Varikosel ameliyatı

Prostat bezine yapılabilecek cerrahi operasyonlara ait bilgiler.
huysuzdahi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2014

Varikosel ameliyatı

Mesaj gönderen huysuzdahi »

Prostatit ve varikosel ikisi birlikte var bende prostatiti tam olarak atlatamasakta lökosit düşürdük yaşam konforunu bir miktar artırdık idare ediyoruz

1 çocuğum var bir çocuk daha düşünüyorum.2012 yılında 33 yaşında yapılan ultrasonda sol testiste geriye doğru reflü izlenmiştir çapı 6.5 mm denmektedir

Varikosel ameliyatı olan varmı ameliyat olmayı öneriyormusunuz süreç nasıl ağrılı oluyormu kaç günde yürüyebilecek oturabilecek seviyeye geliyoruz sperm hareket ve morfolojisinde değişiklik oldumu ameliyat olmaya değer mi tecrübesi bilgisi olan arkadaşların yorumunu bekliyorum.
emrecakil
Hastalık Başlangıç Yılı: 2017

Re: Varikosel ameliyatı

Mesaj gönderen emrecakil »

Güzel kardesim varikosel hic bir zaman ağrı yapmaz
huysuzdahi

Ameliyat sonrası ağrı yapıyor mu demek istemiştim normalde testis sarkıklığı ve sperm kalitesi dışında hiç zararı yok
asosyal
Hastalık Başlangıç Yılı: 2011

Mesaj gönderen asosyal »

Kardeşim ben üniversite okurken sol tarafta meydana gelmişti ağrısı çok oluyordu hatta yumurtalığın altındaki damarı bile hissediyordum ameliyat oldum kurtuldum bazı kişilerde tekrarlıyor ama soylim
ege44

Mesaj gönderen ege44 »

Dostum sakın olma bende de vardı 6.5 mm oldum ebemin amını tersten gördüm ilk tanıyı koyan bir doçent ti Bayar’a başarılı yapmadı beni ameliyat tanıyada kronik prostat ta yazmıştı olma dedi daha kötü olursun dedi bende tuttum başka doktorda oldum ondan sonra prostatit kudurdu böle agrılar hiç yoktu şimdi baya agrım var kesinlikle prostatitle varijoselin alakası var
huysuzdahi

ege44 yazdı:Dostum sakın olma bende de vardı 6.5 mm oldum ebemin amını tersten gördüm ilk tanıyı koyan bir doçent ti Bayar’a başarılı yapmadı beni ameliyat tanıyada kronik prostat ta yazmıştı olma dedi daha kötü olursun dedi bende tuttum başka doktorda oldum ondan sonra prostatit kudurdu böle agrılar hiç yoktu şimdi baya agrım var kesinlikle prostatitle varijoselin alakası var

Benimde kafam karışık siz ne zaman oldunuz olduğunuzda ne şikayetiniz vardı şimdi neler var?şuan prostatitiniz ne durumda ağrı dışında var mı şikayet?
ege44

Mesaj gönderen ege44 »

Ben 5 ay oldu dostum eğer Spermen sayında bozulma yoksa olma bak diyorum bende tahminime göre 2 3 yıldırlı var kronik prostat soguktada kaldım her gün birada içtim cinsellik ve yanma hariç böle agrılarım hiç olmadı şimdi doktorun ne kadar hakkı oldugunu anladım hatta doktorun ismi doç Murat Aslan prostatit hakkında yazısıda var ama tedavi etmiyor tabikide
ege44

Mesaj gönderen ege44 »

Dostum cinsellşk yok arada yanma oluo ereksşyon sıkıntılı agrı her bok var bende en son bir Prof tedavi etti bakterim ve tizin verdi iltihabı çıkardım üretrayı baya yakarak ama Hale’n agrı var
huysuzdahi

Geçmiş olsun kardeş.Sperm sayısı en son iki yıl önce 50 mio du ama ileri hareketlilik %7 ydi 2 yıldır spermogram baktırmıyorum prostatitden ona sıra gelmedi :D sol testiste çok sarkma var belirgin genişleme var doktorlar çocuk düşünmüyorsan olma diyordu o dönem 2012 den beride üzerine düşmedim şimdi kafa gidik.
huysuzdahi

ege44 yazdı:Dostum cinsellşk yok arada yanma oluo ereksşyon sıkıntılı agrı her bok var bende en son bir Prof tedavi etti bakterim ve tizin verdi iltihabı çıkardım üretrayı baya yakarak ama Hale’n agrı var

Ben 2 ay önce lökosit 1-2 ye düşürdüm Zafer Hoca dağılsın 2 aydır daha iyiyim ama tam geçmedi bugün prostatit şikayetim daha fazla kendimi de koruyorum ama ne olduysa lökosit ölçürdün mü prostat sıvısından?
ege44

Mesaj gönderen ege44 »

Dostum bende 25 çıkıo ya ben kendime prostat masajı yapıp idrar örneği veriyorum tabi onlarda abtibiyotik veriyolar :))
ege44

Mesaj gönderen ege44 »

Eğer sperminde bozulma yoksa şakın olma varijosel ameliyatı
ege44

Mesaj gönderen ege44 »

