Prostat ameliyatı

Prostat bezine yapılabilecek cerrahi operasyonlara ait bilgiler.
prosta50
Hastalık Başlangıç Yılı: 2017

Re: Prostat ameliyatı

Mesaj gönderen prosta50 »

Geçmiş olsun. Yaşınız kaç bilmiyorum ama sakın aldırmayın. Bizim bir tanıdığımız aldırdı ama 72yaşında kanser şüphesi vardı. Sıçrama yapmasın diye alınmış bu normal bir durum zaten yaş 70iş bitmiş gençler için uygun değil. Haklısınız bu zor bir hastalık. Ben 2017den beri ara ara çekiyorum. Yaşım 50prostat büyümeside başladı. Buna rağmen doktorum oraya bir şey domundurma diyor. Ameliyat dedim ne gerek var şeker tansiyon hastaları gibi uzun süre ilaç kullan dedi.
prosta50

Xatral 10mg ve ürorec 4mg çok az meni kaybı yapıyor ama kuru boşalma yapmıyor
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2004

Re: Prostat ameliyatı (Genc bir prostatit hastasi eski üye)

Mesaj gönderen kadir »

zindan yazdı:Konu ameliyattan gitmis yorum yapayim ben turp ameliyatina girdim sonuc guzel oldu 2 sene superdim ama ocak ayindan berri tekrar geldi hastalik hemde ne geldi cok agir geldi prostat hergun yaniyor agriyor yuruyemiyorum.. sinirlere islemler yapildi s2 blok s4 blok hipogastrik blok inpar blok pudental blok 3 ay once yapildi bunlar hic zerre fayda vermedi arkadaslar perine agrisindan yuruyemiyorum suan
Zindan rumuzlu arkadasimiz ameliyat olmuş...ameliyat olmak isteyen bu paylasimi okuyup ona gore degerlendirip karar versin.
Prostatx33
Hastalık Başlangıç Yılı: 2012

Mesaj gönderen Prostatx33 »

Ameliyat benım kendi fikrimce cozum degıl cektıgımız agrılar her baba yiğidin harcı değil yaptıranlarada sonsuz saygım var ama elin kesilse eski halini almaz iz kalır onun gbı dusun bıcagın degdıgı yer eskisi gibi olmuyor
Targocid

Mesaj gönderen Targocid »

Ee ne yapalım? Kesilmese alacak mı ki? Alacağının garantisini veren olsa onu da deneyeceğim. Denemeyeceğim yöntem yok.
eymen23
Hastalık Başlangıç Yılı: 2016

Mesaj gönderen eymen23 »

Mrb ben etmen. bu forma girmeyeli uzun zaman oldu şifreyi ve kullanıcı adını unuttuğum için eymen 23 adı ile yeniden kullanıcı adı almak zorunda kaldım
Ben prostatit hastası idim. Ancak raporu yazan normal prostat gibi yazmış. Bu belki de sosyal sigortalar kurumunun tanımında prostatit ameliyatı diye bir tanım olmadığından da olabilir bilmiyorum.

Ameliyat olalı 4 yıl oldu çok şükür o ızdırap veren ağrılar yok . Ameliyat olmak isteyen arkadaşlar için bilgi vermek istiyorum
1= iltihaplı olan prostat dokusu sadece diş kabuk kalana kadar kazındı
2= Ameliyattan sonra girilen aletin tahriş etmesinden dolayı üretra darlığı oluştu tekrar ameliyat oldum bu ameliyatın üzerinden de 3 yıl geçti
3= Meni içeri kaçıyor doğru çocuk sahibi olmak zor gibi başka yöntemle yapılır mı bilmiyorum
4= Ameliyat olunca kesinlikle geçecek diye bir garanti yok çünkü doktor % 100 garanti verememişti.
5= Sertleşme ve zevk ile ilgili bir problem yok
6=Zindan rumuzlu arkadaşın ağrısı geri gelmişti doğru ama içi tamamen kazınmış mı idi bilmiyorum son olarak robotik yolla tamamını aldırmıştı ancak kabuğun üstündeki sinirler ne oldu zarar gördü mü bilmiyorum sadece iyi olduğunu duydum

BENİM ACİZANE TAVSİYEM. YAŞINIZ GENÇ İSE AMELİYAT OLMAYIN GEÇECEK DİYE BİR GARANTİSİ YOK
İLLA OLACAKSANIZ BU İŞTE ÇOK İYİ PRATİK KAZANMIŞ DENEYİMLİ USTA ELLERİ OLAN DOKTOR BULUN hepinize acil şifalar versin yarabbim.
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2004

Mesaj gönderen kadir »

eymen23 yazdı:Mrb ben etmen. bu forma girmeyeli uzun zaman oldu şifreyi ve kullanıcı adını unuttuğum için eymen 23 adı ile yeniden kullanıcı adı almak zorunda kaldım
Ben prostatit hastası idim. Ancak raporu yazan normal prostat gibi yazmış. Bu belki de sosyal sigortalar kurumunun tanımında prostatit ameliyatı diye bir tanım olmadığından da olabilir bilmiyorum.

