TURP

Prostat bezine yapılabilecek cerrahi operasyonlara ait bilgiler.
Mrshadow

TURP

Mesaj gönderen Mrshadow »

Merhabalar
youtube'da böyle bir video'ya denk geldim.

bir doktor. prostatitten dolayı ameliyat olmuş. 9 senedir iyiyim. diyor
TURP başarılı mıdır bu hastalıkta?
Kc34
Hastalık Başlangıç Yılı: 2016

Re: TURP

Mesaj gönderen Kc34 »

Cok basarili oyarlar prostatin icini sonra cocuk nasil yaparim diye dusunursun :)
Kc34

Mesaj gönderen Kc34 »

Bu forumda tumt, turp veya prostatektomi gibi müdahalelere nasıldır iyileşen varmış bende yaptırayım mı gibi paylaşımlarda bulunmayalım. Bu hastalığın tedavisinde ameliyatın bu tarz fiziksel müdahalelerin yeri yok. Kafa bulandırmayın.
serseribey
Hastalık Başlangıç Yılı: 2015

Mesaj gönderen serseribey »

Bu konuda çok araştırma yaptım idrar semptomları için iyi gelebilir cerrahi turp tumt ve benzeri minimum yan etkili operasyonlar.ağrı yanma akıntı vs durumlar için pek umut verici değil.17 yıl sadece idrar problemleri ile pi tanısı konulan hasta en sonunda askılama denen yöntemi olmuş %100 iyileşme olduğunu belirtmiş.
Mrshadow

serseribey yazdı:Bu konuda çok araştırma yaptım idrar semptomları için iyi gelebilir cerrahi turp tumt ve benzeri minimum yan etkili operasyonlar.ağrı yanma akıntı vs durumlar için pek umut verici değil.17 yıl sadece idrar problemleri ile pi tanısı konulan hasta en sonunda askılama denen yöntemi olmuş %100 iyileşme olduğunu belirtmiş.
ağrı yanma neden çözülmğyor eğer prostatın enfeksiyon olan kısmı alındıysa
Kc34

Mesaj gönderen Kc34 »

serseribey yazdı:Bu konuda çok araştırma yaptım idrar semptomları için iyi gelebilir cerrahi turp tumt ve benzeri minimum yan etkili operasyonlar.ağrı yanma akıntı vs durumlar için pek umut verici değil.17 yıl sadece idrar problemleri ile pi tanısı konulan hasta en sonunda askılama denen yöntemi olmuş %100 iyileşme olduğunu belirtmiş.
Askılama genellikle prostat büyümesinde geçici olarak 4 5 sene idrar şikayetlerini azaltmada kullanılır. Yani bir nevi turp operasyonunu ötelersin.
Mrshadow

gerçekten merak ediyorum. eğer kişi çocuk sahibi olmakla ilgili endişe taşımıyorsa, cinsel fonksiyonlar bozulmuyosa ( içe sperm hariç ) neden şikayetler devam ediyor?
Kc34

Mesaj gönderen Kc34 »

Mrshadow yazdı:
Birincisi enfeksiyon kabuğa kadar ulaşmış olabilir, ikincisi turp operasyonundan sonra prostat enfeksiyona açıktır. O yüzdendir ki operasyon sonunda bol bol antibiyotik verirler. Ayrıca burda sürekli idrar yolu enfeksiyonu geçirenler var ki bu prostatiti tetikleyen etkendir. Mesela bende idrarda hiç lökosit çikmadı ama prostatta vardı. Kiminde idrarda ciddi anlamda lökosit oluyor. Yani bakteri sadece prostatta değil mesanede. Mesane iltihabıda tekrarlamaya yatkındır. Çünkü çeperinde deformasyon olmuştur orda bakteriler halay çeker artık. Şunuda belirtmeliyimki her iltihaplı organı aldırıp oydursak vücutta organ kalmaz. Mrshadow tekrar söylüyorum sen çok yeni hasta sayılırsın ben tedavi sonrası kıçımın üstüne oturamıyordum burda beni tanıyanlar bilir ama hiçbir zaman operasyon düşünmedim. Kadir abinin yazılarını tekrar tekrar okudum araştırma yaptım vs.. Panik yapmadım kadir abi söylesin bir buçuk senedir kaç kere özelden mesaj atmışımdır? En fazla 10 dur bu rakamı geçmez. Soğukkanlı olup sabretmek gerekir. Burda iyileşen hastaları neler yapmış uygulamaya çalışın. Çok şükür şuan iyiyim soğukkanlılığımı korudum ve tedaviye itaat ettim. Zafer hocaya her gittiğimde senin kadar hastalığını takip eden yok der. Giden hastalara beni anlatır. Burda hastaların hastalıklarını takip etmediklerini görüyorum sonra iyileşemedim diye yazılıp çiziliyor afedersiniz ama hekimlere bok atılıyor. Hastalık yoktur hasta vardır sen takip edeceksin sen tedavne yön vereceksin doktorlar bir yere kadar faydalı olur gerisi size kalmış.
Mrshadow

