Prostat ameliyatı

Prostat bezine yapılabilecek cerrahi operasyonlara ait bilgiler.
prosta50
Hastalık Başlangıç Yılı: 2017

Re: Prostat ameliyatı

Mesajgönderen prosta50 » 19.06.2020 - 03:57

Ayrıca her alfa blokerde geri boşalma yapmıyor iyi araştırıp kullanın

Targocid

Mesajgönderen Targocid » 19.06.2020 - 04:00

nefessizkesersapi yazdı:
kadir yazdı:
etmen yazdı:ben bu ameliyatı oldum prostatın alınması farklı bir olay içinin kazınması farklı her dört erkekten 2 si genellikle yaş ilerlediğinde prostat ameliyatı oluyor yoksa işeme de problem yaratıyor. prostatın tamamen alınması kanser vakalarında oluyor tabiki prostat kabuğunda bulunan sinirlerde zarar gördüğü için cinsellik zarar görüyor ancak prostatın büyüyen kısmının alınması yani içinin biraz kazınması, veya prostatitden dolayı tabiki prostatın içi iltihablı bu sefer kabuk kalacak ve içi tamamen boşaltılacak şekilde kazınıyor. bu iki işlemde cinsellik ölmüyor ameliyattan önceki durumunuz ne ise aynen o durum korunuyor. yani problem yok saat gibi çalışıyor idrar kacırma kesinlikle yok ama meninin içeri kaçması var yanı meni boşalırken mesaneye akıyor o da idrarla atılıyor bu durumda cocuk sahibi olamazsınız aldığınız zevkin meninin içeri kaçması ile hiç bir ilgisi yok çünkü zevk olayı beyinsel ben ameliyat olmadan olanlar ilede görüştüm öyle karar verdim bu durumda cocuk sahibi nası olunur incelemedim yaşım 57 allah bağişlar ise 2 cocuğum var ama tüp yönteminide konuşmak lazım bir yolu olması lazım. ameliyat yöntemi son sistem kapalı plazma kinetik yöntemi her yerde yok ve işin ehli doktoruda bulmak şart prostatit den dolayı olan ağrılarım soracak olursanız cok şükür yok çünkü iltihablıdoku tamamen alındı ameliyat öncesi doktor % 90 garanti verdi niye % 100 değil hangi ameliyat olrsa olsun % 100 garanti olamaz ameliyat özelde pahalı bir yöntem 10.000 tl yi buluyor değermi derseniz ben böyle ağrı hayatımda görmedim veya benim ağrı eşiğim düşük dayanamadım başka sorunuz var ise çevaplıyabilirim ameliyat süresi 10 dakik size CD VERİYORLAR SELAMLAR

Etmen bey mrb,
İyi olduğunuza çok sevindim..sizinle en son sifahi görüştüğümüzde raporlarınızi inceleme şansım oldu biliyorsunuz hatırlarsanız. Yanlış hatırlamıyorsam, teşhis ve tanı bölümünde BPH yazıyordu. "Benign Prostat Hiperplazisi" yani iyi huylu prostat büyümesi. Yapilan operasyonda,Prostatinizin içinin kazinarak boşaltılması, dış kapsülünun muhafaza edildiğinden bahsediliyordu raporda.
Bu operasyonlar bu hastalik için doğru bir operasyondur.Fakat bizim hastalığımız farklı. Bizim hastaligimiz kronik prostatit.Yani prostatin enfekte olması. Bu hastalikta kısmi operasyon pek fayda etmiyor..enfeksiyonun tekrar nuks etme olasılığı yüksek. Komple prostatin alınması lazım. (Rezeksiyon) bununda yan etkilerinden bahsetmiştim önceki yazımda. Sağlıkla kalın.Selamlar.

