TUMT TERMOTERAPİ ISI TEDAVİSİ OLANLAR...

Prostat bezine yapılabilecek cerrahi operasyonlara ait bilgiler.
Eskihasta
Hastalık Başlangıç Yılı: 2016

Re: TUMT TERMOTERAPİ ISI TEDAVİSİ OLANLAR...

Mesaj gönderen Eskihasta »

Daha önce eski kullanıcı adımla tumt tedavisi hakkında bir şeyler yazmıştım hatta bu konuyu baya araştırmıştım damla üroloji merkezinde o zamanlar tumt vardı sanırım şimdi yok.Ben eswt yaptirmistim ordaki Üroloji uzmanı Cüneyt hoca idi sanırım baya bilgiliydi prostatit konusunda biz haftada 3 gun eswt eswt olduğu gunler masaj ve antibiyotik iğne kombin yapmıştık ve şikâyetlerim tavan yapmıştı ama sonrasında iyilesmistim.Tumt tedavisinin riskli oldugunu ve prostatit konusunda kesin veya yüksek etkili bir seçenek olmadığını soylemisti.Yapmamisti bana hatta o dönem forumdaki arkadaşlarda baya karşı çıkmıştı bu tedaviye
abc
Hastalık Başlangıç Yılı: 2020

Mesaj gönderen abc »

Ordu52 yazdı:
kadir yazdı:Raci iyiyim dememismiydi kardesim?
Bilmiyorumki abi hiç çatmadim yazmıyorda bayadır birde termo yaptıranlardan bir farate kardeşimizin iyi oldugunu biliyorum raci yaptirdim demisti ama iyi veya kotu bir bilgi alamadik kendisinden
raci iyilesti bu baslikta yazisi var bi bak istersen.
abc

Mesaj gönderen abc »

Eskihasta yazdı:Daha önce eski kullanıcı adımla tumt tedavisi hakkında bir şeyler yazmıştım hatta bu konuyu baya araştırmıştım damla üroloji merkezinde o zamanlar tumt vardı sanırım şimdi yok.Ben eswt yaptirmistim ordaki Üroloji uzmanı Cüneyt hoca idi sanırım baya bilgiliydi prostatit konusunda biz haftada 3 gun eswt eswt olduğu gunler masaj ve antibiyotik iğne kombin yapmıştık ve şikâyetlerim tavan yapmıştı ama sonrasında iyilesmistim.Tumt tedavisinin riskli oldugunu ve prostatit konusunda kesin veya yüksek etkili bir seçenek olmadığını soylemisti.Yapmamisti bana hatta o dönem forumdaki arkadaşlarda baya karşı çıkmıştı bu tedaviye
tumt degil termoterapi var damla tıpta uyguluyolar gecen hafta görüstum.Termoterapi o kadar yayginlasmiski hastaneleri gec artik bazi doktorlarin ozel muayinehanelerinde bile yapiyolar.
Tontila
Hastalık Başlangıç Yılı: 2021

Mesaj gönderen Tontila »

Termoterapi son dönemde kafama yatıyor tavsiye eder misiniz olanlar 20 yaşındayım açıkçası yan etkisi olur mu diye korkuyorum yoksa çoktan olmuştu
Eskihasta

Mesaj gönderen Eskihasta »

O dönem prostatit için uygun bulmamisti
bkr60
Hastalık Başlangıç Yılı: 2010

Mesaj gönderen bkr60 »

Arkadaşlar termoterapi yaptıranlar neden susuyor forumdada ilgi kalmadi sanirim bu tedaviye
Farate
Hastalık Başlangıç Yılı: 2017

Mesaj gönderen Farate »

Arkadaşlar ben varım bir sorun yok hâlâ.
Yan etki konusunda yeterince açtım ve açık konuştum
Benim hikayem farate konumu okuyabilirsiniz.
Ordu52
Hastalık Başlangıç Yılı: 2009

Mesaj gönderen Ordu52 »

Termo tedavisi coşkun hocamiz bu ay tekrar başlıyor hadi hayırlısı bakalım inşallah bir faydası olur bu tedavinim
raci
Hastalık Başlangıç Yılı: 2012

Mesaj gönderen raci »

(eski yazımı buraya kopyaladım bir hafta önce yazmıştım)

selam arkadaşlar, bugün forumda "inşallah buraya bir gün iyileştim yazacağım" diyen bir arkadaşı gördüm ben de yazmak istedim.
2019 Şubat'ından beri bu dert bende de var, üstelik 2012'de de yaşamış ve atlatmış olmama rağmen bu kez neden alanında uzman doktorlara gitmediğimden bir ay aralıklarla cipro kullana kullana hastalığın geçtiğini sana sana haziran ayında Zafer Oyman'da aldım soluğu, 15-20 lökositle aylar süren ağır antibiyotikler, 8 ay sonra tekrar başlayan bu hastalık bu kez daha farklıydı, lökosit yoktu ama antibiyotik iyi geliyordu, boraks dahil denemediğim şey kalmadı, bu süre içinde çakşır suyundan limon melisaya saw palmettodan quercetine odam hastane odası gibi kokuyor, takviyeler vitaminler cabası.

