakacagiz ne var ne yok eger mudahale etmemiz gereken bir durum varsa mecbur mudahale edecegiz yoksa mesane ve bobreklerle ilgili sorun yasaman kacinilmaz dendi . Isin psikolojik boyutu beni dusunduren eger mesane boynunda ise sorun . Herkese Allah tan sifa dilerim . Etmen Bey sizede bilgi ve tavsileriniz icin ayrica tesekkur ederim .
Bactrim800
Hastalık Başlangıç Yılı: 2000

Mesaj gönderen Bactrim800 »

Geri döndüm. :D
Naılsınız arkadaşlar,
ben idare ediyorum, :P
2. internal üretrotomi operasyonumu mart 2017'de olmuştum.(kapalı idrar yolu darlığı ameliyatı)
Kronik rahatsızlığım geri dönüyor. Alıştım artık. 8-)

1 ay önce yaptırdığım üroflowmetre test sonuçlarım
max akış hızı 13 ml/s
mac hıza ulaşma 14s
işenen hacim 280 ml
akış süresi 38 s
ortalama kış 7 ml/s
kalan idrar 20 ml

ilk ameliyatımdan önce idrarda yanma, kanama ve ağrı şikayetlerim vardı ve ortalama kış hızım 3,5 ml/s idi.

başka bir prof'a gittim bu sefer çalıştığım yere yakın diye, iyi ilgilendi sorunumu anladı sağolsun.
işeme sonuçlarımın çok kötü olmadığını söyledi yine de jelli sonda ile dilatasyon yapmayı teklif etti kabul ettim.
dilatasyon esnasında 4mm sondayı prostata yakın olan darlıktan geçirirken zorlandı ve fazla üstüne gitmeden yarıda kesti.

sistoskopi yaparak bakmalıyım dedi. ameliyat tarihi aldık. ancak ameliyata gitmedim.

daha önceki 2 ameliyatımı yapan doktora güvenim tam olduğu için, tekrar kendi doktoruma ameliyat olmayı planlıyorum.

etmen abi, özel mesajını gördüm ama cevaplayamadım, şöyle bir mesaj veriyor "Bazı kullanıcılar özel mesaj alımını kapattıkları için eklenemedi."

benim hikayemi merak eden yeni arkadaşlar için http://kronikprostatit.org/viewtopic.ph ... %B1#p24253

forumda idrar yolu darlığı teşhisi konan ve internal üretrotomi ameliyatı olan ya da olmayı düşünen arkadaşlar varsa istediklerini sorabilirler?

görüşürüz.
etmen

Mesaj gönderen etmen »

mrb Bactrim800 işeme sonuçlarının doktor kötü olmadığını söylemiş niçin ameliyat olmak istiyorsun belkide bu hali ile kalacak daha fazla daralmayacak sen bi daha düşün olma son raddeye gelene kadar sabret istersen
menemen
Hastalık Başlangıç Yılı: 2016

Mesaj gönderen menemen »

Allah sifa versin abi gercektn zor bi durum
asosyal

Mesaj gönderen asosyal »

menemen yazdı:Allah sifa versin abi gercektn zor bi durum
Bayağıdır girmiyordun nasıl gidiyor? Düzelme var mı kardeşim?
menemen

Mesaj gönderen menemen »

asosyal yazdı:
Dostm halen ayni yaa iste. En son zafer oymana gitmistm oda ptostat sivisndan sonra sende iltihap yok sadece prostat sisikligi var dedi. Kendine iyi bak zamanla gecer dedi.
Halen penis agrisi idrarda yanma ignec idrar hissi halen devam ediyor
menemen

Mesaj gönderen menemen »

menemen yazdı:
asosyal yazdı:
Dostm halen ayni yaa iste. En son zafer oymana gitmistm oda ptostat sivisndan sonra sende iltihap yok sadece prostat sisikligi var dedi. Kendine iyi bak zamanla gecer dedi.
Halen penis agrisi idrarda yanma ignec idrar hissi halen devam ediyor.
Sen nasilsin kardesim peki
asosyal