Kadir abi plazma yöntemi ile prostat içi kazınırsa prostatit hastalarında başarı durumu nedir abim?
Nüks olununca tekrar kazınsa bi kaç kez en sonunda bitirme şansımız olur mu?
Şimdi prostat içinde ki süngerli yapıyı kazıyınca ve üzerine iyi bir antibiyptik tedavisi ile nüksettirmeme durumu olusabilir gibi hissiyatım oldu.
Bu ameliyatı ilerleyen zamanlarda düşünüyorum 5-10 sene içinde deneme durumum olabilir. Eğer antibiyotikler işe yaramazsa..
Şu anda 8-9 günlük antibiyptikle şikayetlerim kesiliyor ama 3-4 ay sonra nüks ediyor. Bir sonraki nüksümde 35 günlük tedavi planladım şimdiden...Onda da hızlı nüks olursa ameliyatı denemek isterim yaş daha 30 olmadı ama cinselliğe etkisi olmayan bir ameliyatmış...Belki ilk çocuğu yapıp olurum bu ameliyatı...
Fikrini, görüşünü almak isterim abi.

5-10 sene çok uzun bir zaman dilimi bana kalırsa. İyileşenler veya semptomları hafifletenler en geç 3 sene içerisinde ulaşıyorlar bu duruma. Cinsellik falan, akut dönemde atlatılamadıysa ya da yaş genç ve bağışıklık sistemi kuvvetli değilse hiçbir zaman eskisi gibi olmuyor zaten. Burada iyi yazanların birçoğu özel konuşmalarda bundan yakınıyorlar. Sürekli, anonim kalamayacakları ihtimalini gözeterek burada açıklama yapmıyorlar. Nitekim, doğru da yapıyorlar. Bu haseple, bence, 3 sene sonunda denenebilir. 5-10 sene kimse antibiyotik kullanamaz kolay kolay, kaldı ki yazacak doktor da bulamazsın eğer hastalık geçmişinden bahsedersen.

Doktorlar kesinlikle bu hastalığı anlamıyorlar, bu bir gerçek. Sürün ötede deyip geçiyorlar bu acımasız devirde. Yapacak bir şey yok. Benim 1 sene olacak Ağustos’ta ve hala bu kadar antibiyotiği neden kullanıyorsun, ağrı kesici mi bunlar diyen doktorlar var, başta bizim evin bilmişi. Üroloğumla görüştüm dün ve spermiyogram sonuçlarına göre kısırlık başlangıcı olduğunu ancak varikoselimin bunu yapacak kadar büyük olmadığını ve sorun prostattan kaynaklandığı için yapılacak bir şey olmadığını söyledi. Üreme fonksiyonlarım tamamen kaybolursa, aldırıp kurtulmayı düşünüyorum.
Cinsellikle ilgili gelen özel mesajlara cevap vermiyorum. Gerekli açıklamalarım gönderilerimde mevcut. Siz, uçkurunuzun keyfini düşünürken ben daha da büyük problemlerle uğraşıyorum. Sorun sadece uçkurunuzsa, alacağınız 2, 3 takviye veya yöntemler belli.

prosta50

Mesajgönderen prosta50 » 19.06.2020 - 04:07

Geçmiş olsun. Yaşınız kaç bilmiyorum ama sakın aldırmayın. Bizim bir tanıdığımız aldırdı ama 72yaşında kanser şüphesi vardı. Sıçrama yapmasın diye alınmış bu normal bir durum zaten yaş 70iş bitmiş gençler için uygun değil. Haklısınız bu zor bir hastalık. Ben 2017den beri ara ara çekiyorum. Yaşım 50prostat büyümeside başladı. Buna rağmen doktorum oraya bir şey domundurma diyor. Ameliyat dedim ne gerek var şeker tansiyon hastaları gibi uzun süre ilaç kullan dedi.

prosta50

Mesajgönderen prosta50 » 19.06.2020 - 04:08

Xatral 10mg ve ürorec 4mg çok az meni kaybı yapıyor ama kuru boşalma yapmıyor

kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2004

Re: Prostat ameliyatı (Genc bir prostatit hastasi eski üye)

