DARLIK AMELIYATI OLDUM

Prostat bezine yapılabilecek cerrahi operasyonlara ait bilgiler.
cicek5917
Hastalık Başlangıç Yılı: 2016

Re: DARLIK AMELIYATI OLDUM

Mesaj gönderen cicek5917 »

mrb senin bu durumunun kaynagının tam darlıktan olup olmadıgının kesin teşhisi koydurmadan ameliyat filan olma sakın
muzdarip

Mesaj gönderen muzdarip »

Ercan abi bu durum ben 25 Eylül de ameliyata girmeden de vardı. O zaman da uyuyamıyordum. Darlıklar açılınca rahatlamıştım ta ki 2 Ocağa kadar. Doktora söyledim bu durumu doktor bir anlam veremiyor.
cicek5917

you tube de darlıkları seyredersen doku içe dogru kalınlasarak büyüyor ancak bunun olabilmesi için oranın yara olması lazım yani daha önceden bir kaza sonucu darbe alman lazım doğuştan olmuş olsa daha önceleride olurdu diletasyonla olacak bir iş değil oradaki büyüyen dokuyu kesmek lazım ama soğuk bıçak, ama lazer eğer bunu açtırmaz isen içeride kalan idrar iltihaplanır prostat dahil böbreklere doğru sarar birde darlık nerede hakikaten darlıkmı belkide mesane boynunun yükssekliğide aynı rahatsızlıgı veriyordur bu doktor sisteskopi ile bakınca görmesi lazımdı prostat büyüyorsa içe dogru buyumesi lazımki darlık oluşsun

1- darlık üretadamı yanı kamısın içindemi ( bu endoskop işlemle acılır. soğuk bicak veya holium lazer
2- mesane boyu yüksekmi ( bu tur amaliyatı ile traşlanır boyun indirilir )
3- prostat içe doğru büyüyüp üretayı daraltıyormu ? bu plazma kinetik yöntem (en iyi olan bu ) ile tur yapılır.

iyi bir doktor bul kendine Ankara ya gelmek istersen sana marka dr ismi verebilirim ancak özel olduğu için pahalı yapıyor.
muzdarip

cicek5917 yazdı:you tube de darlıkları seyredersen doku içe dogru kalınlasarak büyüyor ancak bunun olabilmesi için oranın yara olması lazım yani daha önceden bir kaza sonucu darbe alman lazım doğuştan olmuş olsa daha önceleride olurdu diletasyonla olacak bir iş değil oradaki büyüyen dokuyu kesmek lazım ama soğuk bıçak, ama lazer eğer bunu açtırmaz isen içeride kalan idrar iltihaplanır prostat dahil böbreklere doğru sarar birde darlık nerede hakikaten darlıkmı belkide mesane boynunun yükssekliğide aynı rahatsızlıgı veriyordur bu doktor sisteskopi ile bakınca görmesi lazımdı prostat büyüyorsa içe dogru buyumesi lazımki darlık oluşsun

1- darlık üretadamı yanı kamısın içindemi ( bu endoskop işlemle acılır. soğuk bicak veya holium lazer
2- mesane boyu yüksekmi ( bu tur amaliyatı ile traşlanır boyun indirilir )
3- prostat içe doğru büyüyüp üretayı daraltıyormu ? bu plazma kinetik yöntem (en iyi olan bu ) ile tur yapılır.

iyi bir doktor bul kendine Ankara ya gelmek istersen sana marka dr ismi verebilirim ancak özel olduğu için pahalı yapıyor.
Valla ne doğuştan ne de kaza ile oldu. 2016 Aralık gibi kendi kendine oluverdi ben de anlamadım abi. Darlık iki yerde var demişti doktor. Biri ilk girişte biri biraz daha dipte. Şu an ben diptekinden hissediyorum darlığı. Prostat büyümesi varmış kabak gibi görünüyor dedi. Mesane boynu yüksekliğini söylemedi ama rapora onu da yazmış. Henüz çocuk sahibi olmadığım için prostata müdahele ettirmek istemiyorum. bir türlü nasip olmadı evlenemedik de.
cicek5917

haklısın nasip inşallah evlenirsin bu durumda ne mesane boynuna ne de prostata müdahale ettir. Ancak üretra darlığını mutlaka hallettirmeniz lazım diğerlerini çocuktan sonra halledersin
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2004

Mesaj gönderen kadir »

cicek5917 yazdı:haklısın nasip inşallah evlenirsin bu durumda ne mesane boynuna ne de prostata müdahale ettir. Ancak üretra darlığını mutlaka hallettirmeniz lazım diğerlerini çocuktan sonra halledersin
Etmen bey, gercekten cok tesekkur ederim..bu darlik konusunda ameliyat gecirmis biri olarak yaptiginiz yorumlar cok yararli oldu.Acil şifalar...
cicek5917

