3. Ay değişim yok

Prostat bezine yapılabilecek cerrahi operasyonlara ait bilgiler.
Canaydogan

3. Ay değişim yok

Mesaj gönderen Canaydogan »

Merhaba arkadaşlar. Son 3 aydır ağrılı sızılı bir prostat enfeksiyonum var. Dün Transrectal Ultrasona girdiğimde doktor kronik prostatit izlerine rastladığını söyledi. Benim problemim şu, son 3 aydır çok büyük lavabo problemleri çekiyorum. zaman zaman sonda takıldı çıkarıldı. Hiç bir şekilde ayakta lavabo yapamıyorum oturarakta çok zor ağrılı sızılı oluyor, o derece büyük bir problem içerisindeyim. Ağrılarımdan çok lavabomu yapamamam beni öldürüyor psikolojimi etkiliyor. Sanırsam lavabo problemimin kaynağı prostat. Ne kadar küçük olursa olsun sorun yaratıyor. Boyutu 28CC civarında şu anda. Benim sormak istediğim soru şuydu benimle aynı lavabo problemini yaşayıpta Şu ameliyatı olan var mı ? Transüretral Prostat Kesiği(TUIP). 3 aydır lavabo problemimde hiç bir gelişme olmayınca artık prostata çizik attırmayı düşünmeye başladım.
huseyin252
Hastalık Başlangıç Yılı: 2019

Re: 3. Ay değişim yok

Mesaj gönderen huseyin252 »

Tedavi antibiyotik ne bilim serum alıyormusun
Herkes bir hayat şeçer seçtiği hayatın bedelini öder
Canaydogan

Huseyin252 hayır serum almıyorum. Sperm Kültüründe Aeurus çıkmıştı, 10 günlük tedavi uyguladım hiç bir değişiklik yok. Çok pişmanım o antibiyotikleri kullandığıma. Keşke 5 er gün arayla PCR falan yaptırsaydım. 400 TL de para verdim o ilaçlara.
huseyin252

Niye pişmansın anlamadım
Canaydogan

O kadar antibiyotik yükleyeceğime testlerime vakit ayırır mikrobu bulmaya çalışırdım. Hem zamanım hemde param gitti o konuda. Ama buradaki ana konu Lavabo problemi tabiki. Ben prostat enfeksiyonunun böyle bir lavabo problemi yaratacağını düşünmüyorum aylarca süren...
huseyin252

Bence yine yaptır pcr ve kültür lökosit ölçtür baktır
huseyin252

Amaliyatı bence biraz ertele son çare olarak düşün ameliyata varıncaya kadar başka şeyler dene idrar sorunu bendede var
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2004

Mesaj gönderen kadir »

Canaydogan yazdı:Merhaba arkadaşlar. Son 3 aydır ağrılı sızılı bir prostat enfeksiyonum var. Dün Transrectal Ultrasona girdiğimde doktor kronik prostatit izlerine rastladığını söyledi. Benim problemim şu, son 3 aydır çok büyük lavabo problemleri çekiyorum. zaman zaman sonda takıldı çıkarıldı. Hiç bir şekilde ayakta lavabo yapamıyorum oturarakta çok zor ağrılı sızılı oluyor, o derece büyük bir problem içerisindeyim. Ağrılarımdan çok lavabomu yapamamam beni öldürüyor psikolojimi etkiliyor. Sanırsam lavabo problemimin kaynağı prostat. Ne kadar küçük olursa olsun sorun yaratıyor. Boyutu 28CC civarında şu anda. Benim sormak istediğim soru şuydu benimle aynı lavabo problemini yaşayıpta Şu ameliyatı olan var mı ? Transüretral Prostat Kesiği(TUIP). 3 aydır lavabo problemimde hiç bir gelişme olmayınca artık prostata çizik attırmayı düşünmeye başladım.
Sistoskopi yaptirdinmi Canaydogan?
Canaydogan

Evet kadir abi sistoskopi yaptırdım Klasik sonuçlar Mesane yüksekliği ve prostat büyümesi. Abi size bir şey sormak istiyorum bunu hangi doktora sorsam anlamadı belki sizin bilginiz vardır. Lavabomu yaparken 2-3 kere ortasında genital organım kendisini kasıyor ve işeme dururken canımda yanıyor. Hani lavaboyu yaparken işemenizi durdurmak için penis kaslarınızı kasarsınız ya. Hah onun aynısı benim başıma geliyor ama istemsiz olarak. Bunun hakkında bir bilgi varmıdır ne kadar araştırırsam araştırayım bulamadım. DOktorlara sorduğumda kas gevşetici verip evime gönderiyor ama bunun bir sebebi olmalı, benim hastalığımla bir bağlantısı. Üniversite araştırma hastaneleride hiç ilgilenmedi benim bu rahatsızlığımla varsa yoksa alayı ürodinamiye sokmaya çalıştı.
Canaydogan