Mesajgönderen kadir » 19.06.2020 - 08:28

zindan yazdı:Konu ameliyattan gitmis yorum yapayim ben turp ameliyatina girdim sonuc guzel oldu 2 sene superdim ama ocak ayindan berri tekrar geldi hastalik hemde ne geldi cok agir geldi prostat hergun yaniyor agriyor yuruyemiyorum.. sinirlere islemler yapildi s2 blok s4 blok hipogastrik blok inpar blok pudental blok 3 ay once yapildi bunlar hic zerre fayda vermedi arkadaslar perine agrisindan yuruyemiyorum suan

Zindan rumuzlu arkadasimiz ameliyat olmuş...ameliyat olmak isteyen bu paylasimi okuyup ona gore degerlendirip karar versin.
Körler memleketinde görmek, bir hastalik sayılır...

Pro2020
Hastalık Başlangıç Yılı: 2012

Re: Prostat ameliyatı (Genc bir prostatit hastasi eski üye)

Mesajgönderen Pro2020 » 19.06.2020 - 10:31

kadir yazdı:
zindan yazdı:Konu ameliyattan gitmis yorum yapayim ben turp ameliyatina girdim sonuc guzel oldu 2 sene superdim ama ocak ayindan berri tekrar geldi hastalik hemde ne geldi cok agir geldi prostat hergun yaniyor agriyor yuruyemiyorum.. sinirlere islemler yapildi s2 blok s4 blok hipogastrik blok inpar blok pudental blok 3 ay once yapildi bunlar hic zerre fayda vermedi arkadaslar perine agrisindan yuruyemiyorum suan

Zindan rumuzlu arkadasimiz ameliyat olmuş...ameliyat olmak isteyen bu paylasimi okuyup ona gore degerlendirip karar versin.

Evet zindanin basarisiz olmustu turp operasyonu ama bu yazidan sonra tekrar operasyona girdi tamamen aldırdi 1 yila yakın iyi oldugunu soylemisti 1 üyeye

Prostatx33

Mesajgönderen Prostatx33 » 19.06.2020 - 11:37

Ameliyat benım kendi fikrimce cozum degıl cektıgımız agrılar her baba yiğidin harcı değil yaptıranlarada sonsuz saygım var ama elin kesilse eski halini almaz iz kalır onun gbı dusun bıcagın degdıgı yer eskisi gibi olmuyor

Targocid

Mesajgönderen Targocid » 19.06.2020 - 12:02

Ee ne yapalım? Kesilmese alacak mı ki? Alacağının garantisini veren olsa onu da deneyeceğim. Denemeyeceğim yöntem yok.
Cinsellikle ilgili gelen özel mesajlara cevap vermiyorum. Gerekli açıklamalarım gönderilerimde mevcut. Siz, uçkurunuzun keyfini düşünürken ben daha da büyük problemlerle uğraşıyorum. Sorun sadece uçkurunuzsa, alacağınız 2, 3 takviye veya yöntemler belli.

eymen23
Hastalık Başlangıç Yılı: 2016

Mesajgönderen eymen23 » 21.06.2020 - 20:08

Mrb ben etmen. bu forma girmeyeli uzun zaman oldu şifreyi ve kullanıcı adını unuttuğum için eymen 23 adı ile yeniden kullanıcı adı almak zorunda kaldım
Ben prostatit hastası idim. Ancak raporu yazan normal prostat gibi yazmış. Bu belki de sosyal sigortalar kurumunun tanımında prostatit ameliyatı diye bir tanım olmadığından da olabilir bilmiyorum.