Kc34 yazdı:
Mrshadow yazdı:
Birincisi enfeksiyon kabuğa kadar ulaşmış olabilir, ikincisi turp operasyonundan sonra prostat enfeksiyona açıktır. O yüzdendir ki operasyon sonunda bol bol antibiyotik verirler. Ayrıca burda sürekli idrar yolu enfeksiyonu geçirenler var ki bu prostatiti tetikleyen etkendir. Mesela bende idrarda hiç lökosit çikmadı ama prostatta vardı. Kiminde idrarda ciddi anlamda lökosit oluyor. Yani bakteri sadece prostatta değil mesanede. Mesane iltihabıda tekrarlamaya yatkındır. Çünkü çeperinde deformasyon olmuştur orda bakteriler halay çeker artık. Şunuda belirtmeliyimki her iltihaplı organı aldırıp oydursak vücutta organ kalmaz. Mrshadow tekrar söylüyorum sen çok yeni hasta sayılırsın ben tedavi sonrası kıçımın üstüne oturamıyordum burda beni tanıyanlar bilir ama hiçbir zaman operasyon düşünmedim. Kadir abinin yazılarını tekrar tekrar okudum araştırma yaptım vs.. Panik yapmadım kadir abi söylesin bir buçuk senedir kaç kere özelden mesaj atmışımdır? En fazla 10 dur bu rakamı geçmez. Soğukkanlı olup sabretmek gerekir. Burda iyileşen hastaları neler yapmış uygulamaya çalışın. Çok şükür şuan iyiyim soğukkanlılığımı korudum ve tedaviye itaat ettim. Zafer hocaya her gittiğimde senin kadar hastalığını takip eden yok der. Giden hastalara beni anlatır. Burda hastaların hastalıklarını takip etmediklerini görüyorum sonra iyileşemedim diye yazılıp çiziliyor afedersiniz ama hekimlere bok atılıyor. Hastalık yoktur hasta vardır sen takip edeceksin sen tedavne yön vereceksin doktorlar bir yere kadar faydalı olur gerisi size kalmış.
ben yeni bir hastayım ve umuyorum ki iyileştim. antibiyotik boyunca sorun kalmıyor, umuyorum antibiyotik bittikten birkaç hafta sonrada geri gelmeyecek ve takviyelerle, üşütmeden kendimizi koruyarak, immun sistemi ayakta tutmaya çalışarak bir daha hiç geri gelmeyecek, ve umuyorum birkaç sene sonra da prostat enfeksiyonlara karşı eskisi gibi olacak ve tamamen iyileşmiş olacağım.

ben 3 haftadır zafer hocaya gidiyorum, antibiyotik kürü bitti yine gittim, bitti yine gittim hocanın şu vakitte gel demesini beklemedim, sordum araştırdım.
lakin insan bazen çok yardımcı bir organın alınmasıyla ne gibi fayda/zarar olacağını düşünüyor, bu yüzdendir ki, daha önce bunu düşünmüş veya yaşamış kişilere bunu soruyorum.

ve bunun konuşulması bir bakıma faydalı oluyor ki,
en azından sakın ameliyat düşünmeyin bu hastalık ameliyatsız kesinlikle iyileşme gösteriyor ve ameliyatın yan etkileri çok ciddi ve fazla diye konuşabiliyoruz, uyarabiliyoruz.
Kc34

Mesaj gönderen Kc34 »

Burda birsey yazmak cok tehlikeli insanlar caresiz okumadan uygulayabilirler bu forumda penisine corek otu yagi basanlar oldu bir densizin tavsiye etmesiyle
Galip

Mesaj gönderen Galip »

Kc34 yazdı:Burda birsey yazmak cok tehlikeli insanlar caresiz okumadan uygulayabilirler bu forumda penisine corek otu yagi basanlar oldu bir densizin tavsiye etmesiyle
Pekı bu densız arkadasın burda hastaların kotulugunu ıstemesını nerden anladın
Kc34

Mesaj gönderen Kc34 »

Galip yazdı:
Kc34 yazdı:Burda birsey yazmak cok tehlikeli insanlar caresiz okumadan uygulayabilirler bu forumda penisine corek otu yagi basanlar oldu bir densizin tavsiye etmesiyle
Pekı bu densız arkadasın burda hastaların kotulugunu ıstemesını nerden anladın
Iyilesen oldu mu ? Insanlar daha kotu oldu enfeksiyon gecirenler oldu adam kör cahildi
Mrshadow

kesinlikle haklısın.
Galip

Mesaj gönderen Galip »

Formda kımler uyguladı ve zarar gordu lutfen burdan paylasın gerekırse yenı baslıkta acılabılır
Kc34

Mesaj gönderen Kc34 »

Galip yazdı:Formda kımler uyguladı ve zarar gordu lutfen burdan paylasın gerekırse yenı baslıkta acılabılır
Simdi burda bunun tartismasini mi yapalim?
Galip

Mesaj gönderen Galip »

Ne yapmak ıstıyorsun kc34 bu form bunun ıcın yokmu?
Galip

Mesaj gönderen Galip »

Konuyu sen actın bende yerı gelmısken sormak ıstedım bunu herkez ogrenmek ıster
Kc34

Mesaj gönderen Kc34 »

Mrshadow

Sakin bunu denemeyin bile. Akil var mantik var bunu biri %100 onerse bile deneyecek misiniz?

