ameliyat kararı

Prostat bezine yapılabilecek cerrahi operasyonlara ait bilgiler.
sonkcikis

ameliyat kararı

Mesaj gönderen sonkcikis »

dostlar merhaba,
rektal tuşecilerin kısmen vurgulu oldukları bu forma uzun zamandır bakıyordum ama acil gelişen durumumla hemen üye oldum, hem de ameliyat başlığıyla. yaş 47. 2005li yıllardan beri prostatit var. antibiyotikler. prostagood, xatral, şükrü Eroğlu, karabaş+limon melisa, ligone denemelerim oldu. meni, idrar incelendi (temiz), sistoskopi yapıldı 2005te. bir tek rektal tuşeli sıvı incelenmedi. şunu gördüm:

eğer bir deneme bi parça olsun rahatlatıyorsa mutlaka olumlu etkisi bir süre sonra kayboluyor ve başa dönüyorum. ve tüm forum bu örneklerle dolu (rektal tuşe; mikrobun tespiti; uygun antibiyotikli tedavi; bi parça iyileşme ve başa dönüş gibi).

genel olarak forum epey büyümüş durumda ve karmaşıklaşmış özellikle yeni üyeler için.

ben çare bulan görmedim forumda, tabi kaçırdığım bişeyler olabilir.

xatral ile bi parça rahatlama sağladığım halde son üro testinde idrarın çoğu kaldı, bazen öyle oluyor ki damla gelmiyor. ve içinde bulunduğum durumun birgün aniden hastaneye kaldırılmak ya da ciddi iltaplı bir durumla karşılaşmak olduğu ifade edildi.
40x40x50 boyutlar
ve tabiki buradaki arkadaşların dediği çok doğru :"prostat/prostatit karıştırmayın işte, siz prostat hastasısınız" diyor özet olarak doktorlar (tabi tam böle demiyolar ama iş buna çıkıyor yani)

ameliyat, prostat içinin alınması/kapalı yani. genel olarak vaadedilen: sıkıntıların bitmesi, normal sertleşme, kuru boşalma ihtimali

bir iki hafta içinde ameliyat kararı vermeliyim diğer koşullarım nedeniyle. lütfen bana kaçırdığım bir formül önerin ya da ameliyat olmak zorundayım.
teşekkürler
ege44
Hastalık Başlangıç Yılı: 2017

Re: ameliyat kararı

Mesaj gönderen ege44 »

Eger ameliyat olucaksan holep yöntemiyle ol abi diğerlerinde ben bilmem bilsem zaten kendimi ileştiririm
ABittersweetLi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2014

Mesaj gönderen ABittersweetLi »

çoğu kişide tedavi prostat sıvısının incelenmesinden sonra sağlanıyor.siz önce bu yöntemi deneyin.ameliyatın geri dönüşü yok.ayrıca ameliyat şikayetlerinizi azaltmada yada bitirme konusunda yarar sağlamayabilir.yani boşu boşuna ameliyat olmuş olabilirsiniz.geçmiş olsun.
sonkcikis

teşekkürler cevaplar için ama devrin güçlü antibiyotiği diyebileceğimiz ilaçlar hep belli değil mi zaten. mesela cipro artık etkisini yitirmiş diyor doktorlar. tavanic en meşhur şu anda. yani prostat sıvısı sonrasında bana özel bir antibiyotik mi bulacağız. en son şubatta bir ay 4 kutu tavanic kullandım. bi parça rahatlama ve sonrası hüsran.
ABittersweetLi

herkesin fayda gördüğü antibiyotik farklı olabiliyor.ben 2 ay boyunca tavanic kullandım.onun öncesinde de 1 ay cipro.hiç biri işe yaramadı.daha farklı antibiyotikler işe yaradı.

xatral kullandığınızı yazmışsınız.xatral 6 kullanılırsa işe yarıyor.
sonkcikis

xl, lp, od gibi xatral çeşitleri çıkıyor.
ben xatral xl kullanıyorum.