Ameliyat olalı 4 yıl oldu çok şükür o ızdırap veren ağrılar yok . Ameliyat olmak isteyen arkadaşlar için bilgi vermek istiyorum
1= iltihaplı olan prostat dokusu sadece diş kabuk kalana kadar kazındı
2= Ameliyattan sonra girilen aletin tahriş etmesinden dolayı üretra darlığı oluştu tekrar ameliyat oldum bu ameliyatın üzerinden de 3 yıl geçti
3= Meni içeri kaçıyor doğru çocuk sahibi olmak zor gibi başka yöntemle yapılır mı bilmiyorum
4= Ameliyat olunca kesinlikle geçecek diye bir garanti yok çünkü doktor % 100 garanti verememişti.
5= Sertleşme ve zevk ile ilgili bir problem yok
6=Zindan rumuzlu arkadaşın ağrısı geri gelmişti doğru ama içi tamamen kazınmış mı idi bilmiyorum son olarak robotik yolla tamamını aldırmıştı ancak kabuğun üstündeki sinirler ne oldu zarar gördü mü bilmiyorum sadece iyi olduğunu duydum

BENİM ACİZANE TAVSİYEM. YAŞINIZ GENÇ İSE AMELİYAT OLMAYIN GEÇECEK DİYE BİR GARANTİSİ YOK
İLLA OLACAKSANIZ BU İŞTE ÇOK İYİ PRATİK KAZANMIŞ DENEYİMLİ USTA ELLERİ OLAN DOKTOR BULUN hepinize acil şifalar versin yarabbim.

kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2004

Mesajgönderen kadir » 21.06.2020 - 23:20

eymen23 yazdı:Mrb ben etmen. bu forma girmeyeli uzun zaman oldu şifreyi ve kullanıcı adını unuttuğum için eymen 23 adı ile yeniden kullanıcı adı almak zorunda kaldım
Ben prostatit hastası idim. Ancak raporu yazan normal prostat gibi yazmış. Bu belki de sosyal sigortalar kurumunun tanımında prostatit ameliyatı diye bir tanım olmadığından da olabilir bilmiyorum.

Ameliyat olalı 4 yıl oldu çok şükür o ızdırap veren ağrılar yok . Ameliyat olmak isteyen arkadaşlar için bilgi vermek istiyorum
1= iltihaplı olan prostat dokusu sadece diş kabuk kalana kadar kazındı
2= Ameliyattan sonra girilen aletin tahriş etmesinden dolayı üretra darlığı oluştu tekrar ameliyat oldum bu ameliyatın üzerinden de 3 yıl geçti
3= Meni içeri kaçıyor doğru çocuk sahibi olmak zor gibi başka yöntemle yapılır mı bilmiyorum
4= Ameliyat olunca kesinlikle geçecek diye bir garanti yok çünkü doktor % 100 garanti verememişti.
5= Sertleşme ve zevk ile ilgili bir problem yok
6=Zindan rumuzlu arkadaşın ağrısı geri gelmişti doğru ama içi tamamen kazınmış mı idi bilmiyorum son olarak robotik yolla tamamını aldırmıştı ancak kabuğun üstündeki sinirler ne oldu zarar gördü mü bilmiyorum sadece iyi olduğunu duydum

BENİM ACİZANE TAVSİYEM. YAŞINIZ GENÇ İSE AMELİYAT OLMAYIN GEÇECEK DİYE BİR GARANTİSİ YOK
İLLA OLACAKSANIZ BU İŞTE ÇOK İYİ PRATİK KAZANMIŞ DENEYİMLİ USTA ELLERİ OLAN DOKTOR BULUN hepinize acil şifalar versin yarabbim.