lökositsiz bu ağrılar uzun süre devam etti ve 22 Şubat'ta Eskişehir'de termo terapi yaptırdım, yaptırdıktan sonra çok daha kötü oldum bir ay kan boşaldım ağrılar sızılar uyuşmalar, lanet ettim nereden yaptırdım diye.
Bugün 22 Mayıs, dün 4 kez boşaldım, cinsel isteksizlik bunun gibi şeyler kayboldu eskiye göre penisin daha sert olduğunu fark ettim.

Bazı arkadaşlarımın şifa göremediğini okudum ben 52-53 derecede yaptırdım zaten kanlı sperm diğer arkadaşlarda olmamış hatta ben operasyon sırasında altıma işedim, yani idrarını uzun süre tutarsın da acı hissedersin ya öyle bir acı hissediyorsunuz bu yüzden tutma dedi operatör ben de saldım :D zaten yataklar naylon kaplıymış. Çok detay verdim ya... :D

Gel gelelim ne durumdayım, bu lökositsiz nanbakteriyel prostatitin ne olduğunu az çok anladım.
Acı, baharat, ekşi... yani yediklerimin beni hasta ettiğini bilmiyordum, hep 31 çekerken tükürüğüm mü yapıyor, kayganlaştırıcı mı, anal ilişki mi, oral mı derken bunların hiçbiri olmadığını anladım.
Ama acı biber yersem karabiber, nane limon bile içsem ertesi gün aynı semptomları görüyorum ama artık ciddiye almıyorum, geçicisin geçeceksin diyorum ve birkaç güne prostat sıfırlanıyor.

Bu hastalık prostatı bence aşırı derece hassaslaştırmış, bizim gibi bir ruh haline bürünmüş, yani yarım limon yesen kaşıntı zonklama yapıyor, hele acı "evlerden ırak"

Velhasıl kelam, vaktinizi aldım kusura bakmayın, sadece benden haber almanızı istedim, Kadir abi de bana bir mesaj yazmış.
Şu anki durumum bu, çok şükür iyiyim ama bu hastalık geçmiyor arkadaşlar sadece iyi ve kötü günleriniz oluyor.
Termonun bana faydası artık ağrı duymuyorum, g.tümün üstüne oturabiliyorum çok şükür.
Kaşınma zonklama o tarz şeyler büyük abdest sonrası olabiliyor ama uzun sürmüyor, günün her saati sıfır değilim ama çoğu zaman hastalığı hatırlamıyorum ve yediklerime dikkat ediyorum, size tavsiyem budur karabiber bile tüketmeyin bir süre bence ve bu termoyu yaptıracaksanız en üst ısıda 55'de yaptırın ki faydası olsun.

Allah'ım hepinize hepimize şifalar versin.
raci
Hastalık Başlangıç Yılı: 2012

Mesaj gönderen raci »

ayrıca bir whastapp grubu var orada yaptıranlardan da yapıtracaklardan da haberdar olarak fikir sahibi olabilirsiniz
yaptırmadan da asla bilemeyeceksiniz size iyi gelip gelmeyeceğini
yan etkisi çatallı işeme dışında olmadı o da her zaman olmuyor
bu hastalık kalıcı unutmayın yediklerinize dikkat etmez alkol alırsanız ilk güne dönersiniz ama dikkat ederseniz de antibiyotiksiz sıfır gibi hissederseniz
termonun bana faydası bu oldu
yoksa gidip 5-6 tane acı turşu yeseniz limon ekşi erik yeseniz semtpomlar aynı olur
bazen yiyorum da ne yapayım yani kötü de olsam iyileşiyorum
ama termodan önceki gibi kötü değilim Allaha hamdolsun ki
Ordu52

Mesaj gönderen Ordu52 »

raci yazdı:ayrıca bir whastapp grubu var orada yaptıranlardan da yapıtracaklardan da haberdar olarak fikir sahibi olabilirsiniz
yaptırmadan da asla bilemeyeceksiniz size iyi gelip gelmeyeceğini
yan etkisi çatallı işeme dışında olmadı o da her zaman olmuyor
bu hastalık kalıcı unutmayın yediklerinize dikkat etmez alkol alırsanız ilk güne dönersiniz ama dikkat ederseniz de antibiyotiksiz sıfır gibi hissederseniz
termonun bana faydası bu oldu
yoksa gidip 5-6 tane acı turşu yeseniz limon ekşi erik yeseniz semtpomlar aynı olur
bazen yiyorum da ne yapayım yani kötü de olsam iyileşiyorum
ama termodan önceki gibi kötü değilim Allaha hamdolsun ki
Kardeş verdiğin bilgiler için saolasın bu tedavinin şişliğe bir faydası oluyormu acaba indiriyormu
kompakt