Ameliyat olalı 4 yıl oldu çok şükür o ızdırap veren ağrılar yok . Ameliyat olmak isteyen arkadaşlar için bilgi vermek istiyorum
1= iltihaplı olan prostat dokusu sadece diş kabuk kalana kadar kazındı
2= Ameliyattan sonra girilen aletin tahriş etmesinden dolayı üretra darlığı oluştu tekrar ameliyat oldum bu ameliyatın üzerinden de 3 yıl geçti
3= Meni içeri kaçıyor doğru çocuk sahibi olmak zor gibi başka yöntemle yapılır mı bilmiyorum
4= Ameliyat olunca kesinlikle geçecek diye bir garanti yok çünkü doktor % 100 garanti verememişti.
5= Sertleşme ve zevk ile ilgili bir problem yok
6=Zindan rumuzlu arkadaşın ağrısı geri gelmişti doğru ama içi tamamen kazınmış mı idi bilmiyorum son olarak robotik yolla tamamını aldırmıştı ancak kabuğun üstündeki sinirler ne oldu zarar gördü mü bilmiyorum sadece iyi olduğunu duydum

BENİM ACİZANE TAVSİYEM. YAŞINIZ GENÇ İSE AMELİYAT OLMAYIN GEÇECEK DİYE BİR GARANTİSİ YOK
İLLA OLACAKSANIZ BU İŞTE ÇOK İYİ PRATİK KAZANMIŞ DENEYİMLİ USTA ELLERİ OLAN DOKTOR BULUN hepinize acil şifalar versin yarabbim.
Etmen bey paylasiminiz icin tesekkur ederim. İyi oldugunuza sevindim. Şifaniz daim olsun.
prosta50

Eymen 23 bey yaşınız kaç bilmiyorum ama hiç prosratit için ameliyat olunur mu birde üretra darlığı yaşamışsınız ve meni dışarı gelmiyor yani orgazm oluyorsunuz meni mesaneye akıyor çiş ile atıyorsunuz. Daha ne olsun pire için yorgan yanılması bu olsa gerek uzun yıllar gastrit ve mide yanması ve ağrısı çeken miğdesini de aldırsın o zaman. Prostatitin kesinlikle ameliyatla bir tedavisi yoktur. Bu hastalıkla yaşamaya alışmak lazım görüyorsunuz işte üretra darlığı yaşanmış ve meni gelmiyor doktorlar 100gram prostatı bile hemen ameliyat etmiyorlar. İnşallah başka sorunlar yaşamazsınız
eymen23
Hastalık Başlangıç Yılı: 2016

Mesaj gönderen eymen23 »

yaşım 61 yazımda olmayın diye yazıyorum
prosta50

Pro 2020 ben ameliyat prostatit için uygun değil diyorum sen neden bu kadar çok tepki gösteriyorsun daha saygılı kelimeler kullanmanı rica etsem başlarım gibi mahalle ağzı kullanmasak burası saygılı bir platform nihayetinde
prosta50

Geçmiş olsun Allah sağlık versin ne diyeyim zor bir hastalık
huseyin252
Hastalık Başlangıç Yılı: 2019

Mesaj gönderen huseyin252 »

MENDERES1983 yazdı:
prosta50 yazdı:Pro 2020 ben ameliyat prostatit için uygun değil diyorum sen neden bu kadar çok tepki gösteriyorsun daha saygılı kelimeler kullanmanı rica etsem başlarım gibi mahalle ağzı kullanmasak burası saygılı bir platform nihayetinde
Tabi doğru söylüyosun kardeşim ama demekki canına tak etmiş bi haber gördüm çocuk kolon kanseriydi çocuğun o kadar çok ağrıları oluyormuşki hergün ölüp ölüp diriliyormuş babasına ağlar yalvar yakar öldür baba kurtar beni diye diyeee babası en sonunda dayanamayıp vurmuş oğlunu asparagas haber değil bizzat akşam ana haberde izledim 1,5 -2 yıl oluyor hayat çok garip rabbim kimseye taşıyamayacağından fazla yük vermesin herkes sağlıklı olsun inşallah