Etmen bey paylasiminiz icin tesekkur ederim. İyi oldugunuza sevindim. Şifaniz daim olsun.
Körler memleketinde görmek, bir hastalik sayılır...

prosta50

Mesajgönderen prosta50 » 22.06.2020 - 02:40

Eymen 23 bey yaşınız kaç bilmiyorum ama hiç prosratit için ameliyat olunur mu birde üretra darlığı yaşamışsınız ve meni dışarı gelmiyor yani orgazm oluyorsunuz meni mesaneye akıyor çiş ile atıyorsunuz. Daha ne olsun pire için yorgan yanılması bu olsa gerek uzun yıllar gastrit ve mide yanması ve ağrısı çeken miğdesini de aldırsın o zaman. Prostatitin kesinlikle ameliyatla bir tedavisi yoktur. Bu hastalıkla yaşamaya alışmak lazım görüyorsunuz işte üretra darlığı yaşanmış ve meni gelmiyor doktorlar 100gram prostatı bile hemen ameliyat etmiyorlar. İnşallah başka sorunlar yaşamazsınız

eymen23
Hastalık Başlangıç Yılı: 2016

Mesajgönderen eymen23 » 22.06.2020 - 07:50

yaşım 61 yazımda olmayın diye yazıyorum

Pro2020

Mesajgönderen Pro2020 » 22.06.2020 - 14:40

prosta50 yazdı:Eymen 23 bey yaşınız kaç bilmiyorum ama hiç prosratit için ameliyat olunur mu birde üretra darlığı yaşamışsınız ve meni dışarı gelmiyor yani orgazm oluyorsunuz meni mesaneye akıyor çiş ile atıyorsunuz. Daha ne olsun pire için yorgan yanılması bu olsa gerek uzun yıllar gastrit ve mide yanması ve ağrısı çeken miğdesini de aldırsın o zaman. Prostatitin kesinlikle ameliyatla bir tedavisi yoktur. Bu hastalıkla yaşamaya alışmak lazım görüyorsunuz işte üretra darlığı yaşanmış ve meni gelmiyor doktorlar 100gram prostatı bile hemen ameliyat etmiyorlar. İnşallah başka sorunlar yaşamazsınız

Niye sürekli aynı şeyi söylüyorsun insanlar acılar icinde ölsunmu başlarim menisine 50 sinden sonra meni gelse nolur ürertra darligi ameliyattan sonra yuzde 10 oluyor onun operasyonu basit kendisi olmuş halletmiş onuda belliki senin agrin sizin yok kafasina mi sıksın millet 4 yil oldu etmenin ameliyat olali sıfirım diyor sana mi kalmıs müdahale etmek burdan kimse keyfinden yapmıyor.

prosta50

Mesajgönderen prosta50 » 22.06.2020 - 15:00

Pro 2020 ben ameliyat prostatit için uygun değil diyorum sen neden bu kadar çok tepki gösteriyorsun daha saygılı kelimeler kullanmanı rica etsem başlarım gibi mahalle ağzı kullanmasak burası saygılı bir platform nihayetinde

Pro2020

Mesajgönderen Pro2020 » 22.06.2020 - 15:28

prosta50 yazdı:Pro 2020 ben ameliyat prostatit için uygun değil diyorum sen neden bu kadar çok tepki gösteriyorsun daha saygılı kelimeler kullanmanı rica etsem başlarım gibi mahalle ağzı kullanmasak burası saygılı bir platform nihayetinde

Ben ilk üyelerindenim merak etme forumun son çare kazıtmak adam 60 yaşinda ve 4 5 yıldir iyiyim diyor ameliyat oldukdan sonra. seni ne rahatsız etti isteyen istedigini yapsın tedaviye yanıt vermeyen vakalarda yapılir bu islem ben 10 yildir ugrasiyorum bununla daha bu sene iyi oldum baskı altina almasaydin ilerde dusunuyordum 50 60 yasindan sonra meninin gelmesi size ne katacak siz hic makatta yanma sislik hissi idrarda yogun yanma apis arasindan ayaklara kadar vuran inanlilmaz agrilar sanirim senin bu gibi sikayetlerin hic olmadı anlaman zor hastalari ben cektigim anladigim icin diyorum

prosta50

Mesajgönderen prosta50 » 22.06.2020 - 16:05

Geçmiş olsun Allah sağlık versin ne diyeyim zor bir hastalık