Mesaj gönderen kompakt »

arkadaşlar ufak bir araştırma sonucu çoğu flora patojeninin 60 derecelerden sonra ölmeye başladığını öğrendim maalesef termoterapi bakteriyle boğuşan arkadaşlar için ancak be ancak sağlam bir antibiyotik küründen yada faj tedavisinden sonra mantıklı gözüküyor dokuya birtakım değişiklikler yapsada prostatımı yaktırırsam bakterilerde ölür mantığı yanlış gibi, gerçekten öğrenmemiz gereken şu bu işlemden sonra bakterilere tam olarak ne oluyor ? Aslında bir lab. mikrobiyoloğuna sormak lazım bu detayı 55 derecede 1 saat yakılmış bir organdaki enfeksiyon kolonisine ne olur bakteri hala bu dokuda beslenip üreyip sinirlere kadar inip prostat gözeneklerini tıkayabilirmi diye. Böyle büyük bir problem varken termoterapi riskli gibi, bu soruların cevaplarını ortak bi şekilde aydınlatsak kafamız rahatlar coşkun hocanın wp grubundakiler bu soruyu sorup cevabını bize iletirlerse çok hoş olur yada bir mikrobiyolog yada enfeksiyon uzmanının görüşüde çok aydınlatıcı olabilir.
akoray

Mesaj gönderen akoray »

Ölmüş olan bakteriler nasıl tekrar beslenebilir ki ?.
marti456
Hastalık Başlangıç Yılı: 2021

Mesaj gönderen marti456 »

İlaç içip içip geçmemesi de ayrı sıkıntı yaktırıp geçmek lazım bence .
Mserhat
Hastalık Başlangıç Yılı: 2002

Mesaj gönderen Mserhat »

Geçmiş olsun
huseyin252
Hastalık Başlangıç Yılı: 2019

Mesaj gönderen huseyin252 »

Bu işin yolu antibiyotik bence uzunsüre 6 ay en az başka yolu yok bence ben en uzun süre 4 ay aldım yüzde 10 veya 20 fayda gördüm sıfır değilim yüzde 80 gibiyim rahatsız eden tek septomum idrar septomu 2.5 sene oldu belliki geçmeyecek artık götü parmaklatmaya ve antibiyotiklere biraz ara vermek istiyorum yoruldum artık belki yakı ve ısırgan otu deneyebilirim başka türlü vucüdü şöyle bir yıl dinlendirmek istiyorum
Herkes bir hayat şeçer seçtiği hayatın bedelini öder
gokhan

Mesaj gönderen gokhan »

Malatya da olan arkadaş kimdi
gokhan

Mesaj gönderen gokhan »

Herkesten özürdilerim cevap şeklini unutmuşum formda 2 defa yazmışım aynı cümleleri söylemiyorum da 2 yıldır yaklaşık girmiyorum girdikçe aklıma gelip ki okudukça piskolojim bozuluyordu inşallah iglesen olmusdur icimiZde sonuca ulaşan
kompakt

Mesaj gönderen kompakt »

akoray yazdı:Ölmüş olan bakteriler nasıl tekrar beslenebilir ki ?.
termoterapideki ısı bakterileri öldürmeye yetmiyor maalesef
akoray

Mesaj gönderen akoray »

Doğrudur. Çok yüksek sıcaklık gerekir sanırım
kompakt

Mesaj gönderen kompakt »

akoray yazdı:Doğrudur. Çok yüksek sıcaklık gerekir sanırım
Flora patojenleri ortalama 62 den sonra termal ölüm yaşıyorlar hatta ve hatta yarattıkları toxinler çok çok daha yüksek ısılarda bile aktif kalmaya devam ediyor yanma şikayetleride bununla ilgili aslında, kimsenin moralini bozmak istemem ama bizim böyle bir tedavi almadan önce tumt sonrası bakteri kolonisine ne oluyor kesin olarak bilmemiz lazım çünkü ölmedikleri kesin, yokmudur arkadaşlar tanıdığınız veya şuan tedavi yürüttüğünüz bir enfeksiyon uzmanı bu konuda teknik ve aydınlatıcı bir bilgi verecek ? Kadir abinin söylediği nekroz dokuda bakteri beslenemez virülansı düşer tezine arka çıkacak bilimsel bir veri veya kanıt lazım ki bizde gidip bu tedaviyi gönül rahatlığıyla olalım.
akoray

