NASIL BİR KARAR VERMELİYİM?

Prostat bezine yapılabilecek cerrahi operasyonlara ait bilgiler.
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2004

Re: NASIL BİR KARAR VERMELİYİM?

Mesaj gönderen kadir »

Prostatozurlu yazdı:
kadir yazdı:
fahrettin yazdı: Neredeyse hiç ağrım olmadı abi .
Kardesim sen ozaman prostatit degilsin..uriner sistemle ilgili baska bir sikintin olabilir. Agrin, yanman yok, tahliller temiz, Prostatit olsaydin ameliyata gerek yoktu cunku tedavisi var. Fakat senin sikintin farkli ameliyat kacinilmaz olabilir.
Abi özelden gönderdigin msjı okuyamıyorum.okuma yetkiniz yok diye bir hata veriyor
50 mesaj dolu ise, en az iki mesaj silmeniz gerekir.
prosta50
Hastalık Başlangıç Yılı: 2017

Mesaj gönderen prosta50 »

fahrettin yazdı:Arkadaşlar daha önceki nikim AliDuman dı. Şifremi kaybettiğim için bu isimle açtım. Arkadaşlar benim tek sorunum idrar. Xatral kullanmama rağmen Son üroflometride ortalama akım hızı 2 ml/sn çıktı. Evet yanlış okumadınız 2 ml/sn . Doktor seksen yaşındaki dedeler senden iyi işiyor dedi. Ultrasonda mesane kalınlaşması ve divertikulit başlangıcı çıktı. Yani mesane fonksiyonunu kaybediyor. Doktor çok yakında mesane ve böbreklerini kaybedersin dedi. İşemek bir zülüm oldu benim için . İşerken mesane o kadar zorlanıyor ki işemeden sonra bir saat mesanem ağrıyor o derece. Yakın zamanlarda böbreklerimde ağrımaya başladı. Kadir abi ameliyatı pek önermiyor ama benim için ameliyat zorunlu mu oldu bilmiyorum . Her gittiğim doktor hemen ameliyat diyor idrar akım hızını görünce . Böbrekleri ve mesaneyi kurtar diyor. Böbreklerimi kaybetme korkusu çok tedirgin ediyor beni. Benimle aynı durumda olan arkadaşlar varsa fikir alışverişi iyi olur.
arkadaşım yaşın daha genç xatral işetmiyorsa flomaks veya ürorec 8 mg kullan. İyi bir doktora git prostatın kaç gram. Hemen ameliyat olma meni gelmez sonra botoks ve başka yöntemler araştır
Cenesuyu

Mesaj gönderen Cenesuyu »

Burdan bi abimizle tanismistim karbonatli suyun faydasini gormustu karbonatli suyu denedin mi kucultebilir prostati bir bardak suyla dene bir cay kasigi
Cenesuyu

Bir de fahrettin kardesim bu rahtsizligi ne zmanfan beri yasiyosun eger yeni bir seyse ameliyatsiz eski haline gelir ins.
Cenesuyu

-Alfa redüktaz inhibitörleri : Bu ilaçlar, prostat büyümesinde rol oynayan bir erkeklik hormonu olan dihidrotestosteron (DHT) seviyelerini azaltarak prostatı kısmen küçültebilir. Bu ilaçların çalışması alfa blokerlerden daha uzun sürer, ancak üç ay sonra idrar akışında iyileşme olur. Bu ilaçlar akut retansiyon riskini (idrara çıkamama) azaltabilir ve ayrıca prostat cerrahisi ihtiyacını azaltabilir. Çalışıp çalışmadığını görmek için 6 ila 12 ay boyunca almanız gerekebilir.

İlaçlar: Proscar ( finasteride ) ve Avodart ( dutasterid ).

https://www.webmd.com/men/prostate-enla ... ex-problem
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2004

Mesaj gönderen kadir »

Cenesuyu yazdı:-Alfa redüktaz inhibitörleri : Bu ilaçlar, prostat büyümesinde rol oynayan bir erkeklik hormonu olan dihidrotestosteron (DHT) seviyelerini azaltarak prostatı kısmen küçültebilir. Bu ilaçların çalışması alfa blokerlerden daha uzun sürer, ancak üç ay sonra idrar akışında iyileşme olur. Bu ilaçlar akut retansiyon riskini (idrara çıkamama) azaltabilir ve ayrıca prostat cerrahisi ihtiyacını azaltabilir. Çalışıp çalışmadığını görmek için 6 ila 12 ay boyunca almanız gerekebilir.

İlaçlar: Proscar ( finasteride ) ve Avodart ( dutasterid ).

https://www.webmd.com/men/prostate-enla ... ex-problem
Bu ilaclar dihidrotestosteronu bloke eder. Libidonuzu bitirir. Memeleri buyutur. Erkekliginizi düşürür. Gayler kadinlasmak.icin kullanir. Bilginiz olsun.
Yedek
Hastalık Başlangıç Yılı: 2019

Mesaj gönderen Yedek »

red
Hastalık Başlangıç Yılı: 2018

Mesaj gönderen red »

kadir yazdı:
fahrettin yazdı:
kadir yazdı:Prostatit agrilari semptomlari hic olmadimi?
Neredeyse hiç ağrım olmadı abi .
Kardesim sen ozaman prostatit degilsin..uriner sistemle ilgili baska bir sikintin olabilir. Agrin, yanman yok, tahliller temiz, Prostatit olsaydin ameliyata gerek yoktu cunku tedavisi var. Fakat senin sikintin farkli ameliyat kacinilmaz olabilir.
kadir abi yazmış ya işte prostatit değilsin ameliyat kaçınılmaz olabilir diye. forumu okumadan yorum yapmasanız olmaz...
Cenesuyu

https://www.hastane.etu.edu.tr/bulletin ... ahi-tedavi

Lazerle de yapiliyor bilgin olsun cok daha iyi