Eyvallah Kadir bey
muzdarip

Tarih 30.01.2018 devlet hastanesindeki doktor üroflowmetri sonucunda sonda ile genişletme teklif etti. Uyuşturarak yapalım dedim. Bunun mümkün olamayacağını, ayrıca bu işlemin basit bir işlem olduğunu söyledi. Daha önceden kendimde denediğim için öyle olmadığını biliyordum tabi. ama yine de kabul ettim. nitekim işlem son derece acılı oldu. acımdan dayanamadım doktorun kolunu tuttum, çıkarmasını rica ettim. Çıkarmadı devam etti biraz daha. artık bağırmaya başlayınca durdu.çıkardı. darlığın açıldığını söyledi.sonra eve geldim.şu an da canım yanıyor 25 Eylül de olduğu gibi. İşerken cam kırığı işiyormuşum gibi acıyor. kestirsek de kurtulsak.
NightAngel01
Hastalık Başlangıç Yılı: 2012

Mesaj gönderen NightAngel01 »

Sistoskopi çok acıttı mı? Yapılırken
muzdarip

Yapılan işlem sistoskopi değildi. Sonda ile dilatasyon diyelim.
firstranger
Hastalık Başlangıç Yılı: 2015

Mesaj gönderen firstranger »

muzdarip yazdı:Yapılan işlem sistoskopi değildi. Sonda ile dilatasyon diyelim.
kardeş ne durumdasın?

bana da darlık ameliyatı öneriliyor da.
muzdarip

ameliyattan önceki durumdan iyiyim. Ama yüzde yüz iyi bir durumdan bahsedemem. idare ediyorum çok şükür. nereye kime muayene oldunuz, sistoskopi yapıldı mı?
firstranger

muzdarip yazdı:ameliyattan önceki durumdan iyiyim. Ama yüzde yüz iyi bir durumdan bahsedemem. idare ediyorum çok şükür. nereye kime muayene oldunuz, sistoskopi yapıldı mı?
Sistoskopi yapilmadi henuz. Ama iseme hizi sikintili, ereksiyon sikintili, damlama var vs. Bir doktor mesane boynu dedi, digeri darlik var dedi. Kisin ameliyat olayim diyorum artik biktim yani, evliligim de tehlikeye giriyor dogru duzgun sevisemiyoruz bile.
muzdarip

darlık ereksiyona etki eder mi sanmıyorum ben de öyle bir şey olmadı. bence ereksiyonun sebebi ayrıca araştırılmalı. sen nereye gittin kimlere muayene oldun iyi bir doktor bulmak çok önemli bu işlerde.
nugo
Hastalık Başlangıç Yılı: 2005

Mesaj gönderen nugo »

firstranger yazdı:
muzdarip yazdı:ameliyattan önceki durumdan iyiyim. Ama yüzde yüz iyi bir durumdan bahsedemem. idare ediyorum çok şükür. nereye kime muayene oldunuz, sistoskopi yapıldı mı?
Sistoskopi yapilmadi henuz. Ama iseme hizi sikintili, ereksiyon sikintili, damlama var vs. Bir doktor mesane boynu dedi, digeri darlik var dedi. Kisin ameliyat olayim diyorum artik biktim yani, evliligim de tehlikeye giriyor dogru duzgun sevisemiyoruz bile.
sistoskopi olmadan ameliyat mi olurmus?

ereksiyon daha fazla prostat ve prostatit ilintili olur.
uroflow raporu varmi?
iseme egrisi onemli
nugo
Hastalık Başlangıç Yılı: 2005

Mesaj gönderen nugo »

firstranger yazdı:
sistoskopi olmadan ameliyat olmaz.
uroflow yapilmis sa son egri asagiya paralel gidiyorsa ve ortalama akis 7 ve alti ise, prostat baskisi anlasilir.

ayrica ereksiyonu prostat yada prostatit dogrudan etkiler.
firstranger

nugo yazdı:
firstranger yazdı:
sistoskopi olmadan ameliyat olmaz.
uroflow yapilmis sa son egri asagiya paralel gidiyorsa ve ortalama akis 7 ve alti ise, prostat baskisi anlasilir.

ayrica ereksiyonu prostat yada prostatit dogrudan etkiler.
Valla öyle dediler dostum ben de bilemiyorum ki. Aksam iseme egrisi detaylarini paylasacagim mutlaka. Tesekkurler ilgin icin.
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2004

Mesaj gönderen kadir »

Uriner sistemde darlik, mesane boynu yuksekligi gibi sıkıntılar varsa, bu durum sistoskopi yada retrograd uretragrafi ile belli olur. Sistoskopi bilindigi gibi tahris edici ve aci vericidir. Kan işemeye kadar sikayet olabiliyor. Retrograd uretragrafi ile acisiz bir sekilde uriner sistemi goruntuleme imkani var.
Fzt

Mesaj gönderen Fzt »

Son durumunuz nasıl?