Tövbe tövbe bizimki bunun yanında devede kulak kalır şükür halimize
Herkes bir hayat şeçer seçtiği hayatın bedelini öder
Chamber04

Mesaj gönderen Chamber04 »

MENDERES1983 yazdı:
prosta50 yazdı:Pro 2020 ben ameliyat prostatit için uygun değil diyorum sen neden bu kadar çok tepki gösteriyorsun daha saygılı kelimeler kullanmanı rica etsem başlarım gibi mahalle ağzı kullanmasak burası saygılı bir platform nihayetinde
Tabi doğru söylüyosun kardeşim ama demekki canına tak etmiş bi haber gördüm çocuk kolon kanseriydi çocuğun o kadar çok ağrıları oluyormuşki hergün ölüp ölüp diriliyormuş babasına ağlar yalvar yakar öldür baba kurtar beni diye diyeee babası en sonunda dayanamayıp vurmuş oğlunu asparagas haber değil bizzat akşam ana haberde izledim 1,5 -2 yıl oluyor hayat çok garip rabbim kimseye taşıyamayacağından fazla yük vermesin herkes sağlıklı olsun inşallah
Onu demeseydin be kardeş milletin psikoljisi bozulmasa bari gece gece :lol:
Hola
Hastalık Başlangıç Yılı: 2014

Mesaj gönderen Hola »

Ulan insan oğlunu vururmu hiç alalala
Kartal42
Hastalık Başlangıç Yılı: 2009

Mesaj gönderen Kartal42 »

O haberi bende biliyorum allah kinse in basani vermesin babada suc yok bir cogunuz bekarsiniz yanlis anlamiyin baba olumca anlarsniz cocugunu acilar cekmesine dayanamamis kolaydegil
Prostatx33

Şimdi hocam benim prostat Kucuk fakat ıdrar yapamıyorum bobrek ler agrıyor antıbıyotık kullandımmı duzelme oluyor sonra bırakım yine yaparken yanma sarı gelmesi zor ıseme devam ediyor suan acayip yanıyor hani son care deneyebiliriz belkide ameliyatı yasım 28 kendime ıkı sene daha verıyorum ölmezsek ve eger devam ediyor olursa rahatsızlık evlenip bır evlat yapıp sonra kazıtacam
MENDERES1983
Hastalık Başlangıç Yılı: 2020

Mesaj gönderen MENDERES1983 »

Prostatx33 yazdı:Şimdi hocam benim prostat Kucuk fakat ıdrar yapamıyorum bobrek ler agrıyor antıbıyotık kullandımmı duzelme oluyor sonra bırakım yine yaparken yanma sarı gelmesi zor ıseme devam ediyor suan acayip yanıyor hani son care deneyebiliriz belkide ameliyatı yasım 28 kendime ıkı sene daha verıyorum ölmezsek ve eger devam ediyor olursa rahatsızlık evlenip bır evlat yapıp sonra kazıtacam
Mesele kazıttıktan sonra o patojenin dış kabukta yerleşik kalması bide işe yaramazsa yada idrar kaçırma problemi olursa o daha kötü
Prostatx33

Valla bılmıyorum ben kazıtmak yazmısım cızdırmek yazacaktım ozur dılerım benım prostat sanırım ıce dogru sis ve ıdrar akımını engelliyor bobreklere baskı yapıyor aksi takdirde boyuna vs bakıldı ve gayet normal iltihapdan kaynaklı dıye dusunuyorum gecer mi gecmez mı o muamma iste daha oncede oldum atlattım fakat boyle agır semptom yasamadım tek sorunum ıdrar suan
Gokhansuskun

Mesaj gönderen Gokhansuskun »

Ben sayfaya bir girdim tüm yorumlari okudum arkadaslar benim derdime care yok mu ya.. tahlillerim temiz.. hayat süper hicbirseyim yok.. ta ki iliskiye giriyorum bosaldiktan sonra idrar tikaniyor 2-3 gun belki bir hafta.. ama inanilmaz aci cekip zorlaniyorum.. sonra kendiliginden geciyor..
iliskiye girmesem hayatim on numara...
Doktor dedi sistoskopi( kamerayla bakalim) reddettim..
cunku bu kez girip birsey bulamayacaklar daha beter olacak..
Tek sorunum bu surda binlerce mesaj be uyeler var..
Acaba benim gibi biri var mi??
Bosalmada iliskide hicbir sorunum yok..
Sadece bosaldiktan sonra idrar problemi
duman64
Hastalık Başlangıç Yılı: 2008