Qlternatif tip tamam da, bu sacmalik
Galip

Mesaj gönderen Galip »

Mrshadow yazdı:Sakin bunu denemeyin bile. Akil var mantik var bunu biri %100 onerse bile deneyecek misiniz?

Bunu deneyen amca 60 yasında vardır prostat buyumesı vb soruları olabılır yada hıjyenık ortamda yapmamıstır vb. benımde esaslı gorusum bu yontem tıp lıtaraturune gırermı ıllahakı corek yagı olacak degıl tabıkıde hıjyenık kosullarda ısın uzmanlarınca uygulansa cıddı faydalar saglayabılır kanımca prostat enjeksıyonundan daha ıyı olabılır
mustafa3435
Hastalık Başlangıç Yılı: 2017

Mesaj gönderen mustafa3435 »

Turp ameliyatı prostatitte kesin çözüm değil bunu kafanızdan çıkartın. Bu ameliyat genellikle prostat büyümesi işleminde kullanılan cerrahi bir işlemdir. Cerrahiden sonra ise şikayetlerin yüzde yüz geçeceği garanti değildir. Hatta bulunduğunuz durumdan daha kötü bir tablo ile karşılaşabilirsiniz. Bunun örneğini çevremden bu ameliyatı olmuş kişilerden biliyorum. Özellikle şunu bilmekte fayda var. Prostatit tek başına prostatı ilgilendiren bir hastalık değildir. İçerisinde pek çok patolojiyi ilgilendirdiğinden, cerrahinin yeri yoktur ve çözüm değildir.en son çare olarak bile düşünülmemelidir.Bu hastalığın tedavi prosedürü bellidir bilgileri forumda fazlası ile mevcuttur.
Kc34

Mesaj gönderen Kc34 »

Galip yazdı:
Mrshadow yazdı:Sakin bunu denemeyin bile. Akil var mantik var bunu biri %100 onerse bile deneyecek misiniz?

Bunu deneyen amca 60 yasında vardır prostat buyumesı vb soruları olabılır yada hıjyenık ortamda yapmamıstır vb. benımde esaslı gorusum bu yontem tıp lıtaraturune gırermı ıllahakı corek yagı olacak degıl tabıkıde hıjyenık kosullarda ısın uzmanlarınca uygulansa cıddı faydalar saglayabılır kanımca prostat enjeksıyonundan daha ıyı olabılır
Olduda hijyenik ortamda yapti peki corek otu yagi hijyenik ortamda mi uretildi? Dokuyu tahris eder mi? O doku tahris oldugu an bakteriler orda enfeksiyona sebep olur. Kaldiki oranin kas sistemi icerden disari atim olacak sekilde yaratilmis sen tam tersini yapacaksin.
Galip

Mesaj gönderen Galip »

Kc34 yazdı:
Galip yazdı:

Olduda hijyenik ortamda yapti peki corek otu yagi hijyenik ortamda mi uretildi? Dokuyu tahris eder mi? O doku tahris oldugu an bakteriler orda enfeksiyona sebep olur. Kaldiki oranin kas sistemi icerden disari atim olacak sekilde yaratilmis sen tam tersini yapacaksin.
Bende bunu dıyorum sırf bu yontem ıcın uretılebılır ılaclar gıbı ıllahakı cotekotu yagı olacakta degıl yontem enjeksıyondan daha zahmetsız ve faydalı ve uygun olabılır
mustafa3435
Hastalık Başlangıç Yılı: 2017

Mesaj gönderen mustafa3435 »

Galip Bitkisel yöntemi küçümsediğimden değil ancak, bakteriyel prostatitte çörek otu işe yaramaz. Ama dediğin gibi penisten ilaç enjekte edilmesi gibi bir işlem düşünülüp, uygulama yapılabilirdi. Ben şuna karşıyım özellikle bu gibi hastalıklarda insan psikolojisini düşünmeden ilaç yada bitkisel farketmez, herhangi bir organa bu gibi işlem yaptırılmasını doğru bulmuyorum. Çaresiz insana hersey yaptırılabilir. Şuan desemki at sütü için prostatitten kurtulun desem, buna burada eminim pek çok kişi inanacaktır. Bu ve buna benzer tedavi uygulamalarına karşıyım.
Mrshadow

Mesela amerikada bir cerrah var kendisiyle maillestim %100 cozerim diyor 22-28 bin dolar arasinda fiyat istiyor, adami paylassam evi arabayi satacak caresiz kisiler var. Pozitif bilimden ayrilmayalim arkadaslar. Sonucta olumlu sonuc vermis yontemler var. Bunlari deneyelim. Adam hic lokosit olctuememis sememden yandim bittim diyor.

Bu forumda bu hastalik bence buyutuluyor