Mesaj gönderen asosyal »

menemen yazdı: Halen penis agrisi idrarda yanma ignec idrar hissi halen devam ediyor.
Benim de aynı şişlik var prostatta iltihap yok ayda 1 doktora gitmeye devam bu sene çok çektim bu hastalıktan 6 ay oldu çok iyi sonuçlar almıştım önceden 2 senedir yok gibi bişey di ama Nisan ayında beri illallah dedim
menemen

Mesaj gönderen menemen »

asosyal yazdı:
menemen yazdı: Halen penis agrisi idrarda yanma ignec idrar hissi halen devam ediyor.
Benim de aynı şişlik var prostatta iltihap yok ayda 1 doktora gitmeye devam bu sene çok çektim bu hastalıktan 6 ay oldu çok iyi sonuçlar almıştım önceden 2 senedir yok gibi bişey di ama Nisan ayında beri illallah dedim
Insallah birgun iyilesiriz
asosyal

Mesaj gönderen asosyal »

menemen yazdı: Insallah birgun iyilesiriz
İnsan işte Allah'tan umut kesilmez diyorum kardeşim ama çok zor bir hastalık bu insanı intihar eşiğine getiren bir hastalık
Galip

Mesaj gönderen Galip »

menemen yazdı:
asosyal yazdı:
menemen, belkı 1 yılı gectı sana onermıstım molcef/plus doktora danıs kullan,hıc kullandınmı?
menemen

Mesaj gönderen menemen »

asosyal yazdı:
İnsan işte Allah'tan umut kesilmez diyorum kardeşim ama çok zor bir hastalık bu insanı intihar eşiğine getiren bir hastalık
Dogru soliyon kardesim ama sabretmemiz lazim baska yapcak bisey yok
menemen

Mesaj gönderen menemen »

Galip yazdı:
menemen yazdı:
asosyal yazdı: Benim de aynı şişlik var prostatta iltihap yok ayda 1 doktora gitmeye devam bu sene çok çektim bu hastalıktan 6 ay oldu çok iyi sonuçlar almıştım önceden 2 senedir yok gibi bişey di ama Nisan ayında beri illallah dedim
menemen, belkı 1 yılı gectı sana onermıstım molcef/plus doktora danıs kullan,hıc kullandınmı?
Galip kullandim kardesim ilk kullandigimda biraz faydali oldu gibi gelmisti ama sonra hic biseye yaramadi tam 3 kutu kullandim
Galip

Mesaj gönderen Galip »

menemen yazdı:
Galip yazdı:
Galip kullandim kardesim ilk kullandigimda biraz faydali oldu gibi gelmisti ama sonra hic biseye yaramadi tam 3 kutu kullandim
Suanda formda molcef/plus cokca gundemde dıger kullanan arkadaslara belkı yararı olur dıye soruyorum

Sonucta zafer oyman muayene oldugunda lokosıte rastlamadı belkıde enbuyuk faktor molcef/plus olabılır
menemen

Mesaj gönderen menemen »

Galip yazdı:
menemen yazdı:
Galip yazdı:
Suanda formda molcef/plus cokca gundemde dıger kullanan arkadaslara belkı yararı olur dıye soruyorum

Sonucta zafer oyman muayene oldugunda lokosıte rastlamadı belkıde enbuyuk faktor molcef/plus olabılır
Belkide abi bilemiyorum. Ama gecmiyor iste ne yaptysam
Fzt

Mesaj gönderen Fzt »

Şu an nasılsın hocam ? Çok geçmiş olsun
Fenerbahçe34
Hastalık Başlangıç Yılı: 2014

Mesaj gönderen Fenerbahçe34 »

Merhaba arkadaşlar bende kesik kesik idrak ,idrarda zorlanma,idrar torba tam olarak boşaltmama penis kökünde ağrılar , karın altında ağrılar var
İki defa sistoskopi oldum darlık yok dediler
Enjeksiyon iğne yaptırdım hoca o zaman makattan ultrason bakıyordu hiç bişey demedi anlamadım gitti hiç bir ilaç çalışmıyor ben de bir sürü ters yaptırdım bişey çıkmıyor nereye gideceğimi bilemedim..