Ağrılarım sızılarım şu anda aslında pek umrumda bile değil, umrumda olan tek şey bu kasılmanın ne olduğu ve sebebi. 3 aydır peşimi bırakmadı. Sinir hasarı olabileceğini düşündümde böyle saçma bir sinir hasarı olmaz çünkü yanmam arttığı zamanlarda kasılmalarım kesiliyor, yanmam azaldığında kasılmalarım başlıyor. Anatomiye çok baktım aylarca sfinkter kasların böyle bir şeye neden olup olmayacağına bir şey bulamadım. Ama bunun kas gevşetmekle alakası olmadığını biliyorum 3 aydır çekiyorum çünkü 3 aydırda Xaflu kullanıyorum.
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

Canaydogan yazdı:Evet kadir abi sistoskopi yaptırdım Klasik sonuçlar Mesane yüksekliği ve prostat büyümesi. Abi size bir şey sormak istiyorum bunu hangi doktora sorsam anlamadı belki sizin bilginiz vardır. Lavabomu yaparken 2-3 kere ortasında genital organım kendisini kasıyor ve işeme dururken canımda yanıyor. Hani lavaboyu yaparken işemenizi durdurmak için penis kaslarınızı kasarsınız ya. Hah onun aynısı benim başıma geliyor ama istemsiz olarak. Bunun hakkında bir bilgi varmıdır ne kadar araştırırsam araştırayım bulamadım. DOktorlara sorduğumda kas gevşetici verip evime gönderiyor ama bunun bir sebebi olmalı, benim hastalığımla bir bağlantısı. Üniversite araştırma hastaneleride hiç ilgilenmedi benim bu rahatsızlığımla varsa yoksa alayı ürodinamiye sokmaya çalıştı.
Canaydogan,
Sistoskopide darlik v.s gibi bulguya rastlanmadiysa eger işeme bozukluklari gibi semptomlar yasamaniz prostatla alakali gibi duruyor.Iseme basladiktan sonra isemenin yarida kesilip tekrar baslamasi, kademeli iseme ,prostatit semptomlari icinde yer almaktadir.Prostatin mesane yönüne yani yukari dogru ödem yapip sismesi, mesaneye baski yapar. Mesane cıkısi yani mesane boynu denilen yer, altta olan prostatin yukari baski yapmasiyla mesane boynu dedigimiz yer yukari dogru yukselir, idarin kolay akmasini onler, zorlastirir. Sizde ıkinarak idrari atmaya calisirsiniz. Fakat asiri baskidan yorulan kaslar yarida birakir, tekrar kaslarinizi ikinarak calistirdiginizda idrar tekrar gelmeye baslar.Kademeli iseme yaşarsiniz. Sizde cok buyuk bir ihtimal mesane boynu yuksekligi var. Buda prostatin sis odemli olmasindan kaynaklaniyor.İdrar akisi ciddi anlamda engellenir bu durumda . Yapilacak sey, Nsaii dedigimiz odem atici, iltihap giderici ilaclar kullanmak, prostati irrite edecek gidalar tuketmemek, alfalipoikasit, pea, polen gibi onarici ve antienflamatuar etkisi olan takviyeler kullanmak şisligi indirerek, mesane boynu yuksekligini normal hale getirmektir.
Canaydogan

Kadir abi, bilgi için teşekkür uzun süredir nsaii ilaçları kulanıyorum sadece yanmalarımı biraz gideriyor. Anti inflamatuar takviyeler alıyorum kendimce. Ama benim sorunum sanırım sadece prostat değil o yüzden ilaç kllanıp iyileşmeyi beklemekten çok yoruldum. NÖroloji doktoru ve fizyoterapiste gidip pelvik taban kaslarıma baktıracağım. Belki oradan bir sorun çıkar. Bu işeme bozukluğunun artık sadece prostat kaynaklı olmadığını düşünmeye başladım.
Canaydogan

Özellikle pelvik taban kasları hakkında düşünmemin nedeni mastrubasyondan sonra oldu herşey. Masturbasyonun aşırısı pelvik taban kaslarına doğrudan zarar veriyormuş. Reddit gibi sitede bazı kişilerin başına gelmiş. İşin saçma yanı ben 6 yıldır prostatit hastasıydım ve bana sonda takılacak kadar bir işeme bozukluğunu bir kenara bırakıyorum genital organımda çok saçma bir ağrı var. Üretramda. PEnisim sertleşince ağrısıda artıyor. Bazen içinde sanki kar fırtınası varmış gibi hissettiriyor. Belki bir ihtimal pelvik kaslarımdaki bir fonksiyon bozukluğunun belirtisidir tüm bunlar.
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

Canaydogan yazdı:Kadir abi, bilgi için teşekkür uzun süredir nsaii ilaçları kulanıyorum sadece yanmalarımı biraz gideriyor. Anti inflamatuar takviyeler alıyorum kendimce. Ama benim sorunum sanırım sadece prostat değil o yüzden ilaç kllanıp iyileşmeyi beklemekten çok yoruldum. NÖroloji doktoru ve fizyoterapiste gidip pelvik taban kaslarıma baktıracağım. Belki oradan bir sorun çıkar. Bu işeme bozukluğunun artık sadece prostat kaynaklı olmadığını düşünmeye başladım.
Iserken yanma, agri (dizüri) yasadigin icin pelvik kaslarla alakali bir sey oldugunu zannetmiyorum.