Mesaj gönderen duman64 »

Prostatx33 yazdı:Valla bılmıyorum ben kazıtmak yazmısım cızdırmek yazacaktım ozur dılerım benım prostat sanırım ıce dogru sis ve ıdrar akımını engelliyor bobreklere baskı yapıyor aksi takdirde boyuna vs bakıldı ve gayet normal iltihapdan kaynaklı dıye dusunuyorum gecer mi gecmez mı o muamma iste daha oncede oldum atlattım fakat boyle agır semptom yasamadım tek sorunum ıdrar suan
Benim prostatta küçüktü. Bazılarınınki büyük ama büyüme dışa doğru. Cardura sk veya xatral densin mı? Ben cardura ile 12 yıldır idare ediyorum.
Prostatx33

duman64 yazdı:
Prostatx33 yazdı:Valla bılmıyorum ben kazıtmak yazmısım cızdırmek yazacaktım ozur dılerım benım prostat sanırım ıce dogru sis ve ıdrar akımını engelliyor bobreklere baskı yapıyor aksi takdirde boyuna vs bakıldı ve gayet normal iltihapdan kaynaklı dıye dusunuyorum gecer mi gecmez mı o muamma iste daha oncede oldum atlattım fakat boyle agır semptom yasamadım tek sorunum ıdrar suan
Benim prostatta küçüktü. Bazılarınınki büyük ama büyüme dışa doğru. Cardura sk veya xatral densin mı? Ben cardura ile 12 yıldır idare ediyorum.
Yan etkisi çok varmı 12yıldır hergun mu alıyorsunuz
Prostatx33

Gokhansuskun yazdı:Ben sayfaya bir girdim tüm yorumlari okudum arkadaslar benim derdime care yok mu ya.. tahlillerim temiz.. hayat süper hicbirseyim yok.. ta ki iliskiye giriyorum bosaldiktan sonra idrar tikaniyor 2-3 gun belki bir hafta.. ama inanilmaz aci cekip zorlaniyorum.. sonra kendiliginden geciyor..
iliskiye girmesem hayatim on numara...
Doktor dedi sistoskopi( kamerayla bakalim) reddettim..
cunku bu kez girip birsey bulamayacaklar daha beter olacak..
Tek sorunum bu surda binlerce mesaj be uyeler var..
Acaba benim gibi biri var mi??
Bosalmada iliskide hicbir sorunum yok..
Sadece bosaldiktan sonra idrar problemi
Kardes aynı dertten muzdarıbız
duman64
Hastalık Başlangıç Yılı: 2008

Mesaj gönderen duman64 »

Prostatx33 yazdı:
duman64 yazdı:
Yan etkisi çok varmı 12yıldır hergun mu alıyorsunuz
12 yildir her gece yatarken alıyorum. 10 yıl 0, 4 mg kullandım CARDURA XL'yi. Son iki yıldır 0,8 mg kullanıyorum.En güzel tarafı meniyi geri kaçırmıyor. Her şey eskisi gibi oluyor.0,4 mg deneyebilirsin.
darkblues

Mesaj gönderen darkblues »

Bu hangi yöntemle ameliyat oluyor :)

https://youtu.be/9NyN2OfFrSk

Bu arada prostatın tam boyutunu nasıl birşey olduğunu gerçek olarak bu videoda gördüm.
Zagor

Mesaj gönderen Zagor »

Bugün tekrar sistoskopi oldum, doktorum antibiyotiklerden fayda görmediğim için TUİP ameliyatını önerdi. Meninin geri kaçmasınin düşük bile olsa riskin olduğunu söyledi. Yaşım henüz 27 yeterince yıprandım zaten bı yandan ibs ile de uğraşıyorum. Alkol sigara çay kahve kızartma her şeyi bıraktım spor da yapıyorum hala idare edebilecek kadar iyi hissetmiyorum kendimi. İserken de bosalirken de prostatta basıncı alamadığım için birtakim artık kalıyor geride tam rahatlayarak çıkamıyorum hâlâ. TUİP yaptırmış veya konuya hakim biri fikrini belirtebilir mi? Zira doktor retrogard riskinin düşük olduğunu söyledi, ama burada okuduklarıma göre çok sık görülüyor, farklı ameliyatlardan mi bahsediyoruz?