çok pardon xatral 6 arattım nette çıkmadı. ya da 6 haftayı mı kastettiniz anlayamadım.
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2004

Mesaj gönderen kadir »

sonkcikis yazdı:dostlar merhaba,
rektal tuşecilerin kısmen vurgulu oldukları bu forma uzun zamandır bakıyordum ama acil gelişen durumumla hemen üye oldum, hem de ameliyat başlığıyla. yaş 47. 2005li yıllardan beri prostatit var. antibiyotikler. prostagood, xatral, şükrü Eroğlu, karabaş+limon melisa, ligone denemelerim oldu. meni, idrar incelendi (temiz), sistoskopi yapıldı 2005te. bir tek rektal tuşeli sıvı incelenmedi. şunu gördüm:

eğer bir deneme bi parça olsun rahatlatıyorsa mutlaka olumlu etkisi bir süre sonra kayboluyor ve başa dönüyorum. ve tüm forum bu örneklerle dolu (rektal tuşe; mikrobun tespiti; uygun antibiyotikli tedavi; bi parça iyileşme ve başa dönüş gibi).

genel olarak forum epey büyümüş durumda ve karmaşıklaşmış özellikle yeni üyeler için.

ben çare bulan görmedim forumda, tabi kaçırdığım bişeyler olabilir.

xatral ile bi parça rahatlama sağladığım halde son üro testinde idrarın çoğu kaldı, bazen öyle oluyor ki damla gelmiyor. ve içinde bulunduğum durumun birgün aniden hastaneye kaldırılmak ya da ciddi iltaplı bir durumla karşılaşmak olduğu ifade edildi.
40x40x50 boyutlar
ve tabiki buradaki arkadaşların dediği çok doğru :"prostat/prostatit karıştırmayın işte, siz prostat hastasısınız" diyor özet olarak doktorlar (tabi tam böle demiyolar ama iş buna çıkıyor yani)

ameliyat, prostat içinin alınması/kapalı yani. genel olarak vaadedilen: sıkıntıların bitmesi, normal sertleşme, kuru boşalma ihtimali

bir iki hafta içinde ameliyat kararı vermeliyim diğer koşullarım nedeniyle. lütfen bana kaçırdığım bir formül önerin ya da ameliyat olmak zorundayım.
teşekkürler
Mrb sayin kardeşim,
Prostatit için ameliyat çözüm değil. BPH iseniz idrar dizüri, nokturi,pollaküri sikayetleriniz varsa olabilirsiniz.Bu konuya muteaddit defalar degindim. Eskiye dönuk msjlara bakabilirsiniz.
ABittersweetLi

sonkcikis yazdı:xl, lp, od gibi xatral çeşitleri çıkıyor.
ben xatral xl kullanıyorum.

çok pardon xatral 6 arattım nette çıkmadı. ya da 6 haftayı mı kastettiniz anlayamadım.
xatral 6 ay kullanılmalı yazacaktım.ay kısmını yazmamışım.pardon.
Saleh
Hastalık Başlangıç Yılı: 2017

Mesaj gönderen Saleh »

prostatin hacmi ne kadar?
sonkcikis

40x40x50 boyutlar
sonkcikis

45 cc
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

sonkcikis yazdı:45 cc
Prostatiniz hayli büyük, ben 59 yasindayim benim 30 cc.Iseme problemlerinizin olmasi normal. Yaşam kalitenizi etkiliyorsa prostat küçültme operasyonu olabilirsiniz. Sizde BPH var sanirim. (İyi huylu prostat büyümesi) Prostatit degilsiniz ozaman. Tanı konuldumu size?
sonkcikis

2005 teki tanı prostatitti. ne zaman antibiyotik kullanılacak bir hastalığa yakalansam idrar yapışım iyice zorlaşır yanmalarım da aşırı artardı. şimdi de öyle.
babam da zamanında açık ameliyatla aldırmıştı.
sonkcikis

sanki hem prostatit hem de BPH durumuyla karşı karşıyayım
Raul7
Hastalık Başlangıç Yılı: 2015

Mesaj gönderen Raul7 »

Prostatit bhp cevirmiş olabılır zamanla
eren27
Hastalık Başlangıç Yılı: 2016

Mesaj gönderen eren27 »

ABittersweetLi yazdı:herkesin fayda gördüğü antibiyotik farklı olabiliyor.ben 2 ay boyunca tavanic kullandım.onun öncesinde de 1 ay cipro.hiç biri işe yaramadı.daha farklı antibiyotikler işe yaradı.