Ya abi ben lokosüt olayına takılmıyorum çünkü kız arkadaşım yurt dışında Almanya’da sırf benim için kliniğe gidip doktorla konuşmuş lokosüt o kadar önemli değil demiş o zamanla yükselir iner önemli olan alttaki sebebi bulmak mutlaka altta yatan bir sebep vardır demiş onu yok yetimi demiş zaten lokosüt kendi düşer onun için pcr yaptırıcam
huysuzdahi

Altta yatan mutlaka bir patojen varki lökositin yüksek çıkıyor ampirik yöntemle antibiyotik deneyecek lökosit normal seviyesine inince prostatdaki bakterileri temizlenmiş olacak
ege44

Mesaj gönderen ege44 »

Hayır işte o işler öle olsa dostum kolay lökosütü sıfırladın ee geri neden yükselio peki o zaman ölrmmriş bakteri evet Zafer hoca iyi adamdır lafım YÖK ama bu kadar özel hastane eşeklermi bu tedaviyi uygulayıp dünya kadar para kazanma varken Burda Murat arkadaşınki yükselmiş kendiliğinden düşmüş geri bence Hüseyin hocanın tedavisi daha mantıklı boş yere antibiyotik kullandırmıyor 3 ay antibiyotik ne demek afedersiniz vücudun anasını bellemek ileşegi varsada üleşmez yanı
murat222
Hastalık Başlangıç Yılı: 2010

Mesaj gönderen murat222 »

ege44 yazdı:Hayır işte o işler öle olsa dostum kolay lökosütü sıfırladın ee geri neden yükselio peki o zaman ölrmmriş bakteri evet Zafer hoca iyi adamdır lafım YÖK ama bu kadar özel hastane eşeklermi bu tedaviyi uygulayıp dünya kadar para kazanma varken Burda Murat arkadaşınki yükselmiş kendiliğinden düşmüş geri bence Hüseyin hocanın tedavisi daha mantıklı boş yere antibiyotik kullandırmıyor 3 ay antibiyotik ne demek afedersiniz vücudun anasını bellemek ileşegi varsada üleşmez yanı
1 sefer lökasitin inmeyle bu iş olmuyor ayda bir lökasit kontrolü şart en az 1 yıl
Eğer stabil giderse şikayet azalır artarsa bakteri üremiş demektir
Bnde evet kendiliğinden yükseldi ama bi hafta somrw düştü oda sanırım prostatı zorladık bişekil ondan oldu
Daha sonra yükselmedi
ege44

Mesaj gönderen ege44 »

Evet işte ama bakteri YÖK sende işte o yükselmede büyük ihtimal deformasyondan dolayı zorladığın için geri stabil hala döndü ama zaten bakteriyi bitirdikten sonra ileşirsin Hüseyin hoca o zaman neden pcr yapsınki rast gele bassın antibiyotiği Acıbadem in tüm doktorları bu tedaviyi yapıo genelde
ege44

Mesaj gönderen ege44 »

Ve ben Eskidende giriyodum gırıma Selçuk abi prostatını seveyim bakteriyi bulup ilettiler sonuçta yani ama bakteriyi bulana kadar sonuçta istensekte antibiyotik içiçez o agrılat cehenneme sokup çıkarır insanı
murat222
Hastalık Başlangıç Yılı: 2010

Mesaj gönderen murat222 »

ege44 yazdı:Ve ben Eskidende giriyodum gırıma Selçuk abi prostatını seveyim bakteriyi bulup ilettiler sonuçta yani ama bakteriyi bulana kadar sonuçta istensekte antibiyotik içiçez o agrılat cehenneme sokup çıkarır insanı

Kardeşim pcr ile bakteriyi buldun diyelimki pcr bakılmayan bakteride olabilir lökasit kontrolü şart
Şikayetler 1-2 yılı geçer bitmesi lökasit sıfırlandıktan sonra
ege44

Mesaj gönderen ege44 »

Evet zaten ona itirazım YÖK ama önce ilk etkene göre sonra dediğin gibi gizli kanlanlara
emrecakil

Mesaj gönderen emrecakil »

hangi doktorda oldun ameliyatı bunara açıp kapatmak moda
ege44

Mesaj gönderen ege44 »

Dostum ben Ege üniversitesinde oldum özelde deil ama nüks etti sperminde bozulma yoksa olma varijosrl agrı yapmaz işte diyorlar ameliyatından sonra agrılar geçmeye bilir işte hep bu kronik prostatın boku
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2004

Mesaj gönderen kadir »

ege44 yazdı:Evet zaten ona itirazım YÖK ama önce ilk etkene göre sonra dediğin gibi gizli kanlanlara
Yazilarimiza lutfen dikkat edelim...YÖK diye bir kelime türkcemizde yok.
Raul7
Hastalık Başlangıç Yılı: 2015

Mesaj gönderen Raul7 »

kadir yazdı:
ege44 yazdı:Evet zaten ona itirazım YÖK ama önce ilk etkene göre sonra dediğin gibi gizli kanlanlara
Abi yüksek ögretim kurumu var :)
huysuzdahi

Raul7 yazdı:
kadir yazdı:
Abi yüksek ögretim kurumu var :)
İphone kullanan arkadaşlarda yok yazdığında otomatik YÖK çıkarıyor Kadir abi sen ne diyorsun varikosel ameliyatı için haftasonu spermogram yaptırcam sonuçları paylaşırım sizinle