Mesaj gönderen akoray »

Üstat benim bir tezim var bu konu ile ilgili

mesela aç kaldığım zaman ağrım azalıyor libidom artıyor aç kaldığımız zaman vücut toksinlerden faydalanıp enerji üretiyor diye tahmin ediyorum

oradaki toksinleri bitirici bir takım şeyler yapmamız lazım ama ne ?.....
duman64
Hastalık Başlangıç Yılı: 2008

Mesaj gönderen duman64 »

kompakt yazdı:
Flora patojenleri ortalama 62 den sonra termal ölüm yaşıyorlar hatta ve hatta yarattıkları toxinler çok çok daha yüksek ısılarda bile aktif kalmaya devam ediyor yanma şikayetleride bununla ilgili aslında, kimsenin moralini bozmak istemem ama bizim böyle bir tedavi almadan önce tumt sonrası bakteri kolonisine ne oluyor kesin olarak bilmemiz lazım çünkü ölmedikleri kesin, yokmudur arkadaşlar tanıdığınız veya şuan tedavi yürüttüğünüz bir enfeksiyon uzmanı bu konuda teknik ve aydınlatıcı bir bilgi verecek ? Kadir abinin söylediği nekroz dokuda bakteri beslenemez virülansı düşer tezine arka çıkacak bilimsel bir veri veya kanıt lazım ki bizde gidip bu tedaviyi gönül rahatlığıyla olalım.
Meraba
Geçen yıl Nisan ayında nüks yaşamıştım.ilk 2 ay çok zordu.Hem ağrı hem yanma vardı.Ilginctir ki bir gün postat bölgesi ağrı yapıyordu. Ertesi gün ağrı kesiliyor yanma başlıyordu. Sizin de dediginiz gibi bakteriler toksinleri dışarı atarken yanma oluşuyordu.Daha Sonra bu yanma geçti fakat ağrının şiddeti düştü. Artık bakteriler ilk baştaki gibi antibiyotikler sayesinde ya zayıfladı ya da yok oldu ama vücudun bunlara karşı oluşturduğu inflsmasyon devam ediyor.Hem de lökosit düşük 1-2 olmasına rağmen. Bakteriler aktif olsa lökosit de yüksek olur idrar kanalında ya da peniste yanma ve ağrı olur.bunlar yok fakat inflamasyon devama ediyor ve bu da sinirlere baskı yaparak ağrıya neden oluyor.Eger inflamasyonu indirebilsek belki de sorun da bitecek. O da ne masajla ne de düzenli boşalma ile iniyor ya da azalıyor.Acaba bu zamanla vücut tarafından yok edilebilir mi?
kompakt

Mesaj gönderen kompakt »

duman64 yazdı:
kompakt yazdı:
Meraba
Geçen yıl Nisan ayında nüks yaşamıştım.ilk 2 ay çok zordu.Hem ağrı hem yanma vardı.Ilginctir ki bir gün postat bölgesi ağrı yapıyordu. Ertesi gün ağrı kesiliyor yanma başlıyordu. Sizin de dediginiz gibi bakteriler toksinleri dışarı atarken yanma oluşuyordu.Daha Sonra bu yanma geçti fakat ağrının şiddeti düştü. Artık bakteriler ilk baştaki gibi antibiyotikler sayesinde ya zayıfladı ya da yok oldu ama vücudun bunlara karşı oluşturduğu inflsmasyon devam ediyor.Hem de lökosit düşük 1-2 olmasına rağmen. Bakteriler aktif olsa lökosit de yüksek olur idrar kanalında ya da peniste yanma ve ağrı olur.bunlar yok fakat inflamasyon devama ediyor ve bu da sinirlere baskı yaparak ağrıya neden oluyor.Eger inflamasyonu indirebilsek belki de sorun da bitecek. O da ne masajla ne de düzenli boşalma ile iniyor ya da azalıyor.Acaba bu zamanla vücut tarafından yok edilebilir mi?
Bence geçmeyen bir enflamasyon kesinlikle enfeksiyon ibaresi eğer diğer nonbakteriyel etmenler eleniyorsa (kas ve sinir sıkışmaları gibi) uzun süreli antibiyotik ve prostat masajından kesinlikle sonuç alırsınız bence eğer ilaç kullanmak istemiyorsanız rektal yoldan boraks yada antibakteriyel doğal yağları kullanmayı deneyebilirsiniz.
Ordu52

Mesaj gönderen Ordu52 »

Arkadaslar ben allah izin verirse perşembe gunu termo için coşkun hocamizin yaninda olucam insallah fayda görürüz son umut artık