ben 2 ay xatral kullandım 2. kutunun ortalarından itibaren boşalırken (10 gün arayla, 2 kez) büyük bir basınçla boşaldım, acılı oldu, korktum, bırakmak zorunda kaldım, onun dışında memnundum, galiba bu ilacın böyle bir etkisi var, normal bir hadise olabilir, yeniden mi başlasam diye düşünüyorum, sizin idrar şikayetleriniz bitti mi? Bende ağrı sızı sancı kaşıntı yok, hep idrar sorunları var,
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

sonkcikis yazdı:2005 teki tanı prostatitti. ne zaman antibiyotik kullanılacak bir hastalığa yakalansam idrar yapışım iyice zorlaşır yanmalarım da aşırı artardı. şimdi de öyle.
babam da zamanında açık ameliyatla aldırmıştı.
İyi huylu prostat buyumesinin (BPH)ırsi olduguna bazi makalelerde yer verilmistir. Bir arkadasimdada bir miktar büyume söz konusu, babasida ayni dertten muzdarip.Sizdede ırsilik olabilir. Psa nizi olcturdunuzmu?
ABittersweetLi

eren27 yazdı:
ABittersweetLi yazdı:herkesin fayda gördüğü antibiyotik farklı olabiliyor.ben 2 ay boyunca tavanic kullandım.onun öncesinde de 1 ay cipro.hiç biri işe yaramadı.daha farklı antibiyotikler işe yaradı.

ben 2 ay xatral kullandım 2. kutunun ortalarından itibaren boşalırken (10 gün arayla, 2 kez) büyük bir basınçla boşaldım, acılı oldu, korktum, bırakmak zorunda kaldım, onun dışında memnundum, galiba bu ilacın böyle bir etkisi var, normal bir hadise olabilir, yeniden mi başlasam diye düşünüyorum, sizin idrar şikayetleriniz bitti mi? Bende ağrı sızı sancı kaşıntı yok, hep idrar sorunları var,
en az 6 ay kullanılmalı.bazı kişilerde tansiyon sorunu yaratabildiğinden doktor kontrolünde kullanılmalıdır.
sonkcikis

Psa ilk kez bu yıl 4 ü geçti
Zaten ondan yeniden gittim doktora
Yoksa idrar sorunlu zulüm hayata razıydım
Bşr ay sonra tekrar ölçtük 4 ün altına indik
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

sonkcikis yazdı:Psa ilk kez bu yıl 4 ü geçti
Zaten ondan yeniden gittim doktora
Yoksa idrar sorunlu zulüm hayata razıydım
Bşr ay sonra tekrar ölçtük 4 ün altına indik
Ameliyati BPH yada prostat ca olgularinda düsunmelidir ancak. Bu olgular sizde mevcutsa ameliyat olmaniz faydaniza olacaktir. Gecmis olsun kardesim.
sonkcikis

Tşk ederim desteğiniz için
eren27
Hastalık Başlangıç Yılı: 2016

Mesaj gönderen eren27 »

ABittersweetLi yazdı:
eren27 yazdı:

en az 6 ay kullanılmalı.bazı kişilerde tansiyon sorunu yaratabildiğinden doktor kontrolünde kullanılmalıdır.
Uyarın önemli, teşekkür ederim kardeşim, flomax için ne diyorsun? Xatral etkisi sağlar mı? Bununda tansiyon sorunu var mıdır?
msrcmm
Hastalık Başlangıç Yılı: 2018

Mesaj gönderen msrcmm »

Xatral ne gibi etki gösteriyor? Ben bugün bir kutuyu bitirdim. Ne idrar debisinde bir artış var nede idrar sıklığında azalma.
msrcmm
Hastalık Başlangıç Yılı: 2018

Mesaj gönderen msrcmm »

veysel yazdı:
msrcmm yazdı:Xatral ne gibi etki gösteriyor? Ben bugün bir kutuyu bitirdim. Ne idrar debisinde bir artış var nede idrar sıklığında azalma.
Xatral sayesinde sık idrara çıkma, idrar debisindeki düşüklük ve zor idrar yapma şikayetlerimde çok ciddi rahatlama oldu. Tabi dr tavsiyesi ile kullanmanızı öneririm.
Doktor yazmıştı bana xatral'i. Bir kutu pek işe yaramadı sanki.
ABittersweetLi

herkeste işe yaramayabilir.flomax ile xatral arasında ne fark var bilmiyorum.ben 6 ay xatral kullandım.